Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

skrblik007

Vždyť je to geniální! Alespoň pro ty, kteří už nějaký ten horor viděli... a chápou, že tohle je sranda. The Cabin in the Woods hýří (hlavně díky Whedonovi a Goddardovi) skvělými nápady, různými nerdskými vychytávkami a vtipnými narážkami na daný žánr. Navíc má tahle horor-parodie drive a ani chvíli nenudí, takže o zábavu je po celou dobu postaráno. ()

JimmyII

Těžko hodnotit bez spoilerů a doslovností, Chata v horách se prostě musí vidět a zažít. Myslím, že ani nemá smysl číst většinu zdejších komentářů nebo třeba žánrové zařazení v popisu. Jednak tam chybí "komedie", ale předně se Chata v horách nedá škatulkovat do známých žánrů. Vždyť právě na tom tvůrci staví, že s žánry hrají hru, převrací je, využívají a zneužívají, jdou proti očekáváním a zároveň jim v ústrety. Goddard, Whedon a spol. osnují velký filmový experiment, parodii a hommage zároveň, která zákonitě potěší srdce i oko každého fandy "pokleslých" žánrů. Další palec nahoru pak za casting, hlavně v případě Whitforda a Jenkinse. ()

SAWLM

Jeden z mála hororů, na který bych se mohla dívat dokola. Nebála bych se ani případného pokračování. :) ()

Lachtaan

Film s asi nejnemožnějším plotwistem v dějinách hororu. Zprvu se pozdává jako nevinná zombie blbůstka, jež se ale po potrhlé smrti Chrise Hemswortha stává neskutečně přeplácanou zběsilou jízdou, kde z vašich úst nevychází nic jiného než "Cože?" či sem perfektně sedící "Wtf?". Chválím to, že jsme si mohli během několika minut užít masakroidní spolupráci i nepřímý konflikt všech možných hororových charakterů a bytostí, které stačily do onoho roku 2012 obohatit světovou kinematografii. Jinak mi dodnes nezbývá nic jiného než bloumat nad tím, čemu se to chudák Thor upsal. ()

YumiOkami

scenaristi se teda vyradili.. plot twist byl dost zajimavy, ale celkove me film moc nezaujmul. — moc jsem si “neprostudovala” jaky herci tam vlastne jsou, takze kdyz se na konci objevila sigourney weaver, tak jsem byla hodne prekvapena! ()

uiu

Co to jako mělo být? Komedie nebo horor? Já se tedy většinu stopáže poťouchle usmívala a celé mi to přišlo jako taková menší parodie na Evil Dead. O hereckých výkonech se nedá mluvit a kdyby si Hemsworth nezískal srdce diváků jako Thor, a tohle byla jeho první role, tak by byla jistě i poslední. Větší béčko jsem už dlouho neviděla. Jestli mám film hodnotit jako horor - jak se zde v žánrech píše, tak ubohé 2 hvězdy. Jestli mám film hodnotit jako komedii/parodii, tak silné 4 hvězdy. Takže hodntím jako průměr. ()

Cushing

Prachatá produkce, zapeklitý scénář, efekt neočekávatelného. Odvozený, za čtyři rohy obmyšlený spektákl postavený na béčkových stereotypech a jejich porušování. Horor to není, sci-fi trochu. Cukrová vata z elektronických obvodů a silikonových vláken. Příjemné zažití (jež skutečný horor nikdy neposkytne). ()

mickyreed

Celej film se ptáte: O co kurva jde? Kvůli tomu a kvůli neustálému odbíhání, si nevychutnáte naplno atmosféru. Na horor až moc velká fantasmagorie a moc velkej přesah. Asi mám prostě radši hororový klišé a skromnost. ()

danoo

V poskedných dekádach zaplavili hororový žáner rôzne remaky, pokračovania, prequely a franšízy namiesto nových nápadov. A potom prichádza Chata v horách, ktorá zdanlivo kopíruje žánrové ikony, avšak s novým rozmerom. Účinkuje tým ako . Š i e s t y . z m y s e l . na sklonku 90-tych rokov. To znamená, že ak viete záverečnú pointu, neužijete si to tak, ako bez nej. ()

elanius

(106/2012, BluRay1080p) / Bohovsky zábavný kúsok kde nemáte šancu zistiť čo sa odohraje v nasledujúcich troch minutách. Takto to vyzerá, keď sa toho chopý niekto schopný, niekto s vastnou hlavou. Konečne hororík, ktorá nevnikol len okopírovaním všetkého už videného zo žánru lesných opustených chatiek (vznikol okopírovaním asi 5 iných filmov :). Neni to revolučné dielko, ale pre fanúšika znudeného novou produkciou ide o o zaslúženú odmenu. A konečne v tom hrajú aj ozajstný herci. (9/10) ()

venison

Hodně schizoidní snímek, který mě velmi bavil :-) Po druhé to asi nebude moc koukatelné, protože už všechna "překvápka" máte vychytaná.. :-( Režisér Drew Goddard dal vzniknout pravděpodobně novému žánru - na horor málo bububu, na thriller moc ujetý a na sci-fi moc debilní :-) Překvapivě se tu objevují hvězdy jako Chris Hemsworth (Thor), Jesse Williams (Chirurgové), ještě větší hvězdy Richard Jenkins a Bradley Whitford až po největší hvězdu Sigourney Weaver.. Čekala jsem, že možná přijde i vetřelec, ale to bych už chtěla po producentech moc :-D ()

Tomes83

To už se mi mnohem více líbil o 10 let starší kousek http://www.csfd.cz/film/29956-13-duchu/ na kterém zřejmě chata v lesích stavěla své základy! Což jsme ale zjistili až v druhé polovině, v té první to byla snaha napodobit Evil Dead, což však dopadlo katastrofálně stejně jako samotný závěr! ()

noriaki

Tak tohle je absolutní paráda. O The Cabin in the Woods jsem věděl jen že je to horor trochu říznutý komedií, a že má prý netradiční námět. Co netradiční, přímo geniální. Nevím kdo vymýšlel scénář, ale zlíbal bych mu obě ruce. Hlavní myšlenka je sice odvoditelná relativně brzy, ale to vůbec nevadí, protože film zdaleka nevyčerpal všechny svoje trumfy. Ve skutečnosti překvapení teprve začíná. Zásadní je nic si nezjišťovat dopředu, protože jakákoliv informace může jenom uškodit. Top 10 za rok 2011. ()

Barvoj

Podle mě jsou dvě věci, které by se opravdu neměly míchat - magie a vyspělá technologie. Tohle mě fakt nebavilo. Nicméně za originální nápad a dobré zpracování dávám hodnocení jaké dávám. ()

Bobik9

Obrovské zklamání! Nechápu tak vysoké hodnocení. Opravdu mi nejde do hlavy, že v tom všichni hledají nějakou genialitu. Podle mě je to totální slátanina bez atmosféry a se špatnými vtipy a obsazením. Hemsworth si zahraje 30 minut, Weaver 4 minuty a ti ostatní nestojí za moc. Nicméně ještě jsem neviděl v jednom filmu tolik druhý příšer a kamera a efekty byly skutečně skvělé. ()

ywo666

Neuveriteľná chujáda, ktorá sa zahráva s filmovými klišé. Cabin in the woods nie ani najstrašidelnejší horor, ani najvtipnejší, ani najakčnejší a ani najnapínavejší. Čo ho teda robí tak super. Počas celého filmu je divák zásobovaný množstvo wtf momentov a je očakávania sú niekoľkokrát zadupané do zeme. Goddard napísal orginálnu vykrádačku všetkého možného. Ehm? Originálnu vykrádačku? Áno, aj ja som si doteraz myslel, že to nejde. Popis pod filmom neklame. Je to zábava. A najlepší horor čo som videl posledné roky (opakujem nie najstrašidelnejší!!!). U mňa hodnotenie niekde medzi 80-85%. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)