Jsme tu proto, abyste v hospodách nejedli blafy! Uvádí Zdeněk Pohlreich.  Kulinářské pořady diváky zásobují nejrůznějšími recepty. Zbrusu nový formát o české gastronomii Ano, šéfe! však je úplně jiný! Majitel restaurace, která se ocitla ve finančních problémech, požádá o pomoc mistra šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který na místě během týdne zjistí, jaké nedostatky mohou za to, že do podniku nechodí dostatek hostů. Podávají snad studené, přesolené, nedovařené, připálené nebo dokonce nechutné jídlo? Dostávají hosté malé porce, pivo pod míru nebo limonády ve špinavých skleničkách? Jsou servírky a číšníci k zákazníkům ochotní a vstřícní? Nemusejí hosté na své objednané jídlo a pití čekat příliš dlouho? Nebo je problém někde úplně jinde? Zdeněk Pohlreich je sice přísný kritik, který pro šokující výroky nechodí daleko, ale zároveň rádce, jehož rady mají cenu zlata. Při své revizi nebude nikoho z personálu šetřit, naopak bude tvrdě prosazovat i nepopulární změny v provozu nefungujícího podniku. Po měsíci se do restaurace vrátíme se skrytou kamerou, abychom prověřili, jestli opravdu došlo ke zlepšení. Ano, šéfe! je pořad plný emocí, u kterého se nudit rozhodně nebudete!
Epizody:
2. Nová Hospoda
3. U Hrabala
4. U Rytíře
5. U Pavouka
6. Zámek Kněžice, U Štěpána I.
7. Zámek Kněžice, U Štěpána II.
8. Zahrada v Opeře
5. Plevel (Plevel)
6. Sametová restaurace
7. Grand Restaurant Septime
8. Pod Lékárnou
9. Návraty (Bastila, American Grill Bar, kuchařské učiliště v Trmicích)
10. U Hastrmana
2. Restaurace U Tlusťocha, autokemp Merkur, Pasohlávky
3. Restaurace U Vlka, Brno
4. Motorest Ušák, Prunéřov
5. U Kaštanů, Praha
6. Pod Lesem, Jíloviště (oficiální text distributora)

vesper001

Pořad o českém gastropekle, postavený na schématu „nejdřív masakr, pak resuscitace“, který na svých bedrech táhne charismatický Šéf s holou hlavou a vlčím úsměvem. Dramaturgicky dobře koncipovaná zábava, které – alespoň v mých uších – ubližují nadbytečné slovní vulgarity, které scénář vkládá Šéfovi do úst spolu s výtvory fantazie vařících maniaků. Jsem přesvědčená, že Zdeněk Pohlreich by měl respekt a autoritu i bez slovníku promovaného dlaždiče, ale budiž. Většina dílů plní svůj účel a na patřičných místech stimuluje chuťové pohárky, bránici nebo dávivý reflex, a já jen doufám, že snaha tvůrců má minimálně minimální dopad na úroveň českého pohostinství. Na mě tedy rozhodně dopad má. Od prvního dílu, který jsem viděla, si restaurace vybírám obezřetněji než zubaře. ()

Prometheus69

Díky ti Zdendo za to že jsi totálně vytlačil oblohu z českých restaurací, díky ti za to že si teď musím oblohu objednávat za hutný příplatek zvlášť z tím.... že se mi protáčení panenky a dělá mdle z té představy cože za kulinářský obložný misterstick mi to jenom přinesou? Díky ti za to že to nedávno bylo jen za 50jsku... jo a díky ti i za to že jsi nezapomněl všem těmhle samozvaným astronautům co viděli oblohu tak akorát z mléčné dráhy vysvětlit rozdíl mezi OBLOHOU" a oblohou... čily laicky česky řečeným zeleninovým salátem. Fakt že za to ti DÍÍÍÍÍK NEJVÍC!!! Jinak jsi borec, sprostej arogantní, ale aspoň nějaká změna. Prostě typický český 5 hvězdičkový kuchař. I když promiň že ti musím jednu sundat za tu oblohu. :D A teď uberu ještě jednu za to jak si všichni z toho začali dělat i svou vlastní mediální kampaň. Ten krypl nedávno... to nemělo chybu. Fakt trapnej díl! Začíná to jít pěkně dolů... ()

URBAN

Ač nejsel cílovka musím říct že to není vůbec špatný. Zdeněk Pohlreich má charisma a pořád funguje skvěle. ()

otík

Viděl jsem jeden díl a stačilo. Jak dělá z těch kuchařů blbce, to fakt nemusím. Sice nápady má asi dobré a ta restaurace pak začala šlapat, ale z restaurace pro obyčejné strávníky udělal hospodu pro fajnšmekry. No nevím. Ale občas to byla i zábava, jen kdyby ty lidi tak neurážel. Když třeba řekne, ať si vytáhne hlavu ze zadku, tak bych ho lištil. ()

touchmud

Zdeněk Pohlreich naštěstí nejde do do extrému Gordona Ramsaye, ale i tak dokáže přesně vyjádřit v čem je problém dnešních českých restaurací. Zajímavý i když trochu smutný pohled. Je vidět, že jde hlavně o emoce a vaření je až na druhém místě. Na druhou stranu určitě i díky Zdeňku Pohlreichovi nejde o nudu a tak snad pořad poslouží k tomu, že vám přístě nebude jedno co vám přinesou na stůl. ()

AntonG.

Jako zábavný pořad je to celkem dobré, ALE! Zdeňkovi Pohlreichovi už to tedy žeru čím dál míň. Sorry, ale nevěřím mu, že všechno to kvantum jídla co mu donesou na začátku pořadu je tak hnusné. To samé si myslím o vedení kuchyně, které je vždy na začátku pořadu předpotopní. Ne, Zdeňku, tohle ti zblajznu když to uděláš 2x, 3x, možná i 4x, ale víckrát už ne. A o těch jeho zlepšovácích, které dozajista přitáhnou stovky nových zákaznících mám leckdy taky hodně pochyby... ()

chelseaman22

Zdenda se někdy chová přespříliš kriticky (díky vzoru Gordonovy). Ano, šéfe! je snad až příliš poutavé, koukatelné pro všechny generace. ()

Lolita

Ten chlap mě občas dost štve, vadí mi že voluje a mluví sprostě, ale - ve většině věcí má pravdu, a občas z něj padají geniálně vtipné komentáře. ()

Khumbac

Kdysi jsem to rád hlatal. Pak jsem si dal pauzu a začal sjíždět pátou serii. Nic se nezměnilo :) Upír je fajný! Nejvíc mě pobavil majitel hospody "Ponorka" S05E09. Ten magor chtěl hospodu pojmenovat: "U Hovna" viz poslední minuta kde magor přiběhne za upírem a osloví ho tím, že je to jeho sen(vize) prostě že mu to dlouho tkví v hlavě...hospoda u hovna, s tím, že ráno by se podávalo něco řidčejšího a odpolene něco hustšího...no a kozatej upírskej kuchtík mu odpoví:"Buď změň prášky nebo vyměň doktora :D :D :D ()

tatanapope

Tenhle pořad mě vždycky bavil , protože jsem se u něj parádně zasmála . Pár nejlepších hlášek od Pohlreicha přímo z pořadu : 1) Bych mu roztrh prdel až k lopatkám. 2)Když si to dáš dvakrát, tak si z toho můžeš spíchnout slipy. 3)Tohle kdybych sněd celý, tak se mi budou zejtra u prdele rojit včely. 4)Jsem utahanej, jak šňůra od hajzlu. 5)Venku je zima, že by tam nastydl i lední medvěd. 6)Hrabeš se v tom, jak student v pochvě. 7)Hele, sanitka před hospodou. To vypadá, že ten krabí salát už někomu nabídli. 8)Ty do toho kloveš jak vrána do hovna. 9)Leda, že by se brambory zkřížily s filckama a začly se samy škrábat... 10)Ten biftek je tak malej, že měl už dávno spát 11)Kruciprdel, votevřete oči, vyndejte si tu hlavu z prdele a začněte myslet... 12)Ty vole, vohol se, seš zarostlej jak náhradní Kristus.. 13)A už pojďte dovnitř, už jsem tak zmrzlej, až ve mně hovna chrastěj. 14)Tady je takovej bordel a smrad, že se mlžej i čočky od kamer. 15)To zelí je tak kyselý, až se mi z toho rolujou ponožky. ()

filmmovier

Naprosto geniální záležitost. Ani zdaleka jsem neviděl všechno, ale Zdenda je profík a smysl pro humor má jako málokdo. A to zákulisí hospod a restaurací je také výtečná záležitost. A navíc je to skutečná reality show, která podle scénáře jede naprosto minimálně. Jo, tyhle typy pořadů já můžu. 90%. ()

Lachtaan

Třeba uznat, že Pohlreich se mnohdy tváří jako ten nejarogantnější týpek pod sluncem, zároveň se ale v rámci svého pořadu s cílem pomoci restauracím nejrůznějšího ražení jedná o profesionála, který si na své neústupnosti vybudoval jméno nejen pomocí tohoto prvního pořadu z celé škály inspirací od Gordona Ramseyho. Ke gastronomii nijak zvlášť netíhnu, ale semtam mě ty kulinářské show fakt baví. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj