Ztracena v pustině

• USA And Soon the Darkness (více)
Krimi / Thriller / Mysteriózní / Horor
USA / Argentina / Francie, 2010, 91 min

Čerstvé dvacátnice Ellie a Stephanie se odpojí od svého cyklistického družstva, aby si projely Argentinu na vlastní pěst - Ellie prahne po úchvatných přírodních scenériích, dobrodružství a zábavě, kdežto Stephanie hodlá uzavřít jednu neúspěšnou kapitolu ve svém romantickém životě. V malém městečku Alemana na ně číhá mnoho nástrah, čehož si však Ellie pohlcená flirtováním s místním pobudou Chuchem ani nevšimne. Dalšího dne zmeškají dívky autobus zpátky do civilizace - a po hádce se rozhodnou jít si každá po svém. Hned nato však Ellie zmizí - a Stephanie ji musí najít, než se setmí a naplní se její nejhorší obavy... (Canal+ Action)

Hrůša7

Špatně zrealizovaný z počátku zajímavý námět. Defakto velká nuda s předvýdatelnou budoucností. Plno na oči byjících chyb. zkrátka film se starými triky, které už nejsou atraktivní a tudíž příběh předbíhají nikoliv ho dělají zajímavý. Opravdu nepovedené dílo, které na sebe dokáže strhnout jen do doby než se na něj začnete dívat. ()

miciveres

V otvaracich titulkoch som sa dozvedel, ze o scenar sa postarali az dvaja ludia. Povedal som si - Parada. Viac hlav, viac rozumu. V tomto pripade vsak siel rozum niekde do uzadia. Po pozreti filmu som rozmyslal, ake strasne hlupe by to bolo, keby to pisal iba jeden z tych scenaristov... No ale koho budem klamat. O tento film som zavadil len kvoli Odette a Amber + Argentinska sceneria a Urban taktiez potesili, takze v konecnom vysledku si to tu jednu hviezdicku urcite zasluzi. ()

bartias

Těžko říct, co vypadá líp. Divoká argentinská příroda nebo Amber Heard a Odette Yustman na kolech? Dvojice mladých hereček je tím nejlepším, co ze začátku slibný ale rychle okoukaný thriller s hororovými podtóny potkalo. Filmu se nedá upřít snaha překvapovat nečekanými zvraty. Na teenagerovskou vyvražďovačku je ale málo krvavý a na poctivou napínavou podívanou zase moc béčkový. ()

tom88

Klasický štandardný thriller, kde je všetko len priemerné, ale aj tak film baví. Navyše Karl Urban, ten ma vždy poteší. 56% ()

dr.fish

Poctivě natočené béčko. Všichni zúčastnění se chovají zcela idiotsky a nezodpovědně, což vede k sérii velmi nepravděpodobných událostí. Mlčící městečko plné lidí bez života, tupá klaka svědkem obchodu s lidmi. Micinky na cyklovýletě po jižní Americe, v batůžku si vezou večerní šaty. Večer v báru provedou tanec alias lehčí striptýz, čímž navnadí místní čmeláky. Pak se na výletě pro jistotu ještě rozdělí, protože v nebezpečných oblastech to holky zvládají vždycky samy. Takže si vlastně nic jiného než únos ani nezaslouží. Jihoamerický nevěstinec je pro počestnou ženu horší než smrt, ale holek mi zas až tak líto nebylo. 60% ()

kozina

Nebýt těch koček tak to stojí za VyližPrdel !!! Asi jsem se měl předtím než jsem to pustil podívat na hodnocení:D:D ()

ecceHOMMO

Oceňujem sympatické obsadenie v podobe Odette a Amber, avšak tvorcovia filmu nezaválali. V momente kde mali pritlačiť na pílu a predložiť divákovi riadnu porciu drámy a napätia, tak neučinili a celé to zazdili v priemernosti....Takýchto snímkov tu už bolo...boli aj horšie,.....ale i o dosť lepšie. Pričom tento neprináša nič nové..... ()

Mirokukii

Jako celek to nepůsobí až tak hrozivě. Je tu ovšem pár zvratů a dialogů, které mě bohužel bolely. Trochu větší spád, koukalo by se na to mnohem lépe, a nelogičnosti by byly zapomenuty. Děvčata herecky velmi překvapily, a pohled na ně byl jak jinak velmi příjemný. A Karl Urban? To je zde prostě obrovský omyl a hrůza. ()

oveckaoa

Žánrově podobný film třeba zde http://www.csfd.cz/film/225846-trade/ ale ten byl lépe provedený. Původní verzi jsem neviděl (Dokonce před chvílí jsem nevěděl ani že jt o remake) tak nemůžu hodnotit zda je to lepší nebo horší. Celkově mě film příjde v pohodě jasně není to nic originálního unesené dívka, kterou mají prodat do zahraničí aby tam prostituovala a její kamarádka co se jí snaží pomoct, ale tak proč ne. Docela mě zarazilo že zde není skoro žádné násilí a dějové provedení taky nic moc (Scény kdy někdo přetáhne někoho něčím a není schopný ho dorazit aby měl pokoj mě už štvou). Jediná věc zásadní co mě vadí že zde není ukázán osud toho pasáka co ji kupoval já kdybych dal 2000 pesos za ženskou a ona my utíkala tak bych se ji teda snažil chytit a ne ji nechal běžet ale co už. P.s. pokud je tento film mysteriózní tak je to nejlepší vtip od Csfd.cz co jsem kdy slyšel díky moc:-). ()

ivan bohatyr

Obávám se, že tvůrci vsadili na to, že se většina diváků zaměří pouze na Odettu a Amber a mizerný absolutně nepromyšlený děj zůstane bez povšimnutí. Ani není potřeba se na film nijak soustředit a lehce se objeví řada nesmyslů a nepřesností. Podle toho taky ten film dopadl. Dvě hvězdy, z toho jedna za scénu v plavkách. ()

Danny F.

Film naprosto ničím nepřekvapí. Všechno je vlastně jen zkopírováno. Se vším se v tomto filmu dá ihned počítat. A to ke všemu má jít o remake. 55% ()

Sany33

Znova sa mi raz podarilo zhliadnuť film, ktorý ma dokázal očariť, nie však svojím dejovým naplnením ba dokonca ani hereckými výkonmi ale krásnou a dokonalo zachytenou podstatou Argentínskej prírody. Film sa hrá na plnokrvný thriller ale k dokonalému napätiu mu chýba to podstatné a tým je moment prekvapenia. Hlavné hrdinky sú vybrané dokonalo dve krásne husičky, ktoré sa spolu delia o jednu mozgovú bunku sú ideálnym materiálom pre obetných baránkov v podobných žánrových koprodukciách. Čo sa týka Karla "Eomera" Urbana, čakal som od jeho vkladu pre film o dosť viac než som dostal. Keďže nejde o ideou samotného režiséra ale o modernizáciu klasiky "Brzy padne tma 1970" od britského režiséra Roberta Fuesta v ktorom sú dve dievčatá, ktoré sa rozhodli si dať menšie Tour de France prenasledované šialeným maníkom na skútri, neoplatí sa mi k námetu veľa rozprávať.. Efron si zobral príbeh nastavil si modernú kameru a posadil hlavných hrdinov nie do Francúzka ale do Argentíny do krajiny, kde sa len tak mimochodom Marcos aj sám narodil. Modernizácia vyšla na výbornú akurát sa režžiisér nedokázal zbaviť chýb svojho predchodcu a tak obalil cukrík iba do krajšieho obalu a za to sa jednoducho pochvaly ani slávy nedočká. 38% ()

lykan9

Začátek mi přišel zajímavý a obě hlavní protagonistky byly přejemné na oko. Postupně je však film čím dál víc nudnější a závěr už za moc nestál. Času, který jsem u tohoto filmu strávil sice nelituji, ale určitě to mohlo být lepší. To, co mě však zklamalo nejvíc bylo, že hlavním tahákem byl pro mě Karl Urban, jehož role byla ve výsledku zbytečná a úplně zapadla. ()

Guzo

Zase jeden z těch trochu lepších béčkových thrillerů s klasickým scénářem, ale s velmi slušnou režií a s hezkýma holkama v hlavních rolích. Některé věci tu ale nebyly úplně dotažené, ať už jde ("překvapivě") o chování postav nebo o různé věci, které by si zasloužily třeba malou odbočku na konci, když už byly naťuklé.. 5/10 ()

sedm.1

Nebudu nikomu, ani sám sobě namlouvat, že jediný důvod, proč jsem do tohoto neobjevného thrilleru vůbec šel, bylo obsazení dvou ústředních krásek, především pak mé oblíbenkyně Amber Heard, která je v každém filmu neskutečně sexy a prostě se mi na ní moc dobře kouká. Bohužel, co se týče zápletky, to už zas taková pastva ale pro oči není. Je obyčejná, bez momentu překvapení a efektního nápadu. Ovšem, je tu jedno velké ALE. Ono krom zápletky to vše ostatní poměrně ujde! Atmosféra argentinského venkova velmi účinná, záporáci tuctový, nicméně působiví, tempo snímku poměrně zdařilé, žádné velké nudné a táhnoucí se mezery a především, tvůrci se skutečně dobře popasovali s momenty napětí a dramatickými scénami a vážně tu fungují. Ovšem opakuji, co to vše naplat, když všechny tyto působivé ingredience nemohli ve zmiňované fádní zápletce nijak vyniknout. Všemu pak nasadí korunu "akční" konec, který má též sice spád a švih, ale je tak naivní, přemrštěný a divácky podbízivý, že je nakonec spíš k smíchu. Marcos Efron je zkrátka docela šikovný autor, nicméně pro svůj další film, pokud tedy ještě nějaký bude, by si měl určitě vybrat daleko výraznější a zajímavější látku, ve které by mohl uplatnit svůj tvůrčí potenciál. ()

medlo

Sympatické hlavné hrdinky nedokázali zachrániť slabý scenár filmu, kvôli ktorému som sa dokonca miestami nudil a dúfal šom, že to čoskoro skončí. ()

BoredKid

Remake rovnomenného filmu z roku 1970. Miestami to síce trochu pripomínalo TV produkciu a hneď od začiatku je jasné že o čo ide a kto je záporák, ale dalo sa to pozerať. S hororom to nemá nič spoločné, ale ako thriller to fungovalo. Príbehovo je to real shit pre vela dievčat ktoré sa už z dovoleniek nevrátili. ()

Eraserhead

Námět srovnatelný např. s Turistas, ale výsledek je ještě o něco nudnější a trapnější. Kdyby byly holky jen o trochu ošklivější, dal bych odpad :-) ()