Ztracena v pustině

• USA And Soon the Darkness (více)
Krimi / Thriller / Mysteriózní / Horor
USA / Argentina / Francie, 2010, 91 min

Čerstvé dvacátnice Ellie a Stephanie se odpojí od svého cyklistického družstva, aby si projely Argentinu na vlastní pěst - Ellie prahne po úchvatných přírodních scenériích, dobrodružství a zábavě, kdežto Stephanie hodlá uzavřít jednu neúspěšnou kapitolu ve svém romantickém životě. V malém městečku Alemana na ně číhá mnoho nástrah, čehož si však Ellie pohlcená flirtováním s místním pobudou Chuchem ani nevšimne. Dalšího dne zmeškají dívky autobus zpátky do civilizace - a po hádce se rozhodnou jít si každá po svém. Hned nato však Ellie zmizí - a Stephanie ji musí najít, než se setmí a naplní se její nejhorší obavy... (Canal+ Action)

ThomasCrown

Odhliadnuc od tunajších hodnotení to vôbec nebolo také zlé. Jasné, dej neprináša nič nové a má v sebe jedno klišé za druhým typu - teraz sa rozdelíme, bad cop atď a záver sa dá odhadnúť hneď na začiatku, ale pre moju slabosť pre Južnú Ameriku, jazdu na bicykli a Odette Yustman, ktorá má nehorázne sexy plavky, ale napriek tomu si priam koledovala...., dávam toto hodnotenie. ()

Prochy38

Tento film lze hodnotit celkem trefně jediným slovem. Hloupý. A za tím si tedy stojím. Volba hlavních protagonistů asi nebyla zlá. Ale... Nevím, jestli to bylo mnou zle voleným rozlišením, ale zdálo se mi, že obě dívky jsou extrémně vychrtlé. Obličeje milé, ale jinak hnus... No, k filmu. Jednoduché. Dvě holky, samy někde, kde to na milou dovolenou nevypadá. Jedna se chová jak laciná kurva, druhá zase jako úplná kráva. Vyústění jasné. Ale chování postav je natolik nelogické, že vážně nevím. A K. Urban? Borec fajn, ale jako, co to mělo být? Dyť tam byl úplně k ničemu?! Chová se jak psychopat a pak se nechá úplně debilně zabít. Zbytečná postava. A ten konec? Ne, úplně zbytečný film! Hloupý a zbytečný. ()

mazadlo

Absolutně kýčovitý film který by překonala i tvorba leckterých nováčků ve filmu. Dialogy jsou zlé - ne špatné ale zlé. Situace jsou vykonstruované jako z dětské filmařské školky - ,, Ano musíme se rozdělit." ,,Ano" ,, Tak se rozdělíme " Rozdělily se. V tomto duchu se nese celý film u kterého máte tak trochu pocit že se natáčel hlavně kvůli krásné přírodě a ne kvůli tomu aby to byl film. Nevím jakým způsobem do toho přemluvily Karla Urbana který zde řekne asi čtyři věty a na obrazovce se projde pětkrát čímž jeho role končí. Ono vůbec každá postava kromě Stefy je tam tak trochu navíc a Stefy je krásná průvodkyně Argentinou. Za tu přírodu dávám hvězdu to ostatní je provokativní odpad..... ()

Mikino00

Ač jsou slečny překrásné, podívaná už to tak pěkná není, scénárista se evidentně moc neobtěžoval s nějakou originalitou, smyslem či dokonce věrohodností (celé pátrání po ztracené kamarádce má v sobě až moc náhod). Odette si o únos vyloženě koledovala, spíše mi bylo líto Amber, která jako jediná z šablonovitých postav, měla co nabídnout. Bohužel i děj je zoufale předvídatelný, druhou hvězdu má film skutečně jen za Odette a Amber. ()

HonzaSim

Alespoň jednou je ten komunistický Barrandov k něčemu dobrý. A to v případě, že vysílají film s vaším oblíbencem, který jste zatím neviděli. Asi se všichni shodneme, že hlavním tahákem byly hezké slečny, díky kterým byla Ztracena v pustině koukatelná. Myslím, že po všech stránkách maximálně průměrné, i když ve druhé půlce nějaké napětí bylo. SPOILER: Policista, ze kterého se v průběhu vyklube záporná postava, to už mi příjde tak otřepané, ale co bychom od tohoto filmu chtěli. Po celkovém dojmu to vidím spíš na dvě hvězdy, ale za Amber jednu hvězdičku stejně musím dát. 45% ()

mira007

Dvě pěkný Američanky cestují na kole po argentinském venkově, kde jsou úplně všichni obchodníci s bílým masem. Trochu smysluplná podívaná to je když tam ty dvě děvčata běhají v bikinách ( i přes drsné téma z oblasti sexu se divák nic odvážnějšího nedočká ), ale jakmile dojde k únosu a boji o život, dostane se divákovi něco co už někde stokrát viděl a v tak neoriginálním provedení, že to nemá ani cenu. A úplně stupidní mi přijde myšlenka, že by se oběťmi organizovaného obchodu se ženami někde v Argentině ( kde žije spousta chudých bezejmenných, které nikomu nechybí ) staly dvě Američanky. ()

Domec

Skoda, ze tam bylo malo akce. Jinak nemuzu rict, ze to bylo spatny, to vubec ne, me to bavilo celou dobu. Jasne bylo videt, ze tohle je reziseruv debut a ma na cem jeste zapracovat, ale... Jedna vec je ale jista, a to ze krasna priroda dokaze film vytahnout o latku vejs. Na herecky vykony si stezovat nemuzu, i kdyz Amber mi prisla o dost lepsi nez Odette, ale to je pouze muj nazor. ()

Filomena.I.

Naprosto zbytečný film. Po jeho skončení mne napadlo, proč producent nevrazil peníze na potřebné (rozuměj lidi). A hnedle poté mne napodlo, že z ČT 2 se stává žumpa. No dobrá, nebudu tak přísná - splachovací záchod. ()

Hapretor

Typický "thriller", který ničím nepřekvapí, ale ani neurazí a zabaví. Dvě americký pindy, který spíš vypadaj jako ze Somálska, jedou na výlet a ten se jim poněkud nevyvede. Divák, který má více nakoukáno, nejspíš už předem ví, o co půjde, a tak se ani nediví, jak se to vyvíjí a pak dopadne. Dostalo mě, jak ta blonďatá z těch dvou pind, vážicí asi jen 50 kg, vyřídí nakonec všechny hajzly s grácií Jasona Stathama ála Kurýr a vynalézavostí ála John Rambo. Dávám tři hvězdy, protože jsem už zvyklý na ledacos, a i když je to naivní až stupidní, já se bavil a pročuměného času nelitoval. ()

mourinho

Po všech stránkách průměrný remake. Ale holky byly fakt kočeny a jistě by jim slušela role v nějakém ostřejším exploiteru. Původní snímek z roku 1971 neznám. ()

alambert

Dvě hvězdy pro dvě krásné dívky. Nic jiného z tohohle filmu nestojí v podstatě za řeč, tedy nic pozitivního. Negativního by toho bylo naopak dost, na to ale nemám ani čas, ani náladu...prostě klasická hloupá klišé, jako že na někoho míříte pistolí, pak se otočíte a on vás sejme svou druhou zbraní, domorodé obyvatelstvo se s vámi nebaví, rádoby překvapivý spojenec vrahouna atd atd. ()

CharlieSs

V pohodě film. Ne zase tak poutavý sice, ale nijak špatný. Konec se mi líbil. Příběh taky, ale 3* už by bylo zase moc. ()

Acrobat odpad!

Bicyklovanie moze byt v Argentine fajn, aj priroda moze byt pohladna. Ale gringo je gringo, policia nacional (municipal, ....)je stale niekde pomimo...Dve zeny na Juznom kontinente? Ani nahodou. Samé sa ponukaju? ani nahodou! Sebakriticke a zodpovedne? Ani nahodou. Pozeratelny film? Ani nahodou. Azda len pominutelny a lotrovský odchod niektorych postav je zasiahnutelny stipkom marazmu. Poruke sa tlaci jedina otazka, ktoru som pocas nudnych mrákot mal: "Co by bolo, ak by zobrala tu Bibliu?" (26.04.2011, DVD) ()

sigf07

Krásná argentinská krajina a pohledná dvojka Amber-Odette v celku vyvažují občasnou nelogičnost (soustavnou přímočarost) děje i rozpačitý výkon Karla Urbana. Dočkal jsem se i nějakého toho napětí, trochu flirtování a obě slečny se předvedly v bikinách, takže si ani nestěžuji. ()

Petulka88

Tady někdo zapomněl na to, že thriller by měl být hlavně napínavý. Hudba Vás sice přesvědčuje o tom, že každou chvíli se musí něco stát, ale to "něco" se začne dít až někdy po hodině filmu, což vzhledem k tomu, že Ztracena v pustině má 90 minut, je dost pozdě. To co se děje předtím se dá popsat jednoduše. Pozorujete hlavní hrdinku jak jde z bodu A do bodu B, kde jí někdo řekne, aby šla do bodu C. Tam nic nenajde, takže se opět vrací do bodu A. Toť vše. Co si zaslouží pochvalu jsou krásné přírodní scenérie a oku lahodící hlavní hrdinky (zejména Odette Annable je opravdu sexy). Na celovečerní film je to ale opravdu málo. ()

dudo0606

Bože ženy nikdy nebehajte samé do takých krajín. Všetkých týchto parchantov obchodujúcich s bielym mäsom by som strieľal jedného za druhým. ()