Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele husak_k k tomuto seriálu (5)

Série 7 (2017) (S07)

Série, kde už seriál šel do hoven. Narozdíl od 5 a 6 série, kde sice už byli v podstatě bez předlohy, ale pořád se snažili držet toho, co dělalo Hru o Trůny. Zato v této sérii už najeli na uspěchaný děj, nesmyslně chovající se postavy, teleporty v čase, kritické mezery v ději a nevyužitý potenciál příběhu. ()

Série 8 (2019) (S08)

Série, která nikdy neměla vzniknout. Scénáristické dno, aneb jak pohřbít seriál, který mohl kultovně předčit i LOTR. ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

Jako člověku, pro kterého dřív Hra o trůny byla a stále je seriálové maximum, má přečtené všechny knížky, a doteď se seriálu relativně zastával, se mi tenhle komentář píše dost těžce. Ale co to sakra je? Příběh v epizodě neexistující. Dialogy, který vůbec nikam nevedou, nejsou ničím zajímavý, protože člověk už předem dokáže říct, co postava řekne a udělá. Charaktery postav šly úplně do kytek, jedině Jaime a Theon jakž takž dokážou být zajímavý. Snad ze všech postav byli vytvořeni jednoduší hláškující klaďasové. Nejhorší je v tomhle Arya, v knihách tak super postava a přes televizi jí mám chuť dát přes držku. Vážně by mě zajímalo jak vznikal scénář, protože ani tisíc epických bitek nezabrání faktu, že tohle je prostě scénáristická katastrofa. Ještě bych měl dodatek, teď jsem někde četl rozhovor s Kitem Haringtonem, kde prohlásil, že si dali tak záležet na osmé sérii, že kdo k tomu napíše kritiku, tak ať si na*ere. Takhle to ale bohužel nefunguje, ani milovaná show není imunní kritice a ten rozhovor jen naznačuje, že i Harington ví že osmá série je průser. Nejslabší díl seriálu, 2/5. ()

Zvony (2019) (S08E05)

Nejlepší díl série, a přesto jeden z nejhorších dílů seriálu. K největším chybám bych přiřadil osudové změny hlavních postav (Jaime, Dany), se kterými bych i souhlasil, ale byly tak rychle provedené, že se jim nedá ani věřit. Další bych vytknul strašně špatně sestříhaný Cleganebowl, který měl být jeden z největších highlightů posledních dílů. A jako poslední najednou nefungující obří kuše Eurona Greyjoye a docela lacinou smrt V. A hlavně trapný plot armor Aryi. Jako plus bych uvedl, že se konečně do poslední série podařilo dostat emoce, které byly doteď téměř neexistující (scéna Jaimeho s Tyrionem, a Jaimeho se Cersei), které bych hlavně připsal třem stále skvěle hrajícím hercům Lannisterů. 60% ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Představte si, že Hra o Trůny je jako váš pes. Narodil se jako nádherné štěňátko a vy jste ho milovali. Po těch letech vám sice už trošku zestárl, ne vždy je s ním je taková zábava, ale vy ho stejně stále máte rádi. Už jste s ním vydrželi 8 let. Tahle série a hlavně tenhle díl je jako kdybyste toho psa po těch osmi letech vzali, přivázali k raketě a vystřelili do oblak. Jo, ohňostroj sice bude vypadat dobře, ale váš pes bude na sračky. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci