Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Guadeloupe k tomuto seriálu (3)

Poslední ze Starků (2019) (S08E04)

Za mňa top diel 8. série. Na začiatku nutný pomalý dojazd veľkej vojny a potom sa ide taktizovať, intrigovať a politikárčiť. Jednoducho GoT späť na svojej tradičnej vlne. Jemne prehnaných päť hviezd dávam jednak kvôli neporovnateľnej kvalite so zvyšnými tromi dielmi, a jednak aby som vyvážila pre mňa absurdné odpadové hodnotenia. ()

Zvony (2019) (S08E05)

Toto bude velmi kontroverzny diel a myslim, ze hodnotenia pojdu este este viac dolu. Dovodom nie je uroven epizody, ale ocakavania divakov. Kazdy ma svoju vlastnu predstavu o tom, ako sa maju postavy spravat, ako ma kto skoncit, kto ma koho zabit a ako velkolepo a dramaticky umriet. Wake up - toto je GoT. Ludia vo vojnach neumieraju pomalicky a dojemne, jednoducho len umieraju. Tento suzvuk "obycajnej" smrti vo fakt velkolepej vojne sa podarilo tvorcom vytvorit celkom verne, a ja som za to vdacna. Zvrat sice nijako obzvlast neprekvapil, kazdopadne jeho plna sila je dychberuca, produkcia neskutocna a hroza toho rozhodnutia mi zlomila srdce. Specialne uznavam velky doraz na civilne obyvatelstvo. Za mna plny pocet. Verim, ze po rokoch zacnu byt divaci objektivni a nebudu plakat, lebo ich teoria nevysla. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

SPOILER! V podstate ani neviem, ako sa k tomu postavit. Koniec je velmi zmateny, chvilami vidime happy endings a potom... Srdce mam zlomene za Jona, ktory napriek tomu, ze skoncil tam, kde zrejme mal byt, skoncil opat ako bastard a navyse vrah. Je v poriadku, ze sa tvorcovia rozhodli ignorovat jeho korene, ktore nam tak efektne naservirovali? Sedeli tam vsetci na svojich stolickach, vsetci plne vedomi toho, ze je z neho defacto kral, a nikto nepovedal ani pol slova. Tu je pre mna najvacsia logicka diera, a zrejme sa s tym dlho nezmierim. Ostatni skoncili viacmenej stastne a tam, kde ani nesnivali ze skoncia. Na GoT v tom vidim trochu malo tragedie. Prudko som sa zastavala serie v podstate od zaciatku, ale tu uz som definitivne - a vzhladom k tomu, ze je koniec aj navzdy - sklamana. Chyba tomu zaver - taky fakt skutocny zaver. RIP Aegon Targaryen ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci