Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

harryy

Bláznivá hlupa láska má tri silné triumfy. Veľké množstvo presne zahraných scén. Či Calova i Jacobova premena riešenie nevery, čarovné objavovanie novej lásky alebo riešenie tej nepeknej krízy, všetky sú skvelo napísané a herci presne žmýkajú zo seba pocity. Po druhé, dialógy. Aj keď pár skvelých hlášok odznelo v traileri, v plnej stopáži čakajú ďalšie desiatky, minimálne Jacob má neskutočne napísané repliky od začiatku do konca. Nejde pritom iba o jednorazové rečnenie, ale aj vážne dialógy vedúce k stanovenému cieľu. A aby film vyznel takmer dokonale, dostal neskutočný casting.Určité klišé v závere je snáď jediným záporom výborného celku. Žáner romantickej komédie žije a má nového zástupcu. 75% ()

KasparekZabijak

Tak tady neni vo cem. Neskutecne vtipna pecka, ktera se mi trefila do nalady jako uz dlouho nic, zatim jednoznacne nejlepsi Goslinguv film, s Carellem predvadej naprosto odzbrojujici hereckej koncert, scenar slape jako hodinky a ty necely dve hodiny ubehly jako nic. Konec lehce patetickej, ale nic hroznyho, brecet vas to nedonuti - teda alespon me nedonutilo :) 10/10 pet hvezd, nevim co dodat, chci to videt jeste jednou a to co nejdriv ! ()

VanTom

Výborně obsazená romantika a "balící" komedie v jednom. Ne všechny situace byly dotaženy (Baconova postava), ale ty mile pohodové, vtipné a lehce sebeironické jasně vládnou. I ten vynucený konflikt v závěru (následující po skvělé scéně rodinného setkání na zahradě a zakončený hollywoodsky patetickým proslovem před publikem) se celkem podařilo zahrát do autu. ()

L_Johnny

Příjemný film. Romantické komedie moc nesleduji, jsem rád za tuto, docela zaujala. Scénář fungoval, Steve Carell a Ryan Gosling is to dáváli. Jen jsem myslel, že to směřuje k nějakému vyššímu poslání, a ono to byla na konci docela fraška .. teď když si to zpětně vybavuji, ten konec byl fakt o hovně. Utnout 15 minut před koncem, takto se moc neliší od podobných, to je škoda. ()

Sany33

Romantická komédia, ktorú je možné si pozrieť niekoľko krát a stále vás bude baviť a ničím vás neurazí ani nenaserie ako 90% dnešných hovadín čo sa točia v podobnom štýle. Steva Carella nemám moc rád ako herca ale v tomto filme mi vyslovene nevadil na druhej strane som si neskutočne išiel vysekaného Ryana Goslinga a úplne som uznával jeho štýl. Film je vlastne o hľadaní seba samého, hlavný protagonisti postupne zisťujú, že to čo im obom chýba je iba a jedine láska akurát každému v inej forme a podobe. Či už je to oddanosť a láska k rodine alebo láska k žene ako takej. za mňa veľmi dobré a vrelo film porúčam aj po dlhšej dobe. 89% ()

cross

Velmi příjemné překvapení - první polovina filmu je "jenom" dobrá, ale navazující polovina druhá a závěr pak především jsou vším, co si představuji pod pojmem fantastická romantická komedie... Crazy Stupid Love však baví po celou, poměrně dlouhou stopáž a to nejen díky skvělému scénáři, vyladěným gagům, přirozeným dialogům a skvělým hereckým výkonům - co ještě film nabízí je naprosto vytříbený soundrack (písně ve filmu úžasné, na CD bohužel nudné:( a skvělá, pozitivní energie sálající z každého záběru... Pro mě jednoznačně romantická komedie roku a to možná nejen tohoto....****1/2 ()

D28

Neprekvapila pointa, dávno je jasné, že o lásku sa bojuje, že láska nás mení, že ide o spriaznenosť duší atd., ale prekvapilo ma paradoxne to, že film nebol ani bláznivý,ani hlúpy.Nikto sa nepitvoril a dalo sa to počúvať. Samozrejme i pozerať.Čo-to bolo prehnané, podstatný je však úsmev na mojom ksichte, ktorý tak skoro nezmizne. ()

V.Silver

Tenhle film jsem chtěl původně vidět kvůli Goslingovi, ale nejvíc mě tam asi překvapil Steve Carell, který potvrzuje, že mu sedí i "vážnější" polohy než jen ztřeštěné komedie (ale zase nepředvádí až tak geniální výkon jako v Little Miss Sunshine). Každopádně asi nemá cenu psát, že film je skvěle herecky obsazen, ale můžu napsat, že jsem byl překvapen, že mě scénář u takovéto vztahové romantické komedie/dramatu překvapil a dopadlo to jinak, než jsem čekal. A udělat zvrat, který mě překvapí, za to jde spousta bodů k dobru! :) 80% ()

svobik

Achjo, proč tam tvůrci sakra cpali závěrečnou přeslazenou půlhodinu, která celý film tak srazí dolů. Bez naprosto zbytečného (i když docela dlouhého) apendixu by mě Crazy, Stupid, Love vystřelila asi na měsíc, protože díky citlivé kombinaci romantiky, dramatu a komedie, kterou táhnou kupředu vynikající herci a povedený scénář, by ve svém žánru jen těžko hledela konkurenci. Takhle za slabých 8/10 a ještě k tomu se zklamáním. Škoda, přeškoda! ()

Kurikmoon

Rozhodne pevné 4. Bavil som sa znamenite. Nálada po filme, i počas neho, stúpala znamenite. Áno, v určitých momentoch moc sladké, ale niektoré sladkosti si obľúbite. A táto mi naozaj chutila. S obalom, s hercami, ... a herečkami samozrejme. Inu, neviete, kde podmanivé dámy rozdávajú obálky s fotografiami?... ()

Krosmen

To, že láska je bláznivá a hloupá (proč to Češi překládají jako ztracená mi ani z marketingového hlediska není jasné) už tak nějak za těch několik desítek let, co existují v halyvoodoo romantické komedie, víme. Těžko tedy po těch letech natočit takovou romanťárnu, která by se naprosto odlišovala od ostatních,výjimku v mých očích tvoří originální 500 Days of Summer. Takže pokud má být komedie obsahově víceméně neoriginální, očekávám, že alespoň nebude naprosto trapná (což se zde až na jednu velkou výjimku v závěru daří) a bude vtipná (to se zde víceméně daří také). Sečteno podtrženo trošku lepší průměr a nějakých 3,5*. Američany v těchto případech zaokrouhluju dolů, takže 3* ()

strelenaL

Mile, bláznivě, odlehčená komedie o partnerských peripetiích. Ústřední chlapecké duo Steve Carell a Ryan Gosling udržují celkový průběh filmu v komediálním tónu. Závěr filmu překvapil, hlavně rozuzlení týkající se Hannah. ()

Myrreczech

Překvapení jako blázen, z mého předpokladu další připitomělé romantické komedie se vyklubal výborný film. Příběh je do 3/4 spíše dramatický než komediální, ale přesto baví takovou tou americkou naivitou. Všechny okamžiky, kdy jste čekali nějakou hlášku se vykompenzují jedinou geniální scénou na zahradě za domem. Ryanovi role á la Barney Stinson sedí výborně a i ze Stevea dokázal udělat docela šviháka. A na konci pořádný multi-happyend, který si tvůrci mohli odpustit, ale stejně můj celkový dojem nezmění. A jako třešnička na dortu ta hláška kdy na hlavního hrdinu začne pršet. Paráda. ()

MI-380

První půle svižná, vtipná, originální, ta druhá bohužel upadá do klasické romantické šablony včetně rádoby dojemných proslovů na téma ,,miluji své děti", ,,musíš jít za svou láskou" a jiných podobných. Navíc vlastně jenom jedna postava je sympatická, ostatní působí jako větší či menší neurotici nebo nerozumové, kteří nedokáží domyslet své činy. 55%. ()

Guzo

Po dlouhé době konečně zábavný film bez hloupých fórů a narážek, navíc s velmi příjemným a vhodně zvoleným obsazením. Nejedná se zrovna o komedii, u které by někdo brečel celou dobu smíchy, ale dokáže nenásilně udržet pozornost a hlavním hrdinům prostě bez výjimky musíte fandit.. ()

Handy8

Ve chvíli, kdy se všichni sejdou na zahradě, jsem to hrozně žral. V tu chvíli vyplují na povrch všechny ty scénáristovy kličky a působí to jako dobře napsaná a vypointovaná romantická komedie. Když tahle zahradní scéna skončila a 4 zbití frajeři sedí na zídce, začal mi vadnout úsměv. Přicházely obavy ze závěrečné katarze postav, která nakonec přichází, předešlou eleganci postrádá, je to klišé až hanba (událost ve škole, proslov, vylévání se posluchačům, kterým jsou problémy přednášejících u prdele), je místy trapná a u mě nakonec sráží hodnocení na **** .... a na úplnej závěr dostane mladej s účesem „Darth Vaderova helma“ pár fotek na prázdninovou honičku. ()

R´Hell

Jenom crazy producers mohli povolit odrazující název Crazy, Stupid, Love. Ačkoliv se film na první pohled tváří jako jedna z obyčejných, ujetých, evropským divákem těžko stravitelných amerických komedií, ve skutečnosti se řadí po bok komedií mimořádně zábavných, velmi příjemných a sofistikovaných. Jenom délka tento film trochu strhává, přestože každá minuta je skvěle vyplněna, dvě hodiny jsou pro diváka, toužícího po odreagování, docela únavné. Herecké obsazení je vynikající, Ryan Gosling přímo dokonalý. Malé mínus za závěr a konečných 4,5* ()

Kacounek

Ráda jsem si odpočinula u povedené vztahového melodramatu s typicky americkým šťastnokoncem. Neříkám, že dobrý výsledek stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů, ale díky nim se mi film dostal pod kůži . ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011