Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

ZkuKol

Příjemná romantika, která je občas moc dlouhá, příliš moc polopatická, příliš popisující. Jedná se o dnes populární propletenou mozaiku postav a vztahů, kde uvidíte řadu známých tváří, slušné hereké výkony, vtipně napsané dialogy a nezbytné střetnutí většiny zásadních postav před koncem. Dvojce za kamerou se nechala strhnout úvodem vyprávění a natolik to s ním přehánějí, že v závěru berou schody skokem a tak je konec celý uřícený, tu a tam úplně nesedí, závěrečný happy-end nemá vůbec sílu a některá rozhodnutí a chování postav slouží jen k ukončení filmu, ne logice. Ale romantika i vtip tam jsou a tu a tam probleskne to kouzlo, o které se tvůrci celý film snaží. Pokaždé to holt vyjít nemůže, ale cítíte, že dobrý úmysl i snaha tu byly. On ji chce zpátky, ona neví co chce, on chce každou, ona jen jednoho, on chce starší, ona ještě staršího... 60% ()

Heraldika

Přeškoda holywoodského klišoidního konce, který opět zadupal skvěle rozjetý film o vztazích, věrnosti, nevěrnosti, hledání a nenacházení.. ()

Soweek

Tak trochu mix klasické chlapské komedie první poloviny filmu a klasického sladkého romanťáku druhé půlky filmu. Popravdě nevím, na jakou vlnu mě to mělo naladit. ()

Babous

Abych parafrázoval HIMYM: "Cal, I'm gonna teach you how to live. I'm Jacob, by the way..." Čekal jsem podobnou zápletku jako zmiňovaný sitkom, ovšem vměstnanou do dvou hodin. Bohužel vtipný a dobře napsaný i zahraný Jacob (kvůli němu se ještě měsíc budu trápit pocitem méněcennosti...) nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil, místo toho se film zaobíral především vztahem hlavního hrdiny s jeho ex(?)manželkou a dětmi. Vrchol filmu nastává asi ve třech čtvrtinách, kdy dojde ke střetu všech vedlejších i hlavních dějů v jedné úžasné scéně. Poté ovšem následuje nudný sešup do vln nudy a předvídatelnosti. Film vhodný pro nudné odpoledne/večer, ale já čekal víc. ()

mohamedsfinger

Povedená romantická komedie, která nachází docela příjemnou rovnováhu mezi sebeironií a petetičností. To z čeho se tady hlavně těží, je dobře napsaný scénář s několika opravdu kvalitními hláškami a také herecké výkony, hlavně Juliane Moore a Ryana Goslinga. Nesmím zapomenout ani na Emmu Stone, která tady měla obrovské kouzlo. Ten konec byl možná až příliš sladký, ale přiznávám, že jiný bych ho chtěl jen ve svých asiciálních chvilkách a dnes mám dobrou náladu, tak ho odpustím. ()

kisha

Jedno velký klišé za klišé. Ale jo - i přesto, že už mi není 15, stačí, aby tam hrál Gosling, a trapně a nesoudně dam s klidem 3 ***. ()

LuciusWlk

Nečekal jsem, že mně to tak chytne! Tedy, myšleno tak, že jsem se bavil. A to celkem dost. Podařené, kapku kýčovité, ale zde to není na škodu. Bitka na zahradě byla perfektní :)) Emoční libůstka s telefonováním, opět na zahradě atd. Paráda! ()

Kejdlo

Zábavná, hravá romantická komedie o tak trochu bláznivé zatracené lásce. Problém oblíbit si všechny aktéry nebylo problém a zejména v první polovině jsem se skvěle bavil. V té druhé se už klasicky trošku zvážnilo, ale tady to nebyl zase takový problém, protože většina a zejména Ryan a Emma k sobě výborně sedli a jejich vztahu nešlo nic jiného než přát. Kvalitní podívaná končí scénou na zahradě. Jen si zde chlapci mohli dát trošku viditelněji do držky a ne se tam jenom tak blbě přetahovat. Poslední minuty je už bohužel klasický americký patos a těžká otrava. Celkově fajn, ale do dokonalosti Lásky Nebeské (vrchol romantické komedie) pořád daleko. 7/10 ()

fox171cz

Říkal jsem si co to zase bude, ale po pár úvodních minutách si mě film plně získal. Mile mě i překvapilo fantastické herecké obsazení. Je málo takových komedií co pobaví a zároveň nejsou nechutné, toto tvrzení se o tomto filmu říci nedá! ()

slovan1

Dobrá hudba, pár vtipných situací, jedna best scéna, kdy se sejdou všeci dohromady a nikdo pořádně netuší, která bije a celkově nadprůměrná podívaná. Po dalším zhlédnutí zvyšují o hvězdu. ()

dita.krizova

I když mi od začátku byl jasný konec i přece z toho byla inteligentní a zatraceně vtipná komedie se sympatickými herci. Přiznám se, že jsem se takhle nepobavila už dlouho. Bojování o spřízněnou duši může vyznít jako klišé, ale tady měli filmaři šťastnou ruku snad ve všem a pohoda i veškeré emoce vyvolávají odezvu. Zkrátka počin, který zahřeje na duši. (A ta scéna s Hříšným tancem by očarovala každou.) ()

Sdoom

Škoda že mi někdy kolem 80. minuty filmu nevypadl proud, abych byl ušetřen toho závěrečného nechutného klišoidního patosu, který začal pro mě neskutečně trapnou a dementní zahradní bitkou. Od té chvíle to je fakt skoro odpad. Ale vzhledem k tomu, že až do té doby jsem se bavil docela dobře, dám ty 3 hvězdičky teda no... ()

widla

Když jsem se rozhodovala, že se na tenhle film podívám, brala jsem to spíše jako romantickou komedii, u které vypnu mozek a budu jenom koukat. Ale čekalo mě hodně velké překvapení. Dojemné, vtipné, místy až zatraceně vtipné!! Dle mého nejlepší romantická komedie posledních let. ()

pavcas

Pohodová romantická komedie s charismatickým Ryanem Goslingem,který právem patří k nejuznávanějším mladým hercům současnosti. Scéna kdy si ho Emma Stone odvede z baru mně dostala a scéna rvačky ke konci patří k nejlepším okamžikům filmu. Ano, viděla jsem už lepší romantické komedie,ale bavilo mně to a Steve Carell, ačkoli nepatří k mým oblíbencům tady září. ()

sedm.1

Bláznivá, zatracená láska je ten typ romantické komedie, která není postavena na zápletce, ale na velice atraktivním obsazení. A nutno podotknout, že se tento ne vždy zcela jistý tah v tomto případě vydařil na výbornou. Zápletkou by totiž tvůrci díru do světa skutečně neudělali. Je plochá, neoriginální, velice lehce předvídatelná a naprosto nepřekvapivá. Takže žádná výhra. Ovšem, to obsazení, to je jiná káva. A pro mě navíc s jedním obrovským překvapením. Steve Carell mi byl vždy trnem v oku, jak jeho herectví, tak charisma mi doposud přišlo až nepříjemné a hluboce nevýrazné, ovšem to co předvedl zde, tak nemohu z jeho výkonu skrývat pocity nadšení a zapůsobil tu na mě jednoduše přesně opačným dojmem, než doposud. Podal totiž herecky nadprůměrný výkon, podtržený skvělými dramatickým výstupy, zároveň působil i jako velký sympaťák, kterému nešlo jinak, než upřímně fandit. Sázkou na jistou bylo pak obsazení neustále stoupajících hvězd Ryana Goslinga, který je prostě super ve všech směrech a krásné a talentované Emmy Stone, kterou nelze opět jinak než milovat. A pozadu nezůstali ani ve vedlejších rolích výborný Kevin Bacon a Marisa Tomei, kteří film též hodně oživili. O Julianne Moore se zmiňovat nechci, jen snad že ta odporná kreatura byla zas jen otravná, odpudivá a nudná jako ve všech svých filmech, takže v jejím případě očekávaně žádná změna. Bláznivá, zatracená láska na mě ale přes velmi nevýraznou a tuctovou zápletku zapůsobila i silně emočně, a to i přes závěrečné, kýčovitě vyústění, ale tvůrcům se to zkrátka podařilo podat poměrně dost civilně, příjemně a netrapně, takže to ve výsledku ani nakonec příliš nevadilo. Kdybych měl zkrátka film hodnotit v porovnání se vší ostatní filmovou produkcí, musel bych dát asi jen průměrné hodnocení, ale nedá mi to srovnat pouze s tituly v rámci daného žánru a v tom případě musím tu čtvrtou * rád přidat, a to nejen díky zářícím hercům, ale film na mě zapůsobil i celkově hodně příjemně, zábavně a romanticky funkčně, takže prakticky ve všech směrech, od kterých se to očekává. ()

Jungolink

Budu milosrdný... a budu předstírat, že poslední desetiminutovka proběhla jinak a že v reálném filmu jde rovněž o happy end, ale formou jakési podivné fanfikce. ()

tempus

Když vidím jak dobrá je tahle romantická komedie, mám 100 chutí dát odpad Lásce nebeské (bože, jak to nemůžu vystát, a proto se asi na to podívám, abych si ověřil, jestli je to skutečně tak hrozné). Protože jednotlivé příběhy budí dojem velké přirozeností a proplétání linek nepůsobí trapně. Nejzajímavější je, že poprvé ve filmu (kde nehraje hlavní roli) mi nepřišel Steve Carell odporný, ale v rámci mezích takřka sympatický. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011