Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

West

Napoprvé jsem hodnotil tuto příjemnou komedii jen 4*, ale postupem času jsem se k ní vracel znovu, a nakonec jsem zjistil že patří k mým oblíbeným. Asi nejsilnější část filmu je jeho první polovina, kdy zkrachovalé manželství Steva a nevěra manželky ho dožene k zoufalství si dokonce mumlat sám pro sebe uprostřed baru a brečet nad svým ubohým životem. Tam už nastupuje Casanova formát Ryan Gosling , který vlastně táhne celý snímek a vytrénuje z ubohého pitomce , někoho přitažlivějšího - což musíme brát s nadhledem pokud jde o Carella. Takže jeho balící hlášky a popleskávání po xichtě mě pokaždé dostane do záchvatu smíchu. A jako vrcholná scéna - kdy si Steve otevře v luxusním obchodě peněženku na "sucháč" a Goslingův pohled - "To myslíš k*rva vážně??" mě dráždí bránici, jen si na to teď vzpomenu. Sečteno podrtženo - 85% ()

mira.l

No, musím upřímně říct, že bavit mě to začalo až ke konci, zhruba posledních 20 až 30 minut. Zdálo se mi, že je to docela dlouhý, moohlo by to být klidně o 15 minut kratší. Docela dlouho jsem nechápal význam role Emmy Stone, o to lepší to bylo, když to vyšlo najevo. Scéna s "překvapením" na zahradě byla výborná:). Ale jinak si myslím, že je to film na jedno podívání, víckrát si ho těžko pustím, nemažu jen kvůli Emmě. ()

ZnalecH

Zamyšlení o tom, co se stane, když si neceníme toho, co máme, a co se může stát, když o to přijdeme. Pak je neskutečně těžké, a někdy bohužel nemožné, získat to zpátky. ()

neo93

Výborný film, který prostě nezklamal. Ikdyž to vlastně není čistá komedie, skvěle jsem se znovu bavil. Je to přesně takový ten snímek, který je tak dobře namixovaný více žánry a který si bere od každého z nich to nelepší a dává to jednoho celku. A ono to opravdu funguje. Netlačí během sledování vůbec na pilu, kromě možná konce, a přesto stále baví. A když si ještě k tomu všemu sednou herci, tak je to jednoduše paráda. Ať už je to šarmantní elegán Ryan Gosling a jeho sexy holka Emma Stone, Steve Carell jako odkopnutý, doslova vypadlý manžel, Julianne Moore v roli jeho rozvádějící ženy, tak i jejich povedený syn Jonah Bobo, který je zamilovaný do své chůvy. Rád se na film zase někdy podívám a znovu si budu užívat i onu nezapomenutelnou scénou na zahradě. ()

gemi

Hitch pro dospělé. Inteligentní, citlivá, romantická komedie. Těsně pod maximálním hodnocením. EDIT: 3. 1. 2023, druhé zhlédnutí. O vztahy se musí pečovat a za lásku stojí bojovat a nevzdávat to, ledy nakonec povolí. To je hlavní vzkaz filmu, který sice tu a tam balancuje na hraně sociálního sci-fi, ale za ten závěrečný feel-good mu to rádi odpustíte. ()

Likan7

Na začátku Hitchovsky trapně komediální, postupem času ale skvělý, příjemný mnohovrstvý film. Opravdu je to taková dospělá (ale komediální) variace na Hitche. Jenže kde Smith končí, tam Gosling začíná. Jeho herecký projev mě fascinuje už několik let a tady se zase předvedl. Jeho přerod z lovce žen na zamilovanýho kluka jsem sledoval strašně rád. Gosling mě ale ani tak nepřekvapil, o něm se to ví. Jenže kdo tu exceluje je i Steve Carell, který boduje jako herec (ne jen přihrávač do všech těch komedií s Bohy a zvířátky). Přihoďte známé váře Julianne Moore, Emmu Stone, která se k Ryanovi prostě hodí a příjemný epizodní roličky pro Marisu Tomie a Kevina Bacona a dostanete skvělý casting dobrýho filmu. ()

DadysGirl

Chtěla jsem dát 4*, ale za Ryana dám 5*... Perfektní oddechovka, nečekaný zvrat... Malej syn je dokonalej... O Ryanovi se mmi doufám bude zdát... Love it love it love it... :) ()

Joha8

Nespomínam si že by som niekedy do kina išiel na romantickú komédiu. Nevedel som do čoho idem. Teraz viem že som rád že som to videl. Vynikajúci situačný humor a zdanlivo nesúvisiace dejové línie sú dôvodom prečo som si tento film zamiloval. Stone a Gosling prekonali moje očakávania a Chris Carell zahral muža zdeptaného manželstvom vynikajúco. Neoriginálna kostra príbehu je výborne spracovaná a obalená humorom a keď už si myslíte že je po všetkom tak vďaka jednej záhradnej scéne sa začnete smiať až Vás bude bránica bolieť. Vrelo odporúčam. ()

vZeč

Nevim, kolik jsem viděl v životě romantickejch komedií. Jestli pět nebo dvacet, fakt nevim. Ale tady jsem odhodil analyticko kritický pohled a cynismus a podobný věci a je to super ()

odvedle

To teda áno, bláznivá, hlúpa láska v bláznivej komédií, no dobre, nie až tak bláznivej, ale zato veľmi dobre natočnenej a vynikajúco zahranej. Steve Carell, ktorého som prvýkrát zaregistroval vo filme Život podle Dana, je opäť výborný a takéto roly, kde mu to v záležitostiach lásky dvakrát neklape, mu skutočne sedia... film zaujal, pobavil, 85%. ()

Monty71

Už som len čakala,kedy Rayn zahlási: "Přijmeš moji růži?". Hádzal pohľady a lá Honza Novotný :) Ktorá by odolala? (myslím Ryanovi nie Honzovi) Veľmi príjemná oddychovka s pár klišé scénami (najmä tá posledná), no s veľkou pridanou hodnotou vo forme Ryana Goslinga a Julianne Moore. Trochu mi vadilo herecké obsadenie Cala a tiež Jassicin stupídny pohľad a uhladzovanie si copa,ale tak asi to bol úmysel, aby pôsobila ako blbka :) ()

Tatianistka

Takto dobre som sa už dávno nezabavila. Niektoré situácie mi prišli úplne reálne a práve na tých som sa najviac bavila. Samozrejme nebyť vynikajúcich hereckých výkonov tak je film úplne o niečom inom. ()

Lovedeath

Až na ten konec, který nemusel probíhat před cleou školou, se mi to moc líbilo :) takový konce prostě amíkům neodpustím ()

Judy24

Někde kolem půlky filmu jsem chtěla dát tři hvězdičky, protože se mi to zdálo celé takové nekompaktní, nikam nesměřující a příliš rozdělené. Pak naštěstí přišla scéna ze zahrady, která tohle všechno odvála pryč. Konečně jsem se zase pořádně smála a taky mě okouzlila scéna s boilerem - taková čistá lidská scénka, ideální do romantické komedie a zároveň jedna z nejkouzelnějších, jakou jsem za dlouhou dobu viděla. Crazy, stupid, love není nejlepší ukázka romantické komedie, ale bavila jsem se a nakonec jsem se toho vyústění, ucelení a hezkého ukončení taky dočkala a odcházela jsem od počítače s úsměvem. O víc jsem ani nežádala. ()

Nightswimmer

Kazdy spravny chlap sa pri pohlade a percentualnu uspesnost Goslingovej postavy viac ci menej nad sebou zamysli. A niektori sa nasledne najdu v tej Carrelovej - vsetkeho vela vsak skodi... Gosling vo svojich obtiahnutych leginach vyzera bud ako gay alebo heartbrejker, oboje zenam imponuje, kedze rozdiely sa stieraju. Kazdopadne vsak vie, ako na to a preto je prva hodina na naozaj velmi slusnej urovni so srsiacim humorom a (pre niekoho) objavnymi informaciami. Potom to však pada nizsie a nizsie a nakoniec sa az vynara obava, kedy vykukne Sandler so Schneiderom... Dal by som dal 7-ku, ale styri nie aj ked hercami a Emou Stone by som to odargumentoval - ale predsa len, skusme hodnotit film a nie Eminu krasnu tvaricku ()

dj_kure

Celou dobu jsem si říkal, že je to na krásné tři hvězdy. Ale to konečné rozuzlení mě tak strašně pobavilo, že se to nedá jinak. Asi budu jediný kdo si nevšiml téměř žádného rozdílu po změně Steva Carella. Ale co, to vem čert. Za to fakt slušný velký finále, kterému jsem se smál ještě hodinu po filmu hodnotím 4* (70%) ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011