Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

chrispe

Jako film k večernímu posezení a vínu to nevypadalo špatně. Zasmály jsme se, ale popravdě... zejména ke konci filmu to začínala být dost nuda a já se co chvíli dívala na hodiny, jestli je už čas to vše ukončit. Nesedlo mi to a nejspíš i mým kamarádkám. Možná kdyby jsme zaslintaly nad Goslingem, tak by to bylo jiný kafe... ale evidentně neokouzlil žádnou z nás (natož pak Carell). Scény, co se mi vážně líbily: telefonát Emily, kdy nevěděla, že ji Cal vidí; první večer Hany a Jacoba v jeho bytě. // 19.4.2018 Přítele to zaujalo, tak jsme to nechali běžet. Věděla jsem, že mě to moc nezaujalo a o to větší bylo moje překvapení, že se na to fakt dá dívat. Jiný čas, jiné rozpoložení, jiný člověk - i proto mi přijdou komentáře děsně důležitý! :D Překvapilo mě, jak mi Emma Stone (mám ji ráda) přišla děsně přehrávající a ty neustálé úšklebky mi lezly na nervy. Gosling... nemám pocit, že to úplně zvládl. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak s těma dvouma hvězdičkama bych byla vážně nespravedlivá, protože (sic je to na mě pocitově stále moc dlouhé) to má zkrátka fakt pěkný momenty, hezký myšlenky, je to vtipný a kameře se nedá nic vytknout. Takže za tři a za pár let, jestli se ještě někdy kouknu, uvidíme! Zase budu "jinde". ()

redwik

Snáď prvý film, v ktorom sa mi Ryan Gosling pozdával. Zo začiatku super, časom som sa trošku začal nudiť, no a keď som už unavene čakal na záver, všetko sa zvrtlo a film si ma opäť získal. Podobne ako v The Best Offer, aj tu bolo treba vydržať až do konca, a potom sa človeku ešte len zapáči. Inak toto je prvá komédia, ktorú som videl, v ktorej Steve Carell nehral idiota alebo aspoň jemne retardovaného človeka. K tomu sme ešte dostali super ksichtíky Emmy Stone (ktorú som spočiatku pred ostatnými Emmami, ako je Watson a Roberts, neuprednostňoval) a k dokonalosti chýba už len kúsoček. Steve Carell - Cal /:/ Ryan Gosling - Jacob /:/ Julianne Moore - Emily /:/ Emma Stone - Hannah /:/ Analeigh Tipton - Jessica /:/ Jonah Bobo - Robbie /:/ Kevin Bacon - David Lindhagen /:/ Marisa Tomei - Kate ()

tranquill

Každý chce najít svůj protějšek, nebo si ho udržet... Nebo začít znovu, ale to není tak jednoduché. Nakonec se ale všichni rozhodnou správně :-) Je to sice romantická komedie, ale také film k zamyšlení. Jsou některé naše skutky nutné? Není lepší se dvakrát rozmyslet, promluvit si...? A to má k reálnému životu opravdu blízko! ()

dakarin

...gejzír citů pocitů a vzrušených slov nemusí mít s láskou vůbec nic do činění :-( Kéž filmová víla nade mnou bdí, aby mě tyto filmy míjely obloukem ;-) ()

Ondr@932

Příjemná, velmi zábavná romantická komedie se skvěle hrajícím Ryanem Goslingem ! Moc jsem s ním zatím filmů neviděl, ale zde předváděl opravdu skvělý výkon oproti jiným filmům co jsem s ním viděl. 80% ()

Critic

Steve Carrel a vážná role, to mi šlo k sobě sice jen tak tak, ale plot twist scéna ke konci vše zachránila. Skvělý Ryan Gosling ! ()

anitae

Konečně jsem si trochu spravila chuť, bylo to vtipný i romantický! Manželé sedí v restauraci a čtou jídelní lístek: Ona: "Přemýšlím, co vlastně chci.." On: "To já taky, tak to řekneme oba najednou.". Oba naráz: "Creme brulee", "Rozvod":) ()

HenryIvan

Crazy, Stupid, Love je navzdory svojmu žánru chytrým filmom. Dej je dostatočne prepletený a zároveň zábavný, že vám všetky motívy, či povedzme že digresie dávajú zmysel. Všetky dejové linky a zauzlenia sa, sa nakoniec parádne vysvetľujú. No a peripetia pred uspokojujúcou „ katastrofou “ je natoľko skvelá a zábavná, že som musel film na chvíľu prerušiť a spamätať sa. Herci sú likeable, dej je likeable, ja som satysfied. ()

Biopler

Romantická komédia, ktorá je hravá, inteligentná, ide v ústrety divákovi a veľmi príjemne baví. Predsa len sledovať ako nakopnúť muža po štyridsiatke k ďalšiemu životu nie je častý námet. Najmä keď je tak na dne, že v bare cucká vodku cez slamku. Aspoň je z toho dobrá prdel :) Zabil by to už len hotdogom s kečupom (Harry Callahan by vedel o čom hovorím). Tvorcovia majú príbehy pevne v rukách, lebo ich v závere perfektne pospájajú. Záver v škole je nasilu a trochu kazí dojem z ináč fajnovej romantickej komédie. Dá sa jej vytknúť slabšie napísaná postava manželky, ktorej som neuveril túžbu po rozvode. Rovnako slabšie sa to dá sčasti tvrdiť o lámačovi sŕdc Jacobovi, ktorého raketová premena zo sukničkára na oddaného muža v závere zaváňa niečím lacným, no možno chýbajúci otec a jeho vzťah s Calom má byť odpoveďou, i keď pre mňa nie úplne presvedčivou. ()

Razzor_82

Skvělá podívaná která v sobě ukrývá vtip i dramatické prvky. Herci jsou zde velmi dobře lidsky obsazeni. Gosling potvrzuje, že zahraje skvěle jakoukoliv postavu. Svěží, vtipné a příjemně romantické proplutí celým filmem. Hříšný tanec je nejvíc krejzy. 8/10 ()

Denila

Na tuto menší pochoutku jsem se těšila opravdu dlouho. Odhadovala jsem to na normální tříhvězdičkovou komedii, ale tohle? Proměna Ryana Goslinga mě zkrátka dostala. Kdo by to do něj řek? Ve filmu ''Zápisník jedné lásky'' snílek, beznadějný romantik a ejhle, po době ticha (tedy ticha pro mě) proměna. Role záletníka mu sedla stejně dobře. Co se týče Cala (Steve Carell), potěšilo mě vidět jeho ''vystrašený nevinný obličej'', k těmto milým proměnám se naprosto hodí - stejně jako ''40 let panic''. Dávám čtyři za pobavení. A ještě jeden dodatek, který filmu určitě přispěl. Dámy určitě neodmítnou pohled na Americký idol. Začínají se mi ti Ryanové vážně líbit.. (Ryan Gosling, Ryan Reynolds..) ()

haroska

Úžasný romantický filmík,který pobaví v tolika momentech a spousty lidí se v něm najde :)Pomalejší začátek ale pak se to rozjede a já se přistihla,že to minutu od minuty miluju víc a víc.Navíc průběhu děje velmi nečekaný zvrat,který myslím nikdo nečekal.Enjoy it :) ()

POMÍK

Ryan Gosling je cool, Marisa Tomei je cool. Kevin Bacon je vyžilej tragéd. Je to fajn, ale po shlédnutí pocit, že je to nic moc ač by to mohlo být hodně dobré. Škoda. ()

PedroPo

Výborný mix komedie a romantiky s velmi vyrovnanými výkony všech (včetně mlaďochů). Steve Carell dostal zase jednou dospěláckou roli a je v ní skvělý. Jediná škoda, že tenhle film má asi tři potenciální konce a kvůli tomu je tak dlouhý. Ne, že by mi vadilo, jak skončí, protože si o happy end přímo říká, ale taky se scénaristé mohli slitovat nad diváky a ubrat pár minut. ()

mak.

Crazy, Stupid, Love nezabíhá jen do tradičních romcom kolejí s bizarní zápletkou, ale koketuje i s mnohými aktuálními tématy (např. klasický single Ryan Gosling) s nadhledem a sebeironií na rozdávání. Občas mi dala vzpomenout i na 'srdcovku' Love Actually, a to nejen díky kvalitnímu castingu. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011