Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

vipeerr

Perfektně pojatá všestranná komedie. Hlavní hrdina mi seděl, a Gosling co by frajírek jakoby mu role byla napsaná na míru. Emma Stone nevídaně sexy a celé to spolu krásně funguje. Trochu mi vadila manželka Cala která už dle mého patří do starého železa a ve filmu mě nebavila. Dalece mi to připomínalo Hitche s tím že Gosling ať se snaží sebevíc, Alex Hitchens je prostě větší sympaták. ()

Kubi21

Podle mne silně přeceněný film. Je pravda, že je to takové pozvolné vyprávění, ale ta katarze na zahradě je moc. A hlavně mě nesedl ani jeden z mužských herců. Dámy v pohodě. Prostě spíš nic, ale jsem celkem rád, že jsem to viděl. Úplně zklamaný nejsem, ale na průměr to u mne nestačilo. ()

gicous

Nudná filmová kaše, ve které jsem celou dobu hledal sebemenší náznak bláznivé, zatracené lásky zmíněné skromně v názvu tohoto romantického veledíla. A nenašel jsem jí. 2/10 ()

Uberlord

Po delším čase jsem znovu zhlédl a musel jsem tu poslední hvězdičku přidat... Ten film má všechno. Má správné tempo, vtip, skvělou a hodně zamotanou zápletku, občas padne nějaké to sprosté slovíčko, spousta krásných žen a Ryan Gosling přesně v té roli, která mu sedí nejvíc. Přidejte si k tomu skvělého Steva Carella, kterému ta role dokonale sedí a máme hotovo.. Já za posledních pár let moc dobrých, nových komedií určitě neviděl, ale k tomuhle filmu se vracím fakt rád :) ()

kubilov

"To je klišé..." Romantické komedie, zvlášť ty z posledních let, mají jednu obrovskou chybu. Sice je příběh mnohdy skvěle napsán, postavy taktéž + navíc ještě skvěle zahrané výbornými herci, jenže taková ta katarze a přílišné tlačení na klišé a patos tomu strašně moc ubírá. To je i přesně případ Bláznivé, zatracené lásky. Vztahové peripetie hned několika lidí okolo jedné rodiny jsou rozehrány skvěle, zajímavě se vyvíjí a jejich uzavření také není vůbec špatné. Do toho Gosling je superfrajer, Emma Stone je dokonalá a asi jí miluju, Steva Carella moc nemusím ale tady byl fakt moc fajn a Julianne Moore má stále to své pověstné kouzlo. Pokud bych nepočítal závěrečných třeba 20 minut, je to na 6*, ale takhle na slabší 5*, no nevadí, avšak s tím, že na Jonaha Bobka chci co nejrychleji zapomenout a Emma je zřejmě definitivně jediná žena, která se mi vážně moc líbí, i když má zrzavé vlasy. A to bych jen tak nečekal. --- Je to zásadní romantická dramedie poslední dekády. 4,5*, s těma 5* jsem se možná trochu ustřelil. ()

donnovann

Bez Goslinga by to bylo za *** ale ten chlap to prostě umí, a hlavně skvěle vypadá, možná zním jako bukvice ale je to prostě tak. Jinak klasická romantická komedie s předvídatelným koncem. na jedno shlédnutí k nedělnímu večeru ale určitě neurazí. ()

nula87

Bylo to celé moc fajn - až do rádobyhumorné bojové scény na zahradě . Výborné obsazení, dobře rozehrané, pár elegantních obratů a nakonec se z toho stala lepkavá limonáda - škoda.60% ()

HEED

No lépe to dopadnout snad ani nemohlo. Film jsem si hned oblíbil, je stále stejně zábavný. Svým obsahem velmi netradiční, v porovnání s průměrnou americkou komedií. ()

Brano

Ďalšia americká slátanina, od ktorej som očakával rozhodne niečo iné. Humor žiadny, len kopa nudy. Ide iba o ďalší preceňovaný film, pri ktorom som skoro skapal od nudy. Herecké obsadenie sa mi nepáčilo. Moore a Bobo najhorší herci filmu. Už viackrát to vidieť nechcem . ()

lusa

Vždy si to rada zopakujem. Je to milé, pravdivé, miestami úprimné, Gosling bez trička je že "na dobrú noc", dala by som aj 5, no ten americký záver to pochoval. 4* ()

adamix

Dávno som sa tak nenasmial, ako pri tejto fajn romantickej komédii (no neviem, prečo sem dali dráma, veď v každej komédii tohto typu sa nachádza tá smiešno-smutná zápletka, pri ktorej som sa tu rehotal, až mi tiekli slzy). Fakt, asi najlepšia je tu tá scéna, kde Steve Carrel chce prekvapiť svoju ženu Moore, no v tom príde ich druhá dcéra Emma Stone so svojim priateľom, ktorý nie je nikto iný, než bombový Ryan Gosling so svojou povesťou a potom nastanú ešte väčšie trable, keď otec krásnej opatrovateľky dostane do rúk obálku s jej nahými fotkami a vtom si zmyslí svoj názor, že musí ísť zabiť Carrela z dôvodu, že jeho dcéra mu ide poslať jej fotky. Potom príde väčšia sranda, keď príde muž bez tieňa Kevin Bacon vrátiť Moore jej šatku, a potom sa strhne smiešna bitka. Nakoniec to končí tak, že sa všetci rozdelia. Na tejto scéne sa budem ešte dlho zabávať. Jedna nepríjemnosť za druhou a stále viac a viac srandy :). No nakoniec všetko dobre dopadne. Hrozne som bol rád, že som tu videl skvelého Steva Carrela a vynikajúceho ,, Drivera ''. No a samozrejme aj ostatný herci boli vynikajúci, o tom niet pochýb. Toto je jeden z mála romantických filmov, pri ktorom vám hlavné a ani vedľajšie postavy neprídu nezaujímavé a otravné. Práve naopak, každého jedného si tu vychutnáte v plnej kráse. U mňa veľké prekvapenie a tučných 90%. Na americkú romantickú komédiu dosť slušné hodnotenie, no nie ? ()

AgnesDee

Jediné, co můžu tomuto filmu vytknout, jsou občas až moc trapné momenty. Jinak je tenhle film zábavnej a nečekanej. Vývoj děje se rozvíjí tak moc nečekaně, že je to snad jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděla. Není to ani tak moc kýčovitý, i když by se tam trocha našla. Ale naštěstí to má otevřený konec. ()

Petule3

Krásný, vtipný film s výborným hereckým obsazením. Líbí se mi, že tam není nic moc přehnaného, samozřejmě až na happyend, kdy se všichni se všemi smíří a jsou šťastni...ach ten cynismus. Vždy úžasná, potrhlá Emma zase zářila, Ryan a scéna s Hříšným tancem taky boží a Steve Carell a Julianne Moore standard. Za zmínění ještě stojí Jonah Bobo, který svoji roli zvládl na jedničku s hvězdičkou. Mě prostě ty příběhy o dlouhotrvajících vztazích, spřízněných duších a přátelství nějak pronásledují :D. Dávám 4 a půl hvězdy. ()

Hawaj

Musím říct, že kdyby z toho vyrvali tu americkou romantiku i s páteří tak by to byl ale safra dobrej biják. Ale takhle mi to těch pár americkejch reálií ještě trochu kalí. A co na to francouzi, nechtěli by si podle toho naopak třeba střihnout remake? Angláni by to taky dokázali parádně vyseknout :) Výborný nápady ve střihu, kamera trošku nuda ale úplně nejlepší dějovej rytmus co jsem za poslední dobu viděl. Dám si to ještě jednou. ()

subic

Trotl Steve Carell a jeho "učitel" Ryan Gosling. I rozvádějící se trotl se může naučit celkem obstojně balit baby, ale je s tím opravdu mraky práce a mraky komplikací. ()

DjsVorel

Carol to perfektně shrnuje v 1:02:02: ,,What a cliché!" Přesto kvůli poslední 25minutovce se to vyplatí zhlédnout, protože je to docela prdel. ()

Gamekeeper77

Nestává se tak často, že se podaří natočit romantickou komedii tak poutavě, inteligentně a hlavně netrapně vtipně jako tady. To, co předvádějí Carell a ten chlápek z Photoshopu :-)...to je prostě paráda. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. 90%. ()

PAVLIS

Je tu hromada parádně vypointovaných, vtipných scén, skvělé herecké obsazení, napoprvé dva překvapivé twisty nebo poměrně uvěřitelné charaktery a příběh, tak nelze než film doporučit. Každému jen nemusí být po chuti zpomalení ke konci a apel na celoživotní boj za spřízněnou duši, lásku... blablabla. ()

Mkartaylas56

Jo, tohle se povedlo. Tvůrcům se povedlo na plac přivést nejednu známou a sympatickou tvář a vznikla z toho skutečně zábavná romantická komedie, která mě dokázala bavit i ve své romantické části (čehož u mě spousta jiných podobných filmů nedosáhla) a to cením. Každý z herců (snad až na toho 13 letého kluka) hrál vcelku uvěřitelně, každopádně přeci jen bych jedno jméno nadřadil nad ostatní a to Ryana Goslinga, který mě tu bavil zdaleka nejvíc. Příběh se nijak zvlášť netáhne a během těch cca dvou hodin jsem ani jednou neměl problém s pozorností. Navíc i když se scénáristé nevyvarovali klasických žánrových klišé, tak z toho většinou dokázali vyváznout alespoň tak, že si z nich prostřednictvím postav dělali legraci, což nakonec byly jedny z nejvtipnějších momentů. Bláznivou, zatracenou lásku bych tedy neváhal označit jako žánrový nadprůměr a rozhodně ji doporučuji i těm z vás, kterým romantické komedie nejdou vždycky po chuti. 75% ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011