Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Goldbeater

Vtipná a možná i trochu poučná komedie s velmi sympatickým obsazením v čele se Stevem Carellem a Ryanem Goslingem. Scénář se velmi povedl, což Bláznivou zatracenou lásku trochu vyzdvihuje nad rámec dnešních "láskyplných" komedií. Dvouhodinová stopáž mi nevadila, bavil jsem se vcelku pěkně. Mírně mi místy vadilo to nepřehlédnutelné klišé, ale dá se to prominout. Příjemná podívaná. ()

DJ Obelix

Velice příjemná romantická komedie, která ani přes svou téměř dvouhodinovou stopáž neztrácí na zábavnosti. Obsazení se povedlo na jedničku, ale prim hraje především dvojice Carell / Gosling. Už jen kvůli jejich uvěřitelným výkonům stojí za to dát té Bláznivé, zatracené lásce šanci. Vrcholem filmu je bezesporu "zahradní setkání". Po Dan in Real Life další Carellova role, ve které dokazuje, že nemusí hrát totálního idiota, aby byl vtipný... ()

Šakal

Nikdy bych (tomu) nevěřil, ale i ty (vaše) nejhorší (filmové) představy se dají zhmotnit na filmovém plátně. Problém je, když se „probudíte“ a zjistíte, že to nebyl sen. Příšerných prvních 20 min, kdy by každý soudný člověk udělal jediné možné. Vypnul snímek. Ne tak já, něco zvrhlého (nedokážu si to jinak rozumně vysvětlit) mě udržovalo v jistém druhu komatu (resp. (z)paralizovaného, neschopného se pohnout a vystavit snímku stopku) a tak jsem se (přes pár světlých momentů) protrápil do NEJKLIŠOIDNĚJŠÍHO možného závěru. A tak jediné „ponaučení“ (vyjma uvědomělého 13-ti letého kluka majícího patent na vztahy) vyplývající z tohoto „osvětovo-výchovného snímku ze života“? Nepodceňujte sílu Hříšného tance, resp. závěrečné „(I’ve had) The time of my life“. Tohle je ukázkový příklad toho, když se američané rozhodnou natočit (a všem evropanům ukázat „jak na to“) „komediální, moralizující, ironizující, vztahovku ze života s nadhledem“. Vznikne z toho „kočkopes“, kde se to tluče a shazuje navzájem a tak zapadnou (ve světle těchto faktů) i ty zapamatováníhodné (vydařené) momenty. Výsledkem je tak (dovolte mi použít slova Petra Čtvrníčka) „bych blil Milane“ a nic na tom nemění ani fakt (rozhodně to neberte jako polehčující okolnost), že tahle patří ještě k těm „povedenějším“ v té (současné) záplavě, které produkuje (a zásobuje nás jimi jak na běžícím páse) „továrna na sny“. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl takový Woody? WTF? zřejmě ne, on by to jistě zaobalil do krásně ironizující fráze. Já ale nejsem Woody! Tak proč ta 1*? Protože odpad nedávám, ten JÁ (poctivě) třídím, protože M. Tomei a protože (musím (si)přiznat) pár světlých momentů... P.s. slečny (popř. gayové) nechť si * PŘIHODÍ (nebo se raději (za)staví (slečny) u mě doma, (soundtrack z D.D. vlastním, stejně jako zcela dostačující místnost na „zvedačku“) ZA POHLED na vyrýsované tělo R. Goslinga, který (pro tentokrát) nechal Impalu v garáži, (malinko) přidal na verbální komunikaci a zasvětil (lehce) zakřiknutého (s čerstvě nasazenými parohy) S. Carella jak sbalit (a být „nad věcí“) jakoukoliv kost na lovu v baru, aby se nakonec (ano, tušíte správně) SPOILER „učitel stal žákem“. Což samo o sobě rozhodně není na zavrhnutí (a dá se na tom stavět), stejně jako na těch vážněji (upřímně) podaných scénách (Carell versus J. Moore). To by ale musely být divákovi podány zcela jiným (uvěřitelným) způsobem resp. nesměly být ZAZDĚNY minutami předcházejícími (resp.) následnými a díky tomu tak vyšuměly zcela do ztracena.... ()

IQ Tiqe

Pohodová oddechovka, milý příběh (není tam jednoznačný tah na happyend, vypadá věrohodně). Označení "komedie" je na místě, ne taková, u které bych se dusil smáchy, ale pár perel se najde. Navíc plno fajn herců... I když to není žádné veledílo, nemám mu co vytknout. # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 2 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

Možno trochu prehnane a unáhlene dávam plné hodnotenie, ktoré si isto spätne tento film celkom objektívne nezaslúži, ale nielen tento rok, ale zdá sa mi, že všeobecnejšie v poslednej dobe hollywood nevyprodukoval zatiaľ lepšiu romantickú komédiu (inteligentnú, vtipnú, rodinnú), pre mňa to bola taká americká verzia Love Actually. odhliadnuc od toho, že keby sme si to rozobrali, tak tento film miestami dosť nelichotivo uvažuje o ženách (ľahko manipulovateľné), občas rovnako nelichotivo aj o mužoch (musíš byť sebavedomí, krásny, v podstate pokrytec a ovládať finty z hriešneho tanca - a nakoniec ti tiež ide len o jedno) a v závere síce milo, humorne, no predsa len odobruje detskú pornografiu, no odhliadnuc od týchto nekorektností scenáristických (ktoré môžu vadiť naozaj len veľmi prudérnym osobám - a ja takou očividne nie som) a k záveru v jednom momente až príliš amerického záveru, konštatujem, že som sa skoro dve hodiny bavil kráľovsky - na humore slovnom i situačnom, na hereckom obsadení, ktoré bolo dokonalé, uvoľnené, zohraté, sympatické, sexi, presné a spoľahlivé (vedľajšie, v podstate "antagonistické" roličky výborne obsadené Baconom a Tomei-ovou - ktorí si to zdatne užili i na menšej ploche), krásna Emma Stone (konečne tiež po dlhej dobe sa aj v USA objavila kráska, ktorá zaujme a nejde vám vyvetrať z hlavy - a paradoxne rovnako ako v Británii tiež Emma), švihácky a sympatický Gosling (nie som gay, ale na tohto človeka sa už pekných pár rokov veľmi rád pozerám) a "rozkošný" Carell, ktorý má konečne slušnú hlavnú rolu. Odporúčam. ()

HoneyBunny

Wow, inteligentní scénář, promyšlené vtipy a zamilováníhodné postavy! Crazy, stupid, love je jeden z těch filmů, které musíte mít rádi, pokud jste někdy měli nějaké vztahové trable. Život ani vztahy nejsou jednoduché a mnohdy se nehezky zamotají, ale pokud věříte, že s někým máte být, pak to nevzdávejte. No není to hezké poselství? A ještě k tomu zabalené v zábavném a sofistikovaném balíčku. Přiznejme si, zase tak často se nestává, že si z filmů pamatujete několik dní po jejich zhlédnutí konkrétní scény. Tomuhle filmečku se to ale u mě povedlo (konkrétně první rozhovor Cala s Jacobem, setkání ve škole s učitelkou angličtiny, zvedačka z Hříšného tance nebo závěrečné rodinné setkání). 80 % ()

Tsuki

Nad očekávání příjemný film, okořeněný vtipem. Byla jsem celkem překvapena, jelikož jsem očekávala spíše průměrnou romantickou komedii, ale tento film má na víc. Zkrátka vyvážená kombinace dramatu, komedie a špetky romantiky se sympatickými herci (především s mou oblíbenou Emmou Stone). ~(3,9)~ ()

boshke

Námět fajn, obsazení taky fajn, humor celkem obsažen, celkový dojem však nevýrazný. Po Bláznivé, zatracené lásce nezůstalo nic krom poselství, že když někoho milujeme, nemáme to vzdávat. A to je nějak málo, ne? 60% ()

Kothy

Dost dobrý romanťák se skvělým obsazením. Ani bych to moc nenazval komedií. Kromě pár momentů se film tváří spíš vážně. Je tam pár zajímavých zvratů a jak už to bývá, všechny postavy jsou nějak propojené. Další super role pro Ryana Goslinga a Emmu Stone. Nakonec vše dopadne, jak má. I přes pár šarvátek. "20 let nosím špatnou velikost." :D ()

teutates

Ryan Gosling projevil svůj šarm a každá slečna, co jsem měl možnost v tom kině vidět, zapomněla dovřít pusu... ne že by mi to obzvlášť vadilo, no když už?! Tak aspoň dovřu tu pusu neé? Člověk se otočí za nějakou sukní a hned je problém, ale když půl ženského osazenstva slintá v kině vedle partnera nad polonahým.., všechno je ouka, nic se neděje... dost bylo citových výlevů. Crazy, Stupid, Love se povedlo a ať si říká kdo chce, co chce, bavil jsem se natolik, že mi ty slintající holky nevadily. Člověk by si myslel, že je na nějakém "espriťáckém" výprodeji, no neeée to jen Gosling kopíruje Swayzeho. 8/10 ()

swamp

Carell i Gosling jsou skvělí. Pro mě spíše drama, nežli komedie - ale to vůbec nevadí, někdy je fajn, když se člověku dostane něco jiného, než očekává. ()

pm

Ze "Vzorce pro vraždu" jsem si ho s odstupem let nepamatovala, ten film mě pravda hrubě otravoval, takže na "Crazy, stupid, love" zaručeně nezapomenu: mé první setkání s Ryanem Goslingem. Škoda, že nemůžu hodnotit jeho, bylo by to mnohem jednodušší. ()

predators

Jj, občas je to bláznivé, místy stupidní, ale stále zamilované! Konečně další role Steva Carella, za kterou se nemusí stydět. A i když je stopáž trochu delší, proplujete tou sladkou kaší než byste řekli šmitec. 70% ()

Slartibarkfast

Rodinné komediální drama o jednom vyhasínajícím manželství a lapání po druhém dechu. Rozvádějící se Cal se snaží začít nějak znovu, ale neví jak. Pomůže mu mladičký Jacob, který zná všechny triky. Jeho syn je zas nešťastně zamilovaný do své chůvy a ta je zas nešťastně zamilovaná do Cala. Aby toho nebylo málo, tak do jeho dcery se zamiluje Jacob. Vznikne z toho tak trapný mish-mash, že jsem se v tom sám občas ztrácel, ale v celkovém důsledku to bylo celkem oddychové a dalo se to pozřít bez dávicích reflexů. 70% ()

nascendi

Bláznivý, hlúpy film. A ja som bláznivý hlupák, lebo som sa na to vydržal pozerať, dúfajúc neviem v čo. Ale komentár odo mňa nemôže nikto chcieť. To by boli samé hviezdičky namiesto vulgarizmov. Všetko podstatné, čo by som v ňom chcel vyjadriť, už za mňa dobre napísal Šakal. Niet čo dodať. ()

nash.

Až na ty hloupé a zbytečné závěrečné proslovy překvapivé zábavná komedie. Chvilku ze života, chvilku z pohádky, zamotaná, přitom hladce splétající humor s odlehčeným vztahovým dramatem a slušně gradující až ke geniální zahradní sešlosti. Několik kouzelných momentů, několik výborných dialogů, občas skvělý fórek nebo hláška úspěšně maskují občasné klopýtnutí i to, že je celá ta sloužitě působící a místy neodolatelně kouzelná koláž vztahů vystavěná na zcela tradiční příběhové kostře. Jen si tak říkám, byl jsem jako zamilovaný puberťák taky tak nesnesitelně trapný? A vydejchám tu chvíli, kdy mi dcera představí svého vyvoleného? ()

cukorek

V tomto žánri je veľmi ťažko sa presadiť, keďže takých filmov sa točí strašne veľa. Príbehy zo života o láske a sklamaní, ktoré niekde driemu a raz sa vrhnú na každého z nás a my sa stávame obeťou lásky. Povedal by som, že celé je to o tom ako každý jednotlivec zvláda konkrétne situácie do ktorých sa dostane. Takto to bolo aj tu, začalo to drámou pri večery ktorá sa pomaly vyostrovala a do toho prišla romantická zápletka a nakoniec happy end. Tieto filmy by som nominoval viac pre ženy, tie to vnímajú emotívnejšie. Napriek tomu u mňa 50 % ()

Slarque

Scénář mísí postupy hned několika odlišných komediálních podžánrů, čímž se mnohým jeví dokonce originální. To sice není, ale rozhodně má jak perfektně napsanou kolekci hlavních postav, tak výborně vypointované dialogy. Z toho těší velmi silná herecká sestava, v níž nejsou nijak slabší ani představitelé teenagerských protagonistů. Vlastně mi oba často připadali zajímavější než dospělí kolem. Film obsahuje hned několik opravdu parádních scén, ale celek je přece jen slabší. Ovšem rozhodně je to zábavná romantická komedie, což se podaří maximálně jednou do roka. ()

LoLaa

Jeden z mála romantických filmů, kde mi ten láskou přeplněný (dokonce trojitý) happyending ani trošku nevadil, naopak bych si to bez něj snad ani nedokázala představit. ;) Smekám před Ryanem Goslingem, který se po roli v The Notebook vyšvihl snad ještě víš... Hudba také velmi příjemná, klidná, romantická, není co vytknout! Láska je někdy opravdu hodně bláznivá... ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011