Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

ajuska

Svižný a zábavný vánoční animák. Spousta vtipů a hlášek pobaví i odrostlejší diváky, dějová linka je sice v základu úplně klasická, ale ani na chvíli nenudí a hlavně se mi líbilo vykreslení Santovy rodiny a promyšlená mašinerie Štědré noci. ()

Pepinec

Krátká verze komentáře zní; animovaná mission impossible. Naproti tomu dlouhá verze by obsahovala krom jiného třeba to, že kdybych byl zatvrzelý hnidopich, musel bych Velkou vánoční jízdu odsoudit už z pouhého principu. Nabubřelost Američanů totiž nezná mezí, a tak nám tlustého, zarostlého a nevkusně oháknutého dědka cpou do Německa, Polska, Maďarska, a kdyby Zěměkoule měla nějaký kout, prskli by ho i tam. Protože ale ještě žádnému malému děcku nemusím vysvětlovat, že Santa Claus není Ježíškův zástupce pro střední Evropu, s klidným vědomím odpálkuji i výhrady těch, kteří Santově vesmírnému korábu vyčítají přílišnou podobu lodi Enterprise nebo těch, kterým se zase nelíbí Arthurova podoba s Lingunim z Ratatouille. Místo toho vypíchnu dobrou práci studia Sony, svižné tempo a především - originalitu samotného příběhu. Protože právě nedostatek originality je tím, co sráží drtivou většinu současných animáků. V samotném závěru dlouhé verze komentáře by pak bylo shrnutí, že Velká vánoční jízda je jedním z největších překvapení roku 2011. Stejně jako český překlad původního názvu... :-D ()

JohnnyD

Keď nastúpi úvodná scéna s premakaným systémom, ako Santa dokáže za jednu noc rozdať toľko darčekov, vrátane psychológie postáv - rivalite Santu-GrandSantu-Steva-Arthura - človek sa nádejá, aká skvelá zábava to bude. Bohužiaľ zvyšok filmu je už len opakovanie toho, čo bolo v úvode. Mohol to byť skvelý dvadsaťminútový kraťas, vyšiel z toho nudný hodinu a pol dlhý celovečerák. ()

playboxguest

Ze začátku i zajímavá, ke konci už ale i poměrně nesourodá změť těch nejbláznivějších nápadů, která víc nudí, než baví. Pro mě slabší animák, který si už asi znovu nepustím. ()

misterz

Pekná grafika v kombinácii s priemerným príbehom. Škoda, že miestami to bolo až moc "zbesilé" s kŕčovitou snahou nejak zaujať. 65/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Sobis87

Vcelku solidní zábava, která v těch nejsvětlejších momentech převrací představu o Vánocích naruby (vždyť samotná ikona svátků tu je za politováníhodného ňoumu...), jinak ale nemohu říct, že by Velká vánoční jízda nějak vybočovala z animované velkovýroby. Od studia Aardman jsem rozhodně čekal více. ()

Tsuki

Pro mě obrovské překvapení. Čekala jsem průměrnou vánoční pohádku a dostalo se mi nápadité, vtipné a neotřelé vánoční jízdy, která se určitě neomrzí ani při opakovaném vidění. Takhle by rozhodně měla vypadat kvalitní novodobá pohádka. Obzvlášť zaujme ten nápad ukázat, jak Santa Claus reálně zvládá během jedné noci roznášet dárky, a jak se s tím vším dá naložit v moderním světě - tedy s moderní technologií a širokým realizačním týmem. Samozřejmě však s náhledem na přístup různých generací - tedy zároveň sledujeme střet tradice s pokrokem. Diváka na této pohádce opravdu může zaujmout mnoho a je to jedna z těch pohádek, která se zalíbí jak dospělému, tak dítěti. Vynikající vánoční počin studia Aardman Animations. ~(4,3)~ ()

Anderton

Keď už sú tie Vianoce, tak nejaký ten animák neuškodí. No a rozhodne poteší niečo zo štúdia Aardman. Arthur je animák, ktorý by bol v rámci mainstreamových štúdií rozhodne nadpriemerný, Aardmanovci sa však trochu vzdali svojho štýlu rozprávania a snažili sa scenárom prácu týchto štúdií napodobniť. Funguje to na všetkých frontoch, je to zbesilo, ale prehľadne akčné, deti budú vo vytržení, dospelí si nájdu sem tam ten svoj fórik. Ak by som sa čo len raz nahlas zasmial, dal by som o jednu hviezdu viac. Len neviem, čo s týmto posolstvom na Slovensku. Deckám sa hovorí, že darček nosí Ježiško, tu vidia, že Santa Claus, potom im musia vysvetliť, že ich kupujú sami, nečudujme sa potom, aké sú dnešné deti schizofrenné :). ()

Dzeyna

Krásná pohádka na Vánoce. Zmatek, chaos, láska, přátelství, dárky, elfové, Santové, saně, sobi, no všechno co zde má být tady je. Samozřejmě i nutná dávka vtipu. ()

teutates

Divte se, no bavil sem se. Jak může Santa, právě v dnešní uspěchaně době zapomenou co by jen na jedno jediné kiddo? to není možné proste, tečka. A když to je už všem jedno, jako že i mne samozřejmě, Arturovi ne (děckám v kině taky ne). Artur má srdce na správném miste a v rámci výchovních pohádek (ehm) 6/10. A viděli sté tu uFo loď?! Huúustý, tak ta vozí dárky… ()

swamp

Aardmani zase válí! Skvělý vánoční animák pro děti i dospělé, který se prostě nezastaví! "'There is a child without a present!' 'Arthur! Christmas is not a time for emotion!'" ()

predators

Konečně pořádný vánoční animák! Už bylo dost těch klišé, kterými jsou obdarovány ti nejmenší, děti! Nádherná animace, spousta kvalitních nápadů a zábavy a...a ELFOVÉ! 80% ()

nash.

Nejakčnější vánoční jízda, která dá santovské legendě pořádně zabrat. Má nadupaný rozjezd plný nápadů brilantně žonglujících s tradičními santovskými prvky, a pak finále, při kterém jsme napětím nedýchali a současně se dobře bavili. Mezi rozjezdem a finále je však poněkud hluchý střed, který se sice tváří rychle a zběsile a občas blýskne nápadem či fórkem, ale přesto pouští nohu z plynu a nechává film zapadnout do závějí průměru, kdy se čas vleče pomaleji než by vzhledem k dění na obrazovce měl. Takže by to bylo na tak na tři hvězdy nebýt skvělé skřítky, která umí z balícím papírem a mašlemi divy a nečekaně disharmonické santovské famílie, která je protiváhou té přeslazené stylizace Vánoční pohody. ()

Slarque

Aardmanům sice více sedí plastelína, ale i tahle čistě digitální jízda je vydařená. Vánoce vedené jako vojenská operace s armádou elfů jsou svižné, vtipné a nakonec i rodinně dojemné, ale navíc nabité spoustou vizuálních detailů, kterých si divák často ani nemusí všimnout. Když přijdete do kina o pár minut později, třeba se vám povede prošvihnout videoklip Justina Biebera, což je rozhodně jedna z věcí, kterou jsem ve 3D nikdy vidět nechtěl. S přimhouřením oka za čtyři. ()

iamek

Kouzelný vánoční animák, který příliš nenadchne, ale neurazí. Arthur Christmas je příjemná vánoční jednohubka a docela si dovedu představit, že se tenhle animák bude vysílat na českých stanicích každý rok v době vánoc. ()

klerik

Naozaj občas dosť uletené. Ale bez tej pomiestnej šialenosti by nefungoval príbeh. Páčilo sa mi, že tvorcovia nevytvorili žiadneho megazlého záporáka, a dobre využili uveriteľné spory v rodine Santovcov. Akčné a zábavné. Minimálne 70% si film určite zaslúži. Podobný ale lepší film ako ÚTEK Z PLANÉTY ZEM... ()

Chrustyn

Už dlouho mi chybí nějaký pravý vánoční film a proto jsem se na (mnoha lidmi oceňovanou) vánoční jízdu hodně těšil ale bohužel se nadělení nekoná. Vánoční jízda není špatná a je to typický film pro celou rodinu, který žádného z jeho členů neurazí a nápaditě ukazuje problémy se kterými se musí Santa potýkat při roznášení dárků ale já sem přeci jen čekal tu "jízdu", kterou sem nakonec nedostal a některé "neakční" části mě docela nudily. Škoda. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby