Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

heyda

Na můj vkus příliš mnoho akce a nejsem si úplně jistý, jestli bych chtěl, aby si moje děti myslely, že dárky rozdávají profi agenti skřítkové, kteří se spouští z obří vesmírné lodi. Ale jinak to má docela kouzlo a animace je taktéž pěkná. 60% ()

rikitiki

Vánoční animák přímo vybízí kE klišé. A tady se vydali přesně očekávanou cestou bez nějakých větších nápadů. Takže tu máme nepříliš výtvarně originální kresbu (fakt mě z vizuálních gagů pobavila snad jen bradka ve tvaru vánočního stromku) a nepříliš nápaditý příběh o zdatném synovi, mladším popleteném synovi (alias hloupý Honza z našich pohádek) a jejich otci Santovi, který se rozhoduje, komu předá nástupnictví. Schválně: uhodnete to? ____ No, ale nad přece jen šedý průměr to vytahuje cynický a velmi pragmatický Santa dědeček („dětem naliješ whisky a do rána si nic nepamatujou“) a upovídaná skřítka v jejíchž tlapičkách se balící papír a stužky staly téměř smrtícími zbraněmi. SHRNUTÍ: Nikdy jste nevěřili na Santu. ()

=woody=

Krásný předvánoční čas, milí filmofilové! Kdo jej ještě necítí pod kůží, nechť shlédne tento půvabný, dojemný a vánoční atmosférou nabitý, jakož i svižný, velmi vtipný, netypický, a slušně natočený, animovaný i dabovaný film! :-) Co více dodávat? Některé fóry jsou spíše pro staršího diváka, protože jim asi děťátko nebude zcela rozumnět, celkově se ale pobaví stejně jako rodič.. Justina sem vůbec netahejte, klip stál sice za starou bačkoru, ale hudebně to je zajímavá předělávka lehce ohrané klasiky.. Navíc se ve filmu objeví jen chviličku na začátku a pak až při titulcích - a to už je většina z vás na parkovišti, drahoušové.. Konec je dojemný jak se na krisms můví sluší a patří a já tuhle zběsilou jízdu vyhlašuji zatím nejhezčím filmem této zimy! Mějte se filmově, Woo. ()

ReneeS

Pro kopu maličkostí, které jiní možná lehce přehlédnou, ale mě naprosto nadchly. Akční vojenská sci-fi vánoční kreslená naivní komedie. Jak Santu normálně nemám ráda, tak tady se celá familie povedla, v čele s protivným odrbaným držkatým dědulou důchodcem. ()

ScarPoul

Príjemná vianočná oddychovka o rodinných hodnotách. Príbeh je skôr zameraný na detského diváka, čo film dokazuje mnohými jednoduchými vtipmi a scénami, ale naanimovaný je pekne, čo v určitom smere dopomáha k tomu aby si ho užili aj dospelí. Je to plné veselých postavičiek, pekného prostredia a niekoľkých dobre vypointovaných vtipov. Nejedná sa samozrejme o žiadnu dych berúcu rozprávku akou je napríklad Toy Story, ale to vôbec nevadí. Svoj účel splní a decká z nej budú určite nadšené. Plus ja som sa bavil. ()

Terva

Od Aardmana zcela NeAardmanovská jízda. CITÁT - Populace exponenciálně narůstá.....být dneska Santa, je těžký....... Základní děj tohoto příběhu se ukáže hned na počátku. Technika sice tvrdí, že je rozneseno 100% dárků ke 100% dětem, leč někde se stala malá chybička. Jedno dítě nedostalo svůj dárek. Pro někoho procenta, pro někoho velký problém. CITÁT - Dítě!!!! Opomenuté dítěéěéěé!!!!! No to mě naber do žeber. Scéna "Létající Tanzánie" je povedená. DIALOG: SKŘÍTKA - Jak to, že ty sáně neskončily ve šrotu? SANTA "DĚDA" - Pohrozil jsem skřítkům, že je hodím ledním medvědům........ Skvělá vánoční atmosféra, spousta černého i bílého humoru, trocha parodie a šťastný konec. Co chcete více? CITÁT - Určitě chcete vymazat Vánoce?.........T - 10 minut. Toto byl hezký příběh o vánocích tak trochu jinak, nebo ne. Také jsem trochu brečel při závěrečných scénách, no a. Jo a pro upřesnění tu napíšu jména všech osmi sobů: Dasher, Dancer, Prancer, John, Bambi, You Witch The White Ear, And You a And You. ()

liquido26

Vynikající a hlavně vtipný vánoční animák. Střet high tech vánoční military operace a šíleného dědy, který zvládl obletět celý svět za války na saních s ožralým skřítkem, schytal přitom 12 průstřelů a přišel o tři soby i ožralého skřítka, mě dostával do kolem. A k tomu ještě krásná animace. ()

corpsy

V úvode sa dostaneme do deja skvelou, špionážnou sekvenciou, ako sa vlastne dostanú všetky darčeky k deťom, ktoré si to zaslúžia. A škoda, že je to vrchol filmu. Predsa len nechcem tento animák hodiť do priemeru, lebo má veľa čo povedať a hlavne morálne podporiť. Áno, je to len konzum, ale má chvíľky, keď treba rozmýšľať a ten samotný konzum eliminovať. Kto vie či to štúdio chcelo takto, alebo si len neuvedomili, že ľudia sú ľudia a chcú žiť šťastne a nie len na sviatky oobdarovávať blízkych láskou a porozumením. ()

PauloZ

Zdařilá a veselá vánoční jízda, dobrý příběh, pěkná animace, zběsilé tempo a skvělá vánoční atmoška. ()

FFilipCZ

Já jsem tedy velmi spokojený. Příjemná animace společně s minimálně dvěma desítkami scén, u kterých jsem se zasmál , mi bohatě stačí k radosti z filmu. Nápad s hi-tech spy army santovou dílnou se mi taky velmi líbil. Taková nevšední pohádka na Vánoce, kterou bych v TV program rozhodně uvítal více, než ty aktuální filmy, které se již dekádu nezměnily. ()

hous.enka

S ohledem na to, jak tragicky většinou animované filmy s vánoční tematikou dopadají (Barbie Vánoce a spol.), jsem s Velkou vánoční jízdou spokojená. Ano, všichni Santovi jsou dost divní a vlastně kromě babči nesympatičtí, ale celé to dobrodružství o nedodaném dárku je akční, veselé a vánoční. A já jsem při tomhle filmu vánočně cítila. Jo a ta skřítka-balička byla výborná: "tři lepítka a zabalím cokoli" se povedlo. ()

nirvana91

Podarený vianočný animák, síce určený skôr pre tie nižšie vekové kategórie, ale pobavili sme sa. Navnadilo ma to na Vianoce ešte viac. Keďže ich Artur zachránil a ja osobne som aj poslúchala, tak hádam mi donesie tiež nejaký ten "pink bicycle". ()

MartinezZ

Přeplácané, příliš akční ve smyslu, že se všechno děje moc rychle a ani si ty narážky nestačíte vychutnat. Na druhou stranu ale Aardmanovsky vychytané a "úchylné", ať už se jedná o nápad nebo animaci. Asi bych ale více ocenil méně sci-fi ve vánočním příběhu :) Kvalitní 3*. ()

Tayen

Co si budeme nalhávat: Pixar to není a dabing leccos zabije, takže z toho nebudete mít takový požitek jako američtí diváci. 3D nerušilo a při barevnosti filmu bylo i rozumně využité. Před Vánoci je to právě ten akurátní film pro děcka, abyste je ještě více natěšili ke stromku (ačkoliv doufám, že se budou pořád více těšit na Ježíška než na Santu). Postavy byly stereotypní (vlídná pani Santa Clausová, snaživý poskok skřítka, nespokojený a brblající děda a samozřejmě podceňovaný šaškovský hlavní hrdina s dobrý srdcem - být na mě, nechala bych u korespondence, ale hold děcka potřebují vědět, že to největší dobro a obětavost vždycky odměny dojde), až na technokrata bráchu Steva, který není takovým hajzlem, jak byste čekali. Film nenudí, přichází s novými gegy a situacemi. Příjemná jednohubka. A největší plus? Žádná zvířátka nemluví. ()

Karlas

Jeden z dalších návodů, jak dále zesměšňovat postavu svatého Mikuláše alias Santa Clause. Snad výměna kněžského roucha za kožíšek z reklamy na Coca-Colu, budí nutkání dělat neustále z této osoby bláznivého tupce. Americká vánoční tvorba pro děti se často pohybuje na hraně nevkusu, ale tento film už zakopl a zřítil se přes okraj. ()

O.Peta

Taková animovaná Mission Impossible. Přijde mi nelogický, aby byl takový problém za dvě hodiny doručit jeden zapomenutý dárek, když musí Santa za jednu noc oběhnout celej svět. Ale co se budu v pohádce zabývat logikou. Arthurova dobrodružná jízda se stoletým dědkem má něco do sebe, ale nejlíp bude fungovat v období Vánoc. Po měsíci, kdy už ta atmosféra není, je zážitek trochu menší. Zatím 3 hvězdy s potenciálem, že při nějakých dalších Vánocích může jít i na tu čtvrtou. 65% ()

numi

Animák ve stylu Jak vycvičit draka - originální, vtipný, strhující, eklektický, bez hluchých míst a se sakra charismatickými postavami. Děj je samozřejmě plochý, ale o to přece u vánočního filmu o třech generacích Santa Clausů a hromadě vánočních elfů nejde. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby