Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

sniper18

Ďalšia, už tretia kvalitná spolupráca Neesona s Colletom-Serrom. Zápletka síce pôsobí na prvý pohľad trochu ohrane, čo by mi aj tak nevadilo, predsa len v tomto žánri to nie je až taký problém, ale aj tak toho ponúkne dostatok zaujímavého. Chválim hlavne skvelo prevedené vzťahy medzi postavami, či už otcom a synom, ale hlavne v rámci zločineckej organizácie, keďže tu sa prakticky všetky dôležité postavy na oboch stranách vzájomne poznajú, čo nie je moc bežné, veľkým plusom je rozhodne postava detektíva a celkom ma zaujalo aj to, že sa dej odohráva v priebehu pár hodín na nie až tak veľkej ploche. A tak síce o nejakej výraznej dynamike tu moc hovoriť nemôžem, ale dejovo mi to sadlo a nenudil som sa. Len ten prvotriedny nájomný zabijak mi na moje prekvapenie ani moc nevyhovoval, od neho som čakal podstatne viac. Čiastočným sklamaním je aj akcia, síce rôzne naháňačky a prenasledovania sú v poriadku, ale tej výraznejšej tu ani moc nie je, pričom tých pár súbojov je len úplne priemerných a prestrelky sú príliš krátke. Ale zase dá sa to chápať, keďže film sa snaží pôsobiť čo najuveriteľnejšie a navyše poteší aspoň viacero efektne prestrelených hláv. Hereckému obsadeniu sa tu nedá nič vytknúť, Liam Neeson tu predvádza jeden zo svojich kvalitnejších výkonov posledných rokov, pôvodne som sa síce obával jeho syna, aby mu to zbytočne nekazil, ale nestalo sa a aj Joel Kinnaman mi vyhovoval, k tomu Vincent D'Onofrio ako detektív a ideálny výber záporákov na čele s Edom Harrisom. A skvelú prácu to odvádza aj Jaume Collet-Serra, ktorý filmu dodal výbornú atmosféru a postaral sa o veľmi dobrý vizuál, tu vynikajú hlavne prelety cez mesto, ale aj celkovo ponúkne mnoho výborných záberov, kde vyniká finálny s puškou. Takže akcia mohla byť ešte trochu lepšia, ale inak mi to nadmieru vyhovovalo, či už scenárom, hercami, ale aj vizuálom, takže si určite nemôžem moc sťažovať. 75% ()

3DD!3

Kvalitní dramatické rodinné podloží je prošpikované více než slušnou akcí a Collet-Serrova Neesonovská trilogie dostává velice podařené finále. Smůla a nešťastná náhoda tu hrají prim spolu s chlastajícím Santou trpícím výčitkami svědomí. Fantastický Ed Harris kecající s Liamem Neesonem budí respekt a jeho pohled na věc dává smysl. Zlý je "Hrobař", jen je to shodou okolností i hlavní hrdina, který v průběhu filmu nechává v loužích krve hromadu mrtvol, tentokrát z ospravedlnitelného (ale sobeckého) důvodu. Synátor Kinnaman hodně fajn, má vlastní hlavu a v průběhu (to je důležité) nepřechází do stádia otravnosti. Perfektní akčňárna, kterou si moc rád zopakuju. ()

Kaka

Možná, že se z toho postupně stává vlastní subžánr, ale zapamatovánihodných kousků tam bude pramálo a mezi ty zapadne i Run All Night. Na Taken to nemá ani náhodou. Chybí akce, střihová skladba soubojů nic moc, spád, drajv. I pomalejší, ale mnohem rozvážnější a atmosferičtější Walking Among Tombstones bylo o třídu lepší, než tahle rychlokvaška, ze které možná cítíte newyorský feeling malých uliček a mafiánských hospůdek, ale reminiscence na devadesátky je to značně nedokonalá. Samozřejmě silný herecký ansámbl tomu nakládá, ale lepší než průměr to není. Když jsou v akčním snímku nejlepší dialogové pasáže dvou hlavních hvězd a není to nutně Heat, je dost možná něco ne tak, jak by mělo být, jako v tomto případě. ()

Spiker01

Liam Neeson je jistota ve svém sub-žánru, který definoval. Jeho charisma a především pistole v ruce nás v posledních několika letech zásobuje kvalitními akčními thrillery s pevně danou cílovkou. Run All Night je doslova archetypem jeho dosavadní práce a když vezmeme v potaz geniální nápad angažmá Eda Harrise, je celkem jasné, že stejně jako například Non Stop i tento flák byste měli vidět, pokud toužíte alespoň trošku po napětí a vyhroceném téměř bratrovražedném souboji. Ačkoliv čistokrevných thrillerů se v poslední době celkem přejídám, Noční běžec je jeden z těch lepších. PS : Je hezké opět vidět nějaký řádně uzavřený konec nevyhlížejíc hned sequel...70% ()

castor

Jaromír Jágr zrovna dostává jednu z přihrávek, se svými Ďábly z New Jersey je nicméně na nepřátelské půdě newyorské Madison Square Garden. Ideální situace. Liam Neeson má totiž nepřátel habaděj. Dospělý akční film, který sází na klasickou (staromódní) akci, slušnou atmosféru a poctivou hereckou práci. Neeson je gangsterský zabiják ve výslužbě. Má syna, který ho nenávidí. Ed Harris je jeho bývalý zaměstnavatel a stále přítel. Má syna, který je pořádná svině. A teď to posral s albánskou drogovou mafií, přičemž do jeho doupěte ji přivezl řidič limuzíny – Neesonův syn. Nic netuší a už po něm jde půlka města. Vrazi, poldové, profesionální zabijáci. Otec od rodiny doufá, že policie všechno pochopí. Jenže jedinou šanci má ve vlastním otci, starém vlkovi, který tak trochu chlastá, nesnáší Santa Clause, ale prát se umí pořád dobře. Španěl Jaume Collet-Serra začal s horory, teď si už potřetí plácl s Liamem Neesonem. A tentokrát to dopadlo zřejmě nejlépe. Nic moc nevymýšlí, prostě pěkně postaru přiváží ranec akce, která je přehledně a zručně natočená (žádná třesoucí se kamera), permanentní a navrch udrží diváka v pohotovosti až do konce. Postavy jsou civilní a emoce reálné. Španěl to prokládá klasickým házením klacků pod nohy, uprchlíkům totálně fandí, takže se hoši hravě dostanou z hořícího baráku, ačkoliv u jeho každého vchodu číhá dvacítka nasraných policajtů. A přináší i několik dialogových vrcholů, které se díky Neesonovi a zejména spolehlivému Edu Harrisovi musí líbit. Naštěstí ani synek-podezřelý není žádné otravné ořezávátko, Joel Kinnaman se v téhle vyhlášené společnosti za svůj výkon nemusí stydět. Chyby to má, ale jinak stará dobrá práce!! Škoda komerčního (relativně) neúspěchu. ()

kulyk

Já si nemůžu pomoci, ,,štěněčí oči" Neeson na mě působí coby akční hýrou cirka tak, jako babička Boženky Němcojc. Při každé jeho eskapádě se zatajeným dechem očekávám, odkud mu vypadne jaká protetika, kdy si dá pauzu na anacid či zdali mu při vysedání z vozu nevykouknou plenkáče. Zkrátka a dobře - trošku mi jeho obsazení filmy diskvalifikuje z ranku ,,akční", přesouvá je do kategorie ,, hravé příhody gerontoalkoholika s kardiostimulátorem" a činí ze mě již od úvodních titulků skeptického šťouru. Musím však přiznat, že jako Noční běžec (pokud pominu, že by nedoběhl ani koněspřežku, sejmulo by ho jakékoliv nehendikepované třináctileté děcko a zvukaři se nadřeli, když ze stopy filtrovali skřípot jeho artritických kloubů) ušel. A ani fakt, že jsem byl opět! posrán příběhem fotra, co své fotrování nezvládl, to celé pod tři nesundá. ()

Spooner

S Jaume Collet-Serrou začínám mít trochu problém. I přesto, že jeho řemeslo je čím dál lepší a akce čím dál nářezovější, má ve zvyku vybírat si scénáře, které naprosto mrhají svým potenciálem. I zde je totiž zprvu lahodný duel výtečného Neesona s ještě lepším Harrisem vytěžen jen z poloviny a ke konci vlastně téměř vyšumí do ztracena. A to jen proto, abychom se mohli věnovat naháněčce s nudným černochem, která už zcela postrádá ty úvodní koule. A to je prostě opět strašná škoda. ()

Wacoslav1

Typická Neesonovka. Ano tenhle výraz už lze použít. Máme tu další regulérní akční subžánr. Jako jsou Bondovky, jako je Uměle a přeefektovaně 50 díl, jako jsou Ixpendebiles, tak tu máme Neesonovky. Svět sám pro sebe z vlastními pravidly a naprosto charakteristickým hlavním hrdinou. Takže Liam další ex zabiják a traumatizovanej alkoholik (on se v tom snad vyžívá či co) První půlku mi přišel dost upozaděnej, teda když nepočítám jeho výkon v roli vykalenýho Satana Clause. V druhý půlce přeci jenom začíná trochu přebírat iniciativu a po dost volným rozjezdu se dočkáme i akce. Samozřejmě opět jak je zvykem, pěkně rychlý a zběsile sestříhaný. Rko mi tady moc využitý nepřišlo. Pár průstřelů tu je, ale jinak se o nějaký extra drsnosti mluvit nedá spíš normálka. Harris dobrý, ale úplně mi tam nepasoval a jeho rozhovory z hlavním hrdinou mi zase tak skvělý nepřišli. Děj a téma dost ohraný co naplat. Nicméně v druhý půli se to dobře rozjede. Prostě klasický produkt svého druhu se vším pro i proti. Kvalitativně to je mezi Taken 3 a Mezi náhrobními kameny. Dávám 65% ()

Davies182

Liam Neeson a Jaume Collet-Serra mají jedinou noc na to, aby sejmuli všechny brutální gangstery, který chtěj z vyjukanýho Kinnamana udělat řešeto. Mrk mrk, Zběsilý útěku, mrk mrk! ()

pepo

Vynikajúca prvá polovica v ktorej sú parádne rozdané karty sľubovala veľmi veľa.S nástupom termninátorovského zabijaka to však postupne upadá až do vôd šedivého priemeru nad ktorým to držia hlavne vynikajúci herci a slušný vizuál. 7/10 ()

Xmilden

Spojení Serra-Neeson pro mě začíná být až útrpné. Po hodně kravském letadlovém dobrodružství ze sebe tentokráte Liam nechá udělat mafiánského zabijáka ve výslužbě, který ještě jednou naposledy povstane, aby splatil své dávné dluhy. Liam tyhle role docela zvládlá, někdy lépe (první díl 96 hodin, Mezi náhrobními kameny), někdy hůře (všechny další díly 96 hodin). Run All Night nezačíná vůbec beznadějně, stačí ovšem první automobilová honička a jde celá akce do kytek. Ani dialogově se nejedná o žádné umění. Například motivace Kinnamanovy postavy je uvěřitelná asi jako že by se divák dokázal zabavit u Babovřesek. Silně přemýšlím že příští Serrův film vynechám, protože na to prostě se*u. 50% ()

LiVentura

Syna za syna.. aneb, Taken 2 a 3 se může jít zahrabat. Asi nejlepší současný Neesonův film. A vzdáleně mi to připomnělo klasiku Road to perdition.. ()

Hrabka

Průměrné akční krimi. Neurazí, nenadchne a rychle se vykouří z hlavy. Neeson má rozhodně lepší filmy v tomto žánru. 60% ()

Fiftis

Run All Night je v skutku výborné akčné krimi, k čomu výborne pomáha hlavne "Big Apple" so zaujímavými scénami a aj voľba na večerné hodiny či odpudivé decembrové počasie. Spolu s postavami cítime ťažobu noci, míňajúci sa počet úkrytov, nebezpečenstvo z otvorených miest či chladnokrvný ľud. Vďaka vyššej prístupnosti veku niet núdze o priamu streľbu do hlavy, škrtenie a iné násilné scény, ktoré ku koloritu zločincov jasne patria. Dobré tempo vydrží vlastne až do poslednej tretiny, kedy tie najočakávanejšie scény majú nečakane dlhšiu stopáž, aby vynikli dialógy či pomalé minúty. Isteže herecké obsadenie filmu pomôže maximálnou mierou, najmä Liam Neeson ako stávka na istotu v žánri. Kvalitný výkon podá aj Ed Harris, hoci tu nie je neustále. Run All Night je dobrá temná žánrovka. Najmä jej prvých 70-80 minút výborne plynie, užívate si ju, ste v očakávaní a je len škoda, že posledná tretina spomalí a je trošku predvídateľná. ()

Shakers

Jaume Collet-Serra a Liam Neeson je fajn dvojka a funguje to perfektne aj tu. Ale aby som zas nespomínal iba Neesona, aj Kinnaman, Harris či Common sú dobrý. Castingom ma tento film dosť bavil, čo sa mi zas tak často nestava, ale tu mi sadlo viac ako lepšie. Hovorí sa, že keď ti sadnú herci sadne ti aj film. Síce nezdieľam tento názor, ale tento krát to platí. Liam je konečne v inom kabáte a v inej situácii ako ho poznáme, čo považujem za dosť veľké plus. Ale aby som tu len nekecal o hercoch prekvapil ma aj samotný príbeh a jeho drsnosť. Malo to šťavu, adrenalín, napätie, atmosféru a do toho Junkie napumpoval svoje XL. 80% - 4* ()

Pepinec

Atmosféra našeho kina na spadnutí s nejmodernějším audio-video systémem v okrese, kožené sedačky s indexem pohodlnosti lehce pod bodem posrání se z toho, jeden manželský pár středního věku v zádech a plakát zdarma jako bonus. Tak vypadalo moje dnešní rande s Liamem. Já nevím, kdo akčním hrdinům v poslední době vkládá do huby tu nekonečnou hromadu hnoje moudrosti, ale tajně doufám, že ty vidle už brzo zlomí a akční hrdina bude zase jenom akční hrdina, ne akční hrdina pomlčka psycholog, analytik, vztahový poradce a slovník naučný. Neesona jsem už asi počtyřiadvacáté viděl v tom samém filmu, akorát s jiným názvem, no ale nevadí, protože zpoza Náhrobních kamenů se vynořil úplně jiný stařík, než jaký se kymácel ve stínech 96ti hodin. Akce na jedničku, hlavně od Liama. Ed tam toho moc neměl, tak nemohl ani kazit, no a ta místní omladina...okay, dejme tomu, však já taky býval cucák. Takže příště nebudeme tak moc kecat, protože od toho já mám v kině manželský pár středního věku v zádech, a budeme víc střílet, jo? Třeba na ně, vždyť je to k čertu úplně jedno... ()

Indiana

Upřímně sem čekal víc, nebylo to špatný, ale taky to mohlo bejt o dost lepší a celkově to bylo takový odfláknutý (vztah mezi Neesonem a Edem Harrisem mohl bejt mnohem osudovější a emocionálnější, takhle to funguje jen díky chlapáckýmu charizmatu obou představitelů). Navíc Neeson zase hraje tu samou postavu jako v posledních deseti filmech a k tomu má debilního syna, kterej se na něj furt nesmyslně uráží, i když by byl bez něj 100krát tuhej. Tentokrát je to za 60%, ale tak nějak hlavně kvůli tomu Harrisovi, kterej tu je nevyužitej, ale pořád dobrej. ()

vteco

Klasická akční krimi "Neesonovka", která nabízí sice ve směs to stejné, ale opět dokáže skvěle pobavit a zaujmout. Příběh není nějak zvláště zajímavý či propletený, ale neurazí a navíc je vhodně doplněn velmi dobrým hereckým obsazením. Se samotným vizuálem se zde lehce experimentovalo a nikdo nemůže říct, že to nevyšlo, přechody mezi postavami byly opravdu zajímavé, stejně tak přestřelky a skvěle natočená authonička. /75%/ (Kino) ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka