Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

sadlokan

Ano,slabý odvar Barbara Conana.Ale ukažte mi ještě nějaký jiný odvar Barbara Conana,nemyslim tim,samozřejmě,Conana Ničitele.Pak vlezu do compu a odseknu hvězdu.Nebo klidně i dvě.Jak může,proboha,žena s takovejma ručičkama porazit Arnolda?A hraje tam Šimon.Nebo Matouš?To je fuck, stejně je to gut. ()

Wolvie

Oproti Ničiteli byla Rudá Sonja (pokud si dobře pamatuju) ještě docela solidní guilty pleasure,které mě nakonec paradoxně bavilo více než původní Conan.Bijte mě,ale ze tří hvězd neustoupím. ()

char_t

Béčkovité béčko :) Jen nechápu, jak se povedlo vybrat Brigitte Nielsen - když z hlavní dvojice má větší herecké schopnosti Arnold, tak je něco špatně :) Tahle asexuální zrzka má jediný výraz, a to Urputný :) ()

Evander

Rudá Sonja sice není žádný zázrak, ale je celkem bez potíží koukatelná. Co však za zmínku stojí, je hudba Ennia Morriconeho, tak jako obvykle nezklamala. ()

Ombak▼Penari

Tak pravdou je, že je to dost slabší než první Conan, to je fakt, ale zas úplná hrůza to není. Protože tvoří s dvěma díly Conana průkopnickou trilogii žánru heroické fantasy, tak to prostě stojí za shlédnutí. Pravda, Sonja mě teda nijak neoslnila a malému kung-fu princi a jeho přitroublému sluhovi s kostí místo pořádné zbraně jsem měl chuť zakroutit krkem asi po dvou minutách jejich partu, ale jinak to sledovat šlo. Schwarzeneger tu hrál prostě Conana, tam není co hodnotit, jen musel nafasovat jiné jméno. Conanova životní láska z prvního dílu si tu pro změnu zahrála hlavní zápornou postavu, takže se nám to všechno trochu pootočilo, ale jinak...Prostě až si pustíte oba Conany a nebude vám to ještě stačit, tak klidně sáhněte po Rudé Sonje. ()

MickeyStuma

Ve fantasy žánru plného barbarství, nenávisti a msty, se nepohyboval jen chrabrý Conan. Conanův ženský protějšek byla stejně chrabrá a neohrožená žena a říkalo se jí Rudá Sonja. Těžko říct jaký byl původní koncept tohoto projektu, neboť vypadá, že se to tvůrcům nějak vymklo kontrole. Už první zásadní chybou bylo angažování Arnolda Schwarzeneggera do role Kalidora. Jeho tvář byla ještě stále spjata s Conanem a i dnes mnoho diváků tuto postavu přiřazuje spíše ke Conanovi. Asi to byl komerční tah, neboť zřejmě panovaly obavy, že začínající Brigitte Nielsen v hlavní roli diváky do kin prostě nepřitáhne. Ano, komerčním tahounem snímku byl přeci jen nakonec skutečně Arnie a nikoliv Bridget, což potvrzuje i Arnieho první místo v závěrečných titulcích. Námět příběhu je v podstatě stejný jako u prvního filmu o  Conanovi. Rudá Sonja se vydá pomstít vraždu své rodiny a zbavit svět tyranské nadvlády kruté královny Gedren. Komiksový nadhled danou atmosférou a výpravou sice slibovalo mnohé, ale bohužel došlo ke zklamání. Ten nadhled s atmosférou je ve své jednoduchosti zcela stejný jako u snímku 'Ničitel Conan.' Zápasy na meče nenadchnou, napětí žádné a dětská postava protivného prince se svým robustním sluhou spíše snímek vsazuje mezi dobrodružné rodinné filmy. Pojítkem obou filmů je režisér Richard Fleischer a tak vlastně není ani divu. Brigitte Nielsen sice nedokázala podat přijatelný výkon, ale určité charisma v konkurenci mužských svalů rozhodně měla. Nebylo toho však vůbec plně využito. Nízký rozpočet je znát hlavně co se týče výpravy. Spíše to budí dojem divadelních kulis než výpravného filmu. Ten je tedy nepovedený a jako filmová adaptace komiksů o Rudé Sonje už v kramflecích samotného scénáře. Kupodivu ale jako nenáročný rodinný zábavný film funguje a v televizních reprízách už z nostalgie docela vyniká. Film měl rozhodně navíc. Svým neúspěchem uvedl Rudou Sonju, i z Conanem, na dlouhou dobu do zatracení. ()

Denny

Když má někdo rád fantasy příběhy, tak se mu bude určitě líbit i tenhle, i když se mu dá lecos vytknout, třeba křečovitost některých scén apod. ()

Besyn

Velmi slabý odvar Conana.Směšný scénář,směšné provedení a směšné herecké výkony.Dvě hvězdičky se zavřenýma očima dávám jen proto,že je to fantasy. ()

parabellum

Huraaaaaaaaa dalši Conan a ono co toooooooo, on je to Kalidor. Brigitte Nielsen jako Sonja hraje příšerně a aby vtom nebyla sama tak ze soucitu Arny hraje ještě hůř o scénáři ani nemluvím. Triky to je kapitola sama o sobě, obří pavouček na konci vypadá jak hračka pro předškoláčka. JENŽEEEEEEE: Rudá Sonja je tak příšerná, až je skoro DOBRÁÁÁÁÁ. Jo kdyby tohle platilo o všech béééééčkách v dnešním světě. Ať žijou zlatá 80. léta. ()

Pekisan

Arnold je tam len na paradu a Brigitte je aj na 80 roky celkom nepritazliva. Urcite tomu nepomaha, ze sa chova ako sufrazetkova lesba a rozprava ako sedlak po flasi domaceho metanolu. Nazaciatku sa este zdalo, ze to bude "tak-zle-az-dobre" sranda, ale neskor ma teta nuda prehovorila, aby som sa spamatal a zacal rozmyslat co s nacatym vecerom. ()

Razzor_82

"Nepotřebuju oči, abych tě našla. Splést si tě můžu jen s hnojem." Pohádková fantasy z osmdesátek. Problém je, že se film točil po dvou dílech Conana. Slabé triky, nevýrazná Brigitte Nielsen a celkem statický Arnie. 4/10 ()

Titus

Totálně špatné fantasy. Absolutně se to nemůže rovnat Barbarovi Connanovi. Arnold se tu sice jen mihne, ale i to stačí na jednu hvězdičku. ()

LordMysti

Rudovlásky mají něco do sebe, no jednu mám doma :). A fantasy filmů s Arnoldem není nikdy dost. Přiznávám že dnes když film vidím to není ono, ale i přes to se vždy na Rudou Sonju rád podívám. ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga