Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

Alf

děj, který jde - na rozdíl od takových příšerností jako třeba Příběh rytíře - vydržet a hlavně skvělá hudba ! (Morricone) ()

Zombi

Ještě horší než Conan Ničitel, i zásluhou Stalloneho manželky, zřejmě ji tam nasadil Arnoldovi schválně :o) Nojo, já vím že tenkrát ještě spolu nebyli, ale to je jedno :o) ()

kritiklon

Nejsmutnější na tom asi je, že to bylo s největší pravděpodobností míněno vážně. Já to z toho prostě cítím. Ale věřím, že tvůrci to nemysleli zle. Jen šlo o průměrné či podprůměrné filmaře s velmi slabým citem pro fantasy žánr. To se holt musí dělat s láskou a péčí. Není to pro každého. 2* za 46% ()

Emo-haunter

Potřetí a znovu super pohodová podívaná! :) Hvězdička za Sonju, která je fakt pěkná zrzavá kost, hvězda za to, že je tu Arnie, který pro ty, kteří neví, je Conan, ale nemůže se v tomto filmu Conanem nazývat, jelikož tvůrci filmu nedostali práva na jeho jméno, hvězdička za skvělou výpravu, kostýmy, souboje s mečem i fantasy atmosféra a hvězdička za to, že se film opět dostal svého jména a je to vskutku sword and sorcery. Vše podtrženo skvělou hudbou Morricona. Tu pátou jako v případě Conanů ale neudělím, trošku mi ve filmu neseděl ten malý princ, který sice uměl skvělé triky s mečem i kung fu, ale byl místy otravný, a také kvůli tomu, že prostě Arnieho žeru, a že zde byl již spíše sekundární postavou. Ale to vůbec neubírá můj opět super zážitek z filmu :D Nevadí mi, že je to béčko, film opět u diváka splňuje co má, a to sice že se mi líbil a pobavil, a to je účel filmu. Sonja se stejně jako Conan stala legendou! :) 78% :D ()

RipperJosh

Takovej příjemně špatnej film. Nudíte se, ale docela dobře se na to kouká. Má to v sobě dost prvků poctivý osmdesátkový filmařiny (hlavně ta výprava!), zároveň si říkáte, že to muselo nebavit i všechny zúčastněný. Je škoda, že hlavní hrdinka je dost upozaděná před neustále mečem máchajícím Arnoldem. Bez producentských zásahů to mohlo dopadnout určitě lépe. ()

mira007

Na vlně úspěchu Barbara Connana vznikly další filmy stejného žánru a stylu, včetně Rudé Soni, které nepomohlo ani to, že si vypůjčila Arnieho ani, že do filmu obsadili velmi zapamatovatelnou Brigitte Nielsen. Jedna hvězda za hudbu Morriconeho. ()

gumolit

Jasné žiadna sláva skôr bieda.Ale kvôli retro spomienkach zo 100 krát prehratej videokazety po rokoch zhliadnutí v Blue ray verzií trochu prihodit musím.Brigitte Nielsen aj Arnie boli v tomto filme herecky príšerný aj keď Brigitte to celkom vtedy svedčilo ale to je už dávno. Roland Lacey klasický ako zaporak a Paul Smith ako sluha Falcon hodnotenie zdvihnú. O skvelej hudbe pána Moricconeho ani nehovoriac bez srandy jeden z jeho najkrajších hudobných výtvorov. ()

jilda

Brigite je pořádná ženská, Conanovi dala zabrat.Tenhle film bych nezatracoval, dokázal mě pobavit a Arnold byl super jako vždy.Titulní píseň od Morriconeho je vysoko nad standardem ()

Illy

Trapný plagiát Conana. Dějově zoufalé, herecky strašné. Pro mě jako milovníka fantasy propadák! ()

bratr.Milan

Je to taková fantasy taškařice s plastovými kulisami, ale občas si pěkně hraje s psychologií a vývojem postav, což mě mile překvapilo. Ale je pravda, že tyto citové chvilky jsou mohutně pozvedané hudbou Ennia Morriconeho. Tak jako si myslím, že u Barbara Conana (1982) hudba tvoří 50% kvality filmu, tak tady je to 80% a přesto to stačí jen na dvě hvězdy. Musím se přiznat, že „Red Sonja“ je moje guilty pleasure, v dospívání jsem ho viděl vícekrát a i dnes bych se na něj klidně radostí podíval znova. Škoda, že se Arnoldem Schwarzeneggerem nevzniklo nějaké důstojné pokračování Conana s lepšími tvůrci a natočili jen dvě nedopečené (Ničitel a Sonja). ()

pend

V podstatě další pokračování Conana, kterému přidali ještě jednu bojovnici. Výprava je slabší. ()

Mat21

Velmi silný a nebezpečný talisman musí být uzavřen do temnot dříve, než-li zničí celou zemi. Slavnostní obřad v kněžském chrámu však naruší krutá královna Gedren toužící po moci a nadvládě nad celým světem. Kněžky pozabíjí a talisman odveze na svůj hrad. Pouze jedné z kněžek se podaří uprchnout. Zraněnou Varnu nalézá poutník směřující na obřad, vládce Hyrkánie Kalidor. Je pověřen vyhledat její sestru, legendární rusovlasou bojovnici Sonju, aby společně s ní zamířil do země temna zničit talisman. Královna Gedren mezitím dobývá jedno město za druhým, síla talismanu roste každým dnem a již velmi brzy hrozí světu zmar a zkáza. ● S ohledem na rok vzniku filmu Rudá Sonja si myslím, že se jedná o velmi povedený hrdinský fantasy epos a měli bychom být vděční, že před čtvrt stoletím bylo dostatek vůle, a Arnold Schwarzenegger dostatečně ve formě, pro vznik filmů tohoto žánru. Přesto, měl-li bych ho srovnat s filmem Barbar Conan, pak Rudá Sonja značně pokulhává v nápaditosti, originalitě i poutavosti příběhu. Tehdejší ztvárnění bojového umění, spočívající ve vrhnutí se Kalidora do chumlu 50 nepřátel a jedno švihnutí mečem = jeden nepřítel padlý k zemi, působí úsměvným až komickým dojmem. ║26.7.2009║ ()

dawe787

Přesně si vzpomínám jak jsem to poprvé viděl za komančů u kámoše na videu, To byl zážitek jako hrom! Ale k věci, tento snímek je rozhodně lepší než Ničitel Conan a jako fantasy story ze středověku se podařil. Nebýt pár zbytečných věcí, dal bych v klidu 4 hvězdičky. ()

Aluminium

Wau. Uh. Je to rozhodne zaujímavé, aj tie papundeklové kostými niektorých postáv. Arnie bol taký nearnieovský a Brigitte dosť "prkená". Lenže fantasy zbožňujem, takže som tam našla tých pár kladov. ()

Bozvav

Viděno po x letech a pořád dobré. kdysi jako puberťák jsem Rudou Sonju žrala mnohem více než Conana. Nejedná se o nějaké veledílo, ani vlastně obyč dílo, spíše tak trochu brak, ale má své kouzlo. Brigita neumí hrát, Ardnold v té době taky ne, jen prcek byl fantastický. právě i k vůli němu se mi film líbil. Stejně tak hudební doprovod. Za mě pořád za 60% z nostalgie. ()

sirien

Tohle je žánrová klasika - ne, že by to bylo nějak extra dobré, natož kultovní nebo snad srovnatelné s Barbarem Conanem a pokud vás nebaví sword &sorcery nebo aspoň fantasy obecně, tak to ani nemá smysl pouštět, ale pro fanoušky vcelku příjemná, i když v mnoha směrech spíš úsměvná záležitost. ()

Driscoll

Céčko barbara Conana, které má to štěstí, že má k dispozici.. ehm.. "Conana". Ačkoliv budu (soudě podle hodnocení) "čůrat proti větru" (ano, vím, že význam tohoto rčení je o krok vedle), je to lepší, než Conan Ničitel. I když ta druhá hvězda je hlavně za Morriconeho. ()

robo7773

** (31 bodov zo 100) Co uz k tomuto filmu, vidno ze uz je dostatocne stary a samozrejme nicim nezaujme. Nic zaujimave v tomto filme som nenasiel, proste fádne. Akurat byvala zena Stalloneho je riadna zena, neviem ako taky krpec ako je Sylvester mohol mat taku obrovsku zensku, sak ta ho hadam mlatila :))) ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga