Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce - plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne? (Bontonfilm)

BadoXXII

Dvaja poriadni samci sa zamilujú do toho istého škaredého káčatka s menom Reese Witherspoon a ešte sa kvôli nej takmer navzájom pozabíjajú? To ako vážne?! Vtip roka. ()

choze

Odvar z Mr. a Mrs. Smith rozšířený na milostný trojúhelník a zbavený cool akce. Není to nijak rafinované nebo jiskřivě vtipné, nejvíc se scenárista zapotil, když musel to souběžné randění se dvěma chlapy navléct tak, aby z něj nevyšla postava Reese nesympaticky. Takže je do něj pořád někým/něčím postrkována. Zajímalo by mě, proč do toho Hardy šel, a proč angažovali Schweigera, když tu absolutně nemá co hrát. ()

Segrestor

Film Tohle je válka mi silně připomíná jednu příhodu, kterou bich Vám rád zdělal. Nejprve bich chtěl ale říct, že pan Kubice žádnou chobotnicy nemá. Bidlí vedle nás a jěště z bráchou jsem u něj několikrát byli a nikdy jsem tam žádnou chobotnicy nevyděli. Má doma jen několyk kapříků. Ale když už jsem u toho, rád bych Vám jěště pověděl jednu pří hodu. Byli jsem jednou na víletě v Šumavskýh hvozdech a já se tam ztratil. Nebudete tomu věřit, ale našel mně jeden pán. Ne, vlastně dva páni. Vlastně to byli tři páni. Ale proč o tom mluvím. Já Vlastně nevím. Byl tam ten trpaslík a černoška a Batman. Jo, Batman, ten byl nejlepší. Dělali jsme pár fotek, byla s ním lägrace. Pořád říkal něco o Národním obrození, že prý i s malým kašpárkem se dá zahrát velký divadlo. Nevím jako proč. V lese, kam mně pak vy hodili, jsem chvíli jen tak přežíval. Normálně jsem lovyl borůfky nebo sbíral za jíce. Žádného jsem ale nesebral, pořád mi ti kurvi utíkali. Nakonec jsem se s přírodou na Šumavě tak sžil, že jsem vůbec nepocho pyl, proč tam jako se ty lidi přivazujou ke stromům. Už kuli Veverkám, se kterýma jsem se kamarádil, že jako nemohli na strom, kde měli domečki. Ještěže je pak ty stromy nakonec pokáceli, že se tam ty Veverky dostali. Ale to jsem odbočil. Chtěl jsem Pů vodně říct, že soused Kubice, takovej ten malej korpulentní pán v letech, je opravdu nevinej, nemá doma žádnou chobotnicy. Příště napýšu jak jsem vi děly klokany a ptákopysky na dolovený v nějaké Austrii či co. Vjenováno úskému kruhu bodrých komentátorů na ČSFD. Ne, nejsu debil. ()

Gilmour93

Kde je láska, threesome není řešením.. Úmyslně povrchní "akční komedie" s marnou snahou zaměnit hloupost za nadhled a normovanou MTV vizáží, co mi svým cheesy obsahem nedělá dobře na žaludek. Navíc, herecky bída. Hardy v podobných rolích není evidentně ve své kůži, o borovicové karamelce darmo mluvit a ta, co byla povozená na chobotu upírkem Bobem ve Vodce pro slony, překročila herecký zenit po Walk the Line. Nepopírám, že jsem se párkrát pousmál - úplně nejvíc však v závěru při pohledu na Tuckovu sličnou ex, neboť mi došlo, kdo ze souboje kamarádů-kolegů vyšel jako vítěz.. Dodatek: Maká li-se tímto způsobem v CIA, tak se nedivím, že chytali Usámu deset let. Jestli oni na něj nakonec nepřišli přes inzerát v pákistánské internetové seznamce… ()

somnar

This means fun! Paradni spionska romcom, ktera zadupava do zeme jak Brangelinu v Mr. and Mrs. Smith, tak Cruise s Cameron Diaz v Knight and Day. Mezi kapitanem Kirkem, vyslouzilou pravou blondynkou a warriorem Tomem Hardym to navic perfektne jiskri i vybuchuje - a kdyz prach sedne, zbyde cas i na dialogy o Hitchcockovi a Klimtovi. Tenhle film je smart and sexy. Co chtit vic? 70% ()

TheDarKnig

komedie postavená na stokrát použitých situacích a tisíckrát omletých frázích, ale díky ústřednímu duu tak neodolatelně sexy a nabitá jiskřením, že pod 4 jít nemůžu. Hlavně, McG je v akci velmi průměrný, ale naštěstí se zde o to vůbec nejedná a kdyby tam ten úvod a závěr nebyl a šlo by čistě jenom o souboj o Reese, mohlo by to být ještě lepší. A taky bych určitě nebyl nerad, kdyby tam těch duelových scén bylo více a byly lépe uzavírány. No, Hardy zase těžce vládne a Pine ty floutky opravdu umí.. Podruhé vidět nechci, ale kdo by si občas neužil fastfood ()

TeeAge

|| Scenár: Timothy Dowling, Simon Kinberg / Príbeh: Timothy Dowling, Marcus Gautesen | Hudba: Christopher Beck | Produkcia: Simon Kinberg, James Lassiter, Robert Simonds, WIll Smith | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Overbrook Entertainment, Robert Simonds Productions | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 156,491,279 $ || Keď do jednej stojí viac, je to vždy problémová situácia ;-) Herecký trojuholník je na zjedenie, tým pádom sa dá stráviť i ten poslabší scenár. Najväčším pozitívom je, že film sa venuje omnoho viac dialógom a hereckým interakciám, než akčným scénam. Tých je vo filmu minimum, hlavne na konci. 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Aluska88

McG si do svého filmu vybral dva Macho borce a "Pravou blondýnku." A fanoušky Star Treku zajisté potěšilo pár odkazů na tento film. Uslyšíme zde hudební nářez v podobě Beastie Boys a jejich Sabotage, Chris Pine je několikrát osloven coby "kapitán" a Tom Hardy má zase na internetové seznamce přezdívku John Harrison. Mně se film moc líbil. Má skvělý scénář, břitké slovní rozbroje mezi Chrisem i Tomem, znatelné jiskření mezi hlavními postavami i značnou míru vtipu, aniž by upadal do trapnosti. Chris Pine zde opět ztvárnil namachrovaného frajera překypujícího sebevědomím, zatímco Tom Hardy ztvárnil milého, sympatického a pozorného muže. Přidávám se na stranu těch, kteří nechápou, proč si Reese nakonec zvolila samolibého agenta CIA, kterému dala přednost před pozorností, upřímným citem a otevřenou náručí i srdcem druhého agenta CIA:) "Co máš proti online seznamce?" - "Co mám proti, díváš se na zprávy? Víš, kolik tam je úchylů, skončím v neoprenu, nebo v něčím kufru." ()

genetique

Veľmi príjemná žánrová vychytávka, ktorá sa vykláňa z tradičnej osi romantických komédií. Podstata zápletky je síce stávka na istotu, no dôležité je, že film neberie sám seba skutočne vážne a je v ňom vidieť nadhľad, ktorí sa prenáša aj na hercov a tým-pádom aj na celkový dojem. Nebolo to ani príliš presladené a vôbec to nemali na svedomí akčné scény. Jednoducho tvorcovia sa trafili do správneho feelingu, kedy treba dať prednosť komédii pred romantikou tak, aby boli obe vyvážené a na svoje si v kine prišla aj mužská časť publika. Well done! 85%. ()

Botič

McG unlocked Blond POWER! Film o tom, co se stane, když odjistíte 156 cm blond střelu. Spotřební, ale zábavné. ()

Le_Chuck

Smithovci my ass. Párik roka je Pine and Hardy a odpočinovejší film túto sezónu ťažko dohľadáte. McG je späť v anjelských kulisách a na vtipnej vlne a tam mu to sluší. Kamera je brutal, taký LaChapellovský popgýč a to ja rád. 90% ()

hellstruck odpad!

Už od prvních sekund a slov "A nezapomeňte, tahle mise je TAJNÁ!" (to bych opravdu neuhodla, když jsou to tajní agenti....) jsem věděla, že tohle bude zkrátka pič****a. Střídmější výraz si to za ty imbecilní dialogy zkrátka nezaslouží. Jestli tohle je neblbá komedie, tak jsem královna Alžběta, protože i můj přítel nad každým slovem div nebrečel (a to mu obvykle scénáře jednoduššího rázu nebo celkově blbé filmy nevadí). Tom Hardy by se měl stydět, že se takové kraviny zúčastnil, já ji ani nemohla dokoukat...PS:A Chris Pine je naprosto odporný slizák! ()

Kaka

Líbivě natočené, typicky klipovité, přesvícené a relativně i zábavné. Ačkoliv je to v jádru velice plochý film. Čekal bych více akce, méně romantiky, bylo to přesně naopak. Pine a Hardy jsou však velcí sympaťáci a ani Reese Witherspoon není úplně k zahození. Chemie mezi nimi funguje výtečně, takže až na pár digitálních kiksů a nudných scén jsem se celkem slušně bavil i s vědomím, že se jedná o předvídatelnou a v podstatě nenáročnou ptákovinu. ()

Spiker01

Moje oddechové pokoukáníčko. Sexy Reese, sympatická hlavní dvojka (i když jsem doteď nepochopil, proč se tomuhle Tom Hardy upsal, ale je skvělej) a prostě celé to od začátku až do konce šlape jak má a občas hodí nějaký ten vtípek...7/10 ()

Krouťák

Akce pomálu a přemíra ''ženských dilemat'' - být to naopak, dostaneme dravější a pro mě určitě zajímavější podívanou. Vkusná oddychovka, sympatické obsazení ji ale z průměru nevytáhne - 55%. ()

Falko

To je casto tak, ked ocakavam priemernu blbost, dostanem na prekvapenie komediu, na ktorej som sa slusne bavil. Ani mi nevadilo to, ze tam neslo hlavne o hladanie zlocinca v podani Tila Schweigera, ako skor o rivalitu dvoch spionov, ktoremu z nich sa podari zbalit Reese Witherspoon, pretoze u mnohych dialogoch som sa nasmial. Napriklad scenu, pri ktorej Chris Pine sleduje romanticku scenu z Titanicu (1997) mozno malokto vedel, ze tuto komediu natocil ten isty kameraman Titanicu Russell Carpenter, takze to aj pre neho sameho musela byt srandovna nostalgia. Taktiez skladba od Beastie Boys - Sabotage sa s Chrisom Pineom spojovala aj v prvom Star Treku (2009) uplne na zaciatku, kde ako maly Kirk obrovskou rychlostou upaloval niekde na pusti na aute a takmer sa zabil. Mozno je to aj tym, ze filmy o agentoch ma vzdy bavili, ci uz komedie alebo napinave akcaky, takze som bol spokojny. ()

castor

Námětově to samozřejmě neřeším. Dva agenti s přifouklým egem, oba nezadaní (jeden dlouhodobě, druhý děvkař), jedna sličná blondýnka a rande naslepo; a hle, oba se zakoukali do stejné. Jaká to náhoda!! Domluví se na pravidlech, a jelikož jsou to špičkoví agenti, využívají moderní špionské technologie pro okouzlení své vyvolené. Tu hraje Reese Witherspoon, neskutečně ji to sekne a spolu s dvojicí Chris Pine a Tom Hardy tvoří ten hlavní důvod, proč filmu věnovat svůj volný čas. Objektivnost dalších řádků tohoto komentáře pak hodně záleží na tom, jak mi film sedl. A to celkem slušně. Svěží dialogy, zábava bez mozku, přisprostlá kamarádka, stylizace, která proráží strop, nadsazené akční pasáže. Hloubku od filmu McG je naivní čekat, ale určitá nerozhodnost vadí (víc akce, víc romantiky nebo víc humoru?) a navíc je to skutečně až takový slalom. Takže budu se lišit a hlásat, že jsem nakonec spokojený, jen skutečně škoda té rychlosti až zbrklosti, se kterou jsou nám předkládané jednotlivé scény. ()

viperblade

Když jsem jednou v kině viděl pár ukázek z tohoto filmu (byly to scény z paintballu a umísťování štěnic v bytě) říkal jsem si, že tohle nevypadá vůbec špatně, ústřední trio je více než sympatické a může se z toho vyklubat parádní oddechovka. Do kina jsem na to nakonec nešel, a teď, poté, co jsem film viděl v pohodlí domova, jsem za to rád. This Means War mělo potenciál na to stát se skvělou oddechovkou, ale místo toho (překvapivě) často nudí. Vtípky nejsou TAK vtipné, nejlepší scény byly bohužel v těch ukázkách, které jsem viděl tenkrát v kině (jediný moment, kdy jsem se fakt zasmál, byl vtípek "I am Yoko!", /ale k pochopení potřebujete vizuál :-)/) a dost často jsem se přistihl, že se nudím, i když se ve filmu pořád něco děje. A to je špatně. Plusové body za casting, pár lepších akčních scének a… to je tak vše. Minusové za vše ostatní. V těchto chvílích je dobré si vzpomenout, že filmy typu Mr. & Mrs. Smith či Charlieho andílci jsou opravdu někde jinde a jsou to hlavně skvělé oddechovky, ke kterým se rádi vrátíte (alespoň co se týče mě). U tohoto filmu jednou je dost. 50 %. ()

D.Moore

Utahané, nevtipné, otravné něco, co mě pobavilo vlastně jen tou (poměrně) dlouhou scénou bez jediného střihu, v níž Tom Hardy a Chris Pine instalují do bytu Reese Witherspoon štěnice. Jinak to byla místy hezky barevná bída. ()

freddy

Být agentem CIA je asi docela o hubu, zvláště jste-li nasazeni do terénu do těch nejnebezpečnějších akcí. Ale někdy se mohou člověku zkušenosti získané při výkonu tohoto povolání hodit i v civilním životě, a to například tehdy, když bojujete s někým jiným o srdce krásné ženy. Pak musíte využít veškerých svých znalostí a dovedností k tomu, abyste zvítězili. Upřímně řečeno nemám rád ani akční filmy, ani filmy z prostředí špionážních agentur. Ale když se to prolne s romantickou komedií, tak je to pro mě dost dobře stravitelné sousto, které jsem schopen si pořádně vychutnat a užít si to. Tahle komedie mě totiž opravdu bavila, snaha dvou nejlepších kamarádů překazit tomu druhému rande za každou cenu byla opravdu povedená a celkově mi tento film dokázal opravdu velmi rychle utéci, takže jsem se po chvíli divil, že už je konec. Po herecké stránce nemám filmu co vytknout, po dějové stránce u mě taktéž panuje spokojenost, celkově jsem přesvědčen, že lepší film jsem si ani na sobotu večer (z toho, co běželo v televizi) vybrat nemohl. Byla to vtipná a originální jízda a já velice rád filmu uděluji lepší tři hvězdy. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (více)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (více)