Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce - plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne? (Bontonfilm)

kingik

Když si dva elitní agenti CIA a současně velcí kamarádi na život a na smrt lezou vzájemně do "zelí", je válka mezi nimi neodvratná. Zvláště, když je oním jablkem sváru atraktivní žena, kterou každý chce jen pro sebe. Proto se na ni domluví a bude záležet jen na ní, který sok v lásce si získá její srdce, aniž by ona jen tušila, že to měli všechno předem naplánované a dokonale promyšlené. Každý plán má však svoji trhlinu a celé to nakonec praskne. A protože to má být akční komedie, soupeření o ni se ponese v komediální nadsázce, ale také je zaděláno na akční scény, kterých je v konečném zúčtování mnohem méně, než se nabízelo. Trio Reese Witherspoon a zvláště dva mladí agenti Chris Pine a Tom Hardy ještě nejsou u diváků natolik zažití, aby s nimi byla nuda. Tohle je přesně ten druh filmu, ve kterém se mohou oba blýsknout, jak v akčních scénách, tak i v těch komediálních, kterých bych osobně přece jen ubral, aby netvořily podstatnou část filmu. McG je pro mě režisér, který akci umí. Však také, když na ni párkrát dojde, snese přísné měřítko, ale je třeba zdůraznit slovíčko "párkrát", protože akce je skutečně žalostně málo a už z profese obou hlavních protagonistů se dalo odvodit, jak to bude třeskutý film plný dynamických akčních scén. Není tomu tak. Ve filmu se spíše vydatně kecá a překvapivě to není ani nijak extra humorně podáváno. Navíc jsem měl z Toma Hardyho pocit, že snad ani dostatečně o krásku nebojuje na rozdíl od jeho kolegy Pinea, který přece jen vykazoval větší vervu. Pravda, je přece jen méně pravděpodobné, že by se do větších akcí pouštěli právě kvůli Reese. Na jejím místě bych si klidně dovedl představit ještě přece jen o něco atraktivnější herečku, když už tedy měli o ni soupeřit. Pak je tady ještě jedna vedlejší dějová linie se zločincem znepříjemňujícím agentům život za smrt svého bratra. Není ji věnováno příliš prostoru a hlavně působí ke zvolenému situačnímu konceptu poměrně anorganicky. Díky ní se však dočkáme právě těch nemnoha akčních scén v závěru filmu. A jak to celé dopadne a komu dá (a nakonec "dá") kráska nakonec přednost, to se dozvíte až z této mírně akční a místy svižné komedie, která postupem času upadala do průměru a nic moc nevylepšilo ani místy zmatené chování ústředních postav. Očekával jsem lépe vystavěný scénář dávající prostor nápaditému humoru a spektakulárním akčním scénám. Dostal jsem vesměs ukecaný film se sympatickým hereckým obsazením, které spolu s dobrou režií film udrželo na výsledných 60%. Cíl mise, tedy obstojně pobavit diváka, byl nakonec přece jen splněn, i přestože film nevyužil všechny svoje nabízené možnosti. ()

Payushka

Pokud se plánujete podívat na film Tohle je válka!, musíte počítat s několika základními prvky. Logika tu neexistuje. Nečekejte realistický náhled na život agentů CIA. Připravte se na předvídatelnost a nespravedlivý konec. Kupte si popcorn a nehledejte ve filmu narážky na francouzskou novou vlnu. McG natočil to, co mu jde. Odlehčenou ztřeštěnou komedii, která si uvědomuje svou vlastní stupiditu, ale i právě díky tomu dokáže pobavit. ()

InJo

Neotřelá a sympatická kombinace špionážního akčňáku a romantické komedie (i když to druhé jednoznačně převažuje). Ideální oddechová látka pro spolehlivého řemeslníka McGho. Hlavními tahouny filmu jsou však nepochybně Pine s Hardym... 60 % ()

IQ Tiqe

Příběhově průměr, ale kvůli němu si to snad nikdo nepouštěl. U cílové skupiny diváků očekávám nadprůměrnou spokojenost (ušmudlané 4*). Akce je, humoru v rámci žánru bohatě (pár výbuchů smíchu jsem absolvoval), škoda, že chybí napětí, to snímek shazuje, mohl mít kapku vyšší ambice. Takhle "jen" typický akční rom-com. Trochu mi připomíná Mizery, byť těm se rovnat nemůže. # příběh 6 | hudba 6 | humor 6 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Tsuki

Skutečně vtipných scén tam bylo zoufale málo, což je škoda. Tady se ukazuje přesně ten problém některých filmů, kdy většinu humorných scén vidíme už v traileru, který tak trošku na film dokáže nalákat, jenže když ho celý zkoukneme, tak se ukáže, že trailer už skoro všechen vtip vyčerpal. Pobavila mě tak akorát ta "výměna rodin". :) Tak trochu nevyužitý potenciál. Z takového námětu by mohla být celkem šílená špionská komedie, ale bohužel není. ~(2,3)~ ()

Jordan

dávam diplomatické 3, lebo ako nenáročná zábava do kvalitného kina to je celkom v pohode, má to humor, má to akciu, vyslovene to nenudí, tom hardy je strašný sympaťák a reese veľmi znesiteľná kráska, takže mierne rozpačitý záver a predvídateľná, až banálna schéma a štruktúra a málo priestoru pre tila schweigera to zas až tak hlboko do podpriemeru nestrhávajú. akčné komédie mcg-mu celkom idú, ale na jednotke charlieho anjelov sa vybúril viac. ()

Anderton

Keď dostanem ako scenárista nápad na námet, ktorý je maximálne nereálny, ale celkom originálny, tak si musím dať pozor na to, aby sa divák nenudil, zabával a nezačal premýšlať nad nereálnosťou konania postáv. Toto sa bohužial nepodarilo, jednotlivé scénky sú vtipné tak napoly, slabo vypointované a podzápletka so Schweigerom absolútne zbytočná. Takže tým pádom mám čas premýšlať nad tým, prečo sa dvaja kamaráti hádajú kvôli žene, ktorá je ochotná chodiť s dvoma naraz, behom týždňa sú stále spolu, aj keď chodia do roboty, zaľúbia sa behom pár minút atď. So Schweigera sa stal v hollywoodskych filmoch nemecký Roden. Ako to, že naj kamošku hlavnej hrdinky nehrá Judy Greer? ()

Dzeyna

Jsem vážně spokojena. Celý film doslova převršil mé očekávání, bavila jsem se víc, než jsem doufala, že budu. Od srdce jsem se smála, což dělám opravdu u menšiny filmů. Rozhodně mě nejvíce dostaly herecké výkony všech 3 hlavních aktérů. Reese byla jako vždy skvělá a plná pozitivní energie, výborně se k ní tato role hodila. A Tom Hardy a Chris Pine ukázali to, že jsou taktéž vynikající herci a i když je každý úplně jiný, zahráli téměř totožnou roli oba naprosto bez chyby. Po dlouhé době konečně komedie na úrovni se vším co bych od ní požadovala, mohu jen doporučit. ()

Kothy

Pěkný snímek o dvou kohoutech, kteří se perou o jednu slepici. Chris Pine a Tom Hardy si jako dva agenti dají pěkně do těla. Nakonec se musí oba přátelé spojit proti společnému nepříteli. Občas tam jsou i dobré fóry. Kdo by taky o kouzelnou Reese Witherspoon nebojoval že? :) ()

Mia...

Já jsem se prostě bavíla. Ano, mohla bych vytýkat a pitvat spousty věcí, ale proč? Já si v názvu jasně přečetla Americká komedie a to mi stačí k tomu, abych věděla, do čeho jdu, tak si na to nadávat nepotřebuju. Ve finále jsem se smála parádně a to je hlavní. Oddechovka pro úsměv. ()

teutates

Jebat, už dlouho sem se tak dobře nezasmál jako dneska. Takže z mé strany nekonvenčných 7/10, v poslední době jen z těží hledám něco co by mně jaksi zaujalo a naštěstí se McG utrhl z řetězí. Joóo já viděl to klišé, určité trapné úseky, taky tu nelogičnost pseudoposerové, ale jak říkám po dlouhé době sem se opravdu od srdce, ehm zasmál. Nejspíš bych to nikdy nebyl řek, no ústředně gay duo dost dobrý. Co se ženských mouder v daném snímku týče? gilotina málo... Opravdu mně nesere kontinuita jednotlivých záběru nebo snaha o dualitu, někdy přetočím oči natolik, že to kurva nejde vrátit zpátky Matty. (označil bych černě, že sem tě vzal do huby no jak už sem víckrát psal, mé dovednosti sou v rámci norem omezeny, sorry) ()

predators

Od začátku je jasné, kam tohle všechno bude směřovat a jak to celé dopadne. Pohodička, ale za kino bych ty prachy nedal! 50% ()

cukorek

Dobre zvládnutá županová, večerná oddychovačka, v ktorej sa hlavným terčom mladých agentov stala mladá Lauren (Reese Witherspoon, ktorej to s dlhými vlasmi ozaj pristalo). Ich vzájomný súboj neprináša veľa vtipných momentov, ale zato celkom slušnú historku z ktorej sa nakoniec zrodí skutočná, pravá láska. Jeden z najúspešnejších momentov bol akčný tréning na paintballovom ihrisku a končený výstrel do Tuckovho rozkroku. Film je doplnení veľmi dobrým výberom hudobných skladieb, takže za mňa zaslúžených 50%. ()

nash.

Vyblejskaná hollywoodská konfekce na jedno použití. Ale jako taková docela funguje. Nenáročná zábava s nepříliš oslnivou akcí, poněkud křečovitou a nefungující romantikou (ani jednomu z těch tří jsem ani na okamžik žádné city neuvěřil), předvídatelná od první do poslední minuty. Přesto jsem se docela bavil (asi nejlepším fórem byla uspávací šipka). Svižné, na logiku okázale kašlající, místy hravé a občas vykrádající Pravdivé lži, Brangelinu nebo Cruisovo Zatím spolu.. Naštěstí se to nebralo příliš vážně a nepřemlouvalo mě to, abych to vážně bral já. ()

LoLaa

Mě to teda bavilo! Akční scény teda nic moc, ale zato ty vtipné komediální se mi líbily. Reese byla výborná a stejně tak oba dva agenti.. Čekala jsem jiný konec a možná také toto překvapení přispělo k celkovým čtyřem hvězdičkám :) ()

Happens

Film je taková oddychovka a la odložte mozek v šatně . Ale film o boji o ženu, která dá každému, kdo jenom trochu poprosí a smutně u toho kouká, je pro mě Muže chodící ubohost a zklamání. Uniká mi, proč se Hardy tomuto upsal, zatím nejslabší kousek, co jsem s ním viděl. Nicméně zápletka je dobrá prvních 20 minut, poté to režisér zcela přepálil, vyhrotil a z hlavní hrdinky je coura. Nechci couru, ale dík za snahu. ()

SeBig

Dva agenti se zamilují do jedný ženský a celý film se o ní předhánějí. Toma Hardyho jsem si tu narozdil od Warriora dost oblibil a Chris Pine byl taky dobrý docela vtipné duo + Reese Witherspoon která vypadá furt hezky jen doufám že né diky retušování a make-upu to bych byl zklamán. Film mě docela pobavil i když jsem čekal spíš akční film než komedii. Jo a titulky ktomu filmu mě taky pobavily ,,Díval si to" :-D ()

iamek

Poměrně velká část snímku je vtipná a zábavná, ale ta druhá část je doslova nesnesitelná. Hlavně závěr kazí poměrně 3/4 povedené akční komedie a Reese Witherspoon je sice nádherná, ale jako herečka má sotva na telenovely. Její obsazení byla chyba. Je spoustu hezkých ženských co umí navíc hrát. Největší palec nahoru za Toma Hardyho a Chrise Pineho. Tahle role jim poměrně sedla. Jak říkám, škoda mizerného a přeslazeného závěru, jinou herečku než Reese a o pár klišovitých vtipných scén míň a v klidu by se z This is War mohl stát hit. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (více)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (více)