Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce - plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne? (Bontonfilm)

Marsik

Ale jo, ty 4 hvězdičky dám. Bylo to vtipné. Navíc Hardy je sympaťák, Reese Witherspoon byla okouzlující a sexy jako vždycky, jenom tomu Chrisovi Pinovi jsem nemohl přijít na chuť. Ten moc velkej sympaťák není. Na akční film tam bylo sice málo akce, avšak humorná stránka to skvěle nahrazovala. 70% ()

F.man

Akční komedie by McG. Potřebujete slyšet více aby jste si udělali obrázek? Don't choose the better guy, choose the guy that's gonna make you the better girl. ()

ConanVJ

Pěkná akční komedie, ve které usilují dva agenti CIA (a také nejlepší kamarádi) o jednu dívku. Při tom si dělají všelijaké naschvály a podrazy. Film je spíškomedie, než akčňák. Akce zde hraje druhé housle a je zde pouze na začátu a na konci. I když je zde akce málo, honičky jsou pěkněudělané a efekty taky. Celkově je to filmek spíš na odreagování a večerní podívání s přítelkyní. Mě se filmek hodně líbil a dávám mu 80% :) ()

hous.enka

Sexy kočka, co je vlastně docela chytrá, najednou řeší jen to, s kterým týpkem se má vyspat. Panečku, to je zápletka! Další taková americká romantická komedie. ()

FFilipCZ

Velice příjemná oddychová akční romkom. Film mi díky svižnému tempu celkem rychle utekl. Dostalo se mi dostatek akce, romantiky i vtipných scén - a to přesně jsem od toho očekával. Rozhodoval jsem se mezi 3-4*. Nakonec jsem se rozhodl pouze pro 3* a to z jediného důvodu: Film mne nenadchl natolik, abych si ho v budoucnu pustil znovu. ()

VojinRyan

Moji dvaj obľúbenejší herci v jednom filme, ako sa bijú o Reese Witherspoon. Celkom vtipná situácia. Oddychová jednohubka na strávenie príjemného ničím nerušeného večera ako stvorená. Nechýba sem tam akcia a páčilo sa mi aj ako si navzájom robili zle. Niečo podobné ako "Knight and Day" alebo "Mr. and Mrs. Smith". 4* - 72% ()

JimWayne

Určite sa jedná o veľmi pohodový snímok, ktorý nenahnevá či už ženské alebo mužské publikum svojím hereckým obsadením.Agentská zápletka bola odsunutá na druhú koľaj a väčší priestor sa tu dáva romantickej zápletke o neodolateľnú Reese.Súperenie medzi agentami zábavné ale skôr mi vadilo to ako sa používali zatmievačky pri ktorých si nejeden divák musel zanadávať pretože tu boli určite taký čo chceli vidieť ešte o kúsok viac z tela Reese Witherspoon..:( ()

Krissty

Možná jsem neobjektivní, ale díky mým oblíbencům a občas fakt vydařeným vtipům se mi to líbilo. Reese sice hrála už i líp, ale vynahrazoval mi to perfektní Tom Hardy, ten byl vážně fantastický. Chris Pine sice nic extra, ale aspoň dobře vypadá, když už nic... Scénář byl sice jednoduchý a předvídatelný, ale ani mi to nepřekáželo, spíš jsem to čekala a tak jsem nebyla sklamaná. Závěr byl ovšem vynikající a za poslední scénu ve vrtulníku musím tu jednu hvězdičku přidat! ()

keddy79

Dopoluji si vybočit z řady negativních komentářů a napsat, že Tohle je válka! je příjemná a koukatelná komedie se sympatickými herci. ()

Greg

“Really?“ Opravdu výborná akční jízda! Netušil jsem, že je možné natočit tak pitomý scénář tak skvěle a zábavně. Protože jestli existují filmy, u kterých prostě musíte vypnout mozek a jenom se bavit, tak tento je jejich král. Triviální zápletka, jednoznačně rozdělené postavy, předvídatelný děj. Ale komu to u takových filmů vadí? Myslím, že většina diváků odsune podobnou kritiku do pozadí a bude se chtít hlavně bavit. A to splňujte tento film na sto procent. Akční scény se povedly, ve scénáři se našlo místo i pro několik povedených dialogů a vtipů, obsazení je výborně vybrané a společně jim to fakt sluší. Reese Witherspoon je dokonalá, krásná a občas tak mile naivní. Tom Hardy je drsňák, fanoušek paintballu a z mužské dvojice mi byl daleko sympatičtější. A Chris Pine? Ten je miláček žen a dobrých filmů a pro mě nejméně sympatický. Je to právě kontrast charakterů dvou mužských hrdinů, který film posouvá zase trochu někam jinam. Přesto všichni tři představitelé hlavních rolí zaslouží potlesk! A Til Schweiger jako záporák? Nepozorný divák by si ho možná skoro ani nevšiml, jeho role ve filmu byla opravdu nevýrazná. A když k tomu všem přidám výborně vybraný soundtrack, tak mi vychází skvělé čtyrhvězdičkové hodnocení. ()

SaNcHeZ_cz

McG se opět pokouší dokázat, že má na to natočit velký hlasitý biják. A opět se mu to úplně nedaří. Na rozdíl od jeho posledních počinů se na to ale dá koukat. Ústřední dvojice v podání Pine/Hardy je překvapivě sehraná a funguje i v momentech, kdy je scénář stahuje neúprosně k zemi. Tohle je válka! je tak lehce nadprůměrnou letní jednohubkou, která svým nábojem pobaví a přitom nedává moc prostoru k nudění. Že by to ovšem byla zásadní událost na kterou si po letech někdo vzpomene, to se říct nedá. [60%] ()

Wysch

[10.3.2012] Mission accomplished. This Means War je... vlastně úplně obyčejná akční komedie, která nesází na nějaký principy buddy movie, nebo tak něco. A i tý romanťárny je v ní tak poskrovnu, že o ní můžu v klidu říct, že je jen berličkou, o níž se opírá ústřední motiv - totiž vzájemný soupeření obou hlavních typanů. Za sebe můžu teda říct, že i když mi byl mnohem sympatičtější Hardy (Tuck), je mi jedno, kdo se s kým nakonec (ne)vyspal. Hlavní je, že jsem se párkrát upřímně zasmál a po většinu času se i dobře bavil. Výhrady bych tak měl jen snad k tomu, že přeci jenom to nejlepší se dalo vidět před uvedením do kin v desetiminutovým sneak preview.[kino] ()

Lamiczka

Klasická Amerika. Kamarádi agenti, jedna krásná holka, náhodou se do ní oba zabouchnou, když to zjistí, dělají si naschvály. Do toho, aby to bylo trošku akční, přimíchali nějakého toho zločince. Pár vtipných scén se našlo, fešáci v hlavních rolích, Reese mám taky ráda. Nic extrovního, ale na svůj žánr poctivý průměr. ()

Praxis

Neurazí, nenadchne. Taková zcela společensky přívětivá akční komediárna s trochou romantiky vsázející na břitký jazyk Witherspoon a hláškujících dialogů ústřední dvojky Pine a Hardyho. Jinak roztomilá jednohubka, ve které musí být samozřejmě zakomponované i rodinné hodnoty. McG už natočil rozhodně lepší filmy, protože ta akce tady stála za starou belu. 55% ()

ivishka

Popravdě jsem ani nečekala, že se tak královsky pobavím. Začátek vystřižený jako z průměrné střílečky, ale i vybíravý člověk jako já si na tomto filmu našel své. Přesně takovou zábavu jsem potřebovala a taky jsem ji dostala. Nevím jak bych se rozhodla, kdybych byla na místě Lauren(Reese), protože tihle dva jsou naprosto bezkonkurenčně k sežrání. Dost mě pobavil i perfektní a nápaditý konec, který film naštěstí neukončil sentimentálně, ale zanechal tam takový malý otazník - co by, kdyby...Takové otevřené a zároveň neotevřené konce miluju. Romantiky jsem teda moc nepobrala ale na to se specializují jiné filmy, které by za karamel, který doslova přetéká měli dostat za uši. Perfektní na tom je, že v tomto snímku není ničeho příliš a všechno je tak trochu možné. Celkem mi ale vadil němec Til Schweiger, ale Reese mě hodně překvapila, protože je to perfektní herečka. Klobouk dolů před tímto filmem. ()

JJ.Gibson

Musím, říci že již trailer mě navnadil!!!! Trochu jsem měl strach, že ukázal vše a já už se nebudu mít na co ve filmu těšit, ale naštěstí tomu nebylo tak! Reese Witherspoon je moje oblíbená herečka a moc jí to slušelo! Toma Hardyho mám rád už z Warriora a zde se mi líbíl také! Vtipný akční milostný trojúhelník mě vskutku bavil! Paintballová scéna byla AWESOME!!! ()

O.Peta

K tomu, abyste se bavili, není potřeba úchylného humoru a výbuchy smíchu. Při sledování téhle války agentů jsem se decentně bavil po celou dobu. Dala by se vyčítat předvídatelnost a neoriginalita, to určitě. Akčních scén, kde se střílí, lítá a zabíjí, je taky poskromnu. Přesto vše běží ve vysokém tempu, rychlém sledu událostí, nápadů a trumfování se navzájem, že není čas se nebavit, nebo dokonce nudit. Po některých těžkopádných Oscarových filmech jsem šel do kina prostě vypnout a „This Means War“ mi přišlo docela vhod. Čtvrtou hvězdu berte trochu s rezervou. [Kino 2012] 70% ()

Alementina

Je to komedie, oddechovka, co víc bych měla chtít než to, co jsem v tomhle balíčku dostala?! Dala bych 4*, ale nakonec 5*, protože místo jednoho hezouna, jsem tam měla dva luxusní modely a dala bych si je oba a i když hodně nemusím Reese, tak mi tady nevadila a z fleku bych si s ní vyměnila místo. Je jasný, že tohle ambice na Oskara nikdy nemělo :), ale já si to maximálně užila a klidně si to dám s úsměvem zase někdy znovu. By mohli natočit i dvojku, kde by vynechali Reese a jen by chlapci poznali, že jsou vlastně zamilovaní jeden do druhého... :) ()

numi

Milé, zábavné, spotřební a perfektně obsazené. McG přesně věděl, co dělá, a proto to funguje. Užil jsem si to jako na dvě hoďky půjčené štěně labradora. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (více)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (více)