Zatím hodnotím po pěti dílech, hodnocení a komentář však budu upravovat podle průběhu celé sezóny. Není to špatné. Jistě, na zadek si z Alcatrazu nesedám a určitě se nejedná o nějakou seriálovou revoluci, ale ty první dva díly byly poměrně napínavé a měly spád. Byly tam nějaké logické bugy, ale naštěstí ne tolik, aby mě to iritovalo (zdravím scenáristy seriálu The Event). V Alcatrazu se sice mísí prvky jeho předchůdců (LOST, Fringe, Event, V, FlashForward,...když se člověk zamyslí, tak jistě najde mnoho podobností, ať už ve stylu vyprávění nebo samotném ději), zápletka s návratem vězňů je však naštěstí originální a vlastně nemám tušení, jak by se to mohlo vyvinout a o co tam vlastně jde. Nejspíš z toho ještě vyleze nějaká šílenost, doufejme, že kvalitní. Už teď mám v hlavě mnoho otázek, snad na ně dostanu odpověď. Líbí se mi ten koncept 1 díl = 1 příběh jednoho vězně (i s flashbackem), snad se ale na pozadí budou věnovat i těm předešlým vězňům a zodpoví otázky, na které jsme nedostali odpovědi z jejich epizody. Snad ano, jelikož je seriál midseason replacement, tak i v případě jeho (ne)prodloužení na další sezónu by mohla být ta první jaksi uzavřená. Herecké obsazení je fajn, Sama Neilla mám rád a jeho postava má co nabídnout. Trochu mi tam neseděl jen Hurley...tedy Jorge Garcia. Taky ho mám rád, jenže do té jeho role mi zkrátka nesedí. Nerda z krámu s komiksy mu v pohodě uvěřím, ale doktora a experta na Alcatraz vážně ne. Jeho přítomnost v seriálu ani zatím nemá výraznější opodstatnění, veškeré informace, které může poskytnout, jen cituje z té své knihy a vzhledem ke svým tělesným proporcím asi mnoho padouchů nedohoní :) Zřejmě bude jen sidekickem hlavní hrdinky, jehož jediným účelem bude hláškovat a házet legrační obličeje, ale zase v jeho případě mi to nevadí. Mrzí mě, že hudbu k seriálu nebude dělat Michael Giacchino, který ji dělal pouze k pilotu. Od druhého dílu byl vystřídán svými spolupracovníky (Andrea Datzman, Chris Tilton), kteří se sice snaží zachovat jeho styl, přeci jen je však znát, že to není on a že hudba v první epizodě zněla tak nějak epičtěji. Ale na hudbě ani tak nezáleží, tím důležitým je u seriálu děj a postavy. Uvidíme tedy, co přinesou další díly.(19.1.2012)

Alcatraz je mix všeho možného. Vemte 50 let staré záležitosti podobně jako z Odložených případů spolu s hlavní představitelkou jen v jiném ženském podání, komixáka ze Simpsonů (ztvárněného člověkem z LOST), tajemného agenta a to celé zamíchejte do vězeňské tématiky. Dost zvláštní a neucelené na první pohled, ale všechny tyto odbočky a touha dovědět se proč, mě motivuje sledovat dál. Prozatimní nadšení klidně může vystřídat zklamaní, nicméně šance to určitě má. Je už jen na tvůrcích jak nám vyloží celou zápletku.(5.2.2012)

Zpracování není až tak zlé, a dokonce se to nemotá v kruhu, jako se to stalo hned na začátku v Lost, postavy mají nějaký vývoj, dokonce i příběh se nějak smysluplně vyvíjí (na rozdíl od Lost). I s postavami jsem ochoten se tak nějak smířit, nevadí mi, i když jsou často jen letmo nahozené. Rovněž inspirace metodikou Haven nebo Warehouse 13 se dá brát v pohodě (ačkoliv při představě 350 dílů na jedno brdo, jak shánějí další a další zločince, mi zatrnulo). Ale dost mi vadí různé nelogičnosti a nesmyslnosti. Např. se člověk z roku 1963 objeví v roce 2012, a vlastně od druhého dílu nikdo není překvapen, nikdo se nechová divně, ale všichni se hned s tím 50letým skokem vyrovnají, a okamžitě se vrhnou na ten svůj „obor“ zločinu a nemají problém vcházet v noci do domů, vykrádat banky apod. Nemají problémy s penězi, kreditkami, a asi ani s internetem. WTF? Chlápek, který má encyklopedické znalosti o všech lidech z Alcatrazu, neví, že tam dělala indická doktorka. Schované zbraně jsou funkční a hned k použití 50 let poté, co byly skryty nechráněné v komíně. V domech potřebných postav celých 50 let nikdo nebydlel a nebydlí, žádní noví nájemníci. Agent FBI má neuvěřitelné pravomoci, přitom jeho oddělení se zdá, že pracuje hodně odtrženo od FBI, dokonce se zpočátku zdá, že tvoří jednotku jen on a jedna žena. Prostě nevychytané momenty, díky čemuž to celé působí ušité horkou jehlou, povrchně a lacině.(21.4.2014)

• TomikZlesa

Šílené zklamání, sexuálně naprosto nepřitažlivá detektivka společně s tlustým a nesympatickým "dakem" vyšetřujou (b)anální zločiny. Celá ta věc z Alcatrazem a časem mi přijde jen na oko a pro efekt. Spousta nelogickýho chování, žádnej tahák na další díl..prostě nic me u tohodle seriálu zatím nedrží a nezaujalo....Ale dám tomu šanci, zatím silnej podprůměr. U lost mi to jaksi nevadilo, ale nikdy nepochopim jak mohl "Hugo" vyhrát nějaký casting.(9.2.2012)

• slunicko2

Opět jeden seriál bez konce. Silně mi vadí, když seriálová řada končí uprostřed děje, někdy dokonce uprostřed akce. Co ale říci, když takhle skončí celý seriál? To jsou producenti tak hloupí, že nedokáží odhadnout divácký ohlas a utečou pak od rozdělané práce?(8.5.2014)