Alcatraz (TV seriál)

Alcatraz

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 13x50 min

• agathon

Nápaditá premisa zabitá nenápaditým rozvíjením konceptu "nalezenec týdne". Po několika epizodách mne to začalo nudit. neříkám, že se k téhle partičce v čele se Samem Neillem někdy nevrátím z dlouhé chvíle, ale s dovolením si raději počkám, až bude seriál uzavřen a budu vědět, že k něčemu dospěl. zattím je to hlavně dýchavičná exploatace Ztracených a Fringe, což je málo.(14.8.2012)

Všechno je tam až příliš rychlé, ale tajemství návratu vězňů nás pořád láká k dalšímu dílu. Hodnocení si nechám až po celé sérii. ....Po sedmém dílu musím říct, že mě seriál pohltil. Tajemství Alcatrazu mě zajímá ...***** ... Tak díl desátý a já zůstávám u pěti. Mě se to strašně líbí.(19.1.2012)

• mcb

Neuvěřitelné zklamání. Z trailerů to vypadalo na nového nástupce Lostu, po zhlédnutí dvou dílů ze mě veškeré naděje a nadšení opadly. Neuvěřitelně hloupé, nelogické, šablonovité, zaměnitelné s jakýmkoliv průměrným policejním seriálem, kde se za jeden díl rozlouskne jeden případ. Alcatraz nebude výjimkou - v každém díle se totiž vrátí další vězeň, který bude muset být vrácen do původní cely. Z celého monstrózního projektu se tak vyklubala nudná epizodní rutina, u níž nejvíc zamrzí, že za ní stojí právě Abrams. Pokud se tam příští díly nezačne něco pořádného dít, dobrovolně dávám ruce pryč. P.S. Herečka v hlavní roli "drsné" policajtky je příšerná (už dlouho jsem neviděl tak špatný casting). Update: Třetí díl nepřinesl zlepšení. Je to ještě o třídu hloupější, epizodnější, předvídatelnější a tuctovější. Ani náznak něčeho napínavého či zajímavého, všechny "složité" zločiny se rutinně vyřeší přesně na poslední chvíli a jede se dál.(20.1.2012)

CITÁT - Nikdo už si nevzpomene, že jste tady byl....................(23.3.2014)

Je to jako sbírání cenných známek, které z jednoho zajímavého alba na dlouhou dobu někam zmizeli. A co mají všechny známky společného? No přeci tvar, a zde je to to samé. Každý díl je jak přes kopírák, akorát se mění obsah známky. Jednou z věcí, co mě na tom seroši baví, je to, jak se známky vracejí do podobného alba, ve kterém byly vystaveny. A další faktor tříhvězdičkového hodnocení je Sarah Jones a taky doufám, že se to pořádně rozjede. Zatím 65%(3.11.2012)

• - Jméno ostrova Alcatraz vzniklo z původního španělského názvu Isla de los Alcatraces, což v překladu znamená „ostrov pelikánů“. (Ainy)

• - Každá epizoda je pojmenována podle vězně či dozorce, jehož případ se v daném dílu právě probírá. (W-e-n-d-a)

• - Ve scéně v 1. epizodě, kdy si jde Jack Sylvane (Jeffrey Pierce) vyzvednout zbraň, si chlapec za stolem čte knihu "Under the dome" od Stephena Kinga. (starblade)