Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

kaylin

"Souboj Titánů" - mám v tomhle případě na mysli remake - se ani zdaleka nemohl vyrovnat originálu, který překypoval tolika nápady, krásnou vizuální stránkou, ale hlavně jedinečnými triky Raye Harryhausena, že jsem už od začátku tušil, jak asi dopadne moderní digitální podoba. Ztratilo se veškeré kouzlo, legendární scény, postavy, všechno šlo stranou, aby se natočil americký biják, který má ohromit digitálními efekty, epickými souboji a prázdným příběhem. Sam Worthington není špatný herec, ale "Souboj Titánů" rozhodně není ukázkou jeho umu. Stejně tak tomu není ani v případě pokračování s českým názvem "Hněv Titánů". Film má ještě prázdnější příběh, který má očividně hodně společného s filmem "Válka Bohů". Jenže tak, kde "Válka Bohů" ohromuje vizuální stránkou - Tarsem Singh má přece jen jedinečné vizuální cítění - tam se to "Hněv Titánů" snaží vynahradit digitálními efekty, což je jediné, co ve filmu skutečně funguje. Triky jsou dobré. Proto také dávám filmu 20 % a ne nic. Rosamund Pike má neskutečně nevděčnou roli a zahrála si tak zbytečnou postavu Andromedy... Nechce se věřit, že milostný příběh mezi Perseem a Andromedou byl jedním ze základních motivů původního "Souboje Titánů". Tady to mezi oběma ani na chvíli nezajiskří, ale na konci se najednou zničehonic dají dohromady, jako kdyby si byli souzeni. Nezvládnuté jak scenáristicky, tak i režisérsky. Známí herci nejsou všechno a digitální triky už vůbec ne. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

movieband

!! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY !! Drsnější, ponurejší, krvelačnější a mnohem lepší, než Souboj titánů (2010). Antický epos, který už tak dlouho a marně hledám se našel v podobě tohoto filmu. Perseus se nám vrací s nelehkým úkolem zachránit svět a tentokrát i bohy. Hádes - bůh podsvětí - a Áres - bůh války - se spojili proti zbytku bohů s cílem osvobodit z temného vězení Tartaru Kronose, Hádova, Diova a Poseidonova otce, aby nastolil krutovládu na Zemi. Zeus přijde za Perseem s prosbou o pomoc, ale Perseus ho odmítne. Noční můra a peklo co se potom rozběhne už nejde zvrátit a Perseus má jedinou možnost. Jít do srdce Tartaru zachránit svého otce, zničit Kronose a všechny jeho monstra. Akce nepopsatelná a efekty s hudbou skvělé. Zpracování monster (Chiméra, Kyklopové, Minotaur, Makhai a Kronos) bylo skvělé, i když ne moc autentické s předlohou (Chiméra). Kostýmy se zevnějškem postav byly vážně povedené. Perseus už tu nevypadá jako vymazaná hlava od US Army jako v prvním díle, ale jak pořádný antický hrdina. Co se týče postav tak se mi tu líbil Agenor - Mořeplavec. Vtipné vsuvky byly taky podařené a sedli pěkně do děje jak prdel do gatí. No rozhodně podařená řežba antických rozměrů. 5* a 75 %. ()

italka63

Tak jsem to vzala za sebou a zkoukla hned druhý den po Souboji Titánů a musím říci, že neporovnatelně lepší.Lépe seskládaný děj, úzasné vizuální zážitky, vtip místy problesknul a nevylepaný Worthington.-))Každopádně jsem se bavila a dám čtyři hvězdy. ()

Philcze

Největším vylepšením oproti prvnímu dílu je absence jakékoliv vážnosti a pokusů o zdramatizování zápletky. Sem tam sice někdo zaheká a umře, ale jakmile tam Worthington s Neesonem hodí ironickou hlášku, nelze se aspoň nepousmát. To že děj neexistuje je samo sebou, ale Liebesman si rozumí s akcí mnohem víc než Letterier (minimálně v rámci sandálového žánru) a neschází jí švih ani pár vynikajících záběrů. Navíc je jí dostatek, takže devadesát minut uteče velmi svižně, v podstatě bez jakýchkoliv zádrhelů. V rámci očekávání a tupých odpočinkových výplachů vlastně bez výhrad. 7/10 P.S. Jen příště prosím dosadit do role Arese někoho ve stylu Jasona Isaacse, Ramírez tu vypadá jako milovník z telenovely. ()

Thomassi

Pokračování remaku, který byl celkem hodně odsuzován, ale podle mě se na něj dalo dívat. Když už ne kvůli příběhu, tak aspoň kvůli trikům. A nutno říct, že pokračování z názvem Hněv Titánů je lepší. Příběhově sice zase žádný zázrak, ale děj plynul rychle, akce střídala akci od začátku do konce a hlavně jsem nepostřehl žádné zbytečné skákání mezi pasážemi. Bylo to plynulé a dobře stravitelné, z toho plyne, že toto antické fantasy se povedlo. Co se týče 3D, rozhodně se jedná o silnou stránku filmu. Vlastně jedno z nejlepších, co jsem viděl. A i když bude i druhý díl pro mnoho diváků zase těžko stravitelný, jedno se prostě nedá upřít, a to, že Sam a Liam a další vytvořili vizuálně i dějově lepší film, než předchozí. Proto zde nehodnotím moderní pojetí, ale příjemně strávený čas v kině, za který nelituji peněz. 75%. ()

Helo

De facto to samé jako díl první (objeví se padouch, je třeba najít něco, čím ho zničit, závěrečný souboj + výplach mezi tím)... snad jen tady to nevypadá tak trapně, když už se nejedná o remake. Hudba nezklamala, ale ani nepřekvapila a tak snad jediné, co je tu na špici je fantastický vizuál. ()

Derek

strasny bordel a to cely film... scenar (alebo skorej jeho absencia) je totalne fiasko, kde hlavna dejova linka nedava prilis zmysel a akcne sceny sa objavuju kazdych 15 minut len aby sa nepovedalo ze sa tam nic zaujimave dlhsie nedeje (akcia hlavne musi byt hlucna aby to divaka prebralo z letargie), liebesman pokracuje v style battle los angeles (trasuca kamera, neprehladnost), worthington je snad este nevyraznejsi nez v jednotke (kde mala jeho postava aspon ako taky vyvoj) a neeson s fiennesom hraju na pol plynu a do toho vela wtf momentov (milostna linka???!!!)... clash of titans sa mi celkom pacil ale tady som pomaly miestami zaspaval nudou... ()

beran-ek

Sam s velkou pravděpodobností není člověk. Jeho dokonale neemocionální hraní nasvědčuje spíš androida. K Perseovi. Ten je king. Vydrží rajtovat 2 a pul vteřiny na Chiméře, položí na lopatky Kyklopa, zabije boha války, rozdrtí chodící sopku, ale hlavně.. Má krutopřísný háro a kamarádí se s rastafariánskym Hochštaplerem. Malej bezvýznamnej plus za schizofreního Hefaistona a Bubu a hlášku "ty seš Perseus? Ten "vypusťte Krakena" Perseus?" ()

Aiax

Je znásilňování klasik stylové a cool (300), stylové (Immortals) a pak tupě megalomanské. Do které spadá Wrath? Ano, správně. ()

FilmFan24

Pokud pominu černého Pegase je Titánský hněv mnohem lepší než "Souboj Titánů" z roku 2010. Pěkná výprava, svižná akce a velice slušná monstra. ()

AlistairMir

Titán nejsem ale hněvám se taky jelikož tohle bylo ukázkové zklamání. Jenže mám dobrou náladu tak tomu ty tři hvězdy teda dám třeba za toho obra co tam byl a za konec kdy se film na chvilku vzbudil a rozhodl se nám ukázat něco málo pěkného. Za mě o dost horší než Souboj Titánů a podruhé to vidět opravdu nepotřebuju. ()

Vědma

"Zajatý Zeus, mrtvý Poseidon, ta slova nějak nepasují dohromady." No, tak nějak. To jste sakra bohové? Potřebujete absolutně nijakého Persea, abyste si poradili s něčím, co vypadá jak Golem z filmu Pekařův císař? Tohle znásilňování řeckých bájí natočené ve stylu Pána prstenů lze brát jedině s nadhledem, pak se člověk celkem pobaví, obzvlášť když mu sem tam mrsknou do obličeje nějaký ten šutr. Ke konci jsem si už už myslela, že ani k lásce nedojde a to Rosamund Pike je krasavice typu Catharine Deneuve, takže je jí pro toho ňoumu Persea skoro škoda. ()

TominoLa

Průměrný Souboj Titánů jsem ještě vstřebal, ale tohle už bylo moc. Za více peněz více nudy. Ač se mi to často nevstává tak doma bych to nejspíš vypnul. Takhle jsem v kině přemýšlel zda je horší film, nebo herecký um Sama Worthingtona. Od Jakea Sullyho to s ním jde pěkně z kopce a pochybuji, že se to změní. Pod komentář KarlaR bych se podepsal. ()

Skip

Fantasmagorie s řeckými mytologickými hrdiny s pár ucházejícími zvláštními efekty. Celé je to poněkud tupějšího ražení, takže potěší docela přijatelná stopáž. ()

Dont

Nelepilo to, Titány bych už nechal zavřené a vypustil je až v momentě, kdy někdo přijde s pořádným scénářem a záměrem natočit něco víc než megalomansky vizuálně zpracované souboje všelijakých monster, kde příběh i charaktery postav stojí na zcela vedlejší koleji. Sam Worthington není v elitní herecké lize, zatím mě o opaku ještě v žádném filmu nepřesvědčil. Takový Ralph Fiennes ho zastínil levou zadní a to měl mnohem méně prostoru. Škoda, že se on, Rosamund Pike, Bill Nighy nebo Liam Neeson účastnili takového projektu, i když u posledně jmenovaného už to bohužel moc nepřekvapí… ()

higuain

Jedno se Liebesmanovi upřít nedá. Stejně jako ve Světový invazi je akce dost surová a i když její gradace pokulhává, některé záběry jsou vskutku... velké. Jinak je to taková průměrná blbost. Dívat se na to dá, ale jednička byla lepší. ()

corona

Staré grécke báje patria do kultúrneho dedičstva celého ľudstva a nemali by sa znevažovať, takýmto hrozným spôsobom. Nech si režisér so scenáristom vymyslia, vlastné postavy a scenár a nech si natočia podľa toho svoj vlastný oddychový akčňák. Tento film bol rovnaký ako Perzeov-Wortingtonov filmový účes - teda celý zlý. ()

kajas

Po sympatickém snímku z roku 2010 přichází studená sprcha. Perseus se sice může pochlubit synkem a delšími vlasy, změna hereček v roli Andromedy byla také dobrým krokem, ale jinak se během těch slabých 90 minut zhola nic neděje (samozřejmě kromě neustálých menších či větších bitev, kdy jsem vlastně ani nepobírala, proč k těm řežbám dochází). Chyběla mi Medúza.. ()

fallangell

Prvně na sebe křičí jak v hloupé soap opeře, pak něco hledají, někam putují a nakonec jsem v tom kině samou nudou usnul. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)