Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

pavcas

Po 1. sérii jsem se ještě neodvažovala hodnotit. Nebyla to láska na první pohled, nechápala jsem co na tom všichni vidí a zkraje mi to přišlo takové utahané, sice se vymykalo průměru, ale ten rozjezd pro mně byl pomalejší.... Taky nemám ráda téma terorismu, možná i proto, že je příliš aktuální a pohled na hořící Dvojčata v přímém přenosu mi bohatě stačil. Claire Danes nijak neobdivuju, i když ji eviduju už dlouho a Damian Lewis, ten neatraktivní zrzek? Proč ten hraje hlavního hrdinu, napadalo mně. Nemohla jsem se splést víc, po 2. sérii už to vím a tušila jsem to i na konci první. Ten zrzek má charisma na rozdávání a chemie mezi ním a Claire je neskutečná, navíc jsou oba ve svých rolích velmi, velmi přesvědčiví. Taky celý děj se ve dvojce parádně rozjel, zkomplikoval, přinesl nové zvraty a na konci každého dílu už jsem se nemohla dočkat dalšího, což se mi stává fakt jen u těch nejvíc srdcovek. A potěšil mně Quin, který se zkraje vůbec nejevil jednoznačně, ostatně jako většina postav, což je taky velmi nestandartní a zajímavý . Tak osuším slzy dojetí a vzhůru na 3. serii, snad brzo. Tak po 3. serii musím říct že se moje očekávání i přes nějaký negativní recenze na zahraničních serverech zcela naplnila a zhruba od druhýho dílu jsem hltala všechno co se stalo a že toho zase bylo. Carrie se stala mojí velkou oblíbenkyní, to jak přesvědčivě zahrála osobu s bipolární poruchou se mnou hodně mávalo a do popředí se opět dostal Quin, u kterýho by mi vůbec nevadilo kdyby svoje přátelství a evidentní obdiv k ní přetavil v něco víc..nebo že by se už stalo? Doufám,že bude další serie, je to jak droga. Plným právem pořád za 5*. ()

Sdoom

Jeden z nejlepších seriálů vůbec s naprostým minimem hluchých míst. Komplikovaný a inteligentní scénář bez zjevných děr, budované napětí, herecké obsazení a výkony (respekt Claire Danes), očekávání vždy dalšího dílu...to všechno dělá z Homelandu jasného adepta do mé seriálové topky. Už aby byla ke zkouknutí celá 3. série! Edit 19.12.2013: Tak kromě pomalejšího rozjezdu a absence Brodyho v první polovině série opět naprosto skvělá podívaná, která diváka nenechá ani na chvíli na pochybách, že nic není tak, jak vypadá a že předvídat nelze vůbec nic. Pouze o zanedbatelný kousíček slabší než předchozí série. Už by ani další série být nemusela, překonávat se tvůrci budou už jen horko těžko. Edit 28.12.2014: Tak jak jsem předpokládal, předchozí série překonány nebyly, ale že by se nejednalo o interesantní a napínavou podívanou, to taktéž nemohu říci. Máme tu nové reálie, nového úhlavního nepřítele, více Petera Quinna a hlavně opět excelující Claire Danes. Divák si nemůže být jist takřka ničím, předvídat děj bych si netroufl ani na vteřinku. To zůstává největší devízou této série. Nicméně Brody byl prostě Brody a nemůže ho nahradit ani Quinn, ani Zakkání, ani nikdo jiný. A závěr byl zatím bohužel zdaleka nejslabší ze všech 4 dosavadních sérií. Nicméně vysoko v mé topce Homeland určitě zůstává a doufám, že případná 5. série bude už opravdu poslední. Edit 10.2.2016: Pátá série byla naprosto vynikající a vysoce aktuální vzhledem k současnému dění ve světě. Claire Danes opět táhne celou sérii neskutečným způsobem, nezaostává ani Rupert Friend. Po malinko slabší předchozí sérii je toto za mě návrat Homelandu na vrchol seriálové tvorby a možná, že bych se ještě jedné sérii nebránil. Edit 8.6.2017: Nevím, proč jsem po 4.sérii doufal, že 5.série bude poslední. Série šestá je totiž opět na extra vysoké úrovni, opět velmi aktuální a vypovídající o dění v současném světě, opět skvěle natočená a zahraná. Kromě trošku pomalejšího rozjezdu v prvních 3 dílech má opět neskutečné tempo a napětí a já to opět zhltnul jak malinu. Po tomhle tentokrát doufám v alespoň ještě jednu sérii. :-) Edit 23.10.2018: Sedmá série stále drží laťku velmi vysoko. Claire Danes už snad roli Carrie Mathison ani nehraje...neskutečné, co celou dobu převdvádí, takové sžití herce s postavou se nevidí. Akce je napínavá, rodinné vztahy napnuté k prasknutí a vše nutí diváka hltat každý další díl. Jasně, má to nějaké mouchy, třeba to, že v polovině série se v podstatě změní hlavní téma, i když se to snaží tvůrci provázat, ale Homelandu prostě rád nějaké chyby odpustím. Naopak se mi velice líbí, jak se tvůrci snaží vybírat témata s přesahem k aktuálnímu dění ve světě. V současnosti není seriál, který by mě bavil více. Už teď netrpělivě očekávám poslední, osmou sérii. (HD, orig.) ()

kenkaku

Hodně odvážný seriál (tedy alespoň dle první řady) balancující na hraně "kdo je vlastně terorista". Vůbec myšlenka udělat z ústřední postavy osobu podezřelou ze spolupráce s terorismem a hrát si divákem (chvilku to vypadá že ano, chvilku že ne) udržuje napětí na správné úrovni. Celkový dojem mám ale mírně rozpačitý. př. Claire Danes hraje výborně. Její stav a rozpoložení člověk věří bezezbytku. Bohužel když už to trvá dokola několik dílů, začíná to být otravné a stereotypní. Její chování a reakce lze předvídat zoufale lehce. U Damiana Lewise naopak. Jemu to nevěřím ani omylem :), ale jeho postava se mění a rozvíjí. Tím je mnohem zajímavější protože je nečitelná. Na seriálu je také znát celkový posun ve vyznění a stylu projevu. Př. v prvních pár epizodách jsem měl pocit, že Morena Baccarin je spíš svlečená než oblečená. V těch posledních už o "holý zadek" ani nezavadíte... (!?) Vím že je to jen malichernost, ale dává dojem, že seriál se píše za pochodu a vůbec není jasné kam to směřuje :/. A celé to bude jen na efekt (čím víc pruhů, tím víc Adidas aka čím víz zvratů tím lepší seriál). No doufejme že se pletu, edit bude následovat po dalších sériích :). Druhá řada: Druhá řada působí paradoxně lépe než první. Je vyrovnaná, ví co chce a drží kvalitu po celé délce. Dávám tomu za příčinu fakt, že scénáristé už věděli, co se líbí a co si mohou dovolit (sledovanost již dosáhla stabilní úroveň). A to se mi líbí. Kdyby to šlo tak dám 4,5. Třetí řada: je komplet něco jiného... první polovina nehorázná nuda a zbytečné tanečky okolo Brodyho rodiny. Teprve v polovině začne jít děj do obrátek, ale ten závěr? Třetí řada u mě klesla, takže hodnocení nezvedám. Kéž by byla třetí řada i řadou poslední (nemám pocit, že je ještě co vyprávět) Čtvrtá řada: brutální propad... neuvěřitelně rozvleklé a schizofrenní. Seriál zcela změnil styl a vyznění. čtvrtá řada je tak na dvě hvězdičky, ale lidem se to líbí, protože je ohlášená další řada. Pátá řada: Další řada prakticky pokračuje v nastaveném stylu. Psycho-Carrie opět perlí a přes polovinu řady vládne nehorázná nuda. Vše se vleče a je tak nějak o ničem. Pak nastane náhle zlom a vše nabere neskutečné obrátky a díky až morbidně aktuální tématice zvedá celou sérii trochu nahoru. Jestli se ale těším na šestou řadu? Vážně nevím. Šestá řada: Jedeme z kopce. No... jedeme... plazíme se. Prakticky polovina série pryč a opět jsem se nic nedozvěděl. Prakticky ani nevím o čem to vůbec je. Co je nosná linie a zápletka? Jednoduše sledujeme životní osudy několika ústředních postav a kde nic tu nic. Z Quina je brutální zoufalec (to si nezasloužil), Carrie už je jen karikatura (psycho výlevy jsou fuč a její schopnost spojit nespojitelné vlastně taky). Se seriálem končím. Je mi jedno že jsou ohlášeny další dvě řady. Na tohle se dívat opravdu nemám náladu. ()

samuele

Nicolas Brody, muž bolesti. Seriál sa výnimočne príjemne pozerá, čas pri ňom letí, epizódy jedna za druhou tak že si človek ani nevšimne že už je koniec série. Výnimočný casting, hercom to "hraje" a Claire Danes predvádza úchvatné výkony. Výkon tejto herečky by som chcel ešte viac vyzdvihnúť, dala do toho srdce a "jej" scény sú čerešničkami na extra chutnej torte tohto diela. Seriál pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Po 3 tej sérii 5*. ()

Arkanoid

Seriál o reálnych alebo fiktívnych praktikách CIA (pýtal som sa, či reálnych, ale vraj je to prísne tajné), sústreďujúci sa hlavne na sledovanie možných zradcov a získavanie nových informátorov a ľudí, ktorí majú moc ovplyvňovať dianie v štátoch na svoju stranu, z čoho často vyplynie otázka, či je pripustenie menšieho zla prijateľné pre vykonanie vyššieho dobra. Tento špionážny seriál sa výrazne oprel aj o herecké eso Damiana Lewisa, ktorý tu dokazuje svoj nepochybne kariérny výkon a hrá svoju najvďačnejšiu aj najkomplikovanejšiu postavu. Ostatní herci jeho kvality nedosahujú, jedine Claire Daines je mu herecky dôstojnou sekundantkou. Scénograficky a kamerou seriál neoplýva, tam perfekcionizmus nevidíte, a všimnete si to hlavne od sérií 4+, pretože dovtedy bol seriál originálne napínavý a od toho bodu scenáristicky výrazne stratil, čo sa prejavilo opakovaním rovnakých dejových postupov v sériách, ktorých príbeh už neprekvapil tak, ako v sériách minulých. Kvalitu si seriál zachoval, ale nie v takom množstve a intenzite, ako v sériách 1-3. ()

noctambule

Jen po pilotu nebudu hodnotit, ale Homeland sahá po 5*. Takže doufám, že mu to vydrží, jen málokterý seriál si mě získá po 1. dílu a mám náběh na závislost. Damiana jako herce mám ráda a bloncka je taktéž výborná.____Po 2. dílu už výjimečně ohodnotím, věřím, že se to nepokazí, protože prostě nesmí!:-)___Po 1. sérii strhnu jednu hvězdu, škoda, že si to neudrželo úroveň prvních 2 dílů, i když se to dalo čekat, ale Homeland byl pro mě letos trochu zjevením na seriálové scéně a i když mě závěr zklamal, celkově to bylo výborné. ()

Sajuska1991

Na tohle jsem čekala, od doby co jsem na to uviděla trailer. Málokdy, když si od něčeho tolik slibuju, jako tomu bylo u Homelandu, to nezklame. Ale tohle naopak! nezklamalo, vyvedlo z míry a tuším, že tohle (kvalita prvních dílů) už snad nic nepokazí. Vážně zatím perfektní, nový seriál, který si ještě zaručeně získá hodně příznivců. Nemůžu se dočkat dalších dílů ... 5*...... Edit po S01e05 : AWESOME ! ..... Edit po s01e07: 6 hvězdiček ! jednoznačně! Edit 21.12.2011 : To jako fakt? Další série ? Myslím, že to mělo zůstat už jedné, akorát to zkazí ... ()

Ivusha

Oh my! Holy mother******:D Hodnotím až po zhlédnutí třetího dílu, ve kterém mě tvůrci nepřestávali překvapovat. Doufám, že to takhle bude pokračovat. ()

Kacula24

Sice si o terorismu a celý slavný Americe myslim svoje, ale i tak je tenhle seriál pecka. Spousta nečekaných zvratů a hodně napětí. ()

Spike23

Něco takového se mnou nedokázal udělat snad ani jeden seriál od doby první série Lost a Breaking Bad. Po skončení první série se pro mě Homeland stává nejlepším seriálem roku 2011 a jestli tohle nebude jednou klasika, tak už nic. Homeland je dokonalost sama, jediné riziko je větší počet sérií, než bude potřeba, což se doufám nikdy nestane. ()

Ragdoll

Abych řekl pravdu, váhal jsem mezi čtyřmi nebo pěti hvězdami, neboť jsem necítil to pravé nadšení, které obvykle mívám u seriálů s tolika procenty, jelikož od nich očekávám až přehnaně hodně. Chci mu dát ale šanci, protože i když do mě úplně neprorazil, nemohu říci, že by se mi nezalíbil, má totiž opravdu skvělý předpoklad k pořádnému rozvoji a udržuje si přiměřené tempo, je rozvážný, takže v prvních dílech není žádná přehnaná akce, ale také ne ohromně pomalé a nudné rozmlouvání a představování příběhu, kde trvá celou první sérii, než se doopravdy začne dít něco podstatného. To jsem zažil například u Breaking Bad. Damian hraje úžasně a Claire vcelku také, ale může být po chvíli až moc výrazná a poté otravná, jako charakter se mi nezalíbila. Homeland má velký potenciál a byla by chyba, kdyby ho tvůrci zbytečně zničili svou nerozvážností, lepší je nechat tomu volný průběh. 90%. ()

Dánek

Aktualni tema, ktere je podano opravdu zajimave. Libi se mi, jak se prolina tema vojenstvi/spionaze s klasickou rodinnou a vztahy. Herci ac je neznam hrajou dobre, postavy mi prijdou psychologicky fakt propracovane. Hodnotim po 4 dilech, snad si serial udrzi soucasnou uroven! 95% Po prvni serii snizuju hodnoceni na 4*. Prislo mi, ze serial trosku upadal, dily mi prisly zbytecne dlouhe. Pribeh byl super, herci hrali uzasne (hlavne Claire Danes), ale chybel tomu vetsi spad. Ale i presto se jedna o kvalitni pocin a druhou serii zkusim. 80% ()

Jaccobos

Je o seriál, který má dobrou myšlenku, protože manipulace, nebo snad (ne)manipulace lidí - teroristů k jejich bombovým útokům na lidi je zajímavá nejen pro Američany, "ideologické občany" nebo vědce. V seriálu jde o to, že vlastně sami nevíte, čemu věřit, víte právě tolik jako ten kdo pozoruje, ale nedokáže vidět do skryté mysli a tím méně do skrytých pohnutek jednotlivých účastníků, zejména teroristů. Seriál dává prostor pro vlastní úvahu a vlastní projekce do postav, které se vyprofilují později, pokud to tak lze konec seriálu vůbec nazvat. Trochu se obávám, že závěrečný dvoudíl je pokusem otevřít věci, které měli být uzavřeny a dát tak prostor k pokračování druhé řadě. Rozhodně jde ale o americký a islamofóbní seriál nehorázných rozměrů. ()

besik

Tento seriál mě neskutečně nadchl, Damian Lewis i Claire Danes hrají geniálně. je to jeden z mála seriálů, u kterých netrpělivě očekávám každý nový díl, natož obě finále, které byly zpracovány fantasticky. ()

Michelle75

Nejsem vyloženě seriálová,takže po Dexterovi jsem měla chuť na něco akčního,ale ne vyloženě postaveného na mordech. Homelend je sice seriál,který je založený na vyšetřování teroristických skupin,ale je to také seriál,kde jsou postavy vykresleny hodně psychologicky a vy se jim nedostanete pod kůži jen tan lehce. Baví mě sledovat jednotlivé postavy a hlavně trio v podání Danes, Lewis a Patinkin se svými temnými i světlými lidskými stránkami. Má to potenciál a grády. Po pátém dílu jsem věděla,že je to srdcovka a po konci druhé série ne nemůžu dočkat jak se to po takovém šíleném konci bude vyvíjet dál. ()

M.Niccals

díky Bohu za tenhle skvělý začátek tisíciletí, který na nás chrlí jeden seriál za druhým, každý lepší než ten před ním. Homeland do téhle seriálové smetánky jistě patří a to zcela právem. skvělá atmoška, neustálé napětí, dokonale napsané i zahrané postavy, které přirostou k srdci (hlavně Saul, Carrie) a neustále plynoucí děj téměř bez hluchých míst. prostě super, jestli ještě pořád váháte, tak už neváhejte. po jedné a půl sérii musím dát za pět. ||| Léta letí, Brody už je dávno minulostí a podívejme se, jak se seriál skvěle drží i bez něj. Carrie, Saul a Quinn jsou jediné stálice, které opravdu potřebuje. Tvůrci skutečně ví, kterých postav se chytit a dokazují, že pokud je seriál dobře napsaný snese i ztrátu jedné z hlavních postav. Všechny další série si stále drží velmi vysoký standard. Současná šestá se pomaleji rozjíždí, ale tím bych se zatím nenechal oklamat. ()

Mistickzz

Nuda, dal som tomu čas, ale Homeland si ma vôbec nezískal. Proste túto "vojnu proti terorizmu", ktorú si američania vymysleli nemôžem ani cítiť, len kvôli veľkým ohlasom som sa do tohto seriálu pustil, aloe bohužiaľ. Nech si to Barack pozerá, mňa to neberie. Ešte som ochotný dať šancu Person of Interest, ale inak túto pokryteckú tému nemusím. ()

joora1

Tento seriál by potřeboval hlubší rozbor, nicméně první tři řady jsou super. Téma terorismu zpracováno skvěle od A do Z. Hlavní dějová linie má vše, co by měla mít - napětí, zvraty, drama a mnohem víc. S vedlejšími dějovými linkami jsem měl občas ale problém. Někdy jsem se přistihl, že bych je raději urychlil nebo mi malinko vadily. Obzvlášť Brodyho dcera byla někdy doslova na facku. Malinko přehnané bylo někdy i chování Carrie - její spontánní rozhodování by podle mě nebylo uplně v souladu s protokolem CIA. Bral jsem to ale tak, že jde především o seriál a zábavu. I díky skvělým hereckým výkonům to rozhodně stojí za podívání. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace