Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

hroubek

S Hrou o trůny asi nejzajímavější projekty co televizní stanice vypustily. Toto si troufám tvrdit, protože ze seriálů, kterých jsem za posledních pár měsíců viděl jsou ty to dva nejlepší. Homeland strašně klame tělem, což je jen dobře.Protože, divák do poslední chvíle neví na čem je, i když finále výběr možností hodně zmenší. Největší přednosti Homelandu jsou postavy, o kterých to samozřejmě je. Vynikající Claire Danes, která v závěru vyráží dech takovým způsobem a dokazuje, že Homeland není žádná jednoduchá podívaná. A jen díky tomu jí je Damian Lewis skvěly spoluhráčem a jeho Brody strhává pozornost pokaždé, kdy je na scéně. Velmi zajímavý seriál, u kterého doufám, že si své kvality udrží v dalších sérií. S04 - Konec třetí řady byl geniální a já se obával, že čtvrtá nebude mít co nabídnout. Hodně jsem se spletl. Čtvrtá řada je skoro bezchybná, tolik nervy drásajících epizod jsem dlouho neviděl a samotné finále, které je komorní tento dojem jen potvrzuje. S05 - Porušení statusu quo. Podobně jako v předchozí řadě dostáváme úplně nový příběh se starými známými. Rozdíl je v tom, že pátá řada funguje samostatně a nepotřebujeme znát události z předchozích řad. Další obrovským plusem je, že je neskutečně tematická a trefuje se do současných problému jako málo co. Postavy mají nové životy a najednou jsou opět vrženy do nečekaných a hlavně nemilých situacích. Nové postavy krásně zapadají mezi staré a taková Miranda Otto je perfektní. Pátá řada má výborné tempo, je správně napínavá a místy dost překvapivá. Homeland opět potvrdil pro patří mezi top seriály současnosti. S06 - Homeland mě opět dokázal překvapit. Myslel jsem si, že už jsem za těch let viděl v tomto seriálu dost věcí, ale že se tvůrci odváží až takovýchto změn jsem nečekal. Tato řada je hodně dojemná a emocionálně silná. Ze začátku to vypadá na něco poklidnější, ale o to více jsem byl překvapený jakým způsobem to vygradovalo ve své konci. Paráda. Temnější zítřky čekají. S07 - Po konci šesté řady jsem byl zvědaví jaký směrem se příběh vydá. A co jsem dostal, jsem opravdu nečekal. Tato série opět velmi dobře klame tělem, a vlastně první pět dílů nás krásně vodí za nos. Ale vodí nás naprosto sebejistě a skvěle. Je tu spoustu skvělých a napínavých okamžiků ze kterých mrazí, a my si uvědomíme, jak moc s námi lze manipulovat pomocí medií. V půlce se to změní, a příběh dostává konkrétního záporáka a problém. Jeho řešení je samozřejmě složitější, působivější, akční a mnohem lepší, než jsem čekal. Po herecké stránce je to opět perfektní a hlavně nové postavy dostanou dost prostoru se předvést. A naši starý známí se budou muset poprat s novými výzvami, které nebudou snadné a jejich rozhodování bude dost bolet. Sedmá řada se povedla, jen mě trochu mrzelo, kam se příběh stočil. Osobně by mě více sedělo, kdyby se zůstalo u toho co prezentovaly první díly. ()

sskrblik

Pokud vás daná tématika zajímá určitě doporučuji. Oceníte chytrý scénář, neustálé dějové zvraty, skvělé výkony herců, příběh na pozadí dnešní doby. 1. série - * * * * * 2. série - * * * * ()

chubaka

Zatím viděny 3 série a musím říct, že především druhou a třetí jsem naprosto unešen. Druhá, která je především o tom, jak se Brody vyrovnává se vším extrémním stresem a problemy, které se mu staví do cesty a hlavně naprosto překvapivé finále. Třetí serie, která je dle mého zatím nejlepší, už je více vynikající politicko - špionážní thriller. Hrozně se mi líbí vyvrcholení serie. Jsem opravdu velice zvědavý co přinese čtvrtá série po zlomových událostech konce té třetí. ()

Eleanor05

Po Vinci Gilliganovi a jeho Breaking Bad jsou tu další bývalí scénáristé Akt X, tentokrát Alex Gansa a Howard Gordon, kteří napsali další výborný seriál... Maniodepresivní workoholička Carrie Mathisonová, pracující jako agentka CIA, podezřívá z terorismu seržanta Nicholase Brodyho, který se stal ikonou zahraničních vojenských tažení USA a národním hrdinou. Protože byl zachráněn po osmi letech ze zajetí v Iráku. Brody, ovlivněný nelidskými podmínkami, kterými si prošel, se stává nečitelným jak pro veřejnost a CIA, tak pro svou vlastní rodinu, jejíž členové už nečekali, že se kdy vrátí a naučili se žít bez něj. A tak se roztáčí kolo pochybností, lží, nebezpečí a strachu na pozadí aktuálního mezinárodního boje s terorismem. /// Výborně natočený, neskutečně strhující seriál ověnčený několika cenami, oplývající úžasnou Claire Danesovou, výborným Mandym Patinkinem a velmi dobrým Damianem Lewisem v hlavních rolích. A mimochodem takhle silnou 'chemii' mezi dvěma protagonisty jsem v žádném seriálu ještě neviděla. ;-) 1. série - 75%, 2. série - 80%, 3. série - 70%, 4. série - 70%, 5. série - 60% ()

Aven

Nejsem schopen fandit psychotické a kravské hlavní hrdince, které jdou všechny ostatní postavy z neznámého důvodu na ruku. První série stačila, pokračování možná někdy až nastane seriálové vakuum. ()

Narya89

Po zhlédnutí všech pěti současných sérií mi nezbývá než smeknout před tímto masterpiece, kterým Homeland nepochybně je. Kromě toho, že je jeho ústředním tématem teroristická hrozba a následně otázka migrantů - něco nyní aktuálnějšího, než kdy jindy, je také plný často neočekávaných zvratů, s geniálně psychologicky propracovanými postavami. Líbí se mi, že ani ty hlavní postavy nejsou vylíčeny zcela kladně, ale je ukázána i jejich dark side a inner demons. Především Cariina bipolární porucha a to, jak realisticky ji dokázala Claire Danes zahrát, je pro mě naprosto fascinující. Další z těchto pestrých postav, které se mi dostala k srdci, je samozřejmě Brody, ačkoliv zrzky nemusím, ale to, jak ho Carrie dokázala změnit, bylo prostě dojemné, a samozřejmě poté Quinn, který je takový Dexter v bleděmodré - sympatický hitman, kterému prostě musíte fandit, aby přežil svá nesčetná zranění a útrapy a už sakra řekl Carrie, že jí má rád! Zde mám ale jednu výtku - v celém seriálu jsou momenty, kdy už si myslíte, že Carrie a Brody/Quinn budou mít konečně trochu klidu a možnost žít alespoň trochu normální párový život, nicméně kdykoliv se tento náznak vyskytne, okamžitě se musí něco stát, aby to nebylo možné - viz. konec druhé série, kdy Carrie měla utéct s Brodym, nebo konec čtvrté, kdy mohla být s Quinnem a nevyšlo to, protože on mezitím odjel do boje, nebo v páté, když ho ošetřila a zachránila, tak zase utekl a pak o sobě ani nedal vědět, nebo to, jak to skončilo s Jonasem, atd. Skoro si pak říkám, jak si může Carrie zachovat nějaký zbytek sanity, když kolem sebe vidí jenom smrt a utrpení a zároveň nemá žádné zázemí a něco, co by ji někdo stabilizovalo a ukotvovalo, což někdo s její poruchou definitivně potřebuje. Současně to také vytváří představu, že si musí vybírat mezi kariérou a vztahem, ale nemůže mít oboje, což samozřejmě reálně není pravda. Nicméně co se týče zápletek a děje, tak seriál nemá chybu a ráda bych také vyzdvihla jako velké pozitivum, že se nebojí do podobných odvážných akčních vedoucích rolí obsazovat ženy (viz. Carrie, Allison, Tovah, ..) protože jsem přesvědčená, že takovýchto ženských role models potřebujeme víc minimálně na narušení stereotypních pasivních ženských postav, které potřebují být zachraňovány. Jen tak dál - doufám, že šestá série bude minimálně stejně kvalitní! ()

VanTom

V rámci možností realistický seriál z prostředí tajných služeb si po všech svých osm sezón nejenže udržel prvotřídní kvalitu, ale dokázal být ve svých tématech navýsost aktuální a reflektovat (americké) společensko-politické dění – od nekonečného boje s islámským terorismem po ruské ovlivňování prezidentských voleb. Hlavní hrdinka Carrie Mathison (vynikající, neurotická Claire Danes) si kvůli nekompromisní zapálenosti do své práce prošla všemi možnými útrapami, což se podepsalo na její duševní (ne)rovnováze, zpřetrhaných civilních / citových vazbách a vedlo až ke zpackanému rodičovství. Jinými slovy, nebylo vždy snadné s ní vyjít / vydržet. Zatímco její příběh se tvůrcům podařilo "uzavřít" uspokojivě, řešení momentální politické krize (války na spadnutí s Pákistánem) naopak spíše utnuli, tam bych si dokázal představit prostor k pokračování. [Více v komentářích k jednotlivým sériím.] ()

fabecc1222

8 sezon trvající dobrodružství Carrie Mathisnové, trpící psychickými problémy, patří k tomu nejlepšímu, co v posledních letech vzniklo na TV obrazovkách. V prvních sériích je tu bonus v podání výborného Damiana Lewise, linka s Brodym v prvních sériích je opravdu geniální, a na dobu vzniku i dosti převratná a originální. Ve jménu vlasti lze brát jako takový nástupce 24 hodin. Hlavní agenti nejsou bezvýznamně kladné postavy, naopak, mnohdy jdou až za hranice morálky. Po mnoho let jsem sledoval tento skvost na obrazovkách ČT, a včera jsem se konečně dostal do zdárného konce. 8 sérií uběhlo jako voda, a v seriálovém prostředí tak zůstane velká díra. Za mě nejlepší špionážně-politický seriál všech dob. ()

Handy8

Na seriálech od Showtime mám rád, že si víceméně neberou servítky s ničím a celkem obstojně vyhýbají klišé. Homeland to během první série víceméně potvrzoval. Ze začátku vypadal hodně slibně a víceméně tak i skončil. Druhá sezóna mu ale docela uškodila a nedopadl tak, jak jsem doufal. Nakonec teda jednu hvězdičku strhávám. ()

J-o-k-e-r

Jeden z nejlepších nových seriálů. Líbí se mi dané téma - terorismus. Spojené státy už delší dobu bojují proti islamským teroristickým organizacím, a Homeland nám umožní proniknout do této globální hrozby mnohem hlouběji. Výborný D. Lewis, taktéž C. Danes. Strhujících 12 dílů, kdy až do konce si nejste jisti jak to vlastně ve skutečnosti je...Paráda! Jsem moc zvědavý na druhou sérii... ()

Jacob23

Vyborni herci(4rice)zachranuji tuhle pomalu napsanou coververzi -24- konec to teda dobre zabil..spoiler-cela serie smerovala k jednomu rodinnemu telefonatu wtf?to se scenariste teda moc nevytahli -hvezdicka dolu.Prosim lidi aby vubec nehodnotili serialy po 1-4 dilech nebo si to hodnoceni doplnili! takhle se to tady 5* jen hemzi 2. serie: me tedy zatim bavi vice nez ta prvni - doufam,ze to zaver zas nezkazi. C. Danes vali ()

V.Silver

Velice dobře zachycené problémy naší doby! Opět musím pochválit práci scénáristů a těším se na druhou sérii :) Edit: Po konci druhé série přidávám ještě jednu hvězdičku, protože tohle je opravdu, ale OPRAVDU dobré. 85% ()

L_A_D_A_S

Proč, proboha proč musí mít hlavní hrdinka ty psycho záchvaty. Proč scénáristé dokážou zničit atmosféru tak výborně rozjetého seriálu takovou hovadinou která vzhledem k ději není nijak důležitá jen každého otravuje. Měl jsem sto chutí seriál nedokoukat nebo skončit jednu epizodu před finálem jenom kvůli tomu že hlavní hrdinka se chová jako naprostá s prominutím kráva a to po celou první sezónu. ********* 2. série: Celý seriál pro mě končí osmým dílem druhý série. Tuto epizodu považuji za vrchol scénáristických nesmyslů a přešlapů autorů seriálu. **Carrie je neskutečná kráva jejíž chování neodpovídá logice, na ten její obličej se už nemůžu dál dívat a její představitelka by si zasloužila zlatou malinu. **CIA (včetně Estese, Saula a kteří jsou asi na drogách) je úplně stupidní organizace že takovou krávu která poslechne jeden rozkaz za sezónu a každých 5 minut hrozí zničením celé mise nechává ve vedení nejdůležitější oprace USA. **Dana je úplně blbá dcera, jeden díl má v hubě hašiš a druhej je z ní Mirek Dušín, neví která bije, řeší samý blbosti, nedokáže přistoupit na jednoduchou věc a radši se furt bude do všeho montovat. **Brody radši půl sezóny řeší nesmyslný rodinný problémy které by se daly vyřešit jedním telefonickým rozhovorem s Estesem a následným opatrným zasvěcením maželky do tématiky (kterou ji stejně celou vykecal). Naštvaně snižuji na dvě hvězdy za snahu. ()

Scar

Pre mňa úplne nový žáner, zmes, niečo ako pizza quatro stagioni, z ktorej si užívam každý plátok. edit: Druhá séria o nič nezaostáva za prvou. ()

MI-380

Oblíbené téma mnoha špatných filmů se konečně objevilo ve výborném seriálu. Kvalitní scénář a režie s přesnou gradací scén, dokonalým navozením napětí a nejistoty, to vše opřeno o vynikající herecké výkony hlavně Claire Danes a Mandy Patinkina. První série: 80% (3516 hodnotících přede mnou je ještě výš - na průměru 88%). S02 (20.1.2012): podle mě nejlepší ženský seriálový herecký výkon všech dob, celé to má obrovskou schopnost diváka pohltit a nenechat v klidu, dokud to nedokouká do dvanáctého dílu druhé série. Zvyšuji hodnocení na 90% (3636 uživatelů přede mnou je na průměru 89%, aktuálně 42. nejlepší seriál). ()

ghatos

Nesympatický zrzek, splašená nevyrovnaná blondýna a hnědí arabové ve špiónském harašení, kde musíte sledovat pokusy o vykreslení xkrát propálených mezilidských vztahů. Do toho se přidají slaboučké softpornové scénky nebo politické kraviny a je vymalováno. Herci nic moc...viděl jsem tři díly a stačilo. 40%. ()

Autogram

Zatiaľ po prvom dieli nie zlé, čistý špionážny thriller, len namiesto veľkého brata všetko vidí veľká sestra, a je trochu paranoidná. – Veľká sestra sa postupne charakterovo vyvíja a jednoznačne k lepšiemu spolu s celým seriálom. – Každou ďalšou časťou je príbeh hutnejší s nečakanými zvratmi. – Diel s bombou na tele, tak to je stelesnený adrenalín, od špehovania doma až po vypínač. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace