Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Ihor

Tak to je bomba (v seriálu hraje podstatnou roli)! Skvělý seriál o terorismu a teroristech, skvělé herecké výkony a scénář. Tak opravdický, tak uvěřitelný. Pro některé diváky může být nudný - akčnost jako u "24 hodin" nečekejte. vynahrazuje to však znamenitým vykreslením postav, jejich až psychologickým rozborem. Akce přichází na koncích sérií, lahůdka. Hlavní postavy mi nepřipadly zpočátku vůbec zajímavé, ale po několika dílech se mi dostaly "až pod kůži ". Rodinné vztahy hlavního teroristy jsou také zajímavé. Americké seriály nemají příliš v oblibě dlouhé záběry na obličeje herců (výjimkou je např. Odpočívej v pokoji), spíše akce střídá akci. Hlavním trumfem seriálu je pocit autentičnosti - ne nadarmo v úvodních sekvencích probíhají sekvence ze skutečných teroristických akcí. Scénáristi si s diváky krásně hrají - mám či nemám té postavě věřit, bude či nebude happy end...Vrcholem je závěr druhé série, kdy si s námi scénaristi pohrávají jak kočka s myší, a když už si vydechneme, přijde překvapení... Těším se na třetí řadu! ()

jerzy1976

Viděl jsem první dva díly a jsem nadšený. Už ani nevím, kdy se mě stalo, že se těším na další díl seriálu a mám obavu, že ho v TV prošvihnu. Užívám si pocit, že čekám celý týden na další díl jako v dobách před videem, DVD, internetem a jsem napnutý, jak se děj vyvine a jak to celé dopadne. Na seriál jsem narazil úplně náhodou a fakt mě baví!!! Zatím za zápletku, obsazení, zkrátka za "všechno" jednoznačně 10/10 ()

Mimi28

Uplne ma tento serial vcucol jak cervia diera,i ked tieto teroristicke a politicke temy nie su moja salka kavy,tento serial je to najlepsie co som videla,Damianovi by som verila aj to ze trava je ruzova,ten jeho krasny sialeny pohlad bol presvedcivy,skvely Mandy Patinkin,Claire slabsia ale vsak nemozem mat vsetko. Pozrela som si prve dve serie za tyzden,cista posadnutost,cakam na tretiu a dufam ze bude minimalne taka dobra ako tie dve,je skoda a obrovska ze sa u nas homeland zacal vysielat a luzri ho po prvych castiach hned stiahli,dovod neviem,ale asi sa ludia radsej pozeraju vecer na panelak a ine slichty ako by si mali pozriet jeden kvalitny serial. Hanba je to. ()

zmirix

Hodně dobrý seriál na zajímavé téma ,skvělé herecké výkony hlavně Claire Danes a napínaví příběh. ()

january

1. série - bomba 2. série - ještě větší bomba 3. série - wow. Skvěle napsaný, zahraný, divák sám většinou vůbec netuší, kde je pravda. Záleží mi i na vedlejších postavách, které už ve třetí sérii nemají až takovou úlohu. A Claire Danes řadím definitivně mezi nejlepší herečky. U posledního dílu mi jsem brečela jak malá holka. ()

xstanleyd

Velké plus pro scénář.Jelikož mám rád herce hlavního hrdiny,bylo mé očekávání veliké.Mrzí mne,že je poslední dobou u "moderních" seriálů klišé,že se natočí super pilot,a excelentních pár prvních dílů.Poté,jako když utne :( Prvních 5 dílů jsem ani nedýchal,sžíval se s životy a pocity protagonistů,čekal a hltal další díly.Cca od 7 dílu....jak to popsat...zklamání!Opět jen "komerční protahování" k dalšímu dílu.Mrzí mne to,jelikož začátek nasadil laťku opravdu vysoko! ()

vyhnalek

Viděl jsem pouze první díl a musím říci, že jsem byl zklamán. Natahovaný děj, který mne nutil se dívat na hodinky... bohužel pro mne je to jen průměr ()

kazimirovic

vaděj mi tam ty dětičky, ať prosím jen dělaj křoví, ale není třeba jim vytvářet vlastní dramatický zápletky, na to sere pes... Nicméně, za 5*. Dopracoval jsem se k S02E05, a ten výslech je něco neuvěřitelnýho, jak herecky, tak dialogově.. krása. ()

Regeindy

Z mého pohledu nejlepší seriál současnosti, na čem má zásluhu hlavně chytrý nepředvídatelný scénář, Damian Lewis a, v neposlední řadě, pološílená Claire Danes. Modlím se pouze, aby tvůrce seriálu osvítilo a ukončili seriál dřív, než se z kultu stane nadstavovaná kaše, případně úplný nesmysl (jako v mnohých případech dnešní doby, např.: Prison break, Fringe, nebo Lost) ()

Gagin

1. série - 100% | 2. série - 100% | 3. série - 70% - slabý rozjezd prvních 4-5 dílů, roztahaný příběh, slabý konec, docela zklamání | 4. série - 100% - bál jsem, jaký to bude nadále bez Damiena, ale byl jsem mile překvapen, pátá řada zase navázala skvěle na první dvě | ()

Filmyx

Vynikající seriál. Zajímavé, skvěle zahrané postavy, napínavý a hlavně málo předvídatelný děj... Téma a vlastně všechno v něm nutí k zamyšlení, prostě výborné. Jistě, místy byly slabší chvilky (pro mě třeba Brodyho dcera - nebylo to nudné, ani špatné, ale Homeland mohl nabídnou zajímavější výplň času) - ale to zase bohatě vynahradily jiné, které šly až na dřeň a ještě dál. No, uvidíme jestli bude další série. Konec třetí snad ani nemohl dopadnout jinak, ale člověk pořád doufá :) I Když na druhou stranu se bojím toho, jak nastaví případnou čtvrtou, ono je někdy lepší přestat v nejlepším. ()

Istero

Asi to nejlepší ze serialove produkce za poslední léta. Takhle napnuty jsem uz dlouho nebyl. Kolikrát jsem Brodyho nebo Carrie proklel a zase jim fandil se neda ani spočítat. ()

negativ

První série super. Napětí, zápletky, dynamika. Druhá série už vyzněla rozpačitě, ale její závěr to ještě zachránil. Ale třetí už byla vyložený průser. Skutečně pro mne velké zklamání, protože po první sérii jsem byl absolutní fanda seriálu. Ovšem ke konci už jsem se jen smál hysterické, neustále ze všeho, ale skutečně ZE VŠEHO vykulené Carrie a závěr s domalovanou hvězdou už mne úplně odrovnal, protože asi 10 minut před tím jsem to JAKO VTIP navrhnul a ono se to pak skutečně stalo. Takže 5* + 3* + 1* děleno 3 = 3* ()

Sremac

Naprosto nesdílím nadšení ostatních recenzentů. Po třetím dílu musím, napsat, že jde o zklamání. Amatérské přehrávání, předvídatelný děj, vše v levném hávu. Buď si dám oraz a třeba tomu přijdu po čase na chuť, nebo to zahodím. Škoda. První dojem je levný seriál s až trapným hraním které ani dobrý Lewis nezachrání. ()

anniesek

Skvělý seriál s brilantními hereckými výkony. Šílená Carrie je občas na přes držku, ale ne víc jak Dana Brody! Po každé epizodě jsem okamžitě chtěla další a celý seriál jsem hltala jedním dechem... Konec 3. série mě překvapil, nějak jsem tomu všemu nevěřila. A jsem tedy opravdu zvědavá, co bude v avizované 4. sérii.. ()

Lazy87

1. serie: Zajímavépostavy a celkově pěkně udělané, nicméně mě osobně teroristické filmy nikdy moc nebrali. Ovšem toto je seriál, postavy jsou důkladněji představené a celkově to má docela šťávu. Uvidím, co bude dál. Tak 76%. 3.série: Nějak přeskakuji, ale o to nejde. Na závěr musím říct, že to byl kvalitní seriál, ačkoli nevím, čím chcou rozjet dakší řadu. Jelikož tady toto už skončilo. Nejlepší postavy dle mého mínění byli Quin a Saul. ()

milunech

Nevařím, neperu, neuklízím....nemůžu se odtrhnout od obrazovky, dala bych klidně hvězdiček deset, fakt bomba. Naposledy jsem si to užila u Temného případu a teď toto. Děkuji, děkuji :) ()

milos2110

Hodnotim po pozreti prvej serie. Neviem cim Vas tento serial tak zaujal, ale je strasne nadhodnoteny. Dalsia americka sracka, ktora nam ponuka len tu jedinu PRAVDU, herecky vykon Claire Danes je otrasny. Dnes je to za ++ Potvrdzujem po pozreti druhej serie, americky brak, ale rad sa smejem tak to dopozeram, Zial realita je skutocne kdesi inde. A som tu zas, po tretej serii potvrdzujem brak, som zvedavy kde az to zajde vo stvorke. ()

Anubiska

Hodnotím po 3.dílu 4. série. Když třetí série končila,myslela jsem si,že skončil i seriál,což mě zamrzelo. Teď je jasný záměr tvůrců-muselo se to tak stát,aby Carrie prozřela. Claire Danes,která si kvůli své duševní poruše neví rady se svým osobním životem,takže se dokáže cele odevzdat své práci agenta,je doslova famózní a je skutečně radost sledovat její herecký výkon v této roli. Od pilotu,který byl skvělý,kvalita příběhu jen a jen stoupá. Momentálně moje srdcovka! ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace