Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Shelma

Tak tohle byl vážně nářez... I když první dva, tři díly jsem tento seriál vnímala trošku s odstupem, přílivem dalších dílů jsem hltala každý záběr. Nejsem žádný velký fanda do špionážních filmů s teroristickým tématem, ale tento seriál snad musí zaujmout každého bez rozdílu žánru, pohlaví a vyznání. Takový trojitý zvrat v sympatiích a nevoli vůči jednomu z hlavních hrdinů jsem snad ještě filmově nezažila. Špína se vymývá špínou, tuším tak nějak fungují dnešní vlády a je jedno, jestli k tomu používají tajné vojenské nebo státní složky nebo prostý lid. Ryzí spravedlnost se stává víceméně pouhou frází v boji mezi zlem a ještě větším zlem. Tak se říkám, zdali tvůrci seriálu neměli problém s uvedením do oběhu.... (Amerika přeci děti nezabíjí) ()

Jeffo8

Skvělý seriál ve kterém by jste opravdu jen těžko našli nějakou nedomyšlenou chybičku. Všechno dávalo smysl. Ani na jeden herecký výkon jsem si nemohl stěžovat, ba naopak byly excelentní, ať už od Claire Danes nebo Damiana Lewise. Poslední díl byl jednoznačně nejlepší a nejvypjatější. 90% ()

Kylee

Excelentní!!!! Tento druh seriálů vůbec nevyhledávám, dostala jsem se k Homeland vlastně jen dílem náhody. Ale musím uznat, že vzdor mé skepsi mě již první díl vtáhnul natolik, že jsem tomu dala šanci... Bravurní rozplétání příběhu, pečlivě rozvržené do poměrně dlouhé stopáže... Postupná gradace napětí, díky které jsem fakt měla problém s tím nepustit si ještě další a další díl... Herecké obsazení hodně dobré - Claire Danes wow... A kupodivu ten americkým patriotismem živený patos nebyl zas až tak intenzivní - na to, jakého tématu se seriál dotýká.... Vytkla bych tomu snad jen ty pasáže ztvárňující muslimské "modlení se" - arabština po americku nepřesná, stejně i to, jak celé to modlení autoři ztvárnili... trochu od reality... no, ale to už je fakt jen nepodstatný detail nebránící v tom si celou první i druhou sérii užít :)... Season 3 se mnou rozhodně může počítat... ()

AdamDM

Konečne poriadny napeckovaný dramatický seriál, plný zvratov, skvelých hereckých výkonov, vizuálu,... Spravené s takým detailom na postavy, že nerobí z teroristov bezcitné monštrá, dokonca sa s nimi viete vžiť. V seriáli sa stále preklápajú misky ale neskutočne vyvážene. Raz ste spätý s CIA, raz s teroristami. Len málo seriálov mi dáva pocit, že potrebujem okamžite vidieť ďalšiu časť, no Homeland to zvládol. Ešte pred videním pilotu som akosi nedôveroval hereckému obsadeniu, hlavne C. Danes, no to sa zmenilo. Proste všetci tu majú svoje city, svoju osobu. ()

woi

Z první série bylo již zřejmé, že půjde o výborný kousek a druhá série je ještě lepší. Určitě si nenechte ujít.. :) ()

Socirel

Tento seriál, nabízí překvapivě trochu jiný pohled na terorizmus (v rámci možností americké kabelové televize), kde nejsou věci líčeny pouze černě nebo bíle. První 2 sezony byli výborné, ta 3. byla i přes pomalejší rozjezd docela povedená, jestli se tvůrci rozhodli pro 3 série, tak jsem s koncem spokojený. ()

willik256

zrovna koukam na 12.díl první série a musela sem okamžitě stopnout seriál a napsat sem, že Damian Lewis je v roli seržanta Nicholase Brodyho skvělej, fantastickej, on tu roli nehraje, on snad fakt po dobu natáčení Brodym byl, protože to, co právě v tomhle díle vidim je nepopsatelný! Určitě se na seriál podívejte. Damiana Lewise mam ráda už dlouho, ale teď je pro mě asi fakt číslo jedna! mam zaťatý pěsti, nedejcham, neopovážim se pohnout a čekam co se stane... No, tohle prostě MUSÍTE vidět!!! ()

XITLAVEC

Určitě nejlepší seriál posledních let - silný hlavně díky své uvěřitelnosti. Skvělý scénář, radost z filmařiny, kam se jen člověk podívá. Zasloužené ceny Emmy jak za nejlepší herecké výkony (mužské i ženské), tak i seriál jako takový. ()

floppy4

Najlepsi serial na svete, naozaj, nie je mu absolutne co vytknut, postavy a ich charaktery zahrane hercami uplne top, dej nepredvidatelny, zvraty, vzdy vas to niecim prekvapi, bez zbytocnych cliche, bez zbytocnych americkych blbosti. Prave som na 7.dieli druhej serie a s otvorenou hubou hltam kazdy dalsi diel. ()

hujerita

Absolútne super seriál, najlepší seriál terajšej doby. Napínavé od začiatku až do konca.Claire Danes zahrala Carrie super ale najvätšia hviezda je samozrejme Damian Lewis ako Brody. Bol výborný už v Band Of Brothers ale tu má u mňa absolutórium. Keď už pre nič iné, tak pre jeho výkon by ste mali vidieť tento seriál, a to nehovorím o druhej sérii, začnete pozerať a stále chcete viac a viac, a len už aby sa to skončilo, ale vy stále neviete ako to vlastne skončí. Fakt SUPER. ()

Arminbuuren

Hodnotím po dvou sériích. Několikrát se tu skloňoval název seriálu Homeland, takže jsem neodolala, sice téma terorismu nemusím, ale tenhle seriál mně chytil. Skvělá zápletka, dobře zahráno, postavy si umí získat sympatie, i zobrazení odcizení Brodyho s manželkou a rodinou se mi líbilo, taktéž vztahy s Carrie, sympaťák Saul, povedené, člověk se nenudí. Jen tu Brodyho dceru jsem nemusela, v některých scénách mi připomínala kapra, jak otvírala pusu, zvláštně se nafukovala. Nejzajímavější je stálá otázka, komu se dá věřit, komu ne? Kdo je zrádce? Kdo chce vědět, ať se na seriál podívá, doporučuji. ()

vw.cobra

Po shlédnutí první série, která má 12 dílů, jsem velmi zklamán a nechápu tak vysoké hodnocení tohoto seriálu. Když opominu, že terorismus je od roku 2001 dost častým tématem americké filmové i seriálové tvorby, tak tvrdit o tomto seriálu, že je dramatický, je jako tvrdit, že pohádka Hotel Transylvánie je brutální krvelačný horor. Celý děj by se dal ale v pohodě natočit jako celovečerní film. Neodpustím si to a budu ve zkratce spojlerovat: V prvním díle se po osmi letech domů vrátí jeden ze dvou amerických zajatců. Druhý to nepřežil. Následují kecy, kecy, nuda, kecy, podezření. V sedmém díle první zajímavý zvrat, druhý zajatec to přežil a podezření padá na něj. Následují opět kecy, kecy, nuda, kecy. Jedenáctý a dvanáctý díl konečně přinášejí nějaké napětí, ovšem v tomto případě opravdu kvalitní, proto dávám dvě hvězdy místo jedné. Ale s přihlédnutím k obsazení nesympatickými herci, třebaže Claire Danes hraje svoje šílenství opravdu přesvědčivě, víc hvězdiček si tento seriál opravdu nezaslouží. ()

ToMaSoo7

Homeland je dalsi serial ktory ma beznadejne pohltil. Pribeh ma vysoke tempo, netoci sa to len okolo hlavnych postav, ziadna z postav nie je jednoducha, vsetci maju svoju osobnost, svoj pribeh a svoje problemy a vsetci dostanu dostatok priestoru. V seriali je spusta novych napadov a zaujimavych myslienok. Kazdy diel vas niecim prekvapi a prinesie nejake nove otazky. Homeland spolocne s Walking Dead radim na naprostu spicku medzi serialmi a IMHO ziadny iny serial s tych ktore som do teraz videl sa k nim ani len nepriblizuje. ()

mirec2211

Spočiatku veľmi rozporuplný seriál. Pár častí je hluchých, ale postupom času to začína gradovať. Seriál určite nadchne každého, koho baví podobný žáner. Trocha mi začínala vadiť Claire Danes (Carrie Mathison), nakoľko zosobňuje najinteligentnejšiu, najšikovnejšiu a najtvrdohlavejšiu agentku v celej CIA a aj po porušení predpisov sa jej nič nestane a nie je suspendovaná. Keby jej tvrdohlavosť nebola ukazovaná v plnej kráse v každej časti seriálu tak by som nemal čo negatívne napísať. Naopak, Damian Lewis (Nicholas Brody) sa výborne zhostil svojej úlohy. Výborný výkon. Dávam plný počet. Seriál je veľmi zaujímavý, ktorý odporúčam pozrieť. ()

TeeToTaller

No.... tak právě jsem dokoukal závěrečnou pasáž. To byla BOMBA, a to doslova. Druhá řada je absolutně exkluzivní a famózní. Hltnul jsem ji během necelých dvou dnů. Jsem rád, že se někdo odhodlal podívat se na problematiku terorismu z trochu objektivnějšího hlediska. Moje hodnocení zasáhlo asi takový počet zvratů jako je dějových zvratů v seriálu. První řada pro mě - průměr, často mě až nudila, zkrátka žádné pořádné napětí a donucení diváka pouštět epizodu za epizodou. To se rapidně mění na zlomu 1. a 2. řady, jak už jsem zmínil. Druhý důvod hvězdičky dolů, je postava Carrie - podle mě špatně zvolená herečka, nesympatická. Odrazovala mě až tak, že jsem mohl už někde u 4. dílu skončit. Snažil jsem si ale zvyknout, protože tenhle seriál za to stojí! ()

fanynsv

Chytré, herecky skvěle obsazené, napínavé a aktuální. Nejlepší seriál za poslední dobu. Jen takový postřeh: je vtipné sledovat skrytou reklamu Microsoftu: Windows, XBOX a vrchol všeho - CIA používá SKYPE :) ()

IAMAD

Už dlouho mě žádnej seriál tak nezaujal, jako tenhto. Nejen proto, že mám rád prostředí špionáže a tajných služeb, ale Homeland je skvěle natočenej, každej díl napínavej a děj graduje. Aktualizace po 5. sezóně: třetí a čtvrtá řáda byly slabé, pátá sezóna ale opět zcela vynikající! ()

pozremsi

Že amíci milujú stupídny brak, no to sa ešte dá pochopiť. Stačí, že je to rozprávka, všade visia vlajočky, k tomu debilný scenár a tragicky umelé kulisy. Ale prečo to má 90% na csfd???!!! S čím preboha túto klišoidnú blbinu porovnávate, že tomu dávate 5 hviezd? ()

stuj

1. série je celkem dobrá, hlavně závěrečný díl se povedl. Správná špionážní záležitost. / První díl druhé série je krapet rozvláčný, snad se to zlepší. / Ano, zlepšilo, je to stejně dobré jako 1. série. Jen si myslím, že to mohli kompletně uzavřít, protože konec by to byl dobrý a vytvářet novou zápletku na konci posledního dílu série už nemuseli. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace