Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Ogen odpad!

Nejslabší ze všech dílů, nuda a nic extra se nedělo scény byli zdlouhavé... kam se poděla slušná jednička? ()

Jizni Tlapa

Slabota balancující nad propastí bídy a zoufalství, kterou zachraňuje skvělý J.Přeučil, poměrně zajímavá hudba a kameru směřující J.Lengyel, který tím,že nahradil na řežisérské stoličce P. Štíchu, zachránil Bastardy dvojku z jisté "smrti"......o nadproporcionálním T.Magnuskovi raději bez komentáře... ()

Mrkvič odpad!

Po nadějné jedničce totální sračka! Magnusek se měl držet toho, v čem se dobře orientuje - ve školství. To bylo základem jedničky a bylo to fajn. Alespoň trochu zkušeného režiséra nahradil tvůrcem VIP zpráv? Paráda! A je to znát. Do toho diletant za kamerou, kterýho bych poslal do dolů, aby dělal něco užitečnýho. U prvního dílu jsem chválil atmosféru scén s hudbou na pozadí, to se tu už bohužel neděje. Nechápal jsem, čím chce vlastně ten film byti. Výkony herců, pointy, akční scény a vlastně prostě všechno kvalitou odpovídá té nejlacinější telenovele z české produkce a to je ještě chvála. ()

LiborGondek

Někomu se možná Bastardi můžou zdát zbytečně přehnaní, ale mě rozhodně ne. Vím, že chování těchto spoluobčanů, když jsou ve své komunitě jsou schopni udělat naprosto vše, co je zde a nejen zde, ve vše dílech, zachyceno. Je to možná hrozné, ale je to tak. Proto jsem rád, že se konečně někdo odvážil vyjít s tím na světlo a také proto nejsou Bastardi zrovna nejoblíbenější film. Ukazuje totiž krutou realitu a té ne každý chce věřit, dokonce ji leckdo nechce ani znát. ()

Johnny.ARN

Po uvedení Bastardov do kín som netrpezlivo očakával buď rip alebo kedy sa to dostane k nám. Rip bol síce skôr, ale keďže Bastardi už boli pripravený na premietanie, nechal som si to na kino. A spravil som chybu. Mal som si to kuknúť doma a netrepať sa do kina. Ale keď už som tu, v spoločnosti priateľov, no nekukni si to. Myslím, že nejaké opisovanie filmu je zbytočné. NIČ sa tam nedeje. Dejdarov potencial absolútne nevyužitý, Magnusek pribral pekných pár kíl, čo na ňom bolo aj vidno, Krampol a Brzobohatý perfektne zapasovali. Neviem, kde sa stratili hlášky, agresivita, drzosť, sex, asi to odišlo spolu s menom režiséra, keďže po Šíchovi to prebral Lengyel ktorý zjavne s réžiou nemá skúsenosti. Žeby aj to bol jeden z dôvodov, prečo trojku režíruje a píše scenár radšej sám Magnusek?? Asi ano. Niečo cez hodinu sa na plátne odohráva dej, ktorý by asi mal niečo objasniť, ale načo?? načo??? Bastardi predsa niesu o objasňovaní, ale o ukázaní krutej, možno trošku prifarbenej reality. Niečo, čo stojí za to sa odohraje až v posledných 20 minútach. Smrť doktora, školníka, ktorého som mal vážne rád, mladého Dostála, ktorý si myslím, že nezomrel. A to celé na pozadí príprav na veľkolepú pomstu, ktorá sa ťahá celým dielom. Samozrejme, dôkazy boli odhalené, ale Dejdar zomrel ( inak jeho posledná scéna bola dobrá ) takže sa všetko začína odznova. Neviem si predstaviť námet trojky. Lebo keď to bude zase o tom istom, Magnuska ukrižujem. Za cigána Hryca, snahu o pokračovanie a už spomínaných posledných 20 minút .... a aby som nezabudol, Bendig, nieje ani spevák, ani herec ale hlavne, že je napísaný v titulkoch. OCH !!!! A ešte Brožová, skvelý pohľad bol na ňu. Taktiež na zástupkyňu starostu. ...takže stašne slabé 1 z 5 ...videné v kine ()

Ryuuhei

Kvalitativní pokles oproti jedničce o bezmála 70%. Celý film, jakoby neměl 100 minut, ale nejméně dvojnásobek - pomalý, strašně se táhne a vyplňuje jej leda tak prázdnota. První díl bavil - tento jen z desetiny a to ještě v případě, že jej vidíte jednou. Kvůli hodnocení jsem si jej dal po dlouhých letech podruhé a vidím to i na poslední projekci. 40% ()

eugeene

scénář je kvalitou zhruba stejný jako díl předchozí ale poměrně dost ho kazí dva faktory: 1. kamera, která je opravdu "vedle", což vede ke špatné kompozici záběru(ů) a často nepříjemně rozklepaná (natáčení ve stoje / z ruky) a 2. osvětlení scén, kdy se občas objeví velice nekvalitní a špatně navolené nasvícení scenerie a v extrémech i s velmi tmavé záběry, kdy není vidět hercům do obličeje. Druhý díl je oproti předchozímu akčnější a má i prudší zvraty a stejně jako jednička těží spíše humornou stránkou (hlášky, chování studentů,) než-li stranou dramatickou. Objevují se dialogy zakončené vtipným gagem, který je bohužel zabit délkou předcházející konverzace. Konec přichází podle mě až moc rychle a trvá naopak příliš krátkou dobu. Ve filmu se docela často objevují nelogické a diváka matoucí situace, viz. Tarantinoidův komentář k filmu. Osobně mě v pár případech překvapilo, že herecké výkony amatérských herců jsou kolikrát kvalitnější než ty, které předkládají profesionálnější kolegové. Tomáš M. je velký nadšenec, kterému se povedlo prezentovat v kinech již 4 filmy (4. nastupuje v březnu s názvem Školní výlet) a zaslouží si uznání za odvahu a přímočarost, kterou vynaložil k natočení snímků. Jinak mě trošku vyděsil fakt, že film je na jeho obsah mládeží přístupný a skutečně na něj chodily i děti, co vypadaly, že jim ani není 10. Dobrá rada pro tvůrce pro třetí díl: domyslet dramaturgii a vyměnit kameramana s osvětlovačem! ------> můj verdikt: Kdo viděl jedničku, neměl by si snímek nechat ujít. 50% ()

anli

Pokračování ,které přímo navazuje na první film a je vlastně ve stejném duchu,aspoň filmařsky.Dějově je tenhle film hlavně o pomstě,stavu společnosti a vztazích lidí mezi sebou.Přibylo tady herců a všichni jsou opravdu dobří a celkem to platí i o Tomáši Magnuskovi,na kterém je vidět,jak se snaží.Tentokrát je to o dost akčnější a dramatičtější.Scénář je ovšem dost toporný a místy má logické chyby,které výsledný efekt hodně kazí.Nejvíce mi ale vadila naprosto odfláknutá kamera,která se buď komíhá,jakoby byla v rukou "společensky unaveného občana"nebo stojí na úplně nesmyslném místě a scénu zabírá tak nějak napůl.Často není vidět hercům vůbec do obličeje pro přílišnou tmu(osvětlovač asi svítil jinde) a některé scény jsou skutečně k neprokouknutí.Takže celkem vzato je to o něco horší než film první,téma už se dost rozmělňuje a není na čem moc stavět a technicky je film také nevalný.Škoda toho zpracování,na kterém je vidět,že se hodně spěchalo,mohlo to dopadnout lépe.Za sebe dávám 35%(hlavně za ty herce a odvahu výpovědi o stavu společnosti)a přimlouval bych se za to,aby pokračování zůstalo jen ve fantazii Tomáše Magnuska. ()

Phietros

Dvojka, je oproti jedničce slabým odvarem. Romové jsou slušnější(samozřejmě pár míst tam je silnějších), na školách není taková šikana a vše se spíše točí okolo učitele(ředitele) Majera, na kterého působí rodina Dostálů, která chce pomstít smrt svého syna! Což se jim začíná dařit po umrtí vyšetřovatele Palečka, po kterém převezme případ Karas(Dejdar). Opět umře pár lidí a atmosféra houstne, ale konec je otevřený a tak dle mého můžeme časem očekávat i trojku! Ve finále slabší průměr.. ()

Bobik9

Oproti jedničce to má alespoň nějaký příběh. Špatný, ale nějaký. Jakýkoli vtip se vytratil a Tomáš Magnusek je ještě méně postava, které byste fandili než v předchozím filmu. S Dejdarem a honičkami v autech se Lengyel pokoušel udělat marný dojem amerického akčního filmu. Překvapivě dobrý výkon Krampola ovšem trošku napravuje hereckou nemohoucnost. Na třetí díl se ještě podívám, ale doufám, že dál to pokračovat nebude. ()

PierrevanH

Bohužel je to horší než jednička, která se snažila šokovat svou realistickou podobou a už ta nebyla bůhvíco spešl. Víc než samotný děj poutal mojí pozornost břich Tomáše Magnuska. Hvězdičku za Jana Přeučila, vzorového školníka. Jedničce jsem dal dvě hvězdy, tady dávám jednu a jestli to bude takhle pokračovat ke trojce, tak doufám, že se tady pak staví popeláři. ()

lennyd

I poté, co je učitel Tomáš Majer (Tomáš Magnusek) zbaven všech obvinění ze smrti tří mladistvých, zůstává stále trnem v oku otci jednoho z mladíku (Jan Šťastný) i jeho dědovi (Jiří Krampol). Společně, pomoci psychického i fyzického týrání se snaží Majerovi pomstít, a neváhají ke svému cíli použít cokoliv. Pomůže detektiv Karas (Martin Dejdar), který zdědí agentu po zesnulém vyšetřovateli Palečkovi? ... Stejně jako u jedničky mi film neučaroval svoji filmovou stránkou, ale příběhovou. Zvláště příběh rodiny Dostálových, kteří ovládají jak politické tak kriminální živly v celém městě po desítky let mi připomíná několik povídaček z reálného života. Nedělám si iluze, že jednání na mnoha českých radnicích vypadá jinak než ve filmu. Možná proto mi z tohoto filmu bylo ještě víc na blití (a opět ne po filmové stránce), než z jedničky. Co musím ohodnotit kladně je herecké obsazení, kdy se ve filmu sešla snad kompletní herecká filmová scéna (a to - bohužel - včetně takových "hvězd" jako je Jan Bendig), celkově ale jinak žádná sláva... ()

venison

Jedničku jsem neviděla, ale přítel o ní stále básnil, tak jsem dvojku riskla.. Nebyl to správný tah.. V podstatě se celou dobu nic neděje, odehrává se tu nesmyslně spousta nesmyslných situací a dialogů mezi spoustou naprosto zbytečných postav.. Posledních 20 minut je relativně akčních.. Celé mi to přijde až moc vycucané z prstu.. ()

pytlik...

Co se týče frekvence sprostých slov a nadávek, myslím, že by si Magnusek mohl vzít příklad z gentlemana, který nikdy neslušně nepromluvil, z Karla Gotta. Jasně, i on, ač bůh, je taky jen člověk, ale aby třeba řekl "seru na to a jdu pryč", to by ho ani nenapadlo. Vyjádří to hezky básnicky opisem, jako v písni "Kávu si osladím": pustím svůj žal, zadními vrááátky, a půjdu zase klidně o dům dál! ()

Krustyburg

To je hodně špatnej film. Nejhorší je kamera. Děj nestojí taky za nic; je to strašná nuda, a film je jen sledem událostí, a navíc konec je utnutý. Kromě toho je vidět že Tomáš Magnusek není herec, ale spíš takový Bud Spencer nebo Chuck Norris - chodí po plátně a občas něco procedí mezi zuby, ale nějaké herecké grimasy atp., to mu prostě chybí.. POZOR, navazuje to na jedničku (bez toho abyste jí viděli se chytat nebudete)... 1* dávám za to, že se děj odehrává v mém rodném městě, a že se mnou Tomáš Magnusek chodil do školy. ()

Brain-D

I známý herci zde působí jako neherci ve strašném scénáří, kameře, režii a všem, co k filmu patří. Ale nemůžu si odpustit, že mě pár hlášek dost pobavilo.. ()

Compadre

Do děje se vměstnalo plno nových tváří (přibylo celebrit), například starej Dostál s hysterickou manželkou, doktor...Dostálové jsou vůbec rodina k pohledání. Došlo na vyřizování účtů s Magnuskem (kterej pořád utěšeně tloustne), policejní angažovanost a tak..škola už mi tady přišla spíš vedlejší, ted už se řeší jen mafiánské móresy rodiny Dostálů..škoda, Bastardi se ubírají podle mě špatným směrem a mám dojem, že trojka už bude vyloženě o hovně. Magnusek bude pravděpodobně ještě tlustší, naverbujou zbytek herecké elity (Kraus, Fialová, hrušínský...), která ovšem nic nezachrání a pak bude ještě horší čtyřka...na konci se dozvíme, že 500kilovej Magnusek oddělal pro jistotu všechny žáky, protože z nich stejně nic dobrýho nevyroste..hotovo. ()

nevermore odpad!

NĚCO SPOILERU, ALE NE MOC. Magnusek je tragická figurka českého filmu. Proč se/ho dosadil/i do hlavní role, nechápu doteď - ten člověk neumí hrát. Neumí mluvit, neumí tzv "vypadat ve filmu normálně". Křeč, strnulost - to jsou slova, která mě napadala pří jeho sledování. I ten poslední štěk od kteréhokoliv jiného herce (a to do toho bohužel musím zahrnout i Brožovou, což už je jasná známka, toho, jak špatně si Magnusek stojí) byl proti němu newmanovský výkon. O problematice nebo ději, to už bych se radši vůbec nevyjadřoval. Ukázka za všechny: Magnusek ujíždí před gangstery, kteří se chystají ho zabít. DOJEDE DO LESA (WTF?!?! parodie na vyvražďovačky?), vystoupí a se svými 250 kily se snaží utéct. Padouši ho nečekaně dohoní. Poté co je sérií náhod zpacifikuje a opět nasedá do auta, ujíždí někam jinam, kde se jim spíše schová (např. do města nebo kamkoliv jinam než do lesa!) Taky cítítu tu kravinu? Neuvěřitelné a to je jen jedno vypíchnutí. Většině filmu ani nejde rozumět, protože jsou Bastardi 2 dementně nazvučeni, šíleně dementně. odpad! ()

Danny F.

Opravdu parchanti. Co si dovolovali bylo moc. Chudák ředitel musel mít ale nervy na pochodu. Takové machinace a čachry jsou totiž běžné i v normálním životě a dějí se den co den. Tudíž hajzlíci a podvraťáci jsou všude. Film mě usadil a upoutal. Závěr filmu byl celkem dobrý, jelikož Dostál dostal co proto a dokonale se mu to vymstilo. 65% ()