Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

filmoid odpad!

... viděl jsem v rámci projekce CSFD, takže touto cestou děkuji. Slíbil jsem si, že budu v hodnocení korektní... Podtitul akční horor moc nevyšel, protože největší hrůzu jsem prožíval ve chvílích - a bylo jich dost - kdy mě volně poletující myšlenky přivedly k představě, že bych za to byl býval dal skoro dvě stovky. Ještě NIKDY nevznikl tak plagiátorský akčňák, doslovné citace z nejrůznějších zdrojů jsou bezostyšně okaté: Úsvit mrtvých /Milla vs. zombíci/, Vetřelci /Milla vs. slizová vajíčka/, Iron sky /Milla vs. strážci v maskách/, Silent hill /Milla vs. obří vykosťovači s palicemi/, Hellboy2 /Milla vs. nádorové monstrum/ a hlavně Počátek /Milla vs. sněžná pevnost - vč. dekorací/. Anderson se tentokrát "překonal", je to jako obědvat bramboráky z mletého Blesku a Aha! ()

M.i.k.e

neuvěřitelně zběsilá akční jízda,která se v první minutě nadechne,aby vydechla až s nástupem závěrečných titulků.Anderson svůj osobitý styl nezapře ani tentokrát a vizuál opravdu stojí za to.Třeba zmínit i povedený soundtrack,díky kterému některé scény působí větší než ve skutečnosti jsou.I přes absenci smysluplného dějě a řady logických děr pro mě osobně nejlepší a nejzábavnější díl série.Byť sem to nečekal,tu hodinku a půl bezduché zábavy jsem si užil...80% ()

zbyshek

Předešlou trilogii už následující díly těžko předčí, ale přeci jenom Retribution bylo lepší jak Afterlife, místy mi to přišlo trochu přehnané a akce střídala akci, což by se zdálo být dobré, ale tady trochu unavující. Jinak si myslím, že prostředí a vizuální efekty byly na jedničku! Návrat starých herců mě potěšil. Celkově jsem spokojen a jsem zvědav kolik dílů ještě bude. 80% ()

kaposlav

Celkom rozumiem tomu nízkemu hodnoteniu. Ako som už písal každým dielom ide po troške úroveň série filmov Resident Evil s Millou Jovovich dole. Musim prižmúriť obe oči, aby som dal aspoň 3* a ani efekty, triky, herecké obsadenie, strih či kamera tento diel nemôžu zachrániť. Dúfam, že si riadne rozmyslia ďalšie pokračovanie a ak bude, tak viacej logiky a reálnosti ako vystrielaných nábojov a výbuchov. Aj na Mille Jovovich napriek vynikajúcim maskérom atď. je bádať narastajúci vek, ale i tak poklona z mojej strany. Bez nej by to nebol a nie je ten pravý Resident Evil. ()

Chen

Bavilo mě to rozhodně více, než čtvrtý díl. Naprosto neškodné sci-fi béčko. Ale na těch pěstních soubojích by si měli máknout, závěsná lana dobrou akční scénu nedělají. ()

Martin741 odpad!

Resident Evil 4 bola aspon akcny vyplach, ale co sa porobilo v Resident evil 5, na to uz nemam slov ..... Co je Resident Evil 5, na to nemam spravne slovo, snad len VYKAL je to slovo, ale ani to nie je presne to prave orechove. A to Millu ako sexicu doslova milujem. 0 % ()

Langy10

Přiznám se, že jsem předešlý díly neviděl, šel jsem na to do kina jen ze zajímavosti a věřim, že mi nic neuteklo, protože film se skládá z nesmyslnýho děje, kterej mě něják neuchvátil. Nevim, co na tom byl horor, jako pár lekacích scén tam bylo, ale já se tomu spíše smál, ale budiš. Musim ovšem ocenit efekty, na kterých si jistě dali záležet a krásnou Millu Jojovich, která mě oslovila už z filmu (Čtvrtý druh). Tím to ale končí, u filmu jsem spíše usínal, než se bavil. 12 % ()

WoWoW

Za mě říkám dost, další Resident Evil si mohou strčit za kloubouk. To, že ten film vypadá stylově je strašně málo na to, aby se dal hodnotit kladně. Tolik logických kopanců, kolik jich je zde, jsem dlouho neviděl. Příští díl by se mohl jmenovat Resident Evil: znovu stejná kaše. ()

O´Neill

Leč jsem žádnému dílu z této série nedal více než 3 hvězdičky, musím konstatovat, že Retribution je absolutně nejslabší. Námět ještě horší než ostatní díly, vizuály naprosto katastrofální a celkový běh děje hodně zdlouhavý a nudný. Za plus se dvakrát nedá ani přiřadit jindy skvělá hudba. Za mě šlabých 50%. ()

cariada

Tuhle serii mám rád, a dost jsem se těšil na další díl, jenže tohle je takový jakoby krok zpátky vše se vrací tam kde to začalo do společnosti Umbrella kam si pod zem. Kde není nic skutečné. Odklon od posledních dvou dílů, kdy pěkně vynikala ona vize zmasakrovanýho světa je pryč a to mě tady hodně chybělo. Tohle už byl spíš čistý sci-fi než hororová sci-fi, což mě docela zklamalo. Naštěstí díky konci je jasné , že musí být pokračování. Snad se to vrátí tam , kde to bylo před témhle dílem. ()

bourec

Vlastně vůbec nevim,co sem to právě shlídnul,co to znamenalo,jakej význam to mělo,kam to sérii nasměrovalo,prostě nevim nic.Hovno.Tohle byl nejhorší díl série Resident,a další už ani nechci vidět.Na tyhle píčoviny nemám čas.20%. ()

Nach

Má to své akční kvality, scény z podmořského zařízení Umbrely stály za to. Jen škoda, že se to celé drží v klišovitých vodách, které spíše než béčko, už jsou na hranici s céčkem. Paul W. S. Anderson hold nadále servíruje mnoho zpomalovaček, zajímavou akci, ale scénář tak blbý, že by i zombie byla schopná stvořit něco lepšího. Na jedno zhlédnutí se to dá. Na více však to chce kuráž. A tu já zřejmě nemám. 60% ()

Streeper

Tohle je za mne naprosto zbytečný, fakt zbytečný díl, který natočili jen proto, aby se tam vrátili staré postavy. O ničem jiném to nebylo. Vůbec nevysvětlili kam se poděli ty ostatní postavy z lodi a to mě na té sérii štve nejvíc. ()

TomikZlesa

Kdyby si to hovado Anderson zahrál alespon jeden díl Residenta tak by snad konečně natočil kvalitní a depresivní film o viru kterej mění DNA a ne další akční výplach bez hlavy a paty. Damnation a Degeneration o několik tříd lepší. Každopádně masakr slušnej, nenudili sme se a užili si to ! ()

MzK

Na filmu jsem byl díky čsfd projekci. Za to díky moc. K filmu: Režisér se zaměřil na zvukové a obrazové 3D efekty, ty byly povedené. Ale už tolik nevěnoval čas dialogům a příběhu. Příběh prakticky žádný (záchranná mise pro Alici). Mutanti už nebyly klasičtí neinteligentní zombie, ale pokročilí zrůdy, což už mi nepřišlo optimální.. mají se držet nemrtvých. Nadšený jsem byl prvních cca  20 minut (úvodní scénka efektně pozpátku, kulky lítaly z těla, rány se zacelily apod. Pak už jedna akční scéna za druhou a to začalo nudit. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy