Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Philcze

Pochopitelně další obrovský fail, ale na rozdíl od katastrofálního Afterlife je tohle místy tak dokonale zhovadilé, až je to zábava. Anderson už potřetí nepochopil, že co je cool ve hře nemusí být cool ve filmu a pokračuje tak úspěšně ve znásilňovaní herních charakterů a celkové série obecně. Přitom příběh jistý GP potenciál má, ale viditelně znuděná Milla Jovovich a líný zpomalovač Anderson z toho vysáli i poslední kapky života. Vyumělkovaný humáč, který dává kompletně zapomenout na solidní post-apokalyptickou trojku a pochybnou, ale přeci jen nadějnou jedničku. Aspoň, že některé smrti vedlejších postav jsou celkem vtipné. Recenze zde. 30% ()

Vampireman

Óda na tělo Milly Jovovich, audiovizuální potěšení (zpomalená akce, hudba od tomandandy), potěšující pořádek videohry a příjemná stopáž. Co na to, že je to zle polopatické? Dobrá zábavička a rozhodně mám chuť si pustit i další díly. ()

Thomassi

Velké zklamání. Neviděl jsem 3D verzi, možná také proto, ale přesto, jak je možné, že jsem z kina odcházel s pocitem, že RE5 je naprosto zbytečný díl. A to nějaké předpoklady měl. Začátek naprosto chaotický, pozitivum vidím v tom, že režisér Anderson nás aspoň trochu zasvětil a oživil nám konec čtvrtého dílu, ale to vše zazdil dalšími okamžiky. Pak jsem konečně pochopil, že se vše odehrává na výcvikových sekvencích a pod povrchem. A v tom mě napadla otázka typu "co to kurva děláš Pavlíku s mojí oblíbenou sérií". Opravdu jsem se těšil, trailer vypadal celkem dobře, ale bohužel se tento díl nepovedl. Konec sice naznačil, že pokud bude další díl, mohla by to být pecka. Na druhou stranu, těžko očekávat nějaké výrazné zlepšení po tomto braku. Ale jako fanoušek celé série Resident Evil alespoň ty dvě hvězdy dám, protože technická stránka byla povedená, ve 3D by byla možná ještě lepší. Vše ostatní je ale na vyliž prdel. 45%. ()

MATADOR

Když už jsem si začal říkat, že se se sérií konečně děje něco zajímavé (Afterlife), tak přijde něco ještě dementnějšího, nudnějšího, trapnějšího a příběhově naprosto zabitého cosi. Retribution si svůj rozpočet ani zdaleka nazasloužil, je to přepálená částka, která nejde prakticky nikde vidět. Jediné co potěší je návrat hrdinů z prvního dílu a pár nováčků, ale ani Ti nezajistí divákovu spokojenost. Jinak předešlý díl asi vůbec ani nebyl, wtf? ()

katuska138

Tak takhle, začínám na pěti hvězdičkách. Hned po začátku jednu ubírám za tu naprosto stupidní vysvětlovačku. Záhy druhou strhávám za naprosto bezcharakterní a kamenný ksichty skoro všech hlavních hrdinů - ty pohledy do prázdna, nakrčený obočí, pootevřená pusa a myšlenka "co jen s námi bude???" to fakt nepovažuju za moc velkej výkon. Třetí shazuju za ty až trochu moc překombinovaný reality - to to nešlo trošku jednodušejc? Jednu musím přihodit za tu celkem vyvedenou scénu s velkou potopou. Ale do podprůměru to shazuje ten zase tak trapně otevřenej konec, slibující další tahání prachů z kapes hloupých dětí v následujících pár letech. ()

Ice.dog

Toto pokračování asi "nekonečné" filmové série může potěšit akorát tak skalní fanoušky. Vyjma prvních 3 minut a závěrečné scény je zbytek filmu téměř nekoukatelný. Dialogy o ničem, příběh, který musel scénáristovi zabrat vymyslet tak 5 minut, oficiální stopáž je taky blbost, film má stěží hodinu a půl. Obecenstvo na předpremiéře pobavily tak dvě scény a když už to vypadalo, že se film začne konečně rozjíždět a mělo zbývat ze 117 minut tak 45 ještě tak byl konec. Jedný klad filmu je jeho vizuální stránka, 3D technologie byla zde využita bezezbytku. Půl hvězdy za Millu, druhá půl hvězda za 3D zpracování, 3tí půl hvězda za scénu s brejlema a zombie sověty, 4tá půl hvězda za úvodní a závěrečnou scénu.... jinak žádný pozitivum na tomto díle nevidim... ()

dawe04

O maličký ústní lalok zombie lepší než čtyřka. Jediný pořádný klad (a ještě možná Bingbing Li) tohoto spatlaného výplachu. ()

kovi55 odpad!

Tak velikou blbost sem dlouho neviděl! Podle mě to je od režiséra cílený útok zesměšnit co nejvíce diváků, jinak si to nedokážu vysvětlit. 10% ()

reqiuem

Tenhle příběh má víc logickejch děr, než kolik by stihly udělat kulky hlavních protagonistů, kdyby se zdvojnásobila stopáž filmu. Nehledě na to, že žádná z těch kulek neni dost velká, aby zasáhla aspoň jednu z hlavních nereplikovatelnejch postav. To je radši scénář pošle do chřtánu nějakýho ujetýho zombíka, nejlépe v uniformě ruskýho vojáka (kterej, aby bylo dílo skázy dokonáno, nejraději pracuje jako dřevorubec na sibiři, protože proč by jinak držel v ruce tu motorovou pilu - jinak by to byla opravdu pitomost - a to už ani neřešim fakt, že zombik ví, jak tu motorovku nahodit, ale jsem si jistej, že i tenhle malej logickej zádrhel by dokázal Anderson elegantně vyřešit - kdyby si ho ale v prvý řadě připustil) nebo v lepšim případě bizardně virem zmutovaný příšery, která už by neměla tolik koukat na sérii o vetřelcích. Čekám až někdo vymyslí takovej druh znakový řeči, která by byla schopná mi objasnit tenhleten blázinec, kterej se ani na chvíli nepřestává brát vážně. Pan videohra? Až na to, že tenhle pán si může dovolit bejt kompletně prvoplánovej a dokonce na tom postavit svou existenci (on totiž nikdy skutečně prvoplánovej neni, díky přítomnosti přesnýho kódu), ale film přeci jenom funguje trochu jinak a tak obsah musí přizpůsobit svý formě. Ale beru. Koneckonců i dialogy začínaj nedorozuměním. //(Existujou ale filmy, který už podobnej dialog -mezi videohrou a filmem - úspěšně rozvinuly, aniž by při tom pošlapali něco, co je jejich nedílnou součástí) ()

K.B.L.

Myslím, že jsem byla jedna z mála diváků, kteří neviděli ani jeden Resident Evil, ba co víc, ani netušili, o co půjde. Když jsem rozdejchala zombie, přišlo na řadu jedno klišé za druhym. Asi půjde o spoiler, ale myslim, že u filmu tohodle druhu je to putýnka. Přestože šlo o 3D projekci, kde byl vcelku povedený začátek, pak bohužel přišel teror. Nahá Milla, oblečená Milla v rádoby praktickym oděvu na podpatkách, nekonečné souboje v latexu oblečených žen, Sienna ve večerních šatech alá bojový dres, naklonované dítě kvůli kterému se díky "mateřským" pudům riskuje zbytek obyvatelstva, efekt se zástavou srdce, kterej se režisérovi líbil natolik, že ho zřejmě musel zopáknout dvakrát po sobě, a to, jak se vlastně dostali ven?!? Děkuji, už nikdy víc (a to, co se stalo před tim, aby musela být odveta, mě nezajímá už vůbec. Ale podle mě ji ta bloncka děsně zradila, páč před tim musely bejt šílený kámošky) ()

Brennos odpad!

Čekal jsem tady horší hodnocení, alespoň podle reakcí na ČSFD projekci. Těžko totiž hledám nějaký klad. Scénář: tragédie, logika chování postav: často směšná, herecké výkony: mizerné, vizuální stránka: překvapivě průměrná, nezachrání to jedna, dvě svižné akce, zejména v kontaktních soubojích. Je to bezduchá, někdy až směšná akční střílečka, takže jde možná o zdařilé převedení hry do filmu, ale pro diváka těžko stravitelné. Nejsem fanda série, ale čekal jsem alespoň béčkovou zábavu. Silné zklamání. ()

Ignus.cz

Z vyrazu Jovovich zacinam mit Kirsten Steward feeling. Jsem fanouskem herni serie, nikoliv te filmove a uz jsem si myslel ze niz to nepujde, ale dvojice Anderson - Jovovich mne nikdy nezklamou. Spojeni infantilni (ne)fantazie a spatnych hereckych vykonu. A k tomu co se tu deje za uchylnosti s puvodnim dejem ci postavami se radsi ani nebudu vyjadrovat. ()

Dexter1

Mne už tie samoúčelné a neoriginálne zábery pre 3D lezú už riadne krkom a Anderson je ten, ktorý ich len bezmyšlienkovito radí za seba bez nejakej výraznej invencie. Samé spomalovačky a všetky predmety sa hádžu do stredu obrazu. Čo z toho keď to človek pozerá doma a film okrem zbesilo spomalenej akcie neponúka nič. Ak by tie spomalovačky išli real-time, určite by mal film o polhoďku menej a aj tak by to bol neznesiteľný zážitok. 2* iba za trošku CGI krvi a ladných kriviek, ktoré túto sériu držiu tesne pod dnom. Mám veľmi silné obavy zo šestky a dúfam, že to bude posledná časť, lebo toto si herný Reisdent Evil a ani zombieci nezaslúžia. ()

stuntmanMIKE

Najprv chcem povedat ze som velkym fanusikom hier Resident Evil od svojho detstva. Toto co predvadza Anderson je to najhorsie mozne prznenie ikony ake som zazil. Ten film uz nema absolutne nic spolocne (okrem postav) s predlohou. Je to hnus nad hnus a odpad jak svina... Problemom je ze som dal RE: Afterlife odpad a to bolo este neporovnatelne horsie od tohto... tak davam jednu hviezdu... ale sere ma ze neexistuje na csfd aj stupnica odpadu... inak by to bolo jasne... ()

Jigy

Šel jsem na připraven na všechno a proto me Resident ani nezklamal. Byla to přesně taková blbost co jsem očekával. Milla bušila do jedné potvory za druhou, na konci při nakládačce párkrát vtipně hekla a jinak nic než sem tam dobrý efekt, dvě vtipné hlášky. Škoda toho, úvodní scéna byla povedená a dala mi naději, že se třeba dočkám i dobrého filmu. Naneštěstí jsem o tuto naději hned záhy přišel. ()

StrYke

Snad nejlepší díl z celé série. Je tu méně kecání a stoprocentní akce, parádní nestvůry a úžasná hudba. ()

Paulina01

Tak tento díl se opravdu nevyvedl. Nic nového se zde neděje, všechno se motá pořád kolem stejného základu. Zajímavé části zde byly 2 -Začátek a konec - to mezi tím bylo zbytečné a přespříliš zdlouhavé... Nemůžu sice filmu odepřít skvělé vizuální efekty, ale to je tak vše. Plus ta akce ve filmu mě přímo dusila a já si říkala: „Ať už je proboha konec!“ Byl tady dobrý nápad, který šlo rozpracovat, ale co udělal Anderson? – Vzal ho jak špinavou hadru a zahodil ho. Místo, aby se mi dostalo dobrého filmu teď, Anderson mi dal „příslib“ na SNAD lepší díl příští. … 35% ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy