Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

agentmiky

AKCE,AKCE a ještě jednou AKCE.Pátý díl zombíků bych nemohl nazvat jinak.Anderson to vzal spíše jako pořádnou vyražďovačku,ale mě se to nakonec stejně docela líbilo.Příběh se pořád ještě drží a není to úplný propadák.Když se vám to i tak nelíbí,tak Milla Jovovich svým výkonem celý film trochu pozvedne.Přibyly nové postavy,a to Ada Wongová,nejznámější RE postava coby Leon S.Kennedy,vrátil se Luther West a přibyl taky kabrňák Barry Burton.Vrátily se i postavy ze starších dílů,ale o tom nechci spoilerovat.Uvidíme,co přinese šestka,ale z posledních pár momentů pětky můžu zaručit jednu věc.Bude to pořádná jízda.Hodnocení:60% ()

RasputincZ odpad!

Tentokrát si to už neodpustím. Nejnovější Resident Evil je totální píčovina. Anderson je kokot, který si dal za úkol zpitvořit a zničit jednu z nejkultovnějších her všech dob v čele se svojí paničkou Millou Jovovich. Úpadek od velmi solidního třetího dílu ke kokotské čtyřce byl šokující, ale film měl stále aspon náznak příběhu a nějak se vyvíjel. To se ovšem stěží dá říct o posledním dílu, který kraluje v akčních sekvencích, které by byly retardované i na dnešní počítačové hry, do toho kouzelník Anderson přidává šroubované dialogy, které můžou rozbrečet nebo rozesmát zoufalstvím. Never more. Moc bych si přál, aby Anderson dostal přes prsty a v životě už na kameru nesáhnul. P.S.: Chytřejší dialogy a zajímavější scénář mají i pornovidea na brazzers.com lístek na film si může koupit jedině sebevrah nebo skalní, opravdu skalní fanoušek série. ()

Hannibal92

I když to žádný zázrak nebyl, tak to rozhodně nevidím tak skepticky jako ostatní v sále. Docela jsem se divil že tolik lidí odešlo ještě před koncem závěrečných titulků, což bych na čsfd projekci nečekal, ale když tu dneska čtu všechny ty komentáře, tak to asi byl jejich způsob jak dát tvůrcům najevo jakou sračku podle nich vytvořili.......... určitě si dovolim nesouhlasit, protože i když příběh žádná sláva nebyl (co by taky člověk čekal od 5. dílu série), tak atmosféra filmu se mi zdála skvělá. Anderson to zbytečně nepřeháněl s "lekacíma" scénama a zároveň jich tam nebylo ani moc málo. Nejvíc se mi asi líbili ti 3 metroví "bojovníci" (netušim jak to líp nazvat) s ohromnýma sekerama, kterýma se dá překrojit autobus jako máslo. Zpracování celého testovacího areálu mě oslnilo a zdá se mi jako moc dobrý nápad. A musím dát zapravdu i té zdepřítomné většině, opravdu tam byla i spousta hloupostí a hlavně situace v poslední scéně vypadala že jí už neudržej dýl než 20 minut. [Cinestar Černý most - ČSFD.cz projekce - 12.9.12] ()

Korbitch

Anderson se definitivně posral až na záda. On si prostě už vážně myslí, že cokoliv hodí na papír, mu my jakožto diváci musíme zákonitě sežrat i s navijákem. SPOJLER: Rudá královna chce vyhladit život na Zemi, v prvním díle ale uzavře úl, aby Zemi chránila. Hmm, náladová čubka. Wesker už není hlavou Umbrelly, ale je z něj partyzán, který Alici pomáhá. Hmm, asi prozření tvl nebo co. KONEC SPOJLERU: Anderson také naklonoval do toho filmu úplně každýho člověka, který v jakýmkoliv díle předtím zaklepal bačkůrkama. Jedno ale naklonovat zapoměl. Atmosféru z prvního dílu. Ta je definitivně v prdeli a celá série míři neodvratně do sraček. Když mu po čtyřce vyčítali slow motion, tady nám to teda naložil jen co se do nás vejde. Jenže je to něco jako Transformers 2. Akce, akce, akce a kde nic, tu nic a najednou finýto. Celý to vzniklo asi takhle. Čau Paule, tak už máš nějaký ten scénář k Resident Evil Odveta? Zdar, no mám asi deset stránek. Hm, hm, to není moc. A kolik máme střeliva. No, je tam asi dva a půl milionu kulek. Dobrý, tak to stačí. Já neříkám, že jsem čekal veledílo a upřímně do kina jsem jel s tím, že to bude špatný, ale takovej brutální výplach sem teda nečekal. Něco jako když dáte na přehradu nálož dynamitu. Velká rána, strašnej randál a příšernej rachot, ale ve finále si pamatujete jen tu první ránu. Když ji ovšem přežijete. * a víc ani ťuk a to jen díky mé náklonosti k sérii. Zamačkávám slzu v oku a jdu si pustit první díl. Hovgh. ()

Z0oMb3E

Huráááá, Kurváááá, Huráááá...Ja som to prešiel!!! Som síce pomočený, spotený a s očami ako pomlčky, ale celý level som dal za niečo vyše hodiny. Je pravda, že už od začiatku som bol nacheatovaný s never ending ammo-m, low gravity a health protectom, ale môžem vybehnúť na ulicu a pochváliť sa všetkým rovnako úbohým juvenilným panicom, že tento datadisk je fakt kurevská gamesovina. ()

zlabus

Resident opět dokazuje, že jeho liché díly jsou, v rámci akčních béček, na poměrně vysoké úrovni. Tvůrci si s volbou lokace poradili skvěle a tudíž se podíváme různě po světe. Je to zábavné, krátké, sexy a místy (scéna v New Yorku je top) je to zatraceně cool. Je zajímavé, že věci, které ve čtyřce tak hrubě nefungovaly. zde fungují véceméně na jedničku. Pro mě naprosto spokojený brainwash. A díky konci se těším na další díl jak malý kluk. Chci víc! 70% PS: Hudba od tomandandy je luxusní. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Resident Evil popáté. Pokud pro vás nebyl poslední výlet dostatečně deprimující díky svým kvalitám, Paul W.S. Anderson se rozhodl vám to natřít znovu. Pátý Evil má snad všechny myslitelné chyby, nefunguje a scénář stojí za starou belu, stejně jako triky. Do toho všeho se opět všechno zpomaluje, abyste si dosytosti vychutnali tu debilitu co se děje na plátně. Herci už se ani nesnaží hrát a film sám to vlastně vzdává už od začátku. Největší prasárna je fakt, že film postrádá jakoukoliv logiku a na vrcholu narativní gradace, kde bývá finále je cliffhanger. Pac a pusu a poslušně příště naklusat do kina. Děkuji, myslím, že tahle porce nesourodého zombie guláše byla moje poslední sousto. [15%] ()

MartinezZ

V tomhle filmu je JEN akce a nesmysl. Ony i předchozí díly byly nesmyly, ale tady je to hnáno do extrému. Jsou to jednotlivé akční scény, propojené nesmyslným vracením se již minulých i mrtvých postav, aby zase znovu zemřeli, objevili se nové, zlí byli hodní a zase zlí, ale zase ne tolik, jako předtím, alespoň prozatím a... to nemá cenu. PWSA už se ani nesnaží a jen se kosí a krade z Gears of War. ~ Na druhou stranu to bylo o chlup lepší jak sračkoidní předchozí díl. Alespoň tu byla nějaká akce, pár zajímavých trikových efektů a zajímavě pojmutá úvodní scéna. A nezapomeňme na vykrádačku "Mobyho" Bourna, říznutou dubstepem. ()

Praxis

Strašně moc potvoráků, digitálních hejblátek, sexy Milly a spousta stříleček a kopáků s otočkou. Do toho projektily, které Vám z plátna mají chuť rozprsknout mozek, megasekery a tak... Prostě další díl Andersonova postapokalyptického světa. Nic víc, nic míň. P.S.: Docela fajn hudba. 50% ==SHLÉDNUTO NA ČSFD PREMIÉŘE 12.9.2012 NA ČERNÉM MOSTĚ== ()

javak810i

Béčková popcornová akční zábava s mutanty, zombíky a děvami v upnutých róbách se zbraněmi v ruce. Zapoměl jsem snad na něco? Vlastně ano - na zpomalené akční záběry, které jakoby se kochaly samy sebou, a na wub-wub dubstepový soundtrack. Takhle by se dal charakterizovat celý film. Každopádně s tímto vědomím jsem se na film i koukal a díky tomu, že jsem po Afterlife nic dobrého nečekal, jsem ani nebyl zklamán. Pátý Resident Evil jde ve stopách svého předchůdce - pochmurnou hororovou atmosféru tedy nečekejte. Akce jsme se ale dočkali a to požehnaně. Sice by bez těch zpomalovaček byla stopáž asi o polovinu kratší, ale mě osobně sledování poletující Mily ani nevadilo. Co mi vadilo byl scénář, který je místy až tolik absurdní a nelogický, že se tomu nechce věřit. Věřit se vám chít nebude ani směšné nerealističnosti - jasně, je to akční sci-fi, ovšem některé věci už byly tolik over the top, že to bylo až k smíchu. Každopádně celkově jsem se u filmu docela dobře bavil a rozhodně mi nepříjde horší, než Afterlife. Proto i stejné hodnocení ()

Ellmariachi

Paul W.S. Anderson a jeho choutky opět v akci. Ať si kdo chce co chce říká, tak tenhle "umělec" dokáže z minima vytáhnout maximum. I z týhle břečky a přiznejme si, že o nic jiného moc nejde, dokázal udělat nenudící snímek. Slovo nenudící používám záměrně protože zábavu si představuji alespoň o lvl up. Každopádně když není o čem, doporučuji raději netočit. Důvod je jednoduchý. Trošku se bojím aby z příjemných béčkových vod série nepadla do Déčkových sraček. Za to, že jsem se tedy nenudil, ale zároveň ani nebavil hraniční 3 hvězdy a to jen díky Mille. 50 procent. ()

Riddick77

Suverénně nejslabší díl celé série. Anderson slyšel slovo "scénář" jen hodně z dálky, protože tohle naprosto postrádá nějaký smysl či cíl. Jasně nejosobitější a nejefektivnější scéna se odbude hned na počátku a pak už kvalitativní křivka uhání někam směrem k mezníku s nápisem "totální slátanina". Není to efektní, triky jsou příšerné, ač by asi měly působit velkolepě a opulentně, herci nemají "co hrát" a když už, tak jsou opravdu tragičtí (Sienna). Ne, ne, ne, tohle ne. Série úplně ztrácí tvář a vše je podřízeno nekvalitnímu a samoúčelnému vizuálu. Jestli si Anderson myslí, že zcela nahodilé zapojení několika postav ze hry se rovná přiblížení se předloze nebo úlitbě fanouškům, tak se šeredně plete. 2/10! ()

JJ.Gibson

Řekněme si to upřímně! Pátý Resident Evil patří k těm lepším v sérii. Co se týká efektů, přestřelek a vůbec soubojů jako takových. Co se týče příběhu, tak tam zase silně kolísá asi úplně všechno :) Asi úplně nehorší je (spoiler) když se v Alice probudí mateřské city ke klonu malé dívky, která si myslí, že je její máma. WTF?!? (konec spoileru) Pak tu máme zbytečné vrácení Michelle Rodriguezové, její roli mohl zahrát uplně někdo jiný a nikomu by to nevadilo. Více méně to platí i o Odedu Fehrovi, což mě vcelku mrzí, když ve třetím dílu mu to tak šlo... Když přidáme sem tam trochu klišé, tak nám to dává vcelku jasný obrázek o čem to je. Ale abych pouze nehanil, tak zastoupení několika ikonických postav z RE série byla příjemná - Ada Wong, Leon, Jill Valentine atd. Otevřený konec samozřejmě musí být, protože série s Millou Jovovich zkrátka nesmí nikdy, opakuji nikdy skončit :) ()

Mr. Filuta

Rád bych vysvětlil: Příbeh? Sračka. Logika? Sračka. Jenže ono to má unikátní herní atmosféru, a tedy jako celovečerní videoklip opravdu pěkné 3* ()

Freemind

Nekoukatelná ujovina. Andersonovi se jednou za čas podaří jedna scéna nebo jeden záběr, jako celek to ovšem žalostně nefunguje. Jakž takž obstojí choreografie bojových a akčních scén, ujde hudba a kamera. Zbytek je ale na facku - scénář nemá žádný rytmus, je to jen zmatený slepenec sekvencí, masky a kostýmy už nejsou jen špatné, ale prostě směšné. Škoda mého - a vašeho - času. ()

gogos

Po né moc dobré čtyřce přichází ještě horší pětka. Prakticky nulový děj nedávající téměř žádný smysl, se postupně trošičku odhaluje, ale stejně bych něco podobného dokázal vymyslet při ranní stolici. Dialogy a vůbec scénář je neskutečně toporný, Milla nudná, vedlejší postavy jsou do filmu zalepeny nějakým divným způsobem, který snad nikdo nemůže pochopit. A ze všeho nejvíc mi pily krev zpomalovačky, které provází naprosto celý film... P.W.S. Anderson zkrátka potvrzuje, že to s ním v posledních letech jde rapidně z kopce, bohužel... 1* dávám jen za trochu slušivý vizuál, solidní 3D a perfektní soundtrack. A nerad bych opomenul zajímavý nápad s úvodní scénou pozpátku. Bohužel to je jediný dobrý nápad, se kterým se Anderson za poslední roky vytáhl. Resident Evil jde zkrátka a dobře do kopru a na poslední díl se podívám jen proto, že chci vědět, jak to dopadne... A na závěr bych rád poděkoval ČSFD za projekci :-) P.S. uváděných 117 minut nesedí, film začal ve 20:20 a končil (díky bohu za to) ve 21:40... Slušných 80 minut utrpení ()

Tony.cs

Kdyby se Paul vysral na psaní scénářů (většinou mu to nejde) a experimentování se střihem a prostředím (RE: Afterlife) tak by měl dost dobrý filmy.Jako je třeba první Resident Evil, Death Race, nebo stylovej Mortal Kombat. U odvety se poučil alespoň tou akcí a tu jsem si teda užil naplno. Největší průser pro mě, jako velikého fanouška původní herní trilogie, je zaručeně to, jak si Anderson hloupě pohrává s postavami. Ani netušíte jak nadšený pocit jsem měl z Barryho Burtona, když vytáhnul ten jeho masivní bubínkovej kolt. Hned se mi vybavil první herní díl, kde hrajete za Jill Valentine a Barry tím magnumem ustřelí zombíkovi makovici a zachrání vám tím život. Jako bych slyšel to jeho "What is it?!". Jako bych viděl starou vilu Ozwella E. Spencera, jednoho ze zakladatelů Umbrelly. Ten starý, rozvrzaný, tajemný dům, plný výkřiků a skučení větru, jakožko chrčení chodících mrtvol. Ne, prostě ne!!! Anderson to každým dalším dílem jen potápí do sraček a parádní survival atmoška hry je už dávno v hajzlu. Ten první Resident. Tam to dal, tam to bylo. Dál už není nic. Jen Mulcahy měl tu atmošku postapocalyptickou, takže mě díky písku a krvi dostal. Já chci restart. Já chci Alpha tým S.T.A.R.S. S Jill, Chrisem, Barrym, Rebeccou Chambers z Bravo teamu a zrádným Albertem Weskerem (náčelník Alpha teamu). Já chci tohle: http://www.youtube.com/watch?v=_GyOYaDHquE ...jen lépe natočené. ()

Kaluž odpad!

Resident Evil: Odpad (část druhá) --- „Používají moje klony.“ --- „Samozřejmě. Byla jsi jeden z padesáti základních modelů.“ Oh… fuck. ()

movieband

Setkáváme se znovu pane Andersone. U této série snad naposledy. Podotýkám, že zombie filmy mě nijak extra neberou. Tuhle sérii sleduju snad jen kvůli Mille Jovovich, která je opravdu krásná herečka. Co nám teda přinesl nový Resident Evil? Co se týče vizuálu super. Co se týče herců, tak ti byli sympatičtí. Akce ta byla taky ještě vcelku dobře zvládnutá a děj taky není nijak špatný, ale to je tak vše. RE se pro mě omýlá pořád dokola a už mě nebaví. Nemá mi to pořádně už co dát a pokud film člověka nebaví, tak to už je asi něco špatně. Už Afterlife mě nijak moc nevzal a Odveta mě postupem filmu začala nudit. Ten konec, ale stál za to. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy