Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

Ajinka126

To absolutně nemá, co nabídnout ani 5ti letému děcku. Neumím si představit, že by u toho i to dítě vydrželo. Možná by se začaly nudit dřív než já ;). ()

corpsy

Ech, prvé minúty vyzerajú resp. vyznievajú tak, že sa z nich musí zdvihnúť žalúdok aj 5 ročnému faganovi. Ale príchodom záchrannej akcie, film naberie tie správne obrátky a stáva sa z neho príkladný ( no určite nie dokonalý ) snímok pre celú rodinu. ()

DEXTER099

Neviděl jsem to celé,ale i tak mohu říct,že je to slabší než první díl,ale dětským okem dávám celkově 50 % a tři hvězdy. ()

Lamiczka

Šmoulové se po dvou letech vrací a v plné zbroji ukazují, že se i v lidském světě dokáží prosadit. Počkat! Tohle jsme už přece někde viděli! No ano, začíná stejná exkurze do šmoulí vesnice plné lásky, míru a klidu. Následuje zmizení (ukradení) milovaného člena party (tentokrát to je o to horší, že se jedná o Šmoulinku, chudinka). Taťka Šmoula opět přichází s řešením prekérky a s akčním záchranným týmem vyráží do světa lidí. Za vším hledej trapného Gargamela s poněkud méně trapnou číčou. Akce kopec, šílená napínačka ke konci bijáku a šťastný hepyend se šmoulí hymnou je prostě povinným prvkem každého dílu Šmoulů. Alespoň tak nám to scénáristé a autoři pokračování Šmoulů srdnatě předkládají. Tak jo, beru, je to pro malý haranty, ale i ti by si zasloužili něco nového, neotřelého a hlavně s vtipem. Ono, když se Vám v celém sále od srdce zasměje jedno dítě pouze jednou za celou dobu filmu, tak je na tom asi něco špatně. Takže došel vtip, došly nápady, došla dobrá nálada. Jediný, kdo to alespoň chvilku zachraňoval, byl Mrzout, který konvertoval k dobráctví a je z něj jaksepatří dobrej ťulpas. 3D verze snímku je koukatelná, neříkám, že si z toho sednete na zadek, ale neruší a dobře doplňuje efekty a pomáhá celkem vyvažovat průsernost celého snímku. ()

Pierre

Proč jsem se pouštěl po opáčku jedničky, do reprízy dvojky by byl úkol pro psychologa.  Ale tak, jednička mě překvapila, že pro mě byla pořád místy fakt zábavná a dokud jsem ještě zůstal v naladění, zkusil jsem ze zvědavosti i dvojku, kterou jsem tentokrát viděl vážně jenom jednou v době premiéry. Nalákaly mě taky zmínky o odkazech na Audrey Hepburn za které by tvůrci podle uživatele milka  ale zasloužili vykleštit.:D  No, musím říct, že ta chvilková stylizace a la Holly Golithly byla vážně spíše trapná. Ale tady už to drhne celé. .  Pokud se ptáte, za co ty dvě hvězdy, tak si je rozhodně zaslouží  Garmelovo představení a Gargamelova La hůlka (:D.) Možná ještě drobný zjednodušený nástin komplikovaného vztahu mezi nevlastním otcem a synem. Jinak je to nesourodý nevtipný uječený blázinec. Svoji potřebnou  dávku infantilnosti přístě ukojím jinak. ()

kaylin

Tohle je prostě komerční kalkul. Herci nehrají, jen se pitvoří, jediný Brendan Gleeson má trochu šťávu. Příběh nemá s komiksem opět nic společného, jen se odkazuje na to, že Šmoulinka je ve skutečnosti Gargamelův výtvor. Aby to bylo superzajímavé, odehrává se děj v Paříži. Zajímavé to není. Celý film je klasický příprava na emoční kalkul v závěru, kde jen sem tam je nějaký vtípek, kterému je možné se skutečně zasmát. Je toho ale strašně málo. Jsem rád, že o šmouly tímhle dílem bude stále zájem, ale doufám, že se děti dostanou spíš ke komiksu. ()

blackrain

Dobrý nápad přesunout se se Šmouly do Paříže. Dívat se na pařížský místopis bylo velmi příjemné a navíc je to vděčná kulisa, která se neomrzí. Měla jsem menší problém s kocourem Azraelem. Užívala jsem si Neplechy. Oživovali celý příběh. ()

salalala

V podstatě stejná úroveň jako jednička. Gosnell to natočil skoro jako přes kopírák, takže tu jsou vlastně stejné chyby a zápory. Opět je to cílené hlavně na děti, takže humor je primárně infantilní, pořád se vyluzují různé zvuky, někdo někam padá, zpívají se jednoduché a otravné písně atd. Také je tu unylý a stále nevýrazný Harris, který podle mě neumí prodat jediný vtip, protože se tváří pořád stejně. Naštěstí nechybí Hank Azaria jako Gargamel, který si roli užívá pořád stejně a je charismatický a alespoň u něj se dospělý dobře pobaví. Tvůrci tentokrát přidali Brendana Gleesona, který je velmi dobrý, ale je svým způsobem smutné, že se musí objevovat ve filmech podobného typu. Dost otravné je poselství filmu, které je triviální a tak zdůrazňované z několika stran, že to prostě nudí. Oproti předchůdci se výrazně vylepšila snad jen kooperace živých a digitálních herců, na druhou stranu 3D nebylo vůbec výrazné a vlastně zbytečné. Hodnocení tak zůstává na dvou hvězdách a doufám, že trojky už se nedočkáme. 40% PS: Ocenit musím vydařený český dabing, který je více než snesitelný a netahá za uši. ()

TominoLa

Od té doby co šel Pixar dolů je skoro zázrak podívat se na fajn animák. A tak jsem rád za tuhle modrou partičku a Gargamela. Jednička byla o kousek lepší, ale to nic nemění, že jsem se opět skvěle bavil. Velké plus za nové postavy. Hlavně mám slabost pro Vexy v podání Terezi Voříškové. :-) Chci trojku. ()

JohnMiller

Šmolkovia to je pre mňa neodmysliteľne jeden veľký kult detstva. Celovečerným animovaným filmom som sa zámerne vyhýbal ale nakoniec i ma aj tak dobehli. Z atmosféry pôvodného seriálu sa na toto nenalepilo zhola nič. Čo ma strašne mrzí. Pre deti samozrejme pekná rozprávka ale pre nás spomínajúcich bieda. ()

dom156

Jednička byla krásné připomenutí legendárního seriálu. Tohle pokračování není zas tak špatné, ale něco velmi citelně tomu chybí. Možná míchat kreslené postavičky se skutečnými herci a ne zrovna dobrými, dělá tu pachuť na horním patře. Dlouho jsem váhal jak pojmout hodnocení a nakonec jsem se přiklonil k přísnějšímu hodnocení a snad i nedoporučení mé. ()

Kopik

Tak každopádně jsou mnohem kvalitnější animáky. Ale jinak dobrý, já jsem se při cestě autobusem u tohoto docela i zasmál, líbilo se mi to asi i více než první díl. Ale je to takový ten klasický průměr, pár potěšujících okamžiků, ale tím to hasne... ()

Fíla

Jestli, že první díl si u mě vysloužil tři hvězdy, tak tady tomu nesahá možná ani po kotníky. Úplně zbytečné natáčet třetí díl. Tady vůbec, ale vůbec nejde o herce, protože nemají vůbec žádný prostor se projevit. Nevím, jestli je to více kreslené, nebo hrané. Jediní co vím je, že pro děti možná, ale pro diváky nad 12 let to snad nemůže uspět pozitivně. Zamrzí takové mrhaní penězi nad zbytečnostmi. ()

Wiikii

Kdo by řek, že tento film skončí šťastně a dvakrát po sobě ? :) .... První díl šmoulů byl pro mě takový průměr, dvojka je ale o něco lepší možná i nápaditější a taky Šmoulinka si konečně může pokecat s někým, tedy se svojí sestrou Vexy. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

M.i.k.e

ó maličko lepší než první díl a v jádru nic co by dospělého diváka dokázalo nas.at,nebo urazit.Kdyby mi bylo tak do 10 let,bylo by to určitě lepší,ale i tak jsem se nenudil a jak jsem již psal u jedničky,velký průser se nekoná a oba díly jsou o třídu,ne-li dvě jinde,než hrané zprznění Garfielda...50% ()

Havaj8

Už bych skoro zapomněl, jak ty pohádky nejsou špatný. Poslední dobou koukám strašně svátečně, ale pokračování šmoulů bylo fajn. Už jenom, že to mělo tu návaznost, což se o jinejch animácích říct nedá. Navíc se to točilo dost kolem Šmoulinky, a tolik o ní snad nikdo nevěděl + další postavy do rodinky, to netuším jestli vůbec v seriálu za mlada bylo. Ale proč nee, tyhle animáci budou vydělávat furt. Já se u toho poměrně bavil, takže sem z toho očividně až tolik nevyrost. ()