Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

SONNY07

Spíše taková "komorní" akce, bez velkého děje, téměř ve stejných kulisách. Ale "naši" hrdinové mají charisma! ()

Cimason

Film se mi líbil díky skvělému scénaři, který po každé minutě snímku do sebe zapadá jak dvě ozubená kolečka + Arnold se Silvesterem je zaručená kvalita. Vyvrcholení filmu je trošku Stalonovsky přehnané a nereálné, přesto si ho čas od času rád pustim znovu. Mám rád filmy s vězeňského prostředí se slibnou zápletkou, tudíž tohle Plán Útěku dokonale splňuje. ()

TomKey

Myslím, že povedená klasika jak vystřižená z osmdesátých let, kdy se tihle dva borci zrovna nemuseli. Ale ač s přibývajícím věkem spojili své síly dohromady, nic to neubírá na jejich charismatu a vervě, se kterou se pouští do každé další akce. Překvapením je role doktora v podání Sama Neilla, který očividně váhá, ale nakonec pomůže. Velice povedené! ()

Zrzavakocka

na čtyři hvězdy to není ale tři jsou zase málo tedy za mě tři a půl hvězdy, jak vidno důchodci na to ještě mají !!!! ;) ()

blackjack31

Po dlouhé době akční film, na který se vážně dá dívat. Sice dvě hvězdy mírně za zenitem, ale odvedli opravdu dobrou práci a velice mne pobavili. Dokonce humor a poražený padouch nechyběl. ()

Tereza11

To je tak když si chce sylvester a arnie ještě něco přivydělat na staří :-) Ale rozhodně dokázaly, že do starého železa ještě nepatří, film mě bavil měl pěknou zápletku i stopáž a hrozně mi utekl...škoda je, že se nevyužilo více konspirací co padly, ale vše se to ve finále opět zvrtlo v mega střílečku...ale zas na druhou stranu, co by sme taky čekaly vzhledem k hereckému obsazení :-) ()

Toombar

Stallone je jeden z těch herců kteří prostě točí sice se opakující se filmy ale jsou ještě furt v pohodě. Plán Útěku vybočuje z té klasické dějové linky“najít zabít” a je to jedině dobře a co si budeme nalhávat ale tento film mě opravdu bavil. Super zápletka, Stallone a švarcýk a další a další. Samozřejmě že to není nějaký film u kterého by jste byli úplně ohromeni ale můžete úplně v pohodě vypnout mozek. A jsou dva typy filmu u kterých můžete vypnout mozek, jeden z nich jsou tyto filmy se segalem nebo Vandamem které se furt opakují a jsou malinko blbé. Plán útěku mezi ně ale nepatří. 8/10 ÚPLNĚ V POHODĚ ()

PsenickaR

Normálně film jako takový by byl lepší 3 hvězdy, ale ta jedna navíc je za Arnieho a Slye v jednom společném filmu. A já tak můžu zvolat jen " konečně ". To o čem jsem jako puberťák snil se stalo skutečností, ano sice o 20 - 30 let později než mělo být, ale přeci jsme se dočkali. Obě legendy zde ukazují, jaký potenciál jejich setkání před kamerami mělo a je opravdu veliká škoda, že se tak nestalo dříve, kdy byli mladší a svaly měli pánové pevnější. Pokud zhodnotíme film, tak taková variace na vězeňské drama, kde se klasický scénář chystaného útěku z vězení opepřen jednak tím, že hlavní hrdina se tímto vlastně živí a pak také tím, že vezení je poněkud pohyblivé. Jinak zde nemáme nic nového nebo přelomového, což nevadí, protože ty 2 hodiny i tak utečou a ano, pro mě to je i tím, že zde je Sly a Arnie, kde zejména druhý jmenovaný je autorem mnoha vtipných okamžiků ve filmu, které i pobaví. Caviezel a Vinnie jsou oba dost slizcí ve svých rolích, takže si zaslouží divákovo pohrdání a přání, aby s nimi hlavní dvojka skoncovala pěkně po svém. Celkem tedy solidní podívaná s trochou nostalgie. ()

Milonak

Další z amerických blábolů - sice za účasti mých dvou oblíbenců z osmdesátých let - ale s absolutně debilním scénářem. Klasický popcornový miš-maš amerického střihu, ingredience: 40-50 siláckých řečí, 20 absolutních logických nesmyslů, "geniální" padouch alias ředitel lodi, diblající se pinzetama v motýlech, atd, atd... Jak mně nesmysly často ve filmech nevadí, tak tady to působí nanejvýš trapně..... 1 hvězdu za ty dva. ()

Tempter

Starého psa novým kouskům nenaučíš. A tyhle kousky už všechny znám. Já už prostě těm staříkům ty mladické kousky nežeru i kdyby se snažili sebevíc. Jinak se tomu říká umění stárnout. A to každý neumí. ()

Jan00

Scénář pro teenagery, žánrově Bondovka. Dvě hvězdy za technické zpracování filmu a nestárnoucí hlavní hrdiny. Tyto filmy opravdu nemusím. ()

Miso1985

Toto ma bavilo.Opäť jednoduchší scénar,ktorý ale dvíha výborné herecké obsadenie.Stallone na staré kolená hrá v zaujímavých filmoch.Ale aj na zvyšok partie sa dobre pozeralo.Znovu sa mi potvrdilo,že správne zvolení herci (samozrejme aj dobre hrajúci)dokážu zdvihnúť kvalitu filmu poriadne hore.Na samotnom fiome ma najviac bavilo plánovanie útekov či vysvetlovanie jednotlivých situácii. ()

PanIncognito

Dobré a líbivé! Klasické vězeňské filmy mám rád a toto dílo je obohaceno i dávkou modernosti. Osazenstvo skvěle funguje a zúročuje zde své bohaté zkušenosti. Co se akčních aspektů týká, není co vytknout. Zábava zde také nechybí a tudíž je snímek ideální k uvolnění se. :) (viděno s 2. dabingem) ()

Vassa91

Buď mě pustíte a já budu dělat že se to nestalo, nebo tohle odporný místo po cestě ven zničím Velmi dospělý, moderní akční film v podobě, v jaké si ho doba žádá. Sly a Arnie se konečně potkávají v hlavních rolích a ono to prostě funguje. K tomu navíc docela originální scénář, "hustý a drsňácký" hlášky, kterých je tak akorát a vždycky sedí. ()

mdf

Sly a Švarci se zase setkali a zarovnali to do čistého béčka. V souhrnu je to jen další nevydařený a křečovitý pokus o velký (dvojitý) comeback.....akčních superfláků. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)