Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

dopitak

Všiml si někdo Marka Brodského? Trojka ještě zveličuje všechny neduhy dvojky. Magnusek neumí a neměl by točit, jakkoliv má fantazii, když na obhajobu své nepůvodní myšlenky "slušní Češi vzpamatujte se, nebo se budete bát vystrčit nos ze dveří" je schopen vyplácat cizí prachy na takový tři skvosty. Berlička pro ty, kdo se chystají jeho dílo posuzovat, pusťte si ve trojce scénu, kdy za Magnuskem ve vyšetřovací vazbě přichází na návštěvu pravicově orientovaný Bandas, konkrétně čas XX:XX. To co tam oni dva předvedou, to je na "Oscara" a hlavně to dobře vystihuje kvality Magnuskovy režie. ()

charge

Po koukatelném prvním dílu a o dost horší dvojce, je tento výkvět opravdu nejhorší ve všech ohledech. Ani v předchozích jsem nenašel mnoho, co bych mohl kladně hodnotit, jedná se totiž o téma, mající za účel šokovat a divák ho shlédne spíše ze zvědavosti, určitě se u filmu neodraguje ani nepobaví. Uměleckou hodnotu mají všechny díly mizivou a zpracování je více než zoufalé, nejvíc zde do očí bijí dialogy, ve kterých spolu hovoří profesionální herci s neherci, kteří hereckou řeč absolutně nezvládají a jejich mluva je tím pádem velmi prkenná, rozhovor mezi nimi potom vyzní jaksi trapně a nic v něm nefunguje jak má. Jednička má ovšem oproti pokračováním jednu velkou výhodu a to zajímavý příběh, i když ho tento díl nejspíš zakončuje, je spolu s dvojkou pouze nastavovaná kaše, ale navzdory všem negativům všechny tři díly utekly jako voda, takže proto odpad nedávám. ()

Gavin87

Poněkud mi uniká příčina až hysterických a nenávistných komentářů zdejších erudovaných filmových odborníků. Film to není nikterak povedený, ale hodnotím alespoň nějakou Magnuskovu snahu upozornit na nějaký společenský problém, který zde je. Pocházím z učitelské rodiny a slyšel jsem již nejednu historku o našich Rázovitých Občanech Města... ()

rollman1 odpad!

WTF ? Co to ku*va bylo ? No sračku jsem čekal, ale že by byla tak velká ? No upřímně, mě naštvalo, že mi to ukradlo 97 minut života, mohl jsem třeba trhat obočí sousedovi nebo hledat miny, určitě by to byla větší čvanda. Škoda, že to nebylo ve 3D, protože jediné co by čouhalo z kina by byla ta ukrutná amatérština a tudíž by to byl film s nejvíce 3D efekty v dějinách lidstva . Magnusek je čím dál tlustší a v Bastprdech 74 v 8D bude jeho tuk stříkat na lidi. Prostě shit, kteří si denně pouští jen "přízpůsobíví" v Ghettach. ()

Hennes

Většina zde posílá film do "odpadu", ale já to neudělám. Po stránce filmařské to určitě není žádný skvost nominující se na Oscara, ale většina mého hodnocení je ovlivněna tím, že se někdo nebojí říct pravdu. Film mě svým obsahem nasral a vy co se zde oháníte rasismem, jste asi nikdy neměli tu čest s touto skupinou lidí. Je to scénáristicky asi přehnané a soudním přelíčením hnané až do extrému, ale když nebudete přehánět, tak asi těžko někoho zaujmete. Přirovnávání Magnuska k nacistům, je také hovadina, kdo jste trilogii viděli, víte, že velké množství grázlů bylo bílých a ti také byli jeho oběti. Film je dnes fenoménem, kterým můžete něco sdělit a určitě máte větší šanci než noviny, časopisy, nebo internetové odkazy. Já toto beru jako ukázku toho, kam to až dohnala naše společnost. Kdo tomu stále nevěříte, nastěhujte se do Chánova, Předlic nebo jiných lokalit. Odsouzení těch, kteří odmítají společenská a základní pravidla není rasismus, ale normální reakce slušných lidí. ()

• Ve scéně, kdy šéfredaktorovi přijde sms s textem "Podívej se na net", je jasně vidět, že se nejedná o otevřený internetový prohlížeč, ale pouhý „screenshot“. (ČSFD)
  • Nina Divíšková a Pavel Landovský si zahráli manžele už ve filmu Nestyda (2008) (funhouse)
  • Ve filmu si zahráli hned dva čeští senátoři. Kromě Tomáš Töpfera také Petr Pakosta. (DecentFellow)