František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Riff_Raff

Shlédnul jsem snímek před malou chvílí a musím říct, že u některých scén jsem se nasmál a né málo. Docela mě zaráží, úsměvně, jak tu hodnotíte filmové zpracování, režii, scénář, ale hlavně zatím stojí nova, což už samo o sobě znamená nekvalitu, nebo lépe řečeno televizní "seriálofilm", dobří herci podtrhují své výkony, postavám dodali to co jsem od toho očekával, mafiozní jednání, s trochou perverze a humoru, ale kde nebo kam se ztratilo nějaké to hlubší drama? Myslím, že ke zbytku situací se není třeba vyjadřovat, lidi v davech, frontách postávající, lačně privatizovat svoje jmění.. atd. Dávám 4 hvězdy z 5, protože jsem se na snímek těšil, zaujal mě a mám rád herce, kteří ztvárnili role ve filmu.. ()

HEED

To bylo poprvé, co jsem při plném vědomí zaplatil vstupné za český film do bijáku. Nelitoval jsem. Akce a nulové napětí s ohromnou spoustou polopravd, a o tom, jak to teda vlastně bylo s kmotrem Mrázkem. Nelitoval jsem ani jediné minuty. Spokojeně jsem odcházel s šibalským výrazem v obličeji. Tentokrát se nám to povedlo. Jen tak dál páni tvůrci. Za čtyři hězdy. ()

hynn3k

Nebýt rádoby cool vizuálních a zvukových efektů a tuctové hudby, tak ty svinstva mohla být ještě působivější. A Lva by vedle Vetchého měly dostat i ty jeho kostýmy. ()

Bonniesgun

Mám ráda amosféru devadesátek a přelomu století z českých filmů. Bohužel Příběh kmotra se v popisu té atmosféry nedotýká ani kotníků atmosféry ze Sametových vrahů. Vetchému jsem věřila zlomeného letce v Tmavomodrém světě, vyplašeného kmotříka mu nevěřím ani trošku (zto Vondráčkovi věřím úplně všechno!!!). Vaculík by se měl najíst a nekazit si image kamaráda do deště nějakýma zpustlýma policajtama. Příběh to nezachrání… Tedy - ani příběh by to nezachránil, kdyby byl dobře odvyprávěný. Ale není. Ztrácím se v souvislostech v rocích a neznat novinové články, dodnes nevím, o co tam vlastně šlo. Ale jedno je fakt - hledat Véčko na Václavák jsem jít musela!!!! ;o) ()

hiding

Důkaz toho, že české kinematografie ještě není úplně v koncích. Když nevíš co natočit, natoč příběh podle pravdy. Staré a ohrané, ale zaručené. Není co vytknout tedy až na jednu věc. Následující část komentáře obsahuje spoilery. Proč film začíná tím, že vidíme záběr ,,kmotra´´ jak dostává kulkou do břicha? To přeci kazí úplně celý film. Ne? Možná proto aby se někdo nebál, že ,,zlo´´ nebude potrestáno. Vážně nevím a asi to pro mě nadále zůstane záhadou. Budu ale hodný a chybu přehlédnu. a filmu nadělím 87%. ()

Ivoman

Na český poměry dost dobrý film, který ukáže částečnou pravdu, jak to doopravdy funguje ve vyšším podsvětí. ()

stephano

Škoda, že češi neuměj hrát, herci to ruinují prakticky každý druhý záběr. Jinak co se týká režie, tak mi to přišlo dost nahňácaný a ne moc ucelený. Musíme se od zahraniční ještě hodně učit. Co si pamatuju tak pouze Sametový vrazi měli úrověň. ()

Oxymoron5

Každý se dá koupit, i prsa Vicy Kerekesm. A jak říká Franta Verbal tuhel opíchám, je opíchanej celej film. Tvůrci si mohli daleko více rejpnout do zákulisního dění mezi kmotry a politiky. ()

george82

To je tak, když někdo něco natočí a pomalu z vlaku. Spousta věcí vystřižená. K mé smůle jsem četl všechny knihy od pana Kmenty a musím říct, že to pojali pánové Nikolaev a Oščatka hodně v rukavičkách. :-/ Smutné, ale taková je realita. ()

MartinTerran

Zas po nějaké době tu je český film, od kterého jsem si dost sliboval a mé očekávání vyplnil. Natočeno je to hodně dobře a srozumitelně, píšou se zde i roky, takže se divák dobře orientuje a neztrácí se v ději, za což tvůrce hodně chválím. Hraje zde dost známých herců, kteří jsou profící a hrát umí. Nevím kolik je toho přimyšleno, ale i tak byl Mrázek asi nevlivnější Čech v novodobé historii. Za poslední dobu asi nejlepší český film. Rozhodně doporučuji vidět. Hodnocení: 91/100. ()

Daryl.Dixon

Je to celkem poklidně odvyprávěný příběh o tom, co se dělo a v podstatě děje pořád, jak si někdo nahrabe na získaných zakázkách, protože mu to někdo jiný umožní. Proč šetřit peníze ze státního rozpočtu, když kšeft za pár babek se může přihodit "kamarádovi" za nehorázné sumy. Tu dobu revoluce jsem zažil, a lidi, co byli u korýtek před ní, tam zůstali i po ní, jen se hrdě hlásili k jiné straně, a film to dění kolem celkem dobře zachycuje. ()

kubilov

O tomto filmu se v některých kruzích vyprávělo jako vlastně o prvním pořádném českém filmu se žánrovým zařazením "gangster movie", což jsem se tedy jako náruživý milovník tohoto typu filmů rozhodl sám s radostí zjistit. Při prvním přezkoumání a zjištění, že režíroval zkušený Petr Nikolaev, děj filmu je silně inspirován příběhem kmotra Mrázka, dále pak má dost lákavé obsazení a nakonec převládaly i pozitivnější recenze, jsem už tak nějak podvědomě tušil, že mě Příběh kmotra nadchne. Mafiánský boss, který začínal už v roce 87 jako úspěšný vekslák, František Vedral aka Mrázek, byl v podání Ondřeje Vetchého naprosto dokonalou postavou, pro kterou se v českých hereckých končinách dal těžko najít lepší a vhodnější představitel. Na druhé straně pak proti němu působí černobílý vyšetřovatel, kterého nevýrazný Vaculík pojal podobně nevýrazně, jako chudý příbuzný, na čemž asi taky něco bude. Prostředí divokých devadesátých let a nekalé praktiky všeho druhu jsou popsané také velice přesvědčivě, a tak i díky tomu, že jde o jeden z mála pořádných českých velkofilmů, které nejsou zasazeny do prostředí normalizace, padesátých let anebo protektorátu, musím subjektivně a s naprostým přesvědčením dát filmu maximum, protože jako jeden z mála českých filmů posledních let splňuje to, co bych si od něj představoval. A to do puntíku, včetně Vicy Kerekes. --- Druhé shlédnutí po pěti letech už mě vrátilo do normálu. Příběh kmotra je nadprůměrný a solidní český film, kterému ale samozřejmě daleko lépe sluší 4*. Vetchý se snaží, ale není to ono a Vaculík je spíš takovej pinďour. Celý film trpí trestuhodným krácením i toho, co by šlo do filmu z Kmentovy trilogie snadno adaptovat. Nikolaev navíc točí docela zvláštně, hraje si na Tonyho Scotta, ale vypadá to jako Kriminálka Anděl. ()

64B

Po dlouhý době film, který se mi líbil, ve kterým byla akce, napětí, no prostě vše, co měl film obsahovat. Příběh kmotra Mrázka mě zajímá, takže jsem tento film shlížel s napětím a dle mého se povedl. Výkon Vetchého, Vaculíka bezva. Kamera taktéž ok. ()

zubrik66

Na stredoeurópske pomery veľmi odvážny počin. Pre mňa osobne boduje obsadenie Hryca, jemu proste záporné role idú. Škoda len pasivity postavy Lukáša Vaculíka, žeby za tie roky žil iba Vedralom? Postava kmotra je farebná ako jeho obleky, tak typické pre 90 te roky. Technicky perfektne zvládnuté. Po bratoch zo Solúna sa Nikolaev hecol. ()

adamcik.patr

Vzhledem k tomu, že je to český film, tak musím být shovívavější. Ale příběh se povedl, má to šmrnc, docela dobrá kamera. Líbilo se mi to, ať si říká kdo chce co chce! :) ()

Moiseiwitsch

Domnívám se, že film velice věrohodně popisuje na základě knižní předlohy poměry, které nastaly během přechodu do nové kapitalistické éry. Herci hrají věrohodně - jak Vetchý v záporné, tak Vaculík v kladné úloze. Film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc