František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

mira007

Pravda je, že to vypadá jako umně zfilmované výstřižky z novin se spoustou náznaků, kdo by jaká postava mohl být. František Mrázek teda podle tvůrců není Mrázek ale Vedral, kdyby náhodou jeho rodina měla hemzy, ale asi ho poznaj a pokud ne, tak jim napoví, že Vedral bylo krycí jméno Mrázka jako agenta STB ve skutečnosti. Pokladníka OF, na kterýho Mrázek udělal kompro, jak dovádí se dvěma děvama v koupelně a pak ho vydírali, by skoro pasoval Klaus, který jeden čas pokladníka OF dělal. .... zajímavé, ale celkem to mělo spád a Vetchý je extratřída a Vica má zase hezký prsa. ()

Santino7

Musím povedať, že na tento film som sa mimoriadne tešil. Takéto počiny mám totižto veľmi rád, dá sa povedať, že ide o môj obľúbený žáner. Čo mi vždy však chýbalo, bolo niečo z "domáceho" prostredia. Proste nejaké kauzy, ktoré poznáme... No a Petr Nikolaev nám presne niečo takéto ponúkol... Príbeh kmotra. O koho ide vieme všetci, ten príbeh je väčšine z nás asi dobre známy. A ako vyzerá na plátne? No tak v prvom rade by som chcel podotknúť, že je to na môj vkus až príliš zjednodušené. Chápem, že to bolo zámerom, pretože keby to malo ísť do podrobností, filmová stopáž by asi nestačila. Lenže načrtnúť nejakú tú udalosť iba pre to, aby si divák povedal - aha, to tu naozaj bolo, na to si pamätám - tak to naozaj nie, tak sa mi to nepáči. Som rád, keď sa veci dotiahnu do konca. Takto to vyznelo trošku plytko, prvotné nadšenie u mňa opadlo. Inak, v tomto letmom načrtnutí mi to pripomenulo francúzskeho Verejného nepriateľa č. 1, kde to však taktiež bolo skôr na škodu. Čiže ešte raz, po obsahovej stránke je tam pre mňa trochu premrhaný potenciál. Myšlienka filmu odsunutá na vedľajšiu koľaj na úkor dynamiky a komerčného úspechu (?!) ... Ďalej by som sa rád pristavil pri samotnej forme. Musím povedať, že vizuál ma na prvý pohľad odrádzal. Strih sa mi nepáčil vôbec, efekty mi prišli tiež neprimerané a nasilu pridané. Zbytočne. Kazilo to samotnú atmosféru, aspoň na mňa to tak pôsobilo. Vedel by som si to predstaviť celkom inak... No a herecké výkony? Tak tu v podstate nie je čo vytknúť, špeciálne Ondřej Vetchý predviedol skvelý výkon. Mňa osobne potešil napríklad aj Andy Hric a jeho postava. V podstate ale treba pochváliť všetkých, pretože tu chybičky naozaj neboli a ak áno, tak zanedbateľné. V podstate si ani neviem predstaviť, kto zo súčasných českých alebo slovenských hercov by si mal zahrať niekoho z podsvetia... Dobre, tak aby som to zhrnul, najviac si cením samotnú snahu natočiť takýto film. Konečne niekto prelomil ľad a šiel do toho. Vzal si na mušku tému pre verejnosť skutočne príťažlivú a emotívnu. Sú to ešte pomerne čerstvé udalosti, je len dobré, keď sa k tomu bude pristupovať takto - aby sa nezabudlo... V budúcnosti by som ocenil aj iné filmy s podobným nápadom, veď možných adeptov na sfilmovanie tu je v oboch našich krajinách viac než dosť... 70% ()

Vejrrr

Několik úhlů pohledu. Film je natočen podle knížky. Mám hodnotit obsah filmu =kvalitu knížky ? Nebo film jako takový jeho kvality a opomíjet to, co nám vlastně sděluje. Jééžiš, to je zas komentář.... Složitá látka. Vím jen to, že mě film posadil na prdel a v očekávání předčil o 300%. Musím si přečíst knížky p. Kmenty. Pak se mi bude film hodnotit líp - ze všech úhlů pohledu. ()

spiritus

I přesto že hodnotím velmi vysoko, tak je pro mě Příběh Kmotra spíš zklamáním. A to ne z filmařského hlediska, kde nemám moc co vytknout a proto dávám 4 hvězdy. Zklamal mě celkový přístup k látce, nedůslednost v dějové linii a velká scénáristova svoboda. Takže tu máme sice pěkný a dramatický (na české poměry) kriminální film, který ovšem z životopisným dramatem nemá nic společného. Ze skutečného Kmotra Mrázka je tam pouze velmi vzdálená inspirace. Můžu to říct s naprostou jistotou, protože jsem dychtivě hltal Kmentovu životopisnou faktografii o Mrázkovi, jedním dechem. Je to škoda, velká škoda, protože z tématu šlo vytěžit opravdu mnohem víc. Přesto dávám vysoké hodnocení, protože podobných filmů u nás moc nevzniká a jak jsem psal, je to pohledně a kvalitně natočené a zahrané. I tak jsou ty 4* hvězdy velmi odřené. Škoda ()

zelvicka.

Jako když jdu ožralej ze schodů - chvíli to šlape, vypadám okouzlující a usmívám se sebevědomě na dámské publikum, pak škobrtnu dva schody klopýtnu a pět jedu po prdeli s jazykem mezi předníma zubama a slinou na kravatě. Vcelku solidní příběh vyšumí v oblaku páry a na konci tu zůstane jen Dobře, ale kdo a proč? Jako člověk, který přišel pozdě na svět, takže z polistopadového koláče na něj zbyl zřejmě jen účet, si beru aspoň to ponaučení, že za pěknejma slovenkama se musí chodit s letenkou. ()

ArthasKarfa

Policie vs kriminálníci v byrokratickém prostředí nejprve ČSR, později ČR s nádechem bezmocnosti "policajtů" bojovat s lidmi co mají peníze a moc, koupit si beztrestnost i za ty nejhorší zločiny. ()

Nethar

Na to, že mám s většinou českých filmů vážné neshody, tak tento jsem skousnul. Některé dialogy mi v češtině přijdou hrozně strojené, jak jeden za druhým říká velká vážná prohlášení a vlastně se spolu ani nebaví navzájem, tož ale ok. Souhlasím, že buď to mělo být napřímo o Mrázkovi, nebo to mělo být úplně noname s ještě větší volností, takhle někde na pomezí je to zbytečné. Film na mě působit podobně jako Vaculíkův komentující hlas - znavený životem. ()

laepus

Na české poměry vysoce nadprůměrná záležitost - potěšila mě závěrečná scéna z Mafie. Jinak je naprostý hnus, jak to tady vypadalo - ČR je opravdu země, kde létají pečení holubi sami do pusy - a přes všechny tyhle Mrázky a jemu podobné, je tady toho pořád dost a dost. Tak teď nevím, jestli je to pozitivní nebo negativní zjištění... ()

Dr Lizal

Vetchý se na mafiána nehodí (i když v soukromí dělá karatejitsukwondo či co...)...jinak další ukázka českého bordelu z dob minulého režimu, doplněná o celkem solidní vraždy nepohodlných osob...Vaculík byl taky na hovno, nešel po své oběti jako vlk, ale jako ovečka...měl z toho být 5minutový kraťas (4 minuty koz Kerekšky a zbytek mrtvoly) a Oscary by se jen hrnuly.... ()

Ollie235

Jedno z mála nových českých dramat, na jehož projekci jsem se vyloženě těšil. A musím říct, že Příběh kmotra nezklamal. Bohužel ale ani nenadchl. Technická úroveň je velice vysoko, bohužel se ale nemůžu zbavit dojmu, že se tvůrci zbytečně snažili přiblížit americkým gangsterkým legendám, namísto toho, aby tento příběh zpracovali způsobem českému filmu bližším. Přesto jsem se bavil, lepší 3*. ()

Garch

Vetchý zvládl další protiúkol a dodal postavě i širší rozměr o jistou zločineckou čest.. Čtvrtá * je za popis smutné reality propojení top zločinců s velkou částí politiků, soudců a policistů. ... P.S.: duben 2017 - Z velkých ryb nebyl nikdy nikdo odsouzen, jen občas takové čudly - Rath, Janoušek, Dalík. Ale brzy byli stejně venku (procesní chybky, zdraví...) Nikdo z mafiánů posametové doby není dnes ve vězení. NIKDO. ()

cesky_hrac

Jednoho dne mi jeden můj kamarád říkal: ,, Pusť si film Příběh kmotra. Je boží, kámo!" Dlouho jsem ho neposlechl. Protože jsem mu nevěřil. Tehdy mi v hlavě lítala myšlenka: ,, Český filmy nejsou dobrý jak americký(viz. Kmotr)" Tuto domněnku mi tento film vyvrátil. Tento snímek je taková ,,pohodová" česká gangsterka. Celý film jsem si popravdě užil. Příběh zde nebudu zmiňovat protože bych plýtval slovy. Stejně se na to podíváte( a mé oblíbené možná...) Zkrátka hodně dobrý filmový zážitek. Tento film bych mohl všem doporučit zhlédnout!!! Celkové moje hodnocení: 87% Hudba: 7/10 Režie: 8/10 Scénář: 7,6/10 Kamera: 6,9/10 Efekty: 9,5/10 ()

Mikino00

Film je silný v momentech, které nenechají diváka klidného tím, co si vše mohl Mrázek dovolit. Avšak slabý v nějaké dějové propojenosti, vlastně tam ani moc děj není, celá policejní linka je poněkud zbytečná. ()

IvcaSammet

Nádherně zpracovaný film!!! Herci, rězisér i scénarista odvedli skvělou práci. Právě jsem se vrátila z kina a film mi pořád leží v hlavě. Opravdu skvělý film a i přes jeho chmurnou stránku dokáže pobavit. A dokonce mě i v kině dobutil upustit slzičku pro zabitého Bohouška (Kryštof Hádek), což mnoho filmů nedokáže ... Jeden z nejlépe zpracovaných českých filmů!! ()

Brylin

Převažující pocit z Kmotra je bohužel lehké zklamání. Příběh sice rozkrývá základní mechanismy organizovaného rozkrádání státu, ale je příliš polopatický, bez působivosti či soudržné atmosféry. Ne úplně přesvědčivé jsou i herecké výkony hlavní dvojice protivníků, i Vetchý byl místy gumový jakoby dětský, svůj podíl na tom mají určitě i někdy naivní dialogy. Kladně nicméně hodnotím řemeslnou stránku snímku, pár zdařilých fórů a hlavně morální apel. Slabší tři hvězdičky. ()

Ad4mson

V té dlouhé předlouhé šnůře českých sraček "rádoby ze života" působí Příběh kmotra jako zjevení. Režie střižená v západním stylu, kamera, hudba!!!, herecké výkony, všechny tyhle aspekty posílají Nikolaevův snímek na míle před tuzemskou konkurenci. Naposledy mě takhle překvapil Kajínek a jsem rád, že zase jednou viděl český film ve kterém dialogy nešustej papírem. ()

ChillThomas

Na české poměry poměrně kvalitní. Kdyby se to trochu ustálilo a zlepšil scénář, vyplnilo se dobarvení děje tak bych dal více. Film střílí od začátku jen události, akce, celkově to působí hekticky, děj o Mrázkovi znám velice dobře, jelikož jsem četl Kmenta, prostě nejde děj postaven od roku 1987 do roku 2006 mrsknout do 90 minut .. Pak je to nedostačující ... vím, že nejsou moc finance na tyhle snímky ale kdyby to vyšlo například jako trilogie mohlo to být lepší. 70% ()

Hepy13

Nejlepší Nikolajev....na české poměry nadstandartní filmařina. Jsem rád za každý takový český film. Napínavý, zajímavý a dobře koukatelný snímek. Tempo si drží pořád dobrý až do konce. Akorát člověka občas nasere ta špína v který tu žijeme, když vám ji připomínají nejen ve zprávách ale i ve filmu. Spousta mých oblíbenců, hlavně Ondra Vetchý je bezkonkurenční snad všude kde hraje (momentálně náš nejlepší herec). Vaculík, Nečas, Dvořák a další velmi kvalitní výkony. ()

Pawlisman

Dá se na to koukat? Dá. Nudí se divák? Ne. Je z filmu nějak pohoršen či se naň nedá koukat (ala Troška)? ne příliš. Jsem stím ok. Pro masy ČR dobré a také přínosné. 7/10 ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc