František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

DonQ

Velmi stručný náhled do života a činnosti Mrázka. Četl jsem celou Kmentovu trilogii, přesto jsem se místy ztrácel v ději. Průměr. ()

bari68

Nikolaev znovu dokázal, že točiť vie. Po tzv. remeselnej práci je to odvedené na jednotku, čo sa týka strihu, nápadu, flashbackov a pod. Dokonca aj herci sú celkom uveriteľný, ale najviac čo ma bavilo je, že som držal palce a prial tomu hajzlovi, ale zasa aj vyšetrovateľom, či naň niečo upečú. Proste a jednoducho p. režisér ma postavil do zaujímavého kontrastu oboch hrdinov. Ešte o triedu lepšie než filmu podobní ,, Sametoví vrazi ,,. Bolo to napínavé, zábavné, rýchle , dynamické...............Klobouček nad takto zvládnutým materiálom. ()

Pyth

Takovej hodne dobrej dil nakyho serialu :) Sem rad, ze sem nakonec nesel do kina, ale to domaci pokoukani naprosto cajk ()

Lisabellla

Hej, Ygnore jeden.. !! Povrchní? Jde to do hloubky a to kurevsky dobře a rychle. Sahá to všude tam, kam si jen vzpomeneš. Výjimečně české. A v podstatě celkem faktické. Občas jen není dost místa na to, aby tam bylo všechno, co by jeden nebo druhý očekával. Ale stačí se dívat. Opravdu se snažili a já bych řekla, že se jim velká část povedla. A ta obojakost .. Ta je velmi chytlavá. ()

jondoe

Ceska gangsterka. Aj ked postavy nie su az tak ploche a Vetchy z Vaculikom sa do uloh celkom hodia, jedna sa o velmi slabucky film. Problem bude asi scenar. Kazdu vetu a kazdy dialog som uz pocul predtym v ovela lepsom fime. Je to skoda, pretoze sa z tohto nametu dal natocit ovela lepsi film. Petr Nikolaev sa zda byt velmi zrucnym reziserom a zda sa ze sa od neho este kvalitnych filmov dockame. Este palec hore za Vicu Kerekes. ()

klukluka

Asi nebylo šťastný, dát si to den po Elitní jednotce 2. Tvůrci kmotra by patrně žehrali na rozpočet, i bez něj by se z toho ale mělo dát vymáčknout podstatně víc. Ale mohlo to být i horší. ()

Lukoboss

Předloha a inspirace pro film je výborná, na tom by se dalo stavět až až. Já mám ale pocit, že to nějak neumíme. Nevím, jestli je to scénáristama, hercema nebo snad nevelkým rozpočtem, ale když se pak na to člověk dívá, něco tam chybí. Dala by se tady použít i 100x omletá věta "...ale tak na český poměry...", nicméně to není omluva. Film to rozhodně není špatnej a je dobře, že se mezi lidi dostanou aspoň nějaký informace, jak to tady bylo, je a asi i bude. Ovšem to zpracování... nevím, pořád nad tím kroutím hlavou a napadá mě jen jedna věc - bylo to takový nepoutavě odvyprávěný. Ne odehraný, ne akční, ne zajímavý, ale jenom odvyprávěný. ()

velkyvezir

Velké zklamání. Neuvěřitelně ploché bez nějaké zásadní dějové zápletky, katarze nulová, druhá hvězda především za Vaculíka. Asi takhle: z Coppolova Kmotra se člověku dělá špatně, u tohoto je to "Hm". Prostě žádné emoce, jakoby člověk sledoval dokument. ()

Kanca

Ještě, že jsem si den před návštěvou kina pustila reportáž o Mrázkovi, aspoň jsem si za některá fiktivní jména mohla dosadit jména reálná a o to víc mě to bavilo. Jinak, kdyby to nebylo založený na pravdivý události, tak bych tak nadšená asi nebyla, protože děj i zpracování odpovídalo spíš dost laciný kriminálce. Ale takhle beru postavu Mrázka - Vedrala (jak chcete) jako určitou zpověď naší doby...naší historie, která stále trvá! Takže nakonec i přes ten filmařsky kýčovitej konec čtyři hvězdy. ()

Guzmicz

Konečně jsem se dočkal. Český film, na který stojí za to jít do kina. I přes jistá klišé jsem se bavil od začátku do konce. Výborný střih a jiné technické záležitosti. Jen jedna velká vada se objevila. Rozhodně bych do role kmotra neobsadil Ondřeje Vetchého. Vůbec jsem mu tu roli "nežral" a jeho věčný "výtlem" do kamery už mi je proti srsti. Koho si myslím že do dané role měli obsadit je Karel Roden. Ale to asi mám vysoké nároky. ()

provitamin

Na rozdiel od filmu Kandidát, ktorý je komédiou, Príbeh kmotra je gangsterský film so všetkým čo k tomu patrí - vraždy, vydieranie, zastrašovanie, uplácanie, kontakty na vysokých miestach, mafiánske popravy, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani De Palma, Coppola alebo Scorsese, resp. De Niro alebo Pacino. Vidíme tu postupné narastanie vplyvu Kmotra Vetchého, ktorý sa začal ešte za komančov a pokračuje cez 90.-te roky až do nášho tisícročia. Vidíme tu zopár známych tvárí (Havla po zmene režimu, Klausa) a niekoľko strán (ODS, ČSSD, KSČM,...), ale to všetko tvorí len akýsi rámcový dej, aby divák vedel, že príbeh je zasadený do konkrétneho prostredia v konkrétnom čase. Vôbec by mi nevadilo, ak by bol film o polhodku dlhší, trochu viac prepracovaný, niektoré detaily lepšie dotiahnuté. Ale veľmi oceňujem ten nápad, ide totižto o prvý gangsterský film, ktorý som videl v českej alebo slovenskej produkcii. A dúfam že nie posledný. ()

Hanys_

Další pokus o stylovou tuzemskou žánrovku, který se s určitými věcmi fakt nesere, ale ten jeho divoce videoklipový styl mi tady zrovna 2x nesedl. Slabších míst ve scénáři je taky docela dost, takže český nelítostný souboj se tedy zase nekoná. Prostě jen solidní tv film, který omylem zavítal do kin. 5/10 ()

kukuuuc10

Na to, jaký má film potenciál, jsem dosti zklamán. Jakoby Nikolaev točil scény na jeden pokus. Příběh se posouvá do roku 2001 a na autech jsou SPZ z EU? WTF? Tvůrcům bylo dokonce i ukradené vytvořit prostředí odpovídající době, ve které se příběh odehrává. Chtělo to kvalitnější režii, kvalitnější kecy a možná film natáhnout alespoň na dvě hoďky. Opravdu se z toho dalo vyždímat více. Tři hvězdy o fous! *** ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc