Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový název) (více)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

LordMysti

Dvakrát škoda posledního záběru, dvakrát škoda že to muselo mít nějaký konec. Každopádně velice mrazivý a zajímavý film. Pro fanouška příjemný zážitek. ()

Franc1s

Doufal jsem ve velké nezávislé překvapení, ale toho se mi nedostalo. Bohužel jen dlouhého debatování, snažíc se to vynahradit pár záběry vesmíru a Jupiteru, ještě že stály za to :) Pak samozřejmě nastoupí nelogika a imbecilita a je to přesně tam, kde jsem nechtěl. Ještě jsem nepobral pár flashbacků(třeba kde hledá kartáček), zbytečnost. Celkově sice za málo peněz, je to dost muziky, ale ve srovnání s MOON mám jasného vítěze. I když jsem fanoušek sci-fi,tak na tuhle vesmírnou výpravu brzy zapomenu...6,5/10 ()

Nocturno culto

Atmosféra zafungovala, napětí také ale pohříchu až v poslední třetině filmu, proto 70 % ....Copley je fakt maník, mám ho čím dál radši .. ()

Rawar

Jistý filmový a hlavně hororový FANŠMEJKR film ohodnotil jako odpad a to je pro mě většinou záruka toho, že se jedná o slušný kousek který stojí za to shlédnout. Nelituji toho, kvalitní vesmírná, vědecká sci-fi, která mi místy připomínala Kouli. Racionální chování postav hodně přidávalo na míře uvěřitelnosti a neblahé tušení z toho, co je vlastně pod ledem se začalo dostavovat poměrně brzy. Kladně hodnotím taky to, že se děj odehrává na Jupiteru, což je příjemná změna oproti množství scifi z rudé planety. Čekání na ani ne minutové setkání s obyvatelem této planety, se vyplatilo a jeho zjevem jsem byl potěšen. Prastarý Cthulhu mi dá jistě za pravdu ()

RajAthen

Poctivé sci-fi tohoto roku. Slovo poctivé bych akcentoval, protože místo příklonu k fantasy, přehnané akčnosti či až přílišnému filosofování, zde skutečně jde o "pouhé" sci-fi, jehož hlavní eso v rukávu dlí ve formátu. Celý film je totiž natočen výhradně ze záběrů kamer. Ve výsledku vás tento přístup má vcelku šanci vtáhnout do děje. Bohužel, děj sám ničím zvlášť neoslní a lze shrnout banálním dvouvětím. Atmosféra (a i odvaha se pustit do tohoto projektu) se však počítá, film jsem si užil, ač jej asi již nikdy neuvidím... ()

Design

neskutečná nuda ... 75% posádky umře nelogicky a celé to je stupidní... efekty na úrovni roku 1985 ... děs děs děs ... a největší objev všech dob na konci je komický :D nechci vyzradit pointu ... ale mohli ještě třeba přidělat světla na nosorožce a žirafu :D smích ... :D ()

Gendarme

Chvílemi napínavé, chvílemi zdlouhavé ... ale i stejně je to parádní reality sci-fi z vesmíru. Neokoukaní herci. Paráda. ()

danny_21

Poměrně slušné sci-fi, taková ryzost skoro jak z pera A.C. Clarka ... Podle mě slušně zachycené prostředí nekonečné černé "prázdnoty" s rpůměrnými herci, s akorátními prvky napínavosti, škoda toho konce, který byl trochu zbytečný a přestřelený - 65 % ()

Karmin

Poměrně sterilní, poměrně přesvědčivé, hlavně pro fanoušky žánru. Dost se to podobá SUNSHINE, ale je to přeci jen o něco málo chytřejší (a naopak méně epické). Přináší to myšlenku, že než se lidstvo naučí skutečně létat po vesmíru jako ve Star Treku, zažijí si průkopníci vesmírných letů peklo a velké množství jich zemře, ztroskotá a zmizí v ledové prázdnotě. ()

neo93

Po dlouhé době klasické sci-fi, které se odehrává především na vesmírné lodi. A není to vůbec na škodu. Setkáváme se s šesti kosmonauty, z nichž ani jeden nijak zvlášt nevyčnívá, ale přesto je pozoruhodné sledovat, jak se snaží vypořádat s problémy na palubě, tak především mimo ní. Realistický a sugestivní pohled vytváří dokumentární styl natáčení, kdy se obraz dělí na několik částí nebo když se postupně přeruší. Velmi uvěřitelné i bez ohromných výbuchů, akčních scén a podobných trhákových jevů. Na tomto snínku jde krásně vidět, že lze vytvořit výborný film i bez obrovského rozpočtu či hereckých hvězd. ()

lakart

Tak tohle opravdu můžu. FF, které není o zabijákovi, ale drama z drsného prostředí hlubokého Vesmíru. Zpracování je na výbornou, příběh taktéž, střih se velmi povedl vzhledem k přítomnosti mnoha kamer. Opravdu spokojenost. 85% ()

umbjaz

tento zajímavý poddruh sci-fi/dokumentu jsme si oblíbil už když jsem poprvé viděl studentský film Ropáci. tohle je celkem slušně dějově a příběhově zvládnutá záležitost, ale k dokonalosti chybělo mnohé. ovšem ve sci-fi podžánru "ukaž co nejmíň" je to nepoměrně dobrá záležitost, až na nevyužitý potencionál s psychickým rozpadem posádky během 22 měsíční cesty. ()

ER

Minimalisticky natočený film s psychedelickou atmosférou (ta je dost hustá),která ani nepotřebovala "vetřelce". Jen je škoda,že menší rozpočet je trochu vidět a vkládané doprovodné komenty,vytvářející dojem autenticity mne taky nenadchly. ()

E lan

Realistiké, napínavé, dobře zpracované. Na druhé straně ultra nízkorozpočtové, což je škoda. Atmosféra by se ale dala krájet a závěr stojí za to. ()

Ceberus

Asi je třeba podotknout, že všechno dostane smysl až v samotném závěru, takže je třeba na tenhle film být trpělivý. Na druhou stranu kvituji, že má snímek jen 90 minut, to k pointě bohatě stačí. Nakonec výborná studie toho, jak kvalitně byla vybrána posádka téhle mise. Vzhledem k "ponorkovému" stylu natáčení (stačí kamery uvnitř stanice) jde finančně o komorní sci-fi drama snímek, srovnatelný třeba s filmem Moon. ()

Listyx

Za me dobrej kousek, teda az na ten film. No tak hrozny to nebylo, zamlouval se mi docela ten styl ala kamery a dokumkent, ale co si mohli milí tvůrci odpostit (SPOILER!) je konverze na slaboduchou vyvrazdovacu s chobotnicí(/SPOILER!). Hrecké výkony nenutno očekávat, scéna je poskládána k výkonum milostivě a tak nějak se to snést dá. Co se snést nedá je pointa a tak poslední třetina filmu, páč tam už človek jen žasně nad vymaštěností ansámblu. Prostě jsem od toho filmu čekal po první půlce víc. Škoda. ()

rivah

Chladná podívaná bez hlubšího smyslu i zábavnosti. Není tu nic, co by vtáhlo a emotivně nebo intelektuálně zaujalo.(max.50%) ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka