Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

AppleCore

Nejen podle traileru, ale i podle názvu bych čekal, že film prolítne napříč celým Stalingradem, napříč celým konfliktem. Nejen že se to nestalo, ono to tomu vyloženě odporuje. Protože dění se situuje do jednoho domu, kde parta ruských "hrdinů" brání poslední kousky svého města a cti. Takže se vlastně o Stalingradu nic nedovíme, ale vlastně ani nic o oněch postavách, jelikož filmu je všechno (až na vizuální stránku) jedno. Nuže, jediný věci, který divák dokáže pozitivně vnímat jsou skvělý efekty, parádní akce a výborná kamera. Všechno ostatní je tu buď navíc, nebo se to zkrátka nepovedlo. Stejně jako není Pearl Harbor o Parlu Harboru, není Stalingrad o Stalingradu - ten je navíc prostě nezvládnutej. ()

klerik

Nie je to veľkovýpravné ako NEPRIATEĽ PRED BRÁNAMI ani také stiesňujúce ako nemecký STALINGRAD. Ale mne sa páčilo práve to pompézne poňatie drobného príbehu boja o jeden barák. Akčné scény sú po vizuálnej stránke úžasné a živočíšne. Dramaturgia rozprávania príbehu je trochu nezvyčajná, ale určite ide o vyváženejší film než bol ADMIRÁL... ()

Chrustyn

Vizuálně neskutečně efektní film, který nehraje na historické reálie a události, ale pouze na vizuálně podmanivou a extrémně zpomalenou akci. Bohužel se však film ve své více než dvouhodinové délce, zbytečně zaměřuje na nezajímavé postavy a akci nechává na samotný závěr a navíc jí není mnoho. Mohla to být dobrá akční podívaná, ale tvůrci se vydali směrem, který jim vůbec nesedl. ()

Grran odpad!

Tak nějak nemůžu uvěřit, že takovoudle sračku natočili rusové, typl bych to na američany, ale očividně všude je něco shnilého. Film je naprosto nesmyslný a nepovedený, i dialogy a celkově příběh postrádá hlavu a patu... "Už dva dny tě miluji" jako WTF?!!! Ten co jim psal texty byl po soutěži v chlastání vodky? Nebo po stáži v americe kde jim narvali hlavy holywoodským hnojem? Fakt ne! ()

Terva

CITÁT - Vážný zranění tam nejsou, ale může to kdykoliv spadnout....... Film začíná zemětřesením v Japonsku, příjezdem Ruských záchranářů a zachraňováním Německých občanů zavalených v jednom domě. To je jen začátek, pak se vše přesouvá do Stalingradu roku 1942. CITÁT - Já měl pět otců, zemřeli a taky nebrečím............ Zajímavě vyprávěný příběh o lásce ve válce. Velmi povedená triková stránka, podmanivý hudební doprovod, akční scény střídají romantiku a realitu, kamera povedená, scénář skvělý a herecké obsazení....inu jsou to herci.CITÁT - Budeme se učit střílet......... Scéna "střílení za roh" je krásná a uvěřitelná. Parta Rusů zamilovaných do jedné dívky, kteří se jí snaží chránit před Němci a jeden Německý důstojník, zamilovaný do Ruské dívky, který se jí taky snaží chránit před Nemci - no prostě láska dělá zmatky. CITÁT - Zabijou mě naši nebo vaši?............... Podmanivý film a přiznám, na konci jsem jsi trochu pobrečel, nějak měknu. CITÁT - Máma říkala, že mám štěstí, protože vůbec nevím, co je to válka............ ()

Marek1991

Zabudnite na sovietske podanie, zabudnite na nemecké podanie, či skvelé americko-britské, toto je niečo úplne iné. Nečakajte ani učebnicový priebeh, toto je umelecké dielo v digitálnom prevedení, ktoré má však aj od hry Call of Duty trocha ďalej, je to proste niečo nové, na podobný film si nespomínam. Škoda, že napriek tým životopisným vsuvkám, si ma takmer žiadna postava veľmi nezískala. Kretschmann spolu s Fyodorovom k tomu mali najbližšie, no v pamäti mi skôr asi zostanú tie kamerové zábery. Nevidel som to v 3D, no napriek spomalovaniu, tam tej akcie dosť chýbalo a pátosu tam kvôli hudbe bolo ozaj dosť, tiež tie konverzácie z toho vyrábali priam ľúbostný film, no ani z toho veľa nebolo, dokonca ani ruské megalomanstvo nadosahuje napríklad taký Pearl Harbor ani zďaleka. Proste akoby sa niečo načalo, no po akejsi prvej pätine zaseklo, aj keď dokonca ani úvod a záver ma nejak neoslovili a to mne vôbec nevadia nejaké hrdinské, poučné, vlastenecké, no svojim spôsobom ľudské motívy. Technicky to vyzerá byť zvládnuté, no obsahovo je to dosť prázdne, navyše zabitie niekoho s tým, že iný spôsob nepoznám a nedospetie k iným pohľadom, či nadhľadom nad veci, tak to je trocha smutné. Dokonca som si dlhú dobu pripadal, ako keby sa to dialo ku koncu leta, ten požiar tam trval príliš dlho a bol veľmi výrazný a tú akúsi zimu som si veľmi neuvedomoval, ale neviem, nebol som tam vtedy, iba mi to prišlo príliš digitálne, nereálne, tú atmosféru každého pocitu pri stláčaní spúšte na zbrani so studenými rukami, tú brutalitu, bolesť, to proste tam nebolo podľa mňa a myslím, že Bondarčuk sklamal, najmä nové generácie si z toho nemusia nič zobrať, napriek tej prehnanosti. Čakal som niečo na štýl vystupňovaného a viac zreálneného Pianistu, čakal som jatky, neustále útoky, proste priblíženie skutočných udalostí, no toto je len priemerné dielo pre moderného nenáročného diváka, z môjho pohľadu. ()

corpsy

Bondarčuk mladší natočil technický spektákel, kde sa to len hemží vizuálnou dokonalosťou. Príbeh je však druhá. Mierne povedané, nenadchne. Divák si pomyslí, že keď sa díva na film, v ktorom je v názve miesto jednej z najväčších bitiek druhej svetovej, tak to bude predsa len o niečom inom. Nevadí, díva sa na to dobre a to mi v tomto prípade úplne stačí. ()

PauloZ

Rusové umí bezpochyby točit velké a vizuálně lahodné filmy. Ukázal to už Timur s jeho Wanted a stejně tak to dokazuje i Fjodor se Stalingradem. Vizuálně, i když z toho cítíte greenscreen v každém záběru, je to fakt parádní a velmi se mi to líbilo. Co je podtatně horší, je způsob vyprávění a některé střihy. Na válečný film je tu velmi málo akčních scén. Je pravda, že když už akce je, nebo je nějaký náznak konfliktu, tak jsou natočeny s gustem, ale jsou tak krátké a rázně ustřihnuty, až je to místy kritické. Jako sonda do dějinné údalosti Ruska to neni vůbec špatné. Jenže stalingrad je zaměřen spíš na příběhovou stránku filmu, než akci. Fjodor se znaší moc mluvit, prohlubovat city v divákovi a přibližovat charaktery hrstky přeživších, kteří brání pobřežní dům. Mentalita Rusů je však úplně jiná, zkratkovitá a myšlenkově velmi prostá, alespoň tak na mě působil vesměs každý dialog. Proto mi nešlo pod kůži to rádoby emotivně a myšlenkově silné vyprávění. Na úkor stopáže je to utahané a nudné. Stalingrad, už kvůli tomu názvu, měl vypadat úplně jinak, mohl to být maximální válečný Epic zážitek. PS: Tady jsou si uvědomil jak moc stejné jsou mapy v Call of Duty a že mám strašnou chuť si trošku zagembit :). ()

FFilipCZ

Vlastně ani nevím, proč dávám Stalingradu jednu hvězdu a ne odpad. Protože tohle po těch všech úžasných filmech na toto téma (Nepřítel před branami, Brestská pevnost,..) odpad rozhodně je. Nečekejte žádné heroické válečné výkony nebo historicky korektní výjevy. Tohle je prostě digitální romantická prasečina o partičce vojáků, kteří dvě hodiny zevlí v domě, který obsadili. NO TFUJ! ()

VojinRyan

Filmov o Stalingrade bolo už veľa ( predsa to bola najväčšia a najdôležitejšia bitva v 2. sv. vojne ). Ale tento natočili čisto samý Rusi. A tak som čakal trošku iný typ filmu. Podľa traileru mi to pripomínalo akčný film, v ktorom sa hádam dozvieme nejaké tie dokumentárne informácie z čias novembra 1942. Žiaľ je to film dosť podobný Rezident Evil. Podobný v tom, že sú tam "efektné" spomaľovačky, výbuchy a príbeh išiel trošku viac do pozadia. Nebol tak rozpracovaný ako som očakával. A rozhodne to nebolo tak epické, ako to bolo v skutočnosti. Veď tam zomrelo cez 2 000 000 ľudí a tu ich zomrelo asi 200. Priemerný vojnový film, ktorý filmom ako Save private Ryan alebo Enemy at the Gate nesiaha ani po päty. 50% - 3*. ()

maddy

Saving Private Ryan meets 300 .. nie, v tomto prípade samozrejme žartujem! Od oboch filmov ma Stalingrad totiž na míle ďaleko. Pusťte si trailer, teraz si ho pusťte ešte raz a teraz zahoďte všetky prípadné očakávania. Je totiž možné postaviť film len na vizuále? Z časti síce áno, ale chce to silného tvorcu. Stalingrad ho bohužiaľ nemá. To, že film nedbá na presné historické reálie a udalosti som mu schopný bez najmenšieho problému odpustiť. Plne akceptujem jeho videoherný vizuál, ktorý je v tomto prípade vycibrený do najmenšieho detailu. Štylizovaný podobne ako Snyderove 300 alebo Sucker Punch a bez nátlaku priznávam, že pre podobný vizuál mám pomerne slabosť. Spomaľovačky majú niečo do seba a ruská produkcia po technickej stránke v tomto prípade v ničom nezaostáva za tou americkou. Ale v dnešnej dobe už samotný takýto vizuál nie je ničím zaujímavý, nebodaj originálny, pokiaľ mu chýba akákoľvek prídavná hodnota. A to je presne prípad Stalingradu. Možno keby sa zameral viac na akciu, tak mohol fungovať, ale tej tu je skutočne pramálo. Začiatok s nalodením ešte vyvolá prísľub efektného akčného filmu, avšak následne sa dej situuje len do jednej rozpadnutej budovy a ponúkne už len pár chvíľkových efektných momentov (napr. pád lietadla). Načo potom podobný vizuál, keď ho film plnohodnotne nevyužíva?! To by možno nebol až taký problém, keby mal film plnohodnotný príbeh. Ten sa síce väčšinu času sa zameriava na postavy, ale scenár je maximálne jednoduchý, nezaujímavý a celý ten vyše dvojhodinový pokus o vojnový film stojí na nezmyselnom rozprávaní si zábavných historiek vojakov a snahe zbaliť jednu hlúpu Rusku v rúcajúcom sa paneláku obklopenom Nemeckou armádou, ktorá má evidentne aj so všetkou technikou veľký problém so zabitím šiestich Rusov. Heroické reči otravujú a herci zahrajú len to čo sa od nich vyžaduje, ale chýba výrazná hlavná postava, na ktorej by divákovi aspoň trocha záležalo. Celý dej je navyše úplne nezmyselne orámovaný katastrofou v Japonsku, kde Rus zachraňuje Nemcov zo zavalenej budovy a popritom im rozpráva históriu Stalingradu. Zmysel však tento úvod a záver situovaný do súčasnosti nemá absolútne žiaden, len umelo naťahuje film o ďalšie už tak poriadne sa vlečúce minúty. Nehovoriac o tom, že o Stalingrade sa tu nedozvieme zhola nič, keďže film sa sústredí len do jednej budovy, ono sa však nedozvieme nič ani o postavách, pretože na všetkom okrem vizuálu tu nezáleží. A ten je bohužiaľ využitý aj tak len v pár minútach filmu. Škoda, mohol to byť slušný vojnový film, ale jeho tvorca sa vydal cestou, ktorá k zvolenému štýlu vôbec nesedí. Na akčný film pramálo akcie, na vojnovú drámu pramálo príbehu, pútavých dialógov alebo dôveryhodných postáv. Jedine, čo tak môže divák vnímať sú slušné efekty, občasná fajn akcia a dobrá kamera. Ale čo z toho, keď to mu vystačí tak prvých 10 minút a medzitým kým sa prepracuje k ďalšej zaujímavej asi dvoj-minútovej scéne tak 3x zaspí pri zbytočných rečiach nezaujímavých postáv a takmer neexistujúcom deji. CELKOVO: 2* (4/10) () (méně) (více)

MartinezZ

Ou-Kej teda. Da, je to nesmysl, heroický patriocismus. Da, je tam plno nesmyslných bitviček. Da, da, da. Ale tad se podařilo všechny prachy narvat vizuálu. Jako všechny prachy. Takže tu máme ruskou druhoválečnou vizuální napodobeninu Sucker Punch, tady na víc jak dvě hodiny natáhnutou neuvěřitelným množstvím skutečně velice pomalých zpomalovaček snad všeho. Ten film fakt vypadá jak nějaká variace na zfilmovaný komiks. Na ten příběh jsem kašlal a jen koukal na obrázky, které by mnohé mohly být, byť morbidními až brutálními, ale vizuálně skvělými wallpapery. A rozpočet dle Wiki: $30 milionů? Hollwood by to zvládl za 200. A to si tu třetí rudou hvězdu zaslouží. Nazdarovje! ()

Raztubyl

Killzone: Stalingrad Fall. Bondarčuk bude zřejmě fanouškem téhle série, protože celkový vzhled a některé scény ji věrně kopírují, jen místo Hellgastu vybíhají ze zákopů hořící rusi... Už dle traileru bylo mi jasné co očekávat a popravdě na vážně míněny film o bitvě ve Stalingradu bych asi do kina nešel - chtěl jsem vidět ruský pokus o epickost ve 3D, s nereálně vypadajícímí efekty, zpomalenými záběry a hlavněmi mířícími do publika. Celou tuhle ujetost jsem tak bral jen jako svéráznou komedii a při jakékoliv scéně obsahující letadla nebo bojující ruské geroje sem se spolehlivě bavil - btw. válečný tenhle film není ani náhodou. Scénář je obyčejná nezajímavá fraška, o tom jak se německá armáda snaží vyhnat šest týpků z jednoho paneláku v centru Stalingradu, a ti si mezitím vypráví veselé historky, semtam zabijou nějaké němce, a snaží se zbalit jedinou holku co tam zbyla. Naprostá většina filmu se tak odehrává jen na jednom náměstí, s občasnou vsuvkou na náhodný nesouvisející epicky vypadající boj někde jinde. Ani tak nevadilo, že jsem díky kombinaci ruského audia a příliš rychlých čínských titulek rozuměl jen asi 60% toho, co se ve filmu řeklo :) Btw. srovnávat dění ve filmu se skutečným příběhem Pavlovova domu, to chce hodně odvahy. ()

MikO_NR_1909

Neskutočne tupý film. Detinské vyobrazenie postáv ako v rozprávke o šípovej ruženke, prehnaný a hlavne nezmyselný pátos, počítačové prostredie, ideologická naivita. Takýto druh filmu vás nemá čím zaujať, neprinesie vám jedinú hlbšiu myšlienku, zhorší vám náladu, nestotožníte sa so žiadnou postavou a koniec koncov z vás robí blbcov. Stalingrad ako ho môžeme poznať aj z historických prameňov tu prakticky neexistuje. ()

Freemind

Už asi vím, jak se cítí pes, když kouká na televizi: "něco se tam pohnulo, teď zase, včíl něco říkají, teď tam někdo běží ...". Spousta postaviček a pohybu bez žádného smyslu ani cíle. No prostě - udělal bych mnohem líp, kdybych si ty dvě hodiny raději olizoval kulky. Haf. ()

kaylin

Takový hezký vlastenecký film, kde ani tolik nejde o válku jako o lidi. Z těch bojů zde moc není, což mi vlastně moc nevadilo. ()

Thomassi

Na nový ruský Stalingrad jsem se těšil hoodně dlouho. Od první chvíle, kdy jsem navíc viděl trailer jsem se nemohl dočkat a věřil v to, že to bude východní vojnová pecka rovná Ryanovi a podobným. Po zhlédnutí jsem ale dostal celkem slušnou facku a ještě teď nevím, co tím Bondarčuk vlastně chtěl říct. V traileru jsou vlastně všechny bojové scény a to co tam není, je zbytek filmu: romantické radovánky a psychologické muka v jednom z mála nezbořených domů u stalingradského hlavního nádraží. A právě toto pan režisér podle mě netrefil, protože koukat na to cca dvě hodiny, když jsem čekal válečnou vřavu jedné z nejdůležitějších bitev války. Na druhou stranu ten zbytek těch pár procent jsou vizuální galeje a válka se vším všudy. Musím pochválit tvůrce také za dokonalé prostředí stalingradského přednádraží a za snahu aspoň trošku zvěrohodnit německou techniku tanku Pz IV a StuG III. Ale i toto vše asi na čtyři hvězdy nestačí. Jedná se suma sumárum o průměrný film, u kterého se nenechte zlákat trailerem tak jako já. Proč tedy dávám přece jen o hvězdu navíc? Pro mě je Stalingrad poté, co jsem měl možnost současný Volgograd letos navštívit, symbolem lidské destrukce a znovuzrození. A stalingradská bitva je tam cítit na každém metru, vyjma centra je to celkem dost prašné město, ve kterém má obyvatelstvo pořád zakořeněnou nenávist vůči Němcům. Proto bude pro mě jakýkoliv film nebo dokument o této epické bitvě vždy něčím víc. ()

Helo

A tak si Rusové natočili Bitvu u Thermopyl... chci říct - Bitvu u Stalingradu... tedy - Bitvu o dům ve Stalingradu... nebo Bitvu o Káťu?... no prostě Stalingrad. Proč jsem byl tak zmaten? Inu protože místy skutečně připomínalo "třístovku" z druhé světové války, ať už patosem a přeháněním, akčními scénami, chvílemi viditelně naklíčovaným pozadím... a třístovku já mám rád, tudíž i tenhle ruský za roh střílející kanón se v mém případě trefil. Chvílemi to možná bylo zbytečně utahané a některé momenty byly slabší, ale naopak některé byly skvělé, mrazivé, dojemné nebo vizuálně perfektní. A když už jsme u toho vizuálu, doporučuji kouknout na toto video, kde je ukázano jak se tvořily parádní efekty pro film (pokud se chcete koukat na film, tak si to pusťte až potom): http://www.youtube.com/watch?v=rwzwxGB2NbU ()

JohnMiller

STALINGRAD 1942.Tuhé boje v neľudských podmienkach za to s odvahou v srdci či už z jednej alebo dobrej strany. Na to že je celí tento film preefktovaný čo, ako som už na mnohých miestach písal, nie je to čo od kinematografie očakávam. ma nesmierne bavil. Bolo to štýlové a vyslovene sa to tam hodilo. Dynamické boje a chaos pri ktorých tuhla krv žilách boli na 100% zvládnuté. Od tankov cez ľudí, kostýmy po budovy som cítil nesmiernu autentickosť (hoci to stým neustále padajúcim popolom trocha prehnali). Prvá polovica bola úplne dokonalá a vizuálne ma totálne uspokojila. V druhej polovici sa príbeh sústredil viac na emócie a dej čo malo za výsledok to že boje trocha ustali. Nie že by sa mi nepáčila tá nebojovná časť ale tie bitky ma tak navnadili že ma srdcervúce scénky nebavili a chcel som iba chladnokrvný boj do posledného muža... 4,5* čakal som nejakú nepodarenú Ruskú zlátaninu.. veľmi príjemne som sa prekvapil. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)