Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

USA, 2012, 92x43 min

Lisa Wiegand

Taylor Kinney, Jesse Spencer, Eamonn Walker, Charlie Barnett, Monica Raymund, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Joe Minoso, David Eigenberg, Lauren German, Randy Flagler, Kara Killmer, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Anne Lockhart, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Caleb Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison Burge, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Molly Reynolds, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen

Užasny serial o hasičech s vybornymi herci.(17.11.2012)

• 6thSun

Po zhruba půlce prvního dílu: hasiči a záchranářky hrdinně zachraňujou životy, všichni jsou samozřejmě krásní a udělaní přesně podle hollywoodského (bravíčkového) mustru a přísných pravidel symetrie, protože jinak by se třeba dívalo málo diváků. He, já třeba jo, ale právě takhle ne!(1.11.2012)

Když dojde na filmy či seriály o záchranných složkách, tak se s patosem tak nějak počítá; chtě nechtě prostě patří k zaměstnáním, kde dotyční den co den nasazují životy. Problémem však bývá neodhadnutí správné a snesitelné míry. Stačí o trochu více než je záhodno a je to nechtěně směšné raz dva. Tvůrcům Chicago Fire se však tu míru (zatím) podařilo úspěšně najít. Nepotřebují hasičský sbor oslavovat zpomalenými záběry na vynášené štěně z ohnivého inferna a prostě a jednoduše je nechávají dělat jejich práci. Samozřejmě uzpůsobenou pro oko divákovo čili frekvence dechberoucích akčně dramatických výjezdů je vražedná a poněkud přes míru. Všechny zásahy však bez výjimky fungují; mimo jiné i proto, že se nekonají žádné superhrdinské kousky na vlastní pěst (to by dotyčný naopak kolegům spíše práci přidělal), ale realistická souhra mnoha členů, kdy každý má přesně danou roli. Stejně tak funguje i osobní linie, kde všichni mají zruinovaný osobní život (mají-li to štěstí a mají vůbec nějaký) a na vděk již dávno nečekají. Se slovy díků se nesetkávají, to spíše se žalobami zachráněných. Ve své podstatě je to taková velkorozpočtová necynická zámořská verze britských Sirens o každodenních hrdinech a samozřejmě nepřiznaný spin-off Třetí hlídky. Z produkční stránky potěší, že se tvůrci nebojí využít předností fotogenického Chicaga a vůbec to díky rozpočtu vypadá i zvučí k světu. A tak je zatím na obtíž jen barbínovské duo záchranářek, které vedle mužského ansámblu, které krom chlapackého charismatu oplývá i hereckým talentem, působí jak pěst na divákovo oko.(18.10.2012)

Po prvním díle mohu říci -seriál, co je pro mně, bude se mi líbit. Nic přehnaného, bez falešné statečnosti a velkých gest.Prostě hasičská stanice se vším všudy, prací i civilním životem. Těším se na další díly.Po shlédnutí 13 dílů je hodnocení jasné a jsem závislák -na nic jiného nekoukám:-) tak.... Třetí série je rozjetá a po nečekaném dějovém zvratu se rozmotávají další osudy lidí, kteří při své práci nasazují krk. Taylor Kinney je vážně parádní chlap :-) Po delší době jsem opět dokoukala úplně všechny dostupné díly a opravdu, tenhle seriál se zkrátka povedl.S hrdiny se zkrátka dokážeme ztotožnit, pod tou ochrannou slupkou hasičské kombinézy jsou zkrátka lidmi jako všichni jiní. Jen to mají o něco těžší díky své profesi.(15.2.2014)

1. série Konečně přišlo opět něco nového, neokoukaného a zajímavého. Úplně prvně mě na seriál navnadila účast Jesseho Spencera (Chase byl vždycky sympaťák). Že se z toho stane pro mě bezkonkurenčně nejzajímavější novinka podzimu 2012 jsem nečekal, ale právě to se stalo a poměrně jednoduše. Skvělý příběh nejen epizodní, většinou příjemný postavy tudíž i herci a hlavně to neotřelé prostředí hasičské stanice ze mě udělali pravidelného diváka, který se nemůže dočkat každé další epizody. Jsem neskutečně vděčný za to, že každá akce nekončí patosem zavánějící scénkou, a že se v podstatě pořád něco děje a není příliš času na nudnou výplň. Trošku mě překvapilo, že hned po první sezóně přijde policejní spin-off, jen doufám, že to neubere na kvalitě hasičům. 90 % *** 2. série Hasičům to na kvalitě rozhodně neubralo a druhá série je stejně skvělá jako ta první. Prostě to baví, baví a baví. Propojování s policejním světem je příjemné zpestření, kvůli kterému nemusíte sledovat spin-off, ale pokud vás baví Chicago Fire, tak vás pravděpodobně bude bavit i Chicago PD. Za sérii se toho stane opravdu spoustu a o své hrdiny se bojíte a zároveň jim přejete, aby vše zvládli skvěle. Baví mě, že děj není jen epizodní a vedlejší linky se táhnou i několik dílů. Mezi moje oblíbené patří hasičská škola a testy a postava kandidátky Jones. Samozřejmě není nad to, když série skončí tak hrozným cliffhangerem. Já chci vědět, co bude dál a kdo má vydržet to čekání! Chicago Fire definitivně patří mezi moje nejoblíbenější seriálová dramata. 100 % *** 3. série /SPOILERY/ Původní nadšení z Chicaga vyprchalo a vyprchalo stejně symbolicky jako život ze Shay. Bylo jasné, že závěrečnou katastrofu nepřežijí všichni, ale tvůrci se bohužel rozhodli odepsat jednu z těch nejzajímavějších postav. Není to tak, že bych jim tu smrt neodpustil a seriál mě přestal bavit. Je to spíš tak, že se ze seriálu stává plnohodnotná vztahovka a já si ho původně oblíbil kvůli tomu neokoukanému tématu a akci. Byl jsem nadšený při rozbití vztahu Dawson a Casey, ještě nadšenější při odjezdu Millse, ale podle závěru mi tvůrci prostě radost opět chtějí sebrat. U mě si každopádně původní seriál a spin-off (Chicago PD) prohodili pozice. Nyní mám radši policajty... 70 % 4. série Doba, kdy mě Chicago Fire neskutečně bavilo jsou dávno pryč, ale pořád sleduji i když už je to tak trochu ze setrvačnosti. Čím dál tím víc mě nebaví Dawson a doufal jsem, že se jí zbaví a dokonce svitla naděje v závěru, ale vypadá to, že zůstane. Stejná naděje svitla u toho, že jí konečně rozejdou s Caseyem, ale ta je nejspíš bohužel taky pryč. Mé nadšení by se možná vrátilo, kdyby se Dawson odstěhovala pryč, protože už dlouho mi žádná postava tolik neležela v žaludku. Uvidíme, kam se hasiči pohnou za rok, já se k nim nejspíš zase vrátím.(6.8.2013)

• - Požární stanice je označena číslem 51. Stanice téhož čísla byla v seriálu Emergency! (od r. 1972), který také vysílalo NBC. (Borrtex)

• - Záběry z natáčení havárie malého letadla byly vysílány ve zprávách chicagské televizní stanice WGN, která se zpočátku mylně domnívala, že jde o havárii skutečnou. (phoebess)

• - Dýchací masky, které herci nosí při požárních akcích, jsou nereálné. Byly vyrobeny speciálně pro seriál a byly z nich odstraněny důležité součásti, aby bylo hercům lépe vidět do obličeje. (Borrtex)