Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

USA, 2012 - 2017, 80 h 56 min (Minutáž: 92x43 min)

Taylor Kinney, Jesse Spencer, Eamonn Walker, Charlie Barnett, Monica Raymund, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Joe Minoso, David Eigenberg, Lauren German, Randy Flagler, Kara Killmer, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Anne Lockhart, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Caleb Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison Burge, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Molly Reynolds, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet, Myke Wilson, Steven R. McQueen, Joe Keery, Miranda Rae Mayo, Lauren Stamile, Scott Elrod, Li Jun Li, Carl Weathers, Natalie Alyn Lind, John Karna, Brian Baumgartner, Marlyne Barrett, Cyril Smith, Daniel Zacapa, Charlotte Sullivan, Brian Boland, B.K. Cannon, Nick Boraine, America Olivo, Brian Tee, Alan Wilder, Michael Goldberg, Andrew Carter, Victor Slezak, Shanesia Davis-Williams, Melissa Carlson, Russ Panzarella, Daniel Craig Baker, Rich Komenich, Rebekah Ward, Torrey DeVitto, Barbara Eve Harris, Rachel DiPillo, Jennifer Lafleur

Totální seriálová závislost, která mě pohltila během pár epizod. Jasně, není to světoborné, ale má to moc fajn postavy, neotřelé prostředí a rodinnou atmosféru. Spin-offy jsou taky fajn, ale Fire bylo první.(3.7.2016)

Vynikající seriál. Sledující osudy jednotky Hasičského záchranného sboru z Chicaga. Můžeme sledovat jejich radosti i strasti při výkonu nebezpečného povolání. Vesměs všechny postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Příběh má spád. Samozřejmě se občas najde i špetka klišé. Ale to k tomuto žánru patří. Na stanici se budeme setkávat kromě samotných hasičů taky s dvojicích krásných záchranářek. Při zásazích této stanice se najdou velice dojemné, napínavé ale i úsměvné momenty. A hlavně je zde hezky zachyceno že je pro hasiče prvořadé bezpečí obětí. Až potom kouká na vlastní ohrožení. A taky, ať mají mezi sebou jednotlivý muži jakékoliv osobní spory. V akci jsou jeden tým a veškeré antipatie jdou stranou. V seriálu jsou nádherně řešeny jak profesní tak i osobní životy postav. Divák nemá problém se s nima ztotožnit a oblíbit si je. O to víc má strach když se ocitají v životu nebezpečné situaci. Kterých je, vhledem k jejich povolání, všude plno. P.S. seriál je úzce provázán se svým neméně kvalitním, kriminálním spin-offem Chicago P.D. EDIT: Bohužel se z toho začala stávat čistokrevná telenovela a můj zájem prudce opadává. Moýná se k tomu ještě někdy vrátím. Uvidim...(13.3.2014)

Profesionálně bezchybně natočený seriál těžící z atraktivního prostředí. Trošku vadí stereotypní vršení velmi podobných zápletek, což zřejmě při délce seriálu a při úzkém zasazení do hasičského světa jednoho město nemůže být jinak.(11.12.2015)

• Allien.9

Na to, že jsou to hasiči (možná nejvíce sexy povolání vůbec:-)), nejsem nijak nadšená. Po vizuální stránce, kterou tu většina lidí vyzdvihuje do nebes, se jedná o lepší průměr, vztahově-problémová rovina mě nechytla téměř vůbec. Nevím, možná za to může fakt, že všichni - i v těch nejkrušnějších chvílích - vypadají, jako by právě vypadli ze stránek módního časopisu... Bože, vybavila se mi "Pobřežní hlídka".XD(3.4.2014)

Užasny serial o hasičech s vybornymi herci.(17.11.2012)

• - Když Cruz (Joe Minoso) v osmém díle druhé série otevře skříňku, je zelená lahvička zhruba třetinou vysunutá z poličky. Po střihu už je ale na poličce celá. (jirijost)

• - Tvůrci a herci seriálu spolupracují s opravdovými hasiči města Chicago, kteří jsou také vidět v mnoha scénách a fungují také   jako poradci při natáčení. (Juress)

• - V pilotním dílu seriálu si sám sebe zahrál Rahm Emanuel, skutečný starosta Chicaga. Své účinkování ale podmínil tím, že show musí investovat do fondu určeného vdovám hasičů a sirotkům. (jirijost)