Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

USA, 2012, 92x43 min

Lisa Wiegand

Taylor Kinney, Jesse Spencer, Eamonn Walker, Charlie Barnett, Monica Raymund, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Joe Minoso, David Eigenberg, Lauren German, Randy Flagler, Kara Killmer, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Anne Lockhart, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Caleb Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison Burge, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Molly Reynolds, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne
  • MoiJe

Pilot: Zvlast nezaujalo. O E2 este pouvazujem.(9.11.2012)

Ano! Toto mám rád. Miluji prostředí záchranářů. To jak jimi někteří pohrdají, jiní je "uctívají". Jak musí řešit náročné situace a u toho bojovat s časem a davem lidí. A když se jim něco nepovede, zachovají chladnou hlavu. Toto nabízí seriál ChF. A já jsem nadšen. Nejenže v něm je to co jsem vyjmenoval, ale plus život na stanici a soukromý život záchranářů. Není to jenom o zachraňování lidí. Je v tom vše. Humor, napětí, emoce, ztráta. Doporučuji.(17.6.2013)

Výborná seriálová podívaná. První tři díly se seznamujeme s prostředím, s lidmi, a s tím, jak vše na hasičské stanici funguje. Ve chvíly, kdy by seriál mohl začít připadat nudný (tím stereotypem a ničím novým) se autoři rozhodli vytvořit onen vnitřní děj mezi jednotlivými epizodami, a to je to, díky čemu se po třech dílech začnete neskutečně těšit na další díly. Pro seriály ale i filmy které mají co dočinění s tvrdou prací a skutečnými hrdinami mám slabost, a toto je zase něco nového a především originálního. Seriál mě nadchl, a sledovat jej je akce, překvapení i zábava. Vše co má mít, má. 95%PS: Po 2 sériích mi Firehouse přirostl k srdci. GOD, HOW MUCH I LOVE THIS FAMILY!(24.11.2013)

Profesionálně bezchybně natočený seriál těžící z atraktivního prostředí. Trošku vadí stereotypní vršení velmi podobných zápletek, což zřejmě při délce seriálu a při úzkém zasazení do hasičského světa jednoho město nemůže být jinak.(11.12.2015)

Po první sérii musím říci, že Chicago Fire má bezesporu nejblíž k realitě, když si vezmeme na mušku hasičinu. Ok, pořád nemají přilby, když jdou do postrojů a na lana a bla bla bla a našlo by se toho daleko více, ale je to určitě snesitelné. Navíc tvůrci nabízí solidní škálu nehod, takže akce nenudí, protože není pořád stejná. Herci tomu taky celkem pomáhají, nejsou vyloženě otravní a někteří jsou dokonce charismatičtí. I tak bych ale trochu ubral drámo a zkusil to vést jiným směrem. Nevím jakým, ale prostě jiným. Koneckonců, já jsem jen trapný pozér, co kritizuje cizí práci!(27.1.2016)