Chicago Fire (TV seriál)

Chicago Fire

USA, 2012, 92x43 min

Lisa Wiegand

Taylor Kinney, Jesse Spencer, Eamonn Walker, Charlie Barnett, Monica Raymund, Yuri Sardarov, Christian Stolte, Joe Minoso, David Eigenberg, Lauren German, Randy Flagler, Kara Killmer, William Smillie, Jon Seda, Teri Reeves, Anne Lockhart, Treat Williams, Robyn Coffin, Anita Nicole Brown, Jeff Hephner, Michelle Forbes, Jason Beghe, Sarah Shahi, Kathleen Quinlan, Nicole Forester, Shiri Appleby, Mike Starr, Brooke Nevin, Brittany Curran, Griffin Kane, CJ Adams, Dylan Baker, Sophia Bush, Mena Suvari, Tania Raymonde, Christine Evangelista, Melissa Ponzio, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, David Aron Damane, Daisy Betts, Jake Weary, Marina Squerciati, Kirsten Fitzgerald, Maura Kidwell, Alexandra Metz, Mo Gallini, Amy Newbold, Jeffrey DeMunn, Meghann Fahy, Max Baker, Scott Jaeck, Irma P. Hall, Joanna Adler, Amanda Righetti, Mouzam Makkar, Edwin Hodge, Cody Sullivan, Karen Aldridge, Katherine Cunningham, Matt Trudeau, Joe Farina, Ben Marten, Karin Anglin, Zack Ward, Kelli Barrett, Kurt Naebig, Andy Ahrens, Richard Cabral, Scott Eastwood, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Christopher Cousins, Nestor Serrano, Domenick Lombardozzi, Rachel Cerda, Larisa Polonsky, Vedette Lim, Elias Koteas, Jeff Lima, Molly Pan, W. Earl Brown, Chris J. Johnson, Amy Morton, Shane McRae, David Pasquesi, Alex Weisman, Gordon Clapp, Kenny Johnson, Laya DeLeon Hayes, Patrick John Flueger, Rebecca Spence, Serinda Swan, Kelli Giddish, James Russo, Summer Naomi Smart, Richard Roundtree, Brian Geraghty, Robert Knepper, Sammy Sheik, Annika Boras, Ellen Woglom, Grace Etzkorn, Olivia Horton, Matthew Del Negro, Bree Williamson, Liz E. Morgan, Samuel Caleb Hunt, Eric Mabius, Yaya DaCosta, Warren Christie, Laurie Holden, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Izabella Miko, Dora Madison Burge, Tamara Tunie, Mariska Hargitay, Puja Mohindra, Corey Sorenson, Eric Edwards Abud, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Eddie J. Fernandez, Preston James Hillier, Jason Bradley, Nick Gehlfuss, Molly Reynolds, Abigail Kuklis, Jeff Garretson, Justin James Farley, Courtney Rioux, Kristi Engelmann, Francis Guinan, Sari Sanchez, Rachel Nichols, Ron Dean, Scott Stangland, Ilfenesh Hadera, James Waterston, Parker Mack, Ricky Wayne, Lucas Jade Zumann, Tyler Young, Guy Burnet

Velice povedená záležitost, která je dostatečně dramatická, ale ne za každou cenu, příjemně emocionální, ale většinou ne přehnaně sentimentální, zajímavě vztahově propletená, ale ne v "telenovela stylu". Příjemné je i obsazení, takže jsem více než spokojen. 9/10(5.11.2012)

• KevSpa

Zajímavé prostředí, vesměs sympatičtí herci, žádný přehnaný patos. Chicago Fire vypadá po prvním dílu hodně nadějně. Pilot - 70 %(11.10.2012)

Po první sérii musím říci, že Chicago Fire má bezesporu nejblíž k realitě, když si vezmeme na mušku hasičinu. Ok, pořád nemají přilby, když jdou do postrojů a na lana a bla bla bla a našlo by se toho daleko více, ale je to určitě snesitelné. Navíc tvůrci nabízí solidní škálu nehod, takže akce nenudí, protože není pořád stejná. Herci tomu taky celkem pomáhají, nejsou vyloženě otravní a někteří jsou dokonce charismatičtí. I tak bych ale trochu ubral drámo a zkusil to vést jiným směrem. Nevím jakým, ale prostě jiným. Koneckonců, já jsem jen trapný pozér, co kritizuje cizí práci!(27.1.2016)

• geklon

Reklama na deodoranty roku. Tohle už přece dobře známe, akorát tam míň jezděj sanitky, než požární auta a bílé pláště plně dezinfikovaných doktorů, se vystřídaly za nehořlavé kombinézy a pěkné žluté kšandy. Z míry mě tahle citová vydíračka moc nevyvedla. Přesný merický seriálový model. "Budem to do Vás prát, tak dlouho a v takovým množství, že se Vám z toho uškvaří monitory." Né děkuji, raději zápalnou lahev, tyhle hero soap píčovinky jsou spíš pro lidi, kteří potřebují uvěřit, že svět není takový, jako ho oni samy žijí.(25.2.2015)

• kingik

Hoří vám barák, kočka vám utekla na střechu a uvízli jste ve výtahu? Už nevolejte české hasiče, nevolejte ani Barrandov, ani si nestěžujte u Vaňury. Zásadně volejte chicagské hasiče. Je to sice trochu dál a telefonní tarif je neskutečný, ale stojí to za to. Barák nelehne popelem, chcíplá kočka ožije, a i když jste byli ve výtahu napůl udušení, tak žádný strach. Dostanete se z toho. Ze všeho špatného, co vás potká, se dostanete. Jednotka Chicago Fire vás nenechá padnout. Ale pozor! Je v ní jeden větší fešák než druhý, a pokud máte manželku nebo přítelkyni, tak s jistotou o ní přijdete, jen co tihle macho-hasiči vyskáčou z hasičského vozu. Ultimativní blbost líčí opět tupým a milionkrát viděným způsobem veselé i neveselé historky ze života. A když to nejsou lékaři, policisté, tak jsou to...no...zkuste hádat....no...no... přirozeně, HASIČI to jsou. Asi největším překvapením je, že epizody točil kdysi nadějný a nezávislý režisér Tom DiCillo, ale i kdybyste mě umlátili hasičskou sekyrou, jeho režijní rukopis je stejný jako u desítek jiných seriálů, které jdou jako přes kopírák. A co jste to říkali?! Aha, jo že to má bomba vizuál. Ano, pokud jste vlastníkem kvalitního mobilu, tak zhruba srovnatelný s jeho pixely. Herecké obsazení čítá typické seriálové cukrouše, protože jinak tenhle seriál asi stěží upoutá pozornost. Dejte dohromady seriál se všemi jeho ohranými schématy, režií, která jede v jedné předem určené a ničím překvapivé lajně, smrtící a nesnesitelné herce pronášející smrtící dialogy a z této jednoduché rovnice vám vyjde pitomina Chicago Fire. Mega ultra stupidní seriál, tolik typický pro tv Barrandov a jeho vysílací schéma! 20%(19.3.2014)