Závod s časem

Preteky s časom

Getaway

Akční / Krimi / Thriller

USA / Bulharsko, 2013, 90 min

Páni, mě to sedlo skvěle. Skvělý úvod, který navnadil. Jedna automobilová, vesměs policejní, honička za druhou. Výborné záběry kamery na všechny ty kaskadérské kousky, které naprosto perfektně snímají každou bouračku těch nejlevnějších policejních aut z východní Evropy. A že je jich fakt hodně. Po delší úvaze dávám 85% jelikož mě film velice mile překvapil.(29.12.2013)

Kvalitní byla v tomto filmu dvouminutová scéna na uzavřené silnici. Už jen z tohoto důvodu by bylo vhodné se podívat na tenhle film. Na YouTube někdo nahrál tu scénu (doporučuji vidět se znalostí předchozího děje): http://www.youtube.com/watch?v=P5TeOJPK4ws (: ✔(2.2.2014)

Ethan Hawke za Eleanořin volantem demoluje Sofii, na telefonu má Johna Voighta udílejícího pokyny a v patách bulharskou policii, jejíž Astry mají pozoruhodné výkony. Totální nenáročný výplach narvaný honičkama až po střechu, který nemá výraznější ambici vyprávět nějaký příběh. A mě to bavilo, protože přesně tohle jsem čekal a chtěl. Trošku mi sice vadila postava Seliny Gomez, která byla místy protivná za hranou snesitelnosti, ale i to se nakonec dalo přežít. Ukázkový exemplář ze škatulky se štítkem "vypnutý mozek". 60%(10.2.2015)

Já vám teda nevím. První film ve kterém mě nenasrala Zelená Gomez a první film ve kterém jsem nežral roli mEthanovi. Je to vlastně hovadina s hovadinským dějem a hovadinskými nelogickými kravinami, ale dá se na to dívat. Dvě flašky vodky a dá se. Na jedno příjemné odpoledne, kdy člověk vypnu trošku toho přívodu kyslíku do mozku a nemusí tak vehementně přemýšlet, je to skvělá zábava. Nebýt toho trošku dementního konce vycucaného z péra nějakého debila (to s tím pérem je dvojsmyslné), tak tam dám i tu čtvrtou hvězdu navíc. Akce požehnaně, výbuchy, honičky, rozbitá auta. Taková více televizní Anakonda 12.(19.12.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Musím vyjádřit velké uznání filmařům, kterým se podařilo natočit hoďku a půl dlouhou automobilovou honičku tak napínavě, že při ní nevystříkla ani kapka adrenalinu. Ale na druhou stranu nudy a všelijakých pitomin se do filmu podařilo natlačit přesně tolik, kolik vyžadovala filmařská velmoc zvaná Bulharsko. Kdyby si měl vybrat mezi druhou projekcí a devadesátiminitovým exkluzivním pobytem v péči Jigsawa, tak asi zvolím film, ale nebude to snadná volba.(14.3.2014)

• - Původně bylo oznámeno, že se jedná o remaku filmu Útěk (1972), ve skutečnosti se však jedná o originální příběh. (Neffy)

• - Vo filme nie sú pri autonehodách použité počítačovo generované obrazy (CGI). Všetky havárie sú skutočné. (Tony DiNozzo)

• - Niektoré kaskadérske kúsky zvládol Ethan Hawke (Brent Magna) úplne sám. (Tony DiNozzo)