Drákula

USA, (2013–2014), 7 h 10 min (Minutáž: 43 min)

Epizody(10)

Píše se rok 1896 a Drákula přijíždí do viktoriánského Londýna v přestrojení za Alexandera Graysona – pohledného
a charismatického amerického průmyslníka, který o sobě prohlašuje, že chce do viktoriánské společnosti přinést trochu vědy. Ve skutečnosti se spojil se svým úhlavním nepřítelem, Van Helsingem, aby se brutálně pomstil starému společenství jménem Řád draka, které před více než 400 lety zabilo jeho milovanou ženu Ilonu. Grayson ale nepředpokládal, že se setká s krásnou studentkou medicíny Minou Murray, která je podivuhodně podobná Iloně. Osud narušil Drákulovy pečlivé plány a Grayson bude muset bojovat s pokušením smrtelníků. Po dlouhých staletích, která strávil s pevným odhodláním k odplatě,
se teď Drákula přesvědčí, jestli ještě pořád dokáže milovat. (Bontonfilm)

Tinusa14

Aj napriek tomu, že prvý diel nezaujal asi tak ako mal, druhý a tretí diel hodnotenie vyzdvihli o niečo vyššie. Páči sa mi že sa tu objavujú aj postavy ktoré boli v knihe od Stokera aj keď v pozmenenej podobe, nevidím nič zlé na tom, že ich tak trochu "zmodernizovali". Plus k tomu všetkému musím pochváliť výber hlavného hrdinu. ()

brasek

Rozhodne zaujímavý seriál so slabším rozbehom. Myslím si, že divákovi je podávaná postupne dosť dobrá nádielka pikantnej drámy s nádychom hororu, miestami by som privítal tvrdšiu realitu a detailnejšie vykreslenie niektorých scén. ()

Sofia_Straw

Váhala som, či začať sledovať... Po prvých troch častiach som nebola nejako zvlášť nadšená a prestala som. Ale počas Vianoc som si povedala, že ešte dám Draculovi šancu. A dobre som spravila - už po štvrtej časti som zmenila názor, práve tu začalo ovzdušie prudko stúpať. Tento seriál nie je realistický a rozhodne nie je len drámou či hororom, sú v ňom aj fantastické scény zdôrazňujúce fakt, že ide o legendu. Atmosféra je temná a ponurá, presne taká akú si tento žáner vyžaduje, herecké obsadenie slušné, príbeh pútavý. Jonathan Rhys Meyers je v úlohe Alexandra výborný. Škoda, že bol seriál po prvej sérii zrušený. ()

Scaevola

Když přetrpíte první rozháraný díl, který vás vrhne přímo do děje bez jakéhokoli upozornění, pak se vám dostane skvělé odměny a napětí stoupajícího s každou další episodou, neboť postavy znáte, ale stát se může cokoli. Výborné nápady ozvláštňují notoricky známý příběh; kvalitní výprava, hudba i atmosféra viktoriánské Anglie podporují komplexní vyznění. Škoda jen snahy tvůrců o puritánství, nemohli snad ani předpokládat, že by tohle zajímalo malé děti, a kdejaký korzet či krajka by tu stály za roztržení. Finále mne poněkud zklamalo svou přímočarostí, ale alespoň byly završeny všechny nejotevřenější příběhové linky a scéna se vlastně dostala tam, kde má začít... ()

shi_sha

První díl mne rozhodně okamžitě zaujal, samozřejmě největším tahákem byl J.R.Meyers. Další a další díl byl dokonalejší, ta atmosféra, romantika, vášeň, hudba. Určitě je velká škoda, že seriál skončil první sérií. Meyers byl dokonalý Dracula. ()

Hellscuboy

Jako...když někdo vysloví Drákula,hned je každému jasné o co jde...hlavně přechází sranda,ale tenhle serijál je jedna velká legrajda....skvělej Džonatan ve sračkozním pokusu...škoda :-( ....jakýho tady tvůrci vytvořili Kinga upírů..konec..nakopal bych je z prominutím do prdelí..... ()

CaptNemo

Tohle je přes všechnu snahu béčková záležitost. Od scénáře přes studiové "exteriéry", až po strnulého Rhyse Meyerse. ()

Khare

Upřímně to neshledávám až tak kvalitním, ani po stránce zpracování, ani z hlediska příběhu (který doznal velkých změn, některé jsou nápadité, některé jsou spíš na škodu), ale hrozně mě baví to sledovat! Postava Draculy je skvělá, jsem ráda, že se mu daří nesklouznout k prvoplánové romantice, ačkoliv je jeho získávání Miny romantické velmi, a své vášně většinou dokonale ovládá. Ke konci se, bohužel, hlavní postavy často chovají dost nelogicky (naprosto účelově, řekla bych, jinak by je jejich tvůrci do některých dějových zvratů nutili jen horko těžko), ale kupodivu mi to skoro nevadilo, nechala jsem se unášet příběhem a několika výtečnými scénami v něm. Tři a půl hvězdičky, Grayson to zcela zjevně táhne nahoru, Mina podle mého názoru trochu dolů. ()

Hookins86

Tak včera přišel poslední díl, což vždycky nechci, když se mi seriál líbí. Nebyl to žádnej top, ale mělo to svoje kouzlo, které mě nutilo koukat na každý díl. Čekal jsem od posledního dílu nějaký fajnový vyústění, ale bohužel do dopadlo, tak jak asi nikdo nečekal - prostě jen pár mrtvejch a servus. Jsem zvědavej, jestli bude druhá serie, jestli to teda vydělalo a ne prodělalo... ()

Fantasy

Viděno - komplet 1. série. Zajímavé zpracování. Moderní, příjemné, temné. Touha po pomstě, prolínající se s dávnou a přesto přítomnou láskou a nikdy nekončícím lovem. Herecky velmi přitažlivé. Charismatický J.R. Meyers, sexy-svůdná V. Smurfit, nevinná J.d.Guow, nafoukaní a zdánlivě nedotknutelní členové Řádu Draka. Jen ten O.J. Cohen mi tam moc nesedí. Připadá mi takový... neslaný, nemastný, zkrátka nijaký. Chvilku zamilovaný blázínek, potom čestný mladík, vzápětí donášející špeh a nakonec neskutečný hajzl! Dějová linka přinesla nový pohled na Drákulu, tentokrát v roli amerického průmyslníka, z dávného protivníka a lovce Van Helsinga se stává něco jako přítel a lov přebírá nová postava. Na viktoriánský Londýn pro mě trošku moc vyzývavá lady Jane Wetherby a co mě opravdu šokovalo, ale později i zaujalo, Lucy jako lesba. Atmosféra tajemného viktoriánského Londýna mě snad nikdy nepřestane přitahovat. Zde využita na výbornou. Touha po pomstě je sice velmi "nečekané" téma, přesto dobře rozvinuté, nenudící, naneštěstí předčasně ukončené. Škoda, věřím, že se to mohlo ještě rozvinout a ukázat svůj potenciál. Pravdou však zůstává, že to celé stálo na hereckém výkonu Meyerse a jménu Drákula. Nic jiného jsem ale nečekala. Vždyť jsem se na to začala dívat jen kvůli němu. Závěr: Zpočátku seriál nadchne, později se tempo lehce zpomalí, naštěstí se potom opět zvedne a skončí zamilovaným objetím. Tedy, osobně bych brala spíš krvavou lázeň... ne že by na závěr nebyla, ale mohla se použít jako poslední pohled. Teď, když o tom tak zpětně přemýšlím, vážně mě mrzí, že už nebude druhá řada, Lucy se mohla konečně vybarvit v celé své kráse! ()

LucyZ

Tak úvod byl průměr. Ale osobně nechápu, proč tvůrci převzali jména většiny postav z knižní předlohy Brama Stokera a nic jiného, jako např. charaktery, děj, profese postav, atd.? Rovnou si mohli vymyslet svůj vlastní příběh s novými hrdiny, ovšem je mi jasné, že by seriál ztratil na "lesku" a zajímavosti. A BTW pochybuju, že v roce 1861 měli kapesní baterky :-) ()

Jardinero

Na tohle jsem se hodne tesil, ale cekal jsem vic. Jonathan nezklamal, kazdopadne Pilot plny reci a hodne postav az se v tom clovek ztraci, ale kvalita tam je, za 4 (3 je malo) a doufam ze se to rozjede. ()

xxxLussyxxx

Pilot byl nic moc. Za to druhý díl už byl o 100% lepší. Zatím to vypadá na seriál, který bych s přehledem mohla řadit mezi své oblíbené. Zatím tedy všechny hvězdičky, uvidím zda hodnocení po pár dílech změním ;) ()

frantad odpad!

Je až neuvěřitelné, co všechno se dá sprasit. Tentokrát přišel bohužel na řadu i Dracula. Samozřejmě, že tento paskvil nemá ani vzdáleně nic společného se skvělým dílem Brama Stokera a jeho klasickým filmovým zpracováním. Opět zde máme novodobou propagandu zabalenou do rádoby zábavného seriálu. Propagandu, kde nesmí chybět homosexualismus (pro jistotu mužský i ženský), feminismus a samozřejmě také multikutluralismus - negrem se stal tentokrát chudák Renfield. A aby toho nebylo málo, máme zde jakýsi řád Draka, zde jsou to jacísi zlí katolíci, kteří ovládají svět skrze ropu, ač se samozřejmě chovají jako žido-zednáři, jak je všeobecně známe. ()

ceos

Spočiatku slabší rozbeh, no posledné aktuálne vysielané časti (5., 6. diel) riadne hýbu dejom a nutno podotknúť, že aj divákom. Meyers mi najskôr v úlohe Draculu vadil, ale nejak mi postupne prirástol k srdcu a dokonca mu fandím, aby získal mladučkú Mínu, ktorú hrá odo mňa o rok mladšia chutnučká Australčanka Jessica De Gouw. Snáď sa dočkáme aj druhej série, prípadne aspoň decentného zakončenia na záver prvej desať-dielnej série. Mimochodom Nonso Anozie a.k.a. Renfield je vynikajúcim doplnkom k Meyersovi. Klobúk dole a teším sa na Január. ()

macoslavek

kýčovité utrpení, fanoušci stokerova originálu (opět) zapláčou.. nezachránil to ani chudák Jon, který se svou rolí vyloženě pronudil.. nebýt postavy Renfielda (Nonso Anozie), asi bych se na celou 1. řadu ani nedodívala. ()

Lucije

Krásně propojené s původním příběhem Brama Stockera. Modernější pojetí, které mě neskutečně baví. Kdo si libuje v upírovinkách, neprohloupí. Nejprve jsem si na Meyerse v Draculově rouše nemohla zvyknout, ale po chvíli mě přesvědčil o opaku a nikým bych jej nenahradila. ()

nadrin

Achjo, Drácula v podání Meyerse ve staré dobré Anglii. Přiznávám, že se mi to líbilo ještě dřív, než jsem si pustila úvodní díl. Autoři zase jednou vyloženě pustili uzdu své fantazii, což mi zase jednou vůbec nevadilo. No a co, tak je Renfield černoch jak hora, Lucy má svůj coming out, Dracula si hraje na vynálezce, Van Helsing je dle mého skromného názoru pomstychtivej maniak (výbornej Kretschmann), a tak dále...ale Mína, ta mi přišla fakticky kouzelná...její studijní aj milostné problémy mě chytaly u aterosklerotickými koronárkami protkaného srdíčka, ale infarkt myokardu se dostavil až ve chvíli, kdy mi došlo, že další série není a nebude. ()

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)