MasterChef

(pořad)

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef prvýkrát vstupuje na Slovensko a do Česka! Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších slovenských a českých amatérskych kuchárov, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef. Fenomenálnu kulinársku show moderuje známa modelka a milovníčka varenia Daniela Peštová. (oficiální text distributora)

e.Xit odpad!

Aneb jak opět pokazit něco co v originále skvěle funguje. Na to má Nova zajisté vždy skvělý recept. ()

svobik

Moc se nedivím zdejšímu hodnocení, protože kdo viděl originál, tomu při sledování české verze zaskočil asi ne jeden knedlík v krku. Místo geniálního Ramsayho a spol. vykoukne parta československých rádoby drsňáků v čele s mečící porotcovskou sebeparodií a korunu tomu všemu nasadí Peštová, která dokonale naplňuje archetyp blondýnky, jež by nikdy neměla otevírat pusu (natož před kamerou!!!)... uznávám, že pro mě to byl v době uvedení šok, a proto jsem od českého Masterchefa dal ruce pryč. Po dvou letech jsem mu dal ale druhou šanci a musím uznat, že s přibývajícími díly se z toho stala poměrně super oddechová zábava. Porota samozřejmě zdaleka nedosahuje levelu originálu (i když je s přibývajícími díly snesitelnější), soutěžícím se až moc pomáhá a všemu tomu chybí nějaké zásadnější vyhrocené situace, solidně zvládnutá (jistě, obšlehnutá) formální stránka a vcelku zručné dolování emocí z diváka to ale táhne nahoru. Spokojených a neurážejících 50%. P. S. U všudypřítomné reklamy na Billu jsem myslel, že si prostřelím hlavu. ()

Casablanca

Na původní formát to nemá, ale než se pustím do výhrad - konečně se objevilo aspoň trochu invenční vaření i v českém pořadu "o vaření". A teď ty výhrady: Nechápu roli Peštové. Porotci si někdy na zlé hrají. A hrají to blbě... No a Billa jako sponzor, propagace značky "clever", o jejíž kvalitě by se dalo polemizovat... Protože když se podíváte na realitu v obchodě - české (to zdůrazňuji) Bille - a na to, z čeho vaří soutěžící a co mají k dispozici, je v tom diametrální rozdíl... Úkoly jsou od původní verze dost okleštěné - vařit 40 porcí místo 200... Poslední výtka se týká bulváru a jeho chytání se každé blbosti... A další díly ukáží, jestli z toho tvůrci udělají pořad poplatný české touze po skandálech a konfliktech (kam tak úspěšně má namířeno Prostřeno!), nebo to bude od toho oproštěné a zaměřené na "haute cuisine". ()

Luteka

Viděla jsem pouze 2 poslední řady a mě se to teda líbí. Kluci nejsou zbytečně drsný, nenadávají, neponižují. Za mě taková příjemná oddechovka :) ()

Dromed odpad!

Tak tohle se nedá z originálem ani srovnat. Šéfe, příště se vyser Na Nože, a zatlač na Primu ať ti sežene originální licenci. Ale já to říkal! ()

pávek odpad!

Kurva co to je? Kdy tyhle chytrolíny vybral? Je to pořad o amatérských kuchařích, nebo o nich a jejich soutěži, kdo je vulgárnější a umí líp urážet? Nejsměšnější je ten holohlavý upištěný klon Pohlreicha,který napodobuje jeho gesta a mluvu. Zajímalo by mě,jak by se tihle frajeři tvářili,kdy s něma někdo takto jednal,kdyby oni byli v roli opačné. A je mi celkem prdel, jestli mají napodobovat originál. ()

civrss

Zpočátku jsem byl docela spokojený. A to myslím vcelku vážně, protože nesnášim reality show všech druhů a nekvalit. Masterchef mě však dost překvapil, a to hlavně v samotných soutěžících. Většina z nich mi byla sympatických a při sledování jsem se netrápil. Rozhodně mě tam však spousta věcí neskutečně srala. Třeba všudypřítomná reklama na Billu a bůhvíjaké mixéry a podobné voloviny. Dále porota, nesympatická, afektovaná a přechytralá. Ale nejhorší je ta plastová blondýna, která by měla být nepostradatelnou moderátorkou. To se mi chce, milá televize Nova, pekelně zvracet. Chudinka pinda asi neměla peníze... V porovnání s Gordonem Ramsey naprostý bulšit, ale dokoukal jsem to. ()

herr_carter

rok od roku jsou tyhle show více idiotské, ale nedivím se - české hlediště je čím dál více "náročnější", takže pak začínám chápat, že vepřový se dělá přímo na zabijačce, kuřecí na hřadu a hovno s cibulí se připravuje přímo v žumpě pro celkový lepší dojem autentičnosti...no jo no, svět jde do sraček a tuzemská část půjde jako první v popředí......... ()

Lukoboss odpad!

Naprosto hulvátskej a nekompromisní product placement jakej svět snad ještě neviděl. Dramatická hudba a naprosto příšerná porota, která si libuje v nesmyslným buzerování soutěžících, kteří, a to je potřeba zdůraznit, jsou amatéři. K tomu nemoderátorská a neprofesionální Peštová, která tam vlastně nemá co dělat. Zdenda Pohlreich by se jen pleskl přes čelo. No nic, nebudeme to natahovat - odpad! ()

HiddenDragon

Nemam rad reality show vpodstate jakehokoliv druhu. Uz z podstaty veci mi tyhle porady prijdou stupidni. Tady jsem doufal, ze to bude vice o vareni, ale....neni. Opet jsou zakladem typicke "zpovedi na kameru", kdy soutezici cosi zpetne hodnoti, ale divak vlastne nevi, kdo z nich tedy vypadl a musi koukat az do konce. Tri hlavni sefkuchari-porotci jsou jeden horsi nez druhy - misty pusobi profesionalne, misty jako nejvetsi dementi vesmiru, co si o sobe mysli vic, nez se slusi. Samotne vareni a soutez je pak jakysi videoklip z kuchyne s dosti divokym strihem michany reklamou na vyrobky nejmenovaneho marketu, aby kazdy soutezici+jidlo mel svou chvili slavy. Ve vysledku ale divak nemuze sam posoudit, kdo co udelal spatne, protoze napr. v mnou sledovanem dile, kde delali bolonskou omacku, divakovi na obrazovce nenapsali (coz bych logicky cekal), co tedy v ni ma spravne byt (ani blbej obrazek "idealu" nepromitli). Cili se divak ani nicemu nepriuci a jen ceka na to, ze to nejaky odborny porotce ke konci posoudi (Ital, o kterem take rekli vylozene ho..o - ani kde vari, ani proc je takovy "expert"). Jedine, co mi to dalo, ze jsem poznal nazvy nekterych ital. testovin, a k tomu dostal hlad :) Takze se jdu najist, ale nicim jinym, abych se koukal znovu, me nenalakali. Pro zaky ucici se na kuchare to muze byt ale zajimavy porad. ()

AngiS

Jsem zděšeně vyděšená. Musím říct (že díky zahraničním verzím, který mám fakt ráda.. a ne, nemuže za to jen Gordon Ramsay <3 ), že jsem se na tohle vcelku těšila.. Nicméně bych čekala nějakou kultivovanou porotu (třeba R. Vaňka v čele) a né bandu třech totálně neznámejch chlápků, kteří se přeřvávaj, snažej se působit vtipně a zároveň hoodně hustě, nekompromisně a rádoby kriticky. Akorat že to působí stylem, že přehrávaj nejvíc jak můžou (asi čím víc drsnejch vět, tím větší prachy), a vubec je to nepřirozený.. myslím, že velice ráda zůstanu u zahraničních verzí... ()

Greenpeacak odpad!

Programom, ktoré sú o jedle som ešte nikdy nedal odpad,....ale keď tam niekto to jedlo hádže na zem, prekračuje hranice. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj