MasterChef

(pořad)

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef prvýkrát vstupuje na Slovensko a do Česka! Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších slovenských a českých amatérskych kuchárov, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef. Fenomenálnu kulinársku show moderuje známa modelka a milovníčka varenia Daniela Peštová. (oficiální text distributora)

Hanys_ odpad!

Masterchef stojí a padá hlavně na porotě. Zatímco ta americká je parádní, tahle česká je hodně bídná. Česká verze si navíc připravila i pár zlepšováků, které ji definitivně posílají do kytek. Po prvním celém díle a pár minutách druhého s českou verzí končím a jdu stahovat třetí řadu US. ()

B4TM4N

Vždy mě baví sledovat české adaptace zahraničních formátů. Ač vždy provázeny vlnou nevole a znechucení, v mnohém mě baví o to víc - jakkoliv je třeba Masterchef US skvělá a formálně až absurdně dokonalá TV show, americká mentalita je prostě něco diametrálně odlišného. A to je důvod, proč mě tyhlety adaptace baví: co se stane, když čeští a slovenští lidičkové musejí jásat po každém úkolu, komentovat dění na kameru, dávat najevo sebevědomí. Prostě panoptikum par excellence. Jasně, celé to má svoje mouchy - debilní vyřazovací pravidla, porota poněkud zamlklá při posuzování, existence Peštové. Ale postupně celej pořad směřuje čím dál víc správným směrem (první díly byly fakt hrozný). PS: Baví mě zdejší sto a jedna variace pohoršení nad "kopírováním" stylu porotců. Nu, nenapadá mě nic moc jinýho, co by v takovéhle show měli dělat porotci, než kritizovat (což je činnost, kterou tady u nás nikdo nedokáže vstřebat, kór v hlavním vysílacím čase TV Nova)...i když jim, pravda, trochu té "hvězdné aury nedotknutelnosti" pro naše diváky chybí. ()

Krabak

První sériie ještě šla... Samozřejmě s Gordnem se to nedá srovnat ani náhodou, ale bylo na to zajímavé koukat. Pak druhý a obzvlášť ta třetí, kdy jsou tam 3 retardi za porotce? Nope... ()

Wishkah

Mě to celkem baví. Pohlreichovi, potažmo Ramsaymu sice porotci konkurovat nemůžou, přesto jsou v pohodě. Ale co tam probůh dělá Peštová, to fakt nechápu ()

Ukko odpad!

Omolouvám se dopředu všem, co neholdují sporstým slovům, ale tohle je fakt megapičovina, chce se mi blít... a ještě ta Peštová. ()

ADIO45 odpad!

Nova vysílala nevydařenou a amatérskou kopii ve stylu Na nože! Originální verze MasterChef s Ramsayem Gordonem je o hodně lepší. ()

Cement73

Môže mi niekto preboha povedať na čo tam stojí tá vychrtlá nesympatická chudera peštová???????? Vraj svetová kuchárska show!?!? Markíza sucks. ()

mira007

Na Pohlreicha to nemá, ale jako formát mi to přišlo jako dobrá kulinářská zábava. Jenom chudák moderátorka Peštová podala výkon až mi ji bylo upřímně líto ( taky ji pak upozadili na maximum ) ()

ChillThomas odpad!

Omylem jsem klik na novu -- Televize Nova chtěla být originální a vymyslela zas napodobeninu pod názvem MasterChef ... Tři pofidérní rádoby odborníci co hodnotí jídlo. . to se dá ještě přežít .. ale příjde tam 19-letý kokot s kšiltovkou .. co vaří špagety :D a udělá ze sebe debila před celým národem .. proč .. Proč ..? To jsme tak stupidní národ .. Hned bych ho zbil tou pánví a zavřel do blázince .. mám zkažený celý večer .. ()

Novom

Porotci si do pusy nevidí. Neříkám, že Ramsay je nějaký slušňák, to naopak, ale on si to neuvědomuje, že mluví sprostě. Podobně mluví Pohlreich, prostě takové větné vsuvky, tihle tři umělci regulérně jednotlivé soutěžící uráží a to dost hnusně. Na co si to hrají? Nikdo je pořádně nezná, ale oni ze sebe dělají obrovské celebrity, třeba takový Šubrt, má pár hospod a dělá ze sebe světového. Oba čeští porotci jsou pěkný hov.da, slovák je docela v pohodě, řekne svůj názor, ale nepotřebuje k tomu nijak příliš nadávat lidem. To se zase Nova vytáhla, vyrobit odpad z pořadu, který má ve světě skvělé hodnocení. Něco jako Top Gear USA, taky vyrobili šmejd, jen doufám, že to Nova taky nepřevezme, to by bylo snad i mínusové hodnocení. Třeba se to časem vylepší, ale prozatím tak 10-20% max. EDIT: To je nějaký vtip, či co? Hlavní kuchtík "Pískláček" ze sebe dělá machra a dělá, že ON umí krájet cibuli aniž by se musel koukat. Hovado jedno namyšlený. Zaloužil by, aby si usekal pazoury při tom. ()

Tichošlápek odpad!

Drsní porotci s blbými kecy, kteří se předvádí jak největší svi*e. V tomto pořadu musí padnout samozřejmě spousta sprostých slov (samozřejmě jsou vypípané, jinak už by jely pokuty jak na běžícím pásu), dramatické scény, emoce a sponzoři. Zrovna když tohle píšu, tak slyším, jak na mě televize pípá kvůli množství sprostých slov. Fakt hustej pořad. Oops. Překlep. *hnusnej ()

BigMarthy odpad!

Neuvěřitelně ubozí a arogantní porotci, kteří se snaží napodobovat originální verzi. Je mi z toho smutno, jak se sebou nechají dnešní lidé zacházet a mlčky poslouchají nadávky nejhrubšího zrna. Co je ještě smutnější, že dnes může někdo takový a takto vychovaný vystupovat v televizi, na kterou se mohou dívat malé deti a myslet si, že je to v pořádku a cool. Vážím si víc bezdomovců na nádraží, než této poroty. ()

Wancohoff

jednu hviezdu davam zato, ze niekedy danni amaterski kuchari mi daju typ na nejake to jedlo ktore by som skusil uvarit.druha hviezda je za to, ze sa pri tom viem vyventilovat nadavanim na tych neprofesialnych porotcov=kucharov (rozumej NEhercov) pocas celej stopaze relacie. objektivne hodnotenie je samozrejme 0 z 0 pretoze ako je uz davnym zvykom, slovenska televizia nevie urobit ziadnu serioznu show na urovni... ()

Bukk

No...marně jsem se snažila přijít přes hodinu na chuť českému Masterchef. Ale pak jsem to vzdala a radši se dívala na dabované Suits. A najednou už se ten čas tak netáhl. Nejde mi na mysl, co tam paní Peštová vůbec dělá, ale především - nejvíc mi tady chybí ta "slina", kterou dostávám při sledování jakékoliv jiné verze pořadu. Kuchaři se snaží, ale očividně je to málo. Chybí jim (jak by Joe řekl) FINESSE. Porotci mi tolik nevadili (EDIT: kde jsem sakra nechala hlavu? porotci mi totiž fááákt pijou krev). Nebudu hodnotit dřív než začnou challenges (EDIT: to jsem si mohla odpustit, ale já vážně věřila v lepší zítřky). Pak se začně lámat chleba. Přeju tomuhle pořadu nějaký lepší rozjezd a vykutálenější kuchaře, protože tenhle formát si nezaslouží být zneuctěn. ()

Ondra603

Jak už mnoho z Vás napsalo, ta porota je děsná. Přijde mi to spíš jako soutěž "Kdo nejlépe napodobí Gordona". Já prostě nechápu proč chtějí všechny naše televize do puntíku napodobit ty světové pořady, proč to neudělá podle sebe. Každý se bude chovat přirozeně a je to. Ale tohle... Prima má Zdendu, Manuela a Nova má tyhle herce... ()

tragicus

Není to samozřejmě tak hrozné, jak se zdá z průměrného hodnocení: to je spíše dáno tím, že za to, jak se ti tři porotci snaží zarputile a neoblomně tvářit, má člověk chuť jim jednu natáhnout - a "odpad!" zde zřejmě funguje jako zástupce políčku. To ostatně napovídá i fakt, že "porotci" jsou naprosto konzistentně obsahem negativních komentářů. Za to se však na komentující člověk vážně nemůže zlobit, sám s tímto pokušením bojuji. Nicméně se musím přiznat, že mne výsledek a hodnocení zajímalo a pokud se dá něco vyvodit z předložených záběrů, pak to, že porotci nejsou blbci a svému řemeslu rozumí (viz to, že byli schopni po chuti rozeznat chyby, "laciné triky" soutěžících). Také to ve mne probudilo chuť naučit se pořádně vařit. Tolik k pozitivům. Negativy vlastně už vyplývají z předchozího: porotci dosti nešťastně přehrávají; ačkoliv mne zajímal výsledek a hodnocení, ne už tak postavy, soutěžící, což u Reality-TV je značný problém. Navíc, hudba je opravdu otřesná a je to celkově zbytečně, klišovitě předramatizované. Další sledování neplánuji. ()

Geller

Nenechte se odradit prvním dílem, kde porotci neuvěřitelně přehrávali a napodobovali originální verzi. Jinak je v tom prozatím více patosu, než v Americkém MasterChefovi nad čímž nestačím žasnout. ()

Maslord

Je veľká škoda, že kvalitní Český a Slovenský šéfkuchári majú ochotu byť akože porotou pre hobby kuchárov. Nalinkovane sa správajú ako idioti, nadávajú a ponižujú súťažiacich a hádžu jedlo po zemi. Počas 85 minút vysielacieho času, okrem 45 minút reklám a 20 minút upútaviek vidieť v ostávajúcich 20 minútach len 5 minút skutočného varenia. Odpad! ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj