Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (Cinemart)

DannyBurino

Jsem zklamaný čekal jsem průměrný špionážní akčňák a dostal jsem guilty pleasure, záporák byl vtip, akce nepřehledná, postavy nezajímavé a absurdní zápletka, kterou doted nechápu. Divný že TOHLE je podle Toma Clancyho. ()

carnacv

Snímek s natolik tupým příběhem, že by mu snad ani předškolní děti neuvěřili. A tak spíše s úsměvem, než s napětím sledujete, zda nadcházející scéna bude ještě neuvěřitelnější, než ta předcházející. Jediným kladem je závěrečná akce, která nabízí solidní tempo. Myslím, že samotná tematika návratu zraněného veterána není špatným počinem, ale chtělo to udělat naprosto jinak. ()

Pythonator

Spadla Dvojčata, tak musíme nakopat prdel Afgáncům. Taky musíme stále ještě nakopávat prdele Rusákům. Hlavní je odhalovat veškerý terorismus. Další americká pohádka o tom, že ti největší teroristé nejsou Amíci. Tentokrát je Jack Ryan mladý a škaredý gay, takže kdyby tam nebyla Keira a charismatický Kevča Kostnerůj, tak je to docela nuda. ()

Pavlo

Dobre nakrútený špionážny film s výborným obsadením. Žiadne Oscarové dielo, ale filmový akčný večer naplní. ()

mire.k

První půlka filmu vypadala nadějně. Pak se to zvrhlo v tuctovou akčňárnu bez myšlenky. Jeden film z mnoha. ()

Bogrant

Len ďalšia tuctová špionážna sračka, ktorá absolútne nič nové neponúkne, nikoho nevyzdvihne, ničím nezaujme a nemá nič, čo sme doposiaľ ešte nevideli. Tento Jack Ryan je len úbohou ukážkou toho, že v dnešnej dobe je o kvalitnú akčnú drámu núdza. Branagh nemá čo hľadať v akčnom žánri! ()

Bohdy67

Kromě dobrého hereckého obsazení, ikdyž čím je starší tím mi přijde Costner tak nějak topornější a Willisovsky bez zájmu, zde nebylo nic co by stálo za to filmu dát alespoň průměr. Klasická špionážní akce typu Bourne, MI atd... Bohužel už to člověk viděl tolikrát, že zas a zas a zas a zas....je to prostě nuda...39% ()

camomilla

Ted jsem to zhledla na HBO, protoze mi to tam tak nejak v appce prislo do cesty. Jo, fajn jsem si u toho odpocinula, snedla veceri a nestacila se divit, proc tak zbytecny film nekdo nataci. Tohle nejen, ze bylo predvidatelne, ale tam snad nebylo nic originalni. Jestli jedou akcnaky podle nejake linky, tak tohle, tohle je zhmotneni te linky. Zaverem? Jestli nevite, co si pustit k jidlu, tak klido. Jestli si chcete pustit film, fakt ne. ()

MartinNewman

Nejhorší film o Jacku Ryanovi jaký jsem viděl. Branagh je jinak špičkový režisér, ale tady to je úlet, stejně jako scénář. Keira hraje otřesně a navíc vypadá jako by ji přetáhli pánvičkou přes držku. Hnusná jak život Afgánce. S bídou dvě a nikdy více. ()

Bragi66

Chris Pine zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem. Jeho řídící v CIA (Kevin Costner) ho pošle do Moskvy. Tam ho situace z analytika hbitě přeškolí na akčního hrdinu bez uvěřitelnosti. Neurazí to, pokud to přijmeme jako nadsázku na rychlokvaškové tvrdoagenty. ()

Sa.sa

Jistě super film, ale bohužel se moc nepovedl... Sice stojí za zmínku i pozornost díky tomu, že je to Jack Ryan... Rád jsem se podíval... ()

KT_2011

Hrůza to není, ale zázrak taky ne. Rudý říjen se jim ještě překonat nepodařilo a to už má ta série kolik filmů a hlavních představitelů? Mj. Branagh opět dokazuje, že nikdy nebyl a nebude víc, než průměrný režisér :-/ ()

DerfelCadarn

Kdyby se tenhle film jmenoval jen Shadow recruit, asi bych hodnotil o něco lépe, ale vzhledem k tomu, že je v názvu jméno Jack Ryan, tak budu hodně kritickej. Mým zatím nejoblíbenějším Ryanem je Harrison Ford. Ryanovky s ním měly úroveň. Zápletka odpovídala v rámci možností filmu předloze, byla zachována dobová atmosféra a i samotný Ryan a jeho okolí a rodina odpovídal knize. S Affleckem coby Ryanem jsem měl trochu problém, ale aspoň se film celkem držel knižní předlohy. A ted co je toto? Slátanina s nelogičnostma v ději a sprznění samotnýho Ryana. Je to jen zneužití značky Jack Ryan a Tom Clancy. S jeho knížkama to nemá nic společnýho kromě dvouch jmen, tak proč to prostě nepojmenovali např. Tom Jones - Shadow recruit? Celkem by mě zajímalo, jak by se na konečný výsledek díval sám Clancy, kdyby mohl. Na filmu se nijak nepodílel a ani na jeho stránkách jsem nenašel žádný odkazy, což mě přijde, že se k tomu moc nehlásil. Kdyby se film nehlásil k J. Ryanovi, dal bych možná i 3 hvězdičky s přimhouřením všech osmi očí, ale takhle nemůžu jinak než kurva palec dolů. Ta hvězdička je z respektu za Kevina. ()

Jindra_S

Tvůrci se snažili Ryana vylíčit jako hrdinu dělající vše pro vlast, ale ten tlak na pilu je nesnesitelný. Ale možná je to i tím, že stárnu a Amerika mi už nepřipadá taková bezchybná. A proto mi více vynikly někeré nelogičnosti a agitka (stejně jako kdysi u Sovětských filmů). Takže to, že s pochroumanou páteří vytáhl dva lidi z helikoptéry se mi nějak nezdá, že po těžkých popáleninách nemá ani jizvu je taky divné, ale budiž. Že ho někdo v Rusku napadne "bezdůvodně" je ještě divnější, stejně tak, že tam narazí na Costnera. No a pak už to jde s filmem jen z kopce - nehlídané tunely pod Wall street, vyhrožování úspornou (!) žárovkou, propátravání telefonátů z budek 6 bloků vzdálených od domu (předplacené mobily?) a nalezení cíle útoku na základě vystavených fotek New Yorku (Google street map?). A nelepší je syn hlavního záporáka (nechutně bohatého) jako spící agent, který vyrůstal v USA po dobu minimálně 10 let. ()

Caesarion

Hmmm no podle někoho volajaké čudné. Ale podle Clancyho pořád plné politiky, moderního terorismu, cti a hrdinství. Filmy s Fordem byly hodně podobný jako tenhle. Spíše o napětí a dávali vyniknout spíše hereckým nadáním než kaskaderskými výkony či zběsilou akcí s prvky fantasy. To je přednost tohoto filmu. Mě právě příjde , že si na nic nehraje a dokladem toho je že vychází z událostí ke kterým v reálu došlo anebo by mohlo dojít. ()

RADX1

Dá se říct, že hodně klasické podání špionážně akčního filmu na které jsme zvyklí z devadesátých let s výjimkou hlubšího popisu historie hlavní postavy. Samotný děj potažmo dějové zvraty nejsou nijak ohromující, ale vyvažuje to precizní zpracování detailů ve všech směrech a slušné herecké obsazení. Stylově je nový Jack Rayen více akční a méně thrillerový - prostě jiný. Kupodivu mi to i přes danou zvyklost vůbec nevadilo. ()

goauld

Opět se zde sází na jazykovou (ruština) a technickou (IT a elektro) "neznalost" průměrného američana, který sleduje s neskrývaným úžasem sled akčních honiček a scén, takže mu množství "náhod", nelogičností a do očí bijících "nesmyslů"(..spoiler: použijem elektrické obvody pro přístup na harddisk ředitele koncernu :-)) hravě uniknou.... Ano - film je jakýmsi dalším tuctovým "špionážním" akčnákem pro popkornovou famílii u které se předpokládá "vypnutí mozku" a tupé sledování děje.... Pochopitelně, že zde nesmí chybět opět onen americký patriotismus a neustálá "snaha" chránit kohokoliv a cokoliv před těmi věčně "zlými" sověty, kteří den co den "kují pikle" jak tu americkou ekonomiku jen srazit na kolena, neuvědomujíc, že jenom WallStreetem ekonomika světa není živa ;-) ....ale co, koho to z těch průměrných popkornáků zajímá, že??? Hlavně, že je zadosti učiněno záchraně americké (čti světové) ekonomiky, že zlý sovět opět nevyhrál a terorista potupně zhynul sám a opuštěn v dodávce plné barely s výbušninou.... Všechno dobře dopadlo a pan president USA měl radost, že žádný jemu drahý američan nezahynul zbytečnou smrtí :-) ....a diváci v kině měli taky radost, že dobro zvítězilo nad zlem a že těch pár dolarů za kino opět posune hodnotu dolaru o nějakých těch +0,000079 bodu výše ;-) ()

Isfio

Poctivý špionážny thriller zo starej školy, ktorý sa na nič nehrá a pokúša sa byť 'reálny'. Nie sú tu naháňačky s desiatkami rozbitých áut, nevybuchne pol Manhattanu, nebijú sa na vežiach v Dubaji ani hlavný hrdina nelieta v F-16. Ale je to problém? Je to dobrý film, napriek hodnoteniu. Ľudia sú totiž zmagorení Transformermi, Thorom, Iron Manom, od hrdinu očakávajú schopnosti supermana a strácajú zmysel pre realitu. ()

Danny71

Žádný strhujíci thriller...ale dalo se na to dívat...pokud chcete jít do kna,když je venku hnusné počasí a nedá se nic jiného dělat,tak je to ok...pokud chcete zážitkový film plný logických scén,špičkových efektů a napínavého děje,tak si raději pusťte doma video s nějakým starším filmem,co odpovídá těmto Vašim představám. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)