Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Weexrylo

SW: Síla se probouzí - CZ Dub. :Žluté titulky opravdu vnesly úsměv na mou tvář a střídání scén bylo jak stvořené i pro nefanoušky Vesmírné bitvy - masakr. Černé TIE Fightery nejsou vůbec špatné. A Kylo Ren - :D Tu masku neměl sundávat. Millenium Falcon - pořád ne-rachotina. Závěrečná scéna Luke a Rey - 500 a něco dní než to zjistíme. Han Solo - Neřeknu. Pět hvězd, protože heslo - neřeš ty píčoviny a užij si scénář podobný EP4, jelikož to neudělá jednu věc. Nezklame Vás to. Nehorázně skvělý zážitek, z první osoby X-wingu, který bych si užil i bez zbytku filmu. Škoda jenom, že konec nebyl zaměřen na novou temnou stranu síly a neukázal více o dalších událostech kolem Kylo Rena. ()

viewer

Včera jsem zavítal do kina...no a když jsem z něj pak odcházel, bylo to pro mě zklamání, dal jsem tomu ale trochu času a probral to s mým očekáváním. Sedmé hvězdné války byly tak po pár kompromisech docela fajn, ale bylo to skutečně to, na co jsme všichni celou tu dobu čekali? Abrams mi naservíroval skoro všechno, co mám na tomhle světě far far away rád, bohužel to však nedokázal pošoupnout ani o píď dál. Většinu z toho už jsme totiž viděli v epizodě čtyři a šest, tady to mělo jen nové tváře a moderní kabátek. Ten byl však ušitý skvěle, mému oku přímo na míru. Digitálno ve spojení s tradičními efekty z dílny George Lucase a parádním prostředím jednotlivých planet nemělo sebemenší chybu a tak perfektně zapadlo do předešlé série. I přesto mi tam ale něco chybělo, ta pravá STAR WARS atmosféra… Kde jsi? Ani hudba se neblýskla ničím novým, to mi ale zas tak nevadí, horší je, že mě tentokrát dostala jen jednou a to hned na začátku, když vesmírem lítala písmenka. Od posledního žlutého řádku se sedmička řítí nadzvukovou rychlostí, jenž nedává mnoho prostoru nějakému tlachání, logice nebo hlubšímu vykreslení psychologie postav. Děj je typický, předvídatelný a jeho vypasené lince by jistojistě slušelo shodit pár scén, které tam možná dobře vypadají, ale jsou úplně zbytečné. Může se vám to totiž pěkně zamíchat a na konci si nevzpomenete ani na jednu. Epizoda sedm také s oblibou cestuje zpátky v čase, aneb v minulých dílech jste viděli… Těch vzpomínek a připomínek je tam prostě moc, fanoušky to nedojme a panicové si stejně budou muset pustit celou ságu od začátku. Anakinovu přilbu beru, R2, C3PO jo. Ale Han? Moc mě nebavil, zato Leia, ta mi vyhnala slzy do očí, naposled jsem jí totiž viděl v bikinách na privátu Jabby Hutta. Jo a zavři tu pusu, Luke Skywalker fakt existoval. Herecké obsazení nových hrdinů je podle mě slušný. Daisy Ridley je největším překvapením, které vás určitě zatáhne do kina i příště. Vývoj její postavy během filmu je uvěřitelně neskutečný a ten charakter, to je prostě Skywalkerovina. Podceňovaný Boyega ukázal, že dokáže zahrát víc než astmatický záchvat a Adam odřídil toho břídila docela statečně. Isaac bude nejspíš nový Solo, tak si na něj rok počkejme. Kylo Ren jako zaporák byl originální a do té doby, než si sundal helmu měl i charisma. Jeho způsob zvládání stresu by mě však bavil víc, být to blockbuster od Marvelu. Navíc ho v souboji lightsaberů porazila holka bez výcviku. Jasně, je to nejspíš Lukova dcera, ale stejně… Trochu úcty k temné straně síly! Luke dal Zilvarovi základní kurz, ten velký Lord Voldemort přidal příchuť temné strany, ale co on je zač? A kdo je vlastně Rey? Je to fakt Lukova dcera? Stoprocentně? Koho teda Luke zbouchnul? Není to zakázaný? Proč na konci při točící se scéně tak blbě civí? Bude si hrát na Yodu? A jak to, že ve stárnutí předběhl Harrisona Forda? I když jsem včera čekal něco jiného, nového, míň humoru, víc stylu a napětí a aspoň jeden kvalitní souboj světelných mečů (chápu, že jsou teď na začátku nové trilogie jediové nedostatkové zboží) tak prohlašuju tento film za celkem zdařilý. () (méně) (více)

Wurf

Velmi těžké hodnotit. Patřím k generaci třicátníků, který tedy viděla staré epizody nejpozději v polovině devadesátých let. A na nové epizody pak v kinech pěkně od devadesátých let. Líbí se mi hezké propojení se starými epizodami a navázání na Návrat Jediho, pokaždé jsem se úplně emocionálně zachvěl kdykoliv se objevila některá ze starých postav. Bohužel mi prostě chybí nějaké kouzlo, jako kdyby mi něco rušil pohodlně se ponořit do děje. Za mne *** + * za to, že prostě jsou to "Star Wars" ()

Skuru

Star Wars: Síla se probouzí nabízí vynikající fanservice a dokážu si představit, že bezpečně nastartuje celou tu mašinérii na deset let dopředu, až všem Star Wars polezou krkem, podobně jako aktuální komiksové fláky. Abrams filmu vdechnul moderní podobu svou dynamickou režii, dokázal do toho napumpovat množství emocí, ale zároveň se držel kořenů zuby nehty, což je trochu škoda. A co si budeme povídat…hlavní důvod proč se celá zápletka vlastně posouvá kupředu je krapet chabý. Pořád je tu ale množství sympatických postav a akce, která dokáže znatelné nedostatky bohatě vykompenzovat. Body navíc, že se nekonají žádní Jar Jarové a midichloriany zůstaly u ledu. Více na: http://zabitcas.cz/recenze-star-wars-sila-se-probouzi/ ()

Nedos.

Cekal jsem zklamani, ale byl jsem prekvapen. Pouze nechapu herce Drivera, pokazde kdyz sundal masku nekdo vyprskl smichy. ()

tXtX

Áno bolo to výborné. Áno je to podobné epizóde IV. Áno záporák bol úplny shit.. bla bla bla.. Videl na polnočnej premiére v Poluse, ktorú kazili idioti vchádzajúci do sály 15-20 min po začatí, lebo im bol prednejší posratý popcorn než začiatok filmu.. holt "praví" fanúšici no.. Filmu nemám veľmi čo vytknúť. Keby si Kylo Ren nedá dole masku v polovici, drbol by som tomu kľudne aj 90-95%.. takto to bude za 85%. ()

Hrebo

Nechapu co muze nekomu vadit na techto hvezdnych valkach? Zaryty fanousek musi urcite jasat a novacek ve hvezdnych valkach (pokud nekdo takovy je tak - shame on you) se musi taky bavit. dokonce i moje zena, ktera nevidela poradne ani jeden dil se bavila. Efekty, krajina, postavy vsechno super. Pribeh myslim si ze po I, II a III je konecne smysluplny akorat jedina malickost... Ten hlavni "zaporak" syn od Hana Sola... Sakra to jako vazne? Dokud mel masku tak super typek jakmile ji sundal tak jsme si rikal co to k.... Je za princeznu? Celenka do vlasu a vypada jak hlavni hvezda z Okresniho preboru, ale treba si zvyknu. ()

GOTFAN

OK pokud znáte předešlé tři díly ( 4 5 6 ) tak si to užijete vedomostma o co šlo než se stalo co se stalo v 7 . Pokud to neznáte tak po tomhle filmu budete chtít znát. Ten film mně bavil natolik že jsem nechtěl spustit oči z plátna a nespustil jsem ani když mi ten zm*d za mnou furt kopal do sedačky. Plné akce, tak dobrý příběh... Nostalgie zapracovala a film je to co slíbil režisér... Film udělaný fanouškem pro fanoušky. Seděl semnou v kině kámoš co na to šel podruhé za 2 dny. A nedivím se. Možná že zítra pujdu znova... A rád :-) ()

vbernard

No rozporuplné prožitky. Jde to po staru, což je fajn, Tam bylo tolik nevyužitého kreditu, že to je jistota. Posunutím do 3D to má zajímavý rozměr. Jen mi trošku přišlo, že na úkor efektů se musel ochudit děj. Je to dost dobrý, ale toho děje je tam poskromnu. Chápu to, rozumím tomu, jen mi to přišlo škoda. Doufám, že ten přesun do nového věku, myslím tím efekty a zpracování, nebude nadále ochuzovat tak geniální příběh. Pravdou je, že děj ubíhá jak o život a ten film uteče jak voda. Něco mi tam chybělo a ještě nevím přesně co. Jinak je to moc pěkný film a doufám, že další díl se přiblíží dokonalosti předešlých. Četl jsem tu pár komentářů a ani se těm od 4* dolů moc nedivím. Finální scéna dobrá, ale chyběl mi tam proslov, který by navnadil na další díly, víc než jen pouhé pózy. Jo a scenérie závěru byla tak nádherná, že to místo chci navštívit. No nicméně se těším na další díl. ()

ArchAngel_

Nejdříve k některým hodnocením/hodnotícím tady: Každý kdo tomu dá méně jak 4/5 tak je buď troll nebo i***t. Jsou tu i tací, kteří tento film hodnotí jako odpad. Tihle lidi nejsou lidi, nemají rádi nic a nikoho jen sebe. Možná se vám film až tolik nelíbil, ale objektivně prostě nemůže dostat méně jak 4/5, protože je fantasticky natočený, s úžasnými efekty, kdy na rozdíl od 95% současné akční produkce nebylo tady všechno točeno před zeleným plátnem a děláno počítačem. Film má skvělý spád a opravdu velké herecké překvapením. K FILMU SAMOTNÉMU: Mám rád StarWars, ale nejsem hardcore fanda. Nedělá mi vůbec problém uznat, že tenhle film je do značené míry hodně podobný tomu příběhově "poslednímu" v sérii. Jenže když se nad tím zamyslíte, tak to dává jasný smysl. Kdy ten původně příběhově poslední film vznikl?! Tohle je prostě jediný způsob, jak oživit StarWars pro novou generaci diváků a zároveň nedělat remake celé série. Takže nové diváky nic neurazí, protože ve filmu bylo zmíněno stručně a jasně vše podstatné, co zná i ten kdo SW nefandí. Pro fandy SW má zase film tu správnou atmosféru, ty správné postavy a hlavně navazuje na události po posledním filmu, které většinou znají jen fandové série. Film navíc musel postavit vše pro novou generaci diváků, ale i novou generaci postav a herců, protože, co si budeme povídat, stará squadra je pryč. Důstojnější rozloučení si navíc těžko mohla přát. Nemá smysl to nějak zastírat. Tenhle film je zdaleka nejlepším dílem série, pokud jde o filmové řemeslo, efekty, herecké výkony atd. Ale to je dáno desítkami let vývoje technologií a filmu, nemluvě o penězích a možnostech, o kterých si Lukas mohl nechat dříve jen zdát. JJ Abrams byl nakonec skvělá volba a na rozdíl od Star Treku, který posunul výrazně jinam a tak až se to velké části StarTrek fandů nelíbí, tak StarWars udržel v linii, stylu a atmosféře jak se sluší a patří a dokonale jej převedl do současné doby a jejích požadavků. Úžasné konečně realistické bitevní scény a scény s světelnými meči jsou prostě fantastické. Všechno ve filmu skvěle sedlo, i když mám pocit, že toho Abrams natočil více, ale do kin šlo jen těch 136 minut :(. Z hereckých výkonů jednoznačně dominuje Daisy Ridley ... dámy a pánové, zrodila se nová megastar! Tahle "holka" to prostě umí, a pokud bude mít ty správné role a nezblázní se z toho, tohle bude nová filmová legenda. Star Wars: Episode VII - The Force Awakens je filmová pecka roku, která nejen dostála neuvěřitelně obřím očekáváním, ale naplnila je bezezbytku, což musí objektivně uznat každý, kdo má trochu zdravého rozumu. Největším mínusem toho filmu je, že je zatraceně krátký s úplně otevřeným koncem (protože prostě baví) a na pokračování budeme čekat plné dva roky :(. Hodnocení: 92/100% tedy 5 z 5! PS: Moc nedoporučuji 3D verzi (mimo pravý IMAX), není to moc dobře udělané, film je dost tmavý, 3D je dodělávané viditelně později a trochu to ruší. ()

Tarenee

Za mě mohu říci,že jsem okouzlena a moc se mi to líbilo,když si vzpomenu na první SW (ep.IV) tak to je 20 let a pořád mě to baví,dle mého názoru,to byl dobrý start pro následující epizody,které předpokládám budou. Samozřejmě staří známí velmi potěší,dokonce i Mike evidetně kvůli roli shodil pár kilo,jinak se tam zjeví všichni i C3PO,otravný jako vždy :) stejně jako ep.IV. je start pozvolný a ano je to velmi podobné,zlo vs. dobro,ale to se dalo předpokládat,ale jak jsem již zmínila dobrý start,protože spoustě z nás museli vyvstat určité otázky po shlédnutí filmu.Vtipné hlášky,akce,triky,návraty starých známích,no co víc si přát. ()

Dann99

Z kina som odchádzal dojatý,že som videl pokračovanie vesmírnej ságy,ktorej VHSka sa za mojich detských čias pretáčala na mojom videu donekonečna,ale aj trochu sklamaný.Nové Hviezdne Vojny sú technicky skvelo a s chuťou nakrútené,no chýba tam ten wow moment,ktorým Vás film úplne dostane a to je spolu s niektorými dialógmi najväčší problém.Ale sú to Star Wars a takto budú aj hodnotené,5* bude len tak lietať.Mne ostáva len tešiť sa na najväčší klad filmu Daisy Ridley a to,kam sa posunie ďalšia časť trilógie.Hodnotenie možno časom prehodnotím.Takže milý priatelia,nech Vás sila sprevádza... ()

BarneyJ

Tak to mám za sebou aj ja.Mám aj dobré aj špatné pocity z filmu.Tak poďme postupne.Pôvodné obsadenie hercov potešilo každého skalného fanúšika Hviezdnych vojen.Tvrdím že Fordov herecký vrchol bol jednoznačne kapitán Solo a ešte aj Indiana.Princezná bola stále princezná ako sme si ju pamätali iba mala o trochu viac rokov.Najlacnejšia a najplytkejšia postava bol samotný záporák.Netuším kde toho chlapca vykopali ale bola to katastrofa.Film väčšinu času pripomínal staré dobré Hviezdne vojny ale niekedy som mal chuť odísť z kina a to doslova.Chýbala emócia,plytkosť sa prejavovala v pasážach kedy som to najmenej čakal.Väčšiu emóciu som čakal medzi princeznou a Solom, nakoľko Solo umrel.Finálna bitka bola tak lacná,nedotiahnutá,odfláknutá.Na môj vkus málo akcie.Čakal som masívnejšie bitky.Nejdem to tu rozoberať do podrobna.Kto chce,pozrie si to a zhodnotí sám.Som fanúšik.Dávam 4* kvôli tým slabším chvíľam. ()

Lucinda458

Jak začít?? Nejspíš tak, že jsem na sérii Star Wars vyrostla. Hltala jsem je od malička a jsem vděčná tatínkovi, že mě na tuhle úžasnou sérii "naučil". Na pokračování jsem se těšila asi jako malé děti na Vánoce. Proto jsem neváhala, když jsem si mohla koupit lístek na půlnoční předpremiéru a nelitovala jsem. Celý film je nabytí emocemi. Buď jsem se smála, nebo jsem skoro nedýchala napětím. Byla i chvíle, kdy jsem si poplakala. Hned ze začátku na mě dýchla nostalgie a to při úvodních titulkách. Jsem tak moc ráda, že J. J. Abrams zachoval původní atmosféru filmu a pokračování propojil s předešlými díly vtipnými hláškami. Nemůžu si film vynachválit. Obsazení, zápletka, efekty - všechno na jedničku. Hodnotím film čtyřmi hvězdičkami - na tu pátou mi tam možná ještě něco scházelo, ale všichni kmenoví fanoušci Star Wars musejí být nadšení stejně jako já. ()

Curlyen

A jsme zase zpátky před dávnými časy v předaleké galaxii daleko, daleko odsud... Tak to je fantastický comeback, nejlepší, co snad mohl někdo udělat. Kouzlo Hvězdných Válek je zpátky. ()

Ihor

Splnil jsem povinnost, viděl jsem Star Wars 7. Dobrý film, ale není to na potlesk. Scénaristé si moc práce nedali, když musím přemýšlet nad různými nelogičnostmi, nedodělky,neperfekcionalismem. Např. jak se vlastně katapultoval Poe, když jeho bunda zůstane v troskách, ale on se zachrání. To se před katapultem svlékl? Ne, scénaristé potřebovali tuto bundu, aby ji poznal droid na těle Finna. Nebo i střih - Finn stojí u trosek letadla či co to bylo, najednou rána, letadlo mizí v obrovské díře, ale Finn je najednou o 50m dál. Vstupem Harrisona Forda na scénu se jakoby film rozsvítí, paráda, akce výborná až hororová. A hlavně vtípky. To tam chybělo. Ve finále mi zase vadilo americké klišé - hlavní hrdinové se setkají na mostě, srdceryvný rozhovor, všichni hlavní kladní hrdinové pozorují , co se děje a kdepak jsou nepřátelé ? Asi taky sledují, jak dopadne střetnutí na mostě. Chybělo větší odhalování hlavních postav, vždyť já jim ani moc nemusel fandit, když nevím, co jsou zač. Třeba Finn - na začátku zdvihne svého souputníka v boji, ten ho před smrtí označí krví na helmu (abychom ho poznali cha cha) - člověk by myslel, že mu zemřel jeho kamarád. Pak jsou zabiti bezmocní obyvatelé vesnice - tady bych očekával, že Finn "prozře" k neposlušnosti a proto uteče. Ale nic. Shrnuto - 70%, od této ságy očekávám něco více než fantastické triky, na které jsme si už zvykli. ()

Roborooney

Abrams nesklamal a pripravil pre všetkých fanúšikov série predčasné vianoce. Síce neprichádza s ničím novým, ale milovníci pôvodnej trilógie mu to nebudú mať za zlé. Je tu všetko čo sme chceli vidieť, odeté do staronového vizuálu. Má to vtip, dynamiku a epickosť. Vizuálne efekty sú kvalitné a rozprávanie plynie rýchlo. Dozvieme sa čo sa stalo s našimi obľúbenými postavami. Je to ako návšteva starého známeho miesta po rokoch. Takto nejako si predstavujem vzdanie úcty legende ktorá je tu s nami už nejaký ten rok. A určite tu s nami ešte pár rokov vydrží. Ps: povinnosť vidieť na veľkom plátne :) ()

vitek11

Abrams to dokázal, Force Awakens je ten nejlepší dárek k Vánocům pro každého fanouška Star Wars. Je opravdu vidět, že si tvůrci dali na epizodě VII opravdu záležet a výsledkem je epické dílo, které vás vtáhne sílou vesmíru. ()

JancakV

Nejsem fanoušek Star Wars (ani StarTreku) a přesto jsem si užíval atmosféru naplno. Odkazy na původní trilogii začínající obyčejným písmem prvního titulku na plátně až po (samozřejmě) otevřené a očekávané finále. Působilo to na mě, jako bych byl na premiéře Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. Mám z tohoto filmu fakt dobrý pocit. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý