poster

Pořád jsem to já

 • USA

  Still Alice

 • Austrálie

  Still Alice

Drama

USA, 2014, 100 min

Předloha:

Lisa Genova (kniha)

Kamera:

Denis Lenoir

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Celine Rattray

Scénografie:

Tommaso Ortino

Kostýmy:

Stacey Battat
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ****

  Není to podle mě taková filmová pecka jako What Maisie Knew, ale i tak je to neskutečně silný příběh a jednoznačně oskarový výkon Julianne Moore. Nevím, co bych k tomu víc povídal. Doporučuji všem, kdo mají rádi malá, ale za to působivá dramata o lidských osudech. Jasných 80%(9.3.2015)

 • Aky
  *****

  Smutný, bezvýchodný film, který člověku zmasakruje emoce. Alzheimerova choroba zase ještě jinak (ač se to může zdát už nemožné). Navíc virtuosně zahraná, Oskar je pro Julianne Moore málo.(4.10.2015)

 • Roman.Ticka
  ****

  Vybrala jsem si film kvůli mnou čím dál oblíbenější JM, abych nešlápla vedle v hledání kvalitního emocionálního prožitku. Ona ani jinak než s notnou dávkou emocí hrát neumí, je jimi doslova prošpikovaná, v dobrém slova smyslu pochopitelně. Hloubka závažnosti dané choroby, i když k ní mám obecně dost blízko, mi v podstatě došla (v rámci možností to nějak pochopit) až s Aliciným projevem na semináři a pak s postupným úbytkem kognitivních funkcí až k těm nejobyčejnějším činnostem jako je mytí zubů, či zavázání si tkaničky. Jedním slovem jde o nedobrovolnou DEGRADACI osobnosti, čemuž se obvykle dobrovolně podřizují osoby jinak zdravé, ale ovládané různými druhy závislosti. A o tom život je, o nespravedlnosti a věčném, často nenaplněném snění. Snad není konec světskému marnému snažení...(22.3.2015)

 • Wacoslav1
  **

  Shlédnuto jenom kvůli mojí oblíbenkyni Julianne Moore. Za ní jsou ty 2* Jinak nic pro mě.30%(27.8.2015)

 • DEXTER099
  *****

  Tak je tu film a zároveň asi jeden z kandidátu na Oscara.Příběh pokud nejste bezcitný a máte trochu té empatie tak vám nějakou tu slzu vypotí a vašemu kapesníku dá zabrat.O příběhu se ode mě nedozvíte více než je v popisu k filmu,ale mohu film doporučit všemi deseti.Výkon Julianne Moore snese taky přísná měřítka.Za mě 95 % a pět hvězd.(16.12.2014)

 • - Fanoušci Kristen Stewart ku příležitosti jejích 24. narozenin uspořádali dobročinnou sbírku, jejíž výtěžek putoval na výzkum léčby Alzheimerovy choroby. Podařilo se vybrat přes 21 000 amerických dolarů. (Ajjinka)

 • - Natáčení zabralo necelý měsíc. (Ajjinka)

 • - National Board of Review Awards zařadila film Still Alice do žebříčku 10. nejlepších nezávislých filmů roku 2014. (Dementra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace