poster

Pořád jsem to já

 • USA

  Still Alice

Drama

USA, 2014, 100 min

Předloha:

Lisa Genova (kniha)

Kamera:

Denis Lenoir

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Celine Rattray

Scénografie:

Tommaso Ortino

Kostýmy:

Stacey Battat
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  Asi většina z nás už je otrávená ze všech dojemných filmů o skvělých lidech postižených hroznými nemocemi. Still Alice ale jednoznačně patří k tomu lepšímu a nepříliš vyděračskému. Julianne Moore je výborná (nikoliv však oscarová) a sebelítostivost zvládá s prstem v nose. No a ano. Kristen Stewart. Nestydím se za to. 7/10(29.12.2015)

 • maseer2
  ***

  silné téma a skvělá Julianne Moore ve snímku, který z diváka paradoxně vyždímá minimum emocí, což je u takového typu filmu trochu problém.. silné 3*(25.1.2015)

 • sochoking
  ***

  Ku štvrtej hviezdičke tomu chýbalo niečo, čo by ma rozrevalo. U tohto typu filmov to je povinnosť a mne sa zdá, že Still Alice to 'niečo' postrádal. Škoda...(29.11.2014)

 • Djoker
  ***

  Nepříjemné na sledování, ale diváka to nesemele. Všichni zainteresování se totiž chovají až příliš důstojně, což je v přímém kontaktu s touto krutou nemocí podle mě absolutně nemožné. Cílem moderních snímků je ukázat realitu, což se tady evidentně nepovedlo. Sdělení zdrcující pravdy dětem mělo být předčasným vrcholem filmu. Většina lidí je schopna udělat scénu ve frontě na salám, ale Alzheimera v rodině přejdou se stoickým klidem? Těžko. Tvůrci se mohli vykoupit dotažením Alicina návodu do konce, z kterého by konečně bylo cítit, že jde o skutečné lidi. Znovu jsem se mýlil.(8.1.2015)

 • cheyene
  ****

  Alzheimer je hrozná nemoc a kdo se s ní nesetkal, tak těžko pochopí, jaké je soužití s takto nemocným člověkem a už vůbec nepochopí, co pacient pociťuje. Still Alice částečně ukazuje, jaké to je v začátku a jak se onemocnění zhoršuje a postupně degraduje lidskou osobnost v běžném životě. Hlavní hrdinka měla možná to štěstí, že se o své chorobě včas dozvěděla a snažila se s ní alespoň trochu bojovat, dokud to bylo možné. Konce, které Alzheimer přináší, tu neuvidíme, což je možná dobře, neboť by byl snímek značně depresivní. Chválím herecké výkony Julianne Moore, ale líbila se mi i Kristen Stewart a Alec Baldwin. Kdyby měl film konec, který jsem očekával, tedy tragický, dal bych 5*, protože by vyznění bylo možná ještě silnější, avšak prvoplánovější a snad i lacinější, těžko říct.(21.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace