Pořád jsem to já

Scénografie:

Tommaso Ortino

Kostýmy:

Stacey Battat

Není to podle mě taková filmová pecka jako What Maisie Knew, ale i tak je to neskutečně silný příběh a jednoznačně oskarový výkon Julianne Moore. Nevím, co bych k tomu víc povídal. Doporučuji všem, kdo mají rádi malá, ale za to působivá dramata o lidských osudech. Jasných 80%(9.3.2015)

Smutný, bezvýchodný film, který člověku zmasakruje emoce. Alzheimerova choroba zase ještě jinak (ač se to může zdát už nemožné). Navíc virtuosně zahraná, Oskar je pro Julianne Moore málo.(4.10.2015)

Vybrala jsem si film kvůli mnou čím dál oblíbenější JM, abych nešlápla vedle v hledání kvalitního emocionálního prožitku. Ona ani jinak než s notnou dávkou emocí hrát neumí, je jimi doslova prošpikovaná, v dobrém slova smyslu pochopitelně. Hloubka závažnosti dané choroby, i když k ní mám obecně dost blízko, mi v podstatě došla (v rámci možností to nějak pochopit) až s Aliciným projevem na semináři a pak s postupným úbytkem kognitivních funkcí až k těm nejobyčejnějším činnostem jako je mytí zubů, či zavázání si tkaničky. Jedním slovem jde o nedobrovolnou DEGRADACI osobnosti, čemuž se obvykle dobrovolně podřizují osoby jinak zdravé, ale ovládané různými druhy závislosti. A o tom život je, o nespravedlnosti a věčném, často nenaplněném snění. Snad není konec světskému marnému snažení...(22.3.2015)

• Wacoslav1

Shlédnuto jenom kvůli mojí oblíbenkyni Julianne Moore. Za ní jsou ty 2* Jinak nic pro mě.30%(27.8.2015)

Tak je tu film a zároveň asi jeden z kandidátu na Oscara.Příběh pokud nejste bezcitný a máte trochu té empatie tak vám nějakou tu slzu vypotí a vašemu kapesníku dá zabrat.O příběhu se ode mě nedozvíte více než je v popisu k filmu,ale mohu film doporučit všemi deseti.Výkon Julianne Moore snese taky přísná měřítka.Za mě 95 % a pět hvězd.(16.12.2014)

• - Fanoušci Kristen Stewart ku příležitosti jejích 24. narozenin uspořádali dobročinnou sbírku, jejíž výtěžek putoval na výzkum léčby Alzheimerovy choroby. Podařilo se vybrat přes 21 000 amerických dolarů. (Ajjinka)

• - Natáčení zabralo necelý měsíc. (Ajjinka)

• - National Board of Review Awards zařadila film Still Alice do žebříčku 10. nejlepších nezávislých filmů roku 2014. (Dementra)