Pořád jsem to já

Still Alice

• Austrálie

Still Alice

USA, 2014, 100 min

Velice citlivě natočeno, velmi přirozeně ztvárněno! Nemám co bych vytknul, velmi silný film, který má co sdělit(12.6.2015)

Silné drama to sice je, ale vzhledem k tomu, jak je to celé předvídatelné už z anotace, se to až příliš vleče. Film divákovi sdělí všechny hlavní myšlenky v první půl hodině a zbytek už ničím neohromí.(12.6.2015)

Smutný, bezvýchodný film, který člověku zmasakruje emoce. Alzheimerova choroba zase ještě jinak (ač se to může zdát už nemožné). Navíc virtuosně zahraná, Oskar je pro Julianne Moore málo.(4.10.2015)

Především famózní herecký výkon Julianne Moore, za který právem obdržela Oscara, dělá z tohoto smutného příběhu tak výborný film. Od začátku je jasné, jak to dopadne a přesto je to vyprávěno subtilně bez nějakého velkého citového vydírání (i když slzy se během několika scén koulely a bylo mi z toho hodně smutno). Do plného hodnocení mi jen chybělo lepší obsazení vedlejších rolí - Kristen Stewart opravdu hrát neumí a dokonalá botoxová tvář Kate Bosworth mi tam moc neseděla.(15.3.2015)

Vděčné téma z ranku malých lidských tragédií, tentokrát o rozpadu osobnosti. Obsahuje několik užitečných rad, které je dobré si zapamatovat dřív, než se Alzheimer zeptá na naše vzpomínky, můžeme si alespoň na krátký čas namlouvat, že projevy plíživé nemoci lze oddálit, ne však přelstít, on je tím, kdo určuje chaotická pravidla přesto, že se nemůže pochlubit diplomem z věhlasné univerzity... Ani přes silný motiv se necítím hlouběji zasažená, možná pro dokonalé pozadí v roli předskokana, možná pro konejšivé dárkové balení ztráty lidské důstojnosti. Mnohem silnější zážitek z Písně pro Martina tak pro mě zůstává nepřekonán. Trefně se i za mě vyjádřil dzberry.(17.2.2015)

• - Alec Baldwin (John Howland) byl v roce 2011 vyhozen z letadla, protože hrál hru "Words with friends" na iPadu. Hra byla mnohokrát zmíněna ve filmu. (KajusaK)

• - Richard Glatzer trpí chorobou ALS (Amyotrofická laterální skleróza), kvůli které nemůže mluvit. Režíroval film pomocí aplikace IPad, která převáděla text na řeč. (kklepkaa)

• - National Board of Review Awards zařadila film Still Alice do žebříčku 10. nejlepších nezávislých filmů roku 2014. (Dementra)