poster

Pořád jsem to já

 • USA

  Still Alice

Drama

USA, 2014, 100 min

Předloha:

Lisa Genova (kniha)

Kamera:

Denis Lenoir

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Celine Rattray

Scénografie:

Tommaso Ortino

Kostýmy:

Stacey Battat
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ***

  Aj keď mám s demenciou Azheimerovského typu osobnú skúsenosť (ktorá nekončí tak ohľaduplne k divákovi, ako film) nedokážem dať viac ako tri hviezdičky. Téma je silná, Julianne Moore sa jej zhostila vynikajúco, aj neinformovaný divák môže sledovať nezadržateľný postup choroby, ale celok mi pripadal trochu chaotický a nevyrovnaný. Boli v ňom silné momenty, ktoré kulminovali pri jej poslednej prednáške, ale boli tam aj slabé, dej neposúvajúce a jednotlivé epizódy nespájajúce pasáže. Slová "kéž bych měla rakovinu" dokonalo vyjadrujú, čím sa obe choroby líšia. Postupná degradácia človeka, s ktorým sme žili a ktorého sme mali radi zasahuje blízkych porovnateľnou silou, ako jeho samotného. A nikto ani netuší, čo sa deje v mozgu postihnutého, keď už prestal aj komunikovať.(14.2.2016)

 • Agatha

  Tak se Julianne Moore a její fanoušci konečně dočkají... tentokrát ji Oscar nemine. Kdyby byl jen trošku slušný kurz tak na to vsadím všechno co mám:-)(18.1.2015)

 • Wacoslav1
  **

  Shlédnuto jenom kvůli mojí oblíbenkyni Julianne Moore. Za ní jsou ty 2* Jinak nic pro mě.30%(27.8.2015)

 • Hunt
  *****

  Velice citlivě natočeno, velmi přirozeně ztvárněno! Nemám co bych vytknul, velmi silný film, který má co sdělit(12.6.2015)

 • HoneyBunny
  ****

  Alzheimer je potvora. Děsivá potvora. Zvenku alespoň na začátku není vidět, ale postupně vás sežere zaživa, až prostě zmizí všechno, co vás dělalo vámi. Přesně tohle Still Alice výborně popisuje. Výkon Julianne Moore, hudba Ilana Eshkeriho i to, jak v průběhu nemoci mění postoj rodiny k Alici - tohle všechno tvoří funkčí mozaiku, kde je úplně jasné, co tvůrci chtějí sdělit. Moje výtka je, že v jednu chvíli (Alicin proslov) film diváky emocionálně vydírá. Podle mého by lépe fungovalo, kdyby tvůrci víc ukázali, jaké to pro rodinu je, postupně ztrácet matku a manželku.(27.3.2015)

 • - Děj původní knihy se z většiny odehrává v Cambridge, kde Alice (Julianne Moore) přednáší na Harvadově univerzitě. Film se však natáčel v New Yorku, takže filmová Alice přednáší na Kolumbijské univerzitě. (Ajjinka)

 • - Jullianne Moore (Alice Howland) natočila film v měsíční pauze během filmování Hunger Games (2014). (Dementra)

 • - National Board of Review Awards zařadila film Still Alice do žebříčku 10. nejlepších nezávislých filmů roku 2014. (Dementra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace