Pořád jsem to já

Still Alice

USA, 2014, 100 min

Především famózní herecký výkon Julianne Moore, za který právem obdržela Oscara, dělá z tohoto smutného příběhu tak výborný film. Od začátku je jasné, jak to dopadne a přesto je to vyprávěno subtilně bez nějakého velkého citového vydírání (i když slzy se během několika scén koulely a bylo mi z toho hodně smutno). Do plného hodnocení mi jen chybělo lepší obsazení vedlejších rolí - Kristen Stewart opravdu hrát neumí a dokonalá botoxová tvář Kate Bosworth mi tam moc neseděla.(15.3.2015)

65%. Narativně neoriginální, řemeslně jednoduché, ale emocionálně silné. Julianne Moore je v nejlepších letech a Richard Glatzer inspiruje tím, jak střízlivě se ke své nemoci staví a jak ji projektuje do atmosféry filmu. Still Alice je nad věcí a to snímek posouvá o úroveň dál. Dobrá práce.(1.2.2015)

Není to podle mě taková filmová pecka jako What Maisie Knew, ale i tak je to neskutečně silný příběh a jednoznačně oskarový výkon Julianne Moore. Nevím, co bych k tomu víc povídal. Doporučuji všem, kdo mají rádi malá, ale za to působivá dramata o lidských osudech. Jasných 80%(9.3.2015)

Ku štvrtej hviezdičke tomu chýbalo niečo, čo by ma rozrevalo. U tohto typu filmov to je povinnosť a mne sa zdá, že Still Alice to 'niečo' postrádal. Škoda...(29.11.2014)

Smutný, bezvýchodný film, který člověku zmasakruje emoce. Alzheimerova choroba zase ještě jinak (ač se to může zdát už nemožné). Navíc virtuosně zahraná, Oskar je pro Julianne Moore málo.(4.10.2015)