Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

katmandzoo

Fuuuu, ešte teraz mám v hlave tento film, a to som ho dopozeral už dva dni dozadu. Skvelo natočené s komornou a desivou atmosférou belgického prostredia, kde exceluje hlavná postava v podobe fenomenálneho Rampelberga, o ktorom som až doteraz vôbec nepočul. Vyobrazenie jeho osobnosti bojujúcej proti pedofílii, ktorej bol v minulosti sám svedkom, je dokonalé. Kebyže neviem, že ide o film, tak mu normálne uverím, že si niečím podobným v živote naozaj prešiel. Filmov s tématikou pedofílie nie je v dnešnej dobe mnoho a preto sú celkom vzácne. Za posledné roky sme boli svedkami azda len dvoch podobných filmov, ktoré boli svojou kvalitou na vysokej úrovni. Na mysli mám Zmiznutie z roku 2013 i dánsky snímok Jagten spred troch rokov. De Behandeling sa k nim bez váhania taktiež radí. Belgičania ma veľmi milo prekvapili. Suverénnych 5*. ()

bjukenenen odpad!

Benelux je plný pedofilů, to je tak nějak známá věc. Tak proč o tom točit celovečerní film? Navíc takhle přehnaně vykonstruovaný, aby si divák musel neustále říkat: "udělal to tenhle, nebo to udělal tamten". Jako já docela chápu, že Herbots má nějaký problém z dětství, ale proč kvůli tomu nechá ve filmu 10 minutovou scénu sledování pedoporna?! A co mělo proboha znamenat vylovení z bazénu? Co kurva bylo to olíznutí chlapečka hlavním hrdinou? A *Spoiler Alert* ta trapná tečka, že hlavní hrdina vlastně zabil svého bráchu protože poštval policii na tu hodnou tetu?!? Cože?! Pokud se chcete nasrat při sledování braku, doporučuju. ()

kondor77

Všechno co jste nechtěli vědět o znásilnňovaní malých chlapců, ale báli jste se zeptat. Otázka pro znalé, jak hodnotit film o něčem odporném, ale filmařsky zvládnutém? Obhajovat, zamítnout, obvinit z nekorektnosti, či obvinit Nory, protože ohledně zacházení s dětmi se chovají nestandartně? Tolik otázek, přičemž existuje jednoduchá odpověď. Prostě vylučme Nory z civilizované Evropy. Ale oni mají ropu, tak jako Rusko. ()

Chosef76

Dlouho jsem věřil tomu, že Sedm je film, který se mnou nejvíce otřásl a dokázal mi, že mé nejhorší představy mohou být překonány ....., ale mýlil jsem se. ()

deLaFere

Ten film je i přes pár nelogických nedostatků prostě vynikající. Hnusná a špinavá atmosféra, perfektní herci, není všechno na talíři jako v Hollywoodu, něco si musíte domyslet. To téma je odporné a rozhodně opravdu divák nechce vidět všechno, i tak to není pro slabší povahy. Někomu se nelíbí stopáž, ale ta má prostě obrovský podíl na vyznění filmu, vše dokresluje a pomáhá gradaci. Nevím, něco tak silného už jsem dost dlouho neviděl. ()

Kingjiri

Vítězství formy nad obsahem. Barevný filtry, výprava, casting, ale částečně i námět dělaj ze snímku pořádně atmosférickou podivanou. Jenže hlavnim kamenem úrazu je předevšim zatíženost detektiva traumatem z dětství. Jednak jde o příliš klišovitej motiv a pak jsou tyhle scény prostě nudný. Snaha o mysterióznost "trola" vychází do ztracena a při odhalení pachatele (resp. jeho tělesnejch proporcí) budete jenom kroutit hlavou nad tim, jak může nenápadně lézt po střechách baráků. Možná mi to díky anglickejm titulkám uniklo, ale nepochopil jsem, proč pachatel svoje oběti kousal. Nejnapínavější částí bylo finále, což by bylo samo o sobě v pořádku, kdybych neměl pocit, že předešlej děj mohl být s klidem o třetinu kratší (možná je to však jen muj dojem jakožto diváka, kterej kriminálky/detektivky uplně nevyhledává). Schází svižnější tempo vyprávění, víc scén se záporákem a nejspíš by ani neuškodilo víc explicitních scén, tři slabší hvězdy. ()

prasokote

Nekompromisně hnusný film, během kterého se mi otvíral nůž v kapse a bylo na zvracení z hlavního úchyláka. Belgická produkce mě příjemně překvapila. ()

Mouchal

Živoucí důkaz toho, že i Evropané mohou stvořit pořádně silné drama s opravdu odstrašující zápletkou, o které snad nikdo nechce nikdy slyšet. Upřímně si myslím, že kdyby se někdy to, co nám nabízí tento snímek, stalo opravdu nějaké šťastné rodince tak nejen, že by už asi nikdy šťastná nebyla, ale asi by to často vedlo i k úplnému odloučení nebo v krajních případech i k sebevraždám. Film jako takový byl natočen jaksepatří chmurně, ošklivě, šedě (v dobrém slova smyslu, asi by k dramatu nešly veselé barvičky, že?). U hlavního hrdiny oceňuji, že je to chlápek pro mě neokoukaný (což by v Hollywoodu asi nedokázali) a je to i sympaťák, který za každou cenu chce dostat zdejšího, opravdu hodně nechutného úchyláka za mříže. Ikdyž filmová stopáž čítá něco málo přes dvě hodinky, vedlejších postav je tolik, že na někoho čas prostě nezbude, což trochu kazí výsledný dojem. Avšak poslední půl hodina je tak emocionálně nabitá a vyčerpávající, že se vám z toho bude těžko dýchat a to je rozhodně něco, co k správnému dramatu patří. Film mě jen utvrdil v názoru, že ač americká dramata jsou řemeslně většinou dokonale zpracovaná a po technické stránce jsou dál než jinde ve světě, často jim chybí taková ta filmová "duše", kterou většinou nalezneme právě v neamerických dramatech. 80% ()

Acrobat

Európsky Prisoners prišli ku mne s oneskorením. Ale dobre. Lebo je to lúpežnícky film. Oberie o pohodu, nádej, pokoj, plány. Siaha sa na dno síl, lebo snáď nikto sa nesmeje. Pracuje sa s takou agresiou psychického teroru, kde holandská strana pedofilov má o čom premýšľať. Morálne odsúdenie je povinnosť, ale filmárske hľadisko je splnené do najväčších rozmerov a v pozadí človek tuší prítomnosť pocitov dávno minulých, keď kinami išla nejaká Sedmička... Európa prináša vysoko prvotriednu temnotu, rozbor Politie a keď policajti prichádzajú na sídlisko so Saabom a Octaviou II tak to je číre šialenstvo susedstva a zajtrajšieho pracovného dňa. O duševnom zdraví Mo Hayderovej síce pochybujem, a budem sa tváriť že neexistuje, ale filmársky je to kumšt prvej triedy. Tu sa nedá rozpisovať prečo tomu chýba: presaturované farby, plášte, veľa zeleného plátna. Tu je to o cikaní pod seba, lebo inde sa nedá. Tento film zaváňa človečinou a dnešným dňom. Sakra, siaha sa na dno síl...(videné 18.06.2015,BDrip) ()

Rawar

O existenci tohoto filmu jsem se dozvěděl přímo ze stránek autorky Mo Hayder, která stvořila knižní předlohu. Hledal jsem totiž alternativu k Jo Nesbo, páč Harry Hole mě přílišně neoslovil a s Jackem Cafferym jsem na výsost spokojen. Proto jsem se už celý třásl, až dočtu druhou knížku, Pečovatel, a budu moct kouknout i na filmové zpracování. Musím uznat, i když se to trochu liší v detailech, je to obdobná prasárna. A v tom nejlepším slova smyslu. Hrůzný příběh o ohavné lidské schránce a velice, velice dobře zachycená sklíčenost hlavního, bezradného detektiva-inspektora a posléze také beznadějná situace ubohých obětí. Pokud jste nečetli knížku, budete se trošinku ztrácet (možná). Její přečtení však není nutné a dá se k filmu přistupovat jako k prvotřídnímu krimi thrilleru se zápletkou okolo hrůzovlády nejhorší a sice té pedofilní. Nic pro maminky ()

markotter

Bylo to velmi temné, místy velmi hrůzostrašné a hlavní hrdina byl vcelku sympatický. Ale ten příběh a jeho zpracování mně nějak nedokázaly vtáhnout do děje. Když mi po hodině a půl přestaly jít titulky, tak mi to až tak moc nevadilo a dokoukal jsem to prostě bez nich, protože to bylo stejně jedno, co tam říkali. A nechápu, jak si tam mohl ten policajt dělat co ho napadlo, šéfová na to koukala a když šlo do tuhýho, tak sebou ani neměl pistoli....S lepším režisérem by to bylo asi trochu o něčem jiném. ()

joelly01

Tak takhle ano! Tenhle film se mi opravdu velmi libil! Paradni belgicka detektivka s ponekud eklhaftni zapletkou, vybornymi herci a atmosferou hustou ze by se dala krajet... ähm... vlastne kousat. Koukam v komentarich srovnani s nudnym a pomalym "Prisoners"? No to teda "traum weiter" jak rikame my bavoraci. Ne, priznam se se dobrovolne a ani me nemusite na par dni pripoutat k radiatoru = nevztekala bych se kdyby stejny tym natocil i dalsi pripady Cafmeyera (Cafferyho). ()

Amynka

Tak tohle neeee!!!Já jsem úplně v pr..tohle byla fakt síla!!!!Normálně se klepu a brečim..jako ten konec!!!To jako..no ne tenhle film mě totálně rozsekal!!To jak je to natočený,ta hudba..dokonalej film!Nemohla jsem si nevzpomenout na Srpský film..SPOILERTam otec taky znásilní svýho syna,ale je nadrogovanej!!!!!Tady to museli udělat při plným vědomí!!!Proboha pedofilové jsou nechutný zvrácený svině a já vždycky říkala,že by je měli vykastrovat a to samožřejmě bez umrtvení a hodně bolestivě!!Ale tady ten ....byl impotentní a to co těm rodinám a dětem dělal...!!!!A do toho ještě to,co se stalo bratrovi hl.hrdiny..a to jak to skončilo!!!!!KONEC SPOILERUJá už viděla spoustu zvrácenejch filmů,ale TOHLE je naprostej vrchol všech zvráceností!!Ale není to natočený pro úchyláky.Je to profesionálně natočenej film,kterej pouze vypráví zvrácenej příběh,ale nejhorší na tom je,že se tohle skutečně děje..je mi z toho fakt zle..Ale každopádně film doporučuju,ale bacha..je fakt depresivní!!!100% ()

Miagy

žánrová topka minulého roka, po zhliadnutí filmov a seriálov ako True Detective, Gone Girl a pod. sa na toto nič zďaleka nechýta. Vynikajúce, dramatické, silné. ()

Hisnuklusi

Dobrá, temná kriminálka které ale vzhledem k tomu, jak se hodlá prezentovat, nemohu odpustit to, že je v ni spousty nelogických chyb, tykajcích se především mnohdy zvláštním až nesmyslným chováním postav. ()