William Hundert, profesor ze staré školy, zjistí, že jeho svět, který má pevně pod kontrolou, je otřesen a neúprosně změněn ve chvíli, kdy do jeho třídy vstoupí nový student Sedgewick Bell. Začíná nelítostný souboj dvou mozků, který přeroste v úzký vztah mezi studentem a učitelem, ale pro Hunderta také v životní lekci, která jej bude pronásledovat ještě o čtvrt století později. (oficiální text distributora)

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

penegal

Naprosto dobře zpracované a Kevin Kline nezklamal (já o něm nemám nikdy pochyb). Od doby co jsem ho viděl ve filmu Dave je jedním z mých oblíbených herců s báječnou mimikou a citem pro situace. Naopak E.Hirsch bych řekl, v tomto filmu nepodával až tak úchvatný výkon. Na filmu se mě líbilo především to, že W.Hundert neslevil ze svých zásad a že na konci filmu sice dospěl k hořkému konci, že ve skutečnosti nekončí vše pro každého člověka morálním happy-endem, ale že vzato kolem a kolem, pozitivně ovlivnil spousty svých jiných studentů. Pastýř někdy neochrání celé stádo, ale je dobré, když ztratí minimum oveček :-) ()

JimJam

Herci jsou kvalitní, téma není hloupé. ale celý film je jaksi dietní podívanou. Opakuje věci několikrát viděné, nedává postavám mimo Klinovy prostor a nemá žádnou gradaci. ()

ZekiZeki

Takový malý, nenápadný film a přitom tak skvělý. Přesný Kevin Kline a spousta vycházejících mladých hvězd, které dnes dostávají hlavní role. ()

kodwin

Moc dobrý film o tom, že i ti nejlepší z nás se mohou splést, a přeci to nevadí, protože si to vynahradí jinde. O tom, že škola je základ života, by měla česká společnost víc přemýšlet. ()

Vindemiatrix

Řecko a Řím nám zanechaly mravní ideály, kterými se doposud oficiálně zaklínáme, a tak alespoň po vnější stránce prostupují našimi životy. Jenže... cesta k úspěchu bývá jen zřídkakdy dlážděna citáty Sókrata, a tak se otevírá otázka, jestli jsou tradiční mravní ideály něčím víc než vypelichanou kulisou zastírající skutečnou povahu světa. Film si prostřednictvím konfrontace profesora Hunderta se studentem Bellem právě tuto otázku klade. Snaží se na ni odpovědět kladně, aniž se uchyluje k lacinému mravokárství. Staví na odiv výchovné aspekty klasického vzdělání, ale uštědřuje políček naivnímu zahledění do minulosti, stejně jako očekávání, že si moudrost starých vždycky najde cestu do duše mladého člověka. Film ví, že se časy mění snáze a rychleji než sami lidé, jen s koncentrovanou trpělivostí připomíná, že "konec závisí na počátku". Dříve nebo později každý z nás čelí své vlastní minulosti, svým činům a rozhodnutím, sám sobě... ()

vixina

Musím povedať, že toto mi sadlo lepšie ako Spoločnosť mŕtvych básnikov. Sprvu sa to vyvíja pozvoľne, ale som rada, že som vytrvala až do konca retrospektívy, pretože potom ma ešte len dostihlo ponorenie sa do seba. Obdivujem, že film, ktorý mohol byť potencionálne moralizujúci vyznieva skutočne (aspoň pre mňa) nanajvýš znesiteľne. Je tu teda čo sledovať a vďaka delikátnemu režisérskemu vedeniu som sa ani nenudila. Plus poteší, že casting je vyvážený neznámymi až nie toľko známymi tvárami. Rozhodne nie priemer --> 4*. ()

Tereza11

Je sice milé, že konečně film kde hlavní postava chybuje a nedokáže udělat vše jak se sluší a patří ale i tak jsem se nudila, neokouzlil mě ani professor a ani Sedgewick, přesně typ filmu který se vám za den vykouří z hlavy a nezůstane vám po něm žádný zážitek nebo něco o čem byste musely přemýšlet... ()

Sejkorka

William Hundert, Kevin Kline, profesor ze staré školy, zjistí, že jeho svět, který má pevně pod kontrolou, je otřesen a neúprosně změněn ve chvíli, kdy do jeho třídy vstoupí nový student Sedgewick Bell Emile Hirsch. The Emperor's Club (Císařský klub). Český název Klub vyvolených. Kdo je vyvolený ? Ten, který se může dostat do trojice, která si to rozdá o Julia Ceasara ? Nakonec Sedgwick nevyhraje, dokonce 2x. Má to v sobě, neumí, než podvádět. Stane se z něj určitě senátor, jako jeho otec. To je jedno z poselství (množné číslo) filmu. Ve vyšších třídách se káže voda, pije víno, či jak se tomu říká. Když chci úspěch, proč nelhat, k čemu morálka. Silně to připomíná současnost v ČR. ()