Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Recenze uživatele Pilda17 k tomuto seriálu (34)

Things Bad Begun (2017) (S03E15)

V tomto díle se přesvědčíme, že u FWD se smrt s nikým nesere. Postavy umírají brzy a dost překvapivě. Brzy po příjezdu se parta dostává do dalších problémů, takže nouze o napětí nebude. ()

Série 4 (2018) (S04)

Tak jak se očekávalo, čtvrtá řada je horší než třetí. Z Walking Dead přichází v této sérii Morgan a s ním i polovinu série šeď a nuda. Musím však ale přiznat, že své kvality ještě má, ale pokud to půjde v těchto kolejích, další řada bude totální průser typu Walking Dead 7-8 řady. ()

Jaký je váš příběh? (2018) (S04E01)

Ze začátku velké zklamání, říkám si to snad koukám na WD? Postupně ale díl nabíral na na síle a měl i zápletku. Nakonec se dostal na to správné místo a představení nových postav ve FWD proběhlo důstojně a smysluplně. Doufám, ze zmizí ten otravný filter jako ve WD, jinak to prostě celé ztratí grády. ()

Good out Here (2018) (S04E03)

Prozatím nejlepší díl série. Další postava odejde a co se v tomhle dílu odehraje, to bych nečekal. Zvraty, to je přesně to, co zatím šlape v tomhle seriálu výborně. ()

Série 5 (2019) (S05)

První polovina série měla ještě úroveň, ale druhá byla hodně špatná. Tvůrcům úplně došel dech a zbytek série byla čistokrevná slátanina, která byla vyplněna naprosto zbytečným dějem. Pokles pokračuje, bohužel třetí řada nasadila laťku hodně vysoko a jen těžko se bude překonávat. ()

The Hurt That Will Happen (2019) (S05E02)

Ozářené zombie, proč by ne. Cením si každého nápadu. Morgan opět štve svou povahou, snad si na něj zvyknu, protože ten jen tak nezmizí. ()

Humbug's Gulch (2019) (S05E03)

Další postava z Walking Dead, děj se sice nikam neposouvá, ale rozhodně bylo co sledovat. ()

Channel 4 (2019) (S05E09)

Zase až tak mi nevadila tato epizoda, ale je to krok zpět. Zatím celkem snesitelná řada, podle hodnocení jsem očekával první polovinu série horší, ale nebyla špatná. Druhá polovina začíná nejhorším dílem série, tak snad další bude lepší. ()

Série 6 (2020) (S06)

Skvělý závěr povedené série. Předchozí řada byla velký průměr a v této řadě jakoby se tvůrci poučili. Navzdory žádnému očekávání jsem příjemně překvapen. Když srovnám závěrečné díly TWD a FTWD tak je to nebe a dudy. TWD má velkou fans základnu a působí daleko laciněji, což nedokážu pochopit. Chválím Morgena a jeho změna charakteru + ten šedý filtr, který v této sérii zmizel, v té předchozí mi totiž pil krev. Je vidět, že i tvůrci umí poslechnout diváky. ()

Konec je začátek (2020) (S06E01)

Dokáži ocenit kvalitu a to tenhle díl má. Máme tu napětí, náboj, nového Morgena a hlavně úplně nový směr. Seriál dostává nový impulz a dle prvního dílu, impulz správným směrem. Je to reálné? To nevím, ale plný počet si tento díl rozhodně zaslouží. ()

Klíč (2020) (S06E04)

Nový Morgan baví každým dílem, jeho změna sluníčkového charakteru celému seriálu prospěla. ()

Poškození zevnitř (2020) (S06E07)

Postavy jsou rozdělené a tak má logicky každá postava prostor v celém dílu, ale je to dobře? Mělo by se začít něco dít, začíná se vytrácet kouzlo skvělého začátku. Přitom se nejedná o špatný díl, ale je to jen výplň mezi "doufám" skvělou zápletkou, která snad brzy přijde. Morgan opět v závěru posunul díl o stupeň výš. Nevěřil bych že to řeknu, ale on je teď nejzajímavější postava celého seriálu. ()

Dveře (2021) (S06E08)

Tak to je síla, po pauze přichází další díl FWD, který celou ságu WD posílá níže. Nebýt tak široké fans základny WD, tak seriál dávno skončil. U FWD se nebojí poslat kohokoliv na smrt a i oblíbené postavy. Měli jsme tu čest se přesvědčit několikrát. Uvidíme jak se bude pokračovat dál, ale zatím fantastický rozjezd druhé poloviny šesté série. ()

J.D. (2021) (S06E13)

Skvělý díl, ve kterém potkáme otce Johna, dozvíme se něco o minulosti i hlavní záporákovi Teddym. Čeká nás nejspíš zajímavý závěr série. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)