Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Guran

U Slyho je také kromě svalů a hereckého talentu také známé to, že počátky 90tých let se mu nevydařili, ani tento film to nenapravil. Hercecké výkony jsou ubohé, jediné na co se dá koukat je sám Sly, jinak scénář katastrofa. Sly jako Terminátor v horách. Příběh nic extra. Už od poodhalení dějové zápletky víte, jak to celé dopadne a nebudete se mýlit. Stvárnění padouchů mi přišlo dost ujeté, stejně, jako nelogické scény, které postrádali logiku. SPOILER: Opravdu nevím, proč na Slyho začali hned pálit poté, co se dostal k prvnímu kufříku. Nebylo by lepší počkat, až přijde ke mě dolů a teprve pak ho oddělat? Tohle bylo snad nejtrapnější počínání scénáře. Akční scény jsou předvídatelné a ničím neoslní. Jedná se ve zkratce o totální béčko, které nikdy nemělo přijít na svět a které nezachrání ani Sly. Nechápu ho, že do toho šel. ()

pestak

Renny Harlin označil svůj dynamický akční thriller jako,, jízdu horskou dráhou ", kterou tehdy s rozpočtem 70 milionů dolarů zavěsil do výšky 2500 metrů, plně s tím souhlasím. ()

Gamekeeper77

Sly ve špičkové formě v jednom z nejlepších akčňáků 90. let. Ani po 25 letech film neztratil nic ze svého kouzla a když přimhouřím očko nad efekty, ani moc nezestárl. Gamekeeper's magazine zařadil tento film v roce 2012 mezi 200 nejlepších akčních snímků v historii. 92%. ()

PlayEasy

Na tuhle kultovní a akční podívanou jsme narazili jen náhodou a jsme za to velmi rádi, protože včerejší večer jsme si naprosto díky tomuto filmu užili a navíc jsem si tento film pustili ve správný den (pátek), protože v pátek jsme naladění na akčňáky plné kultovních hlášek např. (NEMUSÍTE SE PŘIPOUTÁVAT I TAK TO NEPŘEŽIJETE:-). Zkrátka skvělý akční nářez, který jsme absolutně prožívali narozdíl od jako vždy kamenného a nabušeného Sly. 90% ()

horor2

Poctivá drsná dobrodružná srdeční záležitost, ve které spadne letadlo s penězi i s únosci v horách a na pomoc jim přichází Sylvester Stallone, aby spojil své síly s Michaelem Rookerem, který ho nenávidí kvůli události, při které přišla jeho přítelkyně o život. Renny Harlin byl v plné formě a naservíroval výtečnou KLASIKU, která má spád a nádhernou závěrečnou bitku v letadle, po které mám vždycky zalepené pyžámko, když si jdu lehnout a vzpomenu si na tento kultík :-) :-) ()

johnsnow

Film môjho detstva. Skvelý Sly, dobrá akcia, až teraz zisťujem, že tu hrá Yondu, no proste dobrý movies jediné čo my chýbalo boli ručné súboje. Ale prostredie hôr a napätie to vynahradilo. ()

George8

Tenhle film pro mě dost znamená. Už když jsem chodil na základku, tak jsem to zbožňoval. Několikrát pustěno i ještě na VHSce. :-) Proč se netočí víc kvalitních akčňáků, podobnému jako Cliffhanger ? Toť jedna velká otázka. ()

helrohir

Jeden z tých lepších Stallonových filmov v rámci 90.-tych rokov. Po akčnej stránke síce film nie je ktovieako objavný, ale tento fakt dostatočne kompenzuje prostredie, v ktorom sa film odohráva, kde jednak vyniknú krásne scenérie, a taktiež sa zvyšuje pocit napätia a adrenalínu, ktorý robí z filmu celkom strhujúci dobrodružný zážitok. Bohužiaľ, dej je občas plný rôznych nelogických okamihov, a celkovo za scenár si film pochvalu nezaslúži. Čo sa týka obsadenia, Sly podáva svoj štandardný výkon, a celkom ma zaujal aj záporák John Lithgow.  70%. ()

mrclTV

Typická Stallonovka, v prvej tretine Sly hádže smutné oči na svoju bývalku po nešťastnej tragédii, aby v nasledujúcich častiach filmu ukázal aký je to maník oproti šablónovitým, nudným zaporákom (je to robené tak dôkladne podla "univerzálneho návodu na akčný film", že ešte aj všetci herci, čo v každom jednom filme hrajú vládnych agentov, tu opäť raz hrajú vládnych agentov). Obsah nezaujímavý, plný nelogickostí a hlúpych akčných scén, len prostredie sa to snaží vynahradiť, ale to je málo, zúfalo málo. ()

ostravak30

Cliffhanger posílá Sylvestera Stalloneho do hor a tam se už dá zažít nějaké to dobrodružství. Zápletka je sice de facto otřepaná, teroristi/zločinci v drsném prostředí. Ale S. S. zde předvádí opravdu akční výkony. A když člověk pomine, že se v mrazech pohybuje po horách v tričku a konečky prstů se drží na skále, pak se jedná o velmi povedený akčňák. Zrovna před chvílí jsem psal, že jsem žádný film Renna Harlina ještě neviděl a už hodnotím druhý. ()

PlysovyMacko

Skupina zločincov havaruje v horách a stratí kufre s peniazmi. Záchranári, ktorí im prídu na pomoc musia bojovať o svoj život,  aj keď sa im podarí zabijakov postupne vybaviť. Hlavnú úlohu majú v tomto filme skalnaté hory. Film je napínavý, akčný a ubehol ako voda. Zaujímavé momenty sú ako sa Sylvester preháňa v tej zime len v tričku a jedna originálna smrť-napichnutie na stalaktit. ()

majk_n

Zatím asi poslední Stallonův hit, scény na skalách jsou skvělé i když totálně nereálné a úvodní krádež peněz je dost povedená ()

Brit

Povedený akční film, natočený v nádherných exteriérech a s výbornou hudbou, která mi trochu připoměla Posledního Mohykána. Rooker je správně přidrzlej a Lithgow suše odpornej. Stallone?............. ()

kadef

Jasně nejlepší Stalloneův film a také jeho největší výkon za celou jeho blbou kariéru. Divný je, že tu nejzajímavější scénu dali už na začátek. Lithgow je borec a potvrzuje to i v jiných filmech. Renny Harlin a můj třetí nej. filmmm.!! ()

weasel.p

Tohle je dobrý film a rád se na něj podívám i když jsou tu vážně slušný kraviny (největší asi Stallone lezoucí v tričku v mrazu). Stallone dostal tentokrát kvalitního protivníka v podání Johna Lithgowa a prostě dobře se na to kouká. ()

Weirdman

6/10... Typicky oldschoolová akcia zapatlavá tonami všemožného klišé, ktorá na jedno vzhliadnutie parádne pobaví, ale viackrát to asi nebudete chcieť vidieť... ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)